Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137579 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #60 on: 2019-07-05, 17:09:42 »

Do tego dochodzi niestety zjazd w jako¶ci muzyki nagrywanej przez te grupy, które teraz ju¿ zaczynaj± ¶wiêtowaæ swoje 20-30-lecia - jasne, produkcje s± coraz bogatsze, coraz bardziej profesjonalne, koncerty coraz wiêksze, ale muzyczne te kapele popadaj± w schematy, nie maj± nic rewolucyjnego do zaproponowania. Na dodatek obrastaj± w piórka, im wiêksze show, tym wiêksza alienacja, tym mniejszy kontakt z odbiorc±, tym bardziej popada to w bycie czystym produktem wypychanym d¼wigni± marketingu. Czar pryska, bo o czym tu dyskutowaæ?

Akurat w przypadku Opeth to siê w pewnym sensie sprawdza. Mikael ju¿ dawno obrós³ w piórka  :lol: Mam wra¿enie, ¿e Pyre nie znalaz³o siê na Heritage z tego powodu, ¿e nie by³ jego jedynym autorem...


A tak wracaj±c do tematu w±tku... Nadal uwa¿am, ¿e to nie powinno siê ukazywaæ pod szyldem Opeth. Wszystko od Heritage. To s± pomys³y Mikaela i spoko, ale to nie ma nic wspólnego ze star± twórczo¶ci±. Najlepiej zrobi³ Steven Wilson. Chcia³ eksperymentowaæ - zawiesi³ Porcupine Tree i robi co chce. I super.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #61 on: 2019-07-05, 22:23:13 »
Po nowym albumie Opeth nie spodziewam siê zbyt wiele, mam wrêcz obawê, ¿e ta szwedzka wersja to bêdzie jedyna zmiana, jakiej mo¿emy siê spodziewaæ.

Mozesz miec racje. Moja pierwsza reakcja na info, ze bedzie wersja szwedzka, to ze juz im sie wyczerpuja pomysly na to, jak jeszcze zaskoczyc publicznosc.

Ale nastawiam siê na rozczarowanie chyba po prostu dlatego, ¿e kiedy¶ Mikael by³ idolem, w którego by³o siê zapatrzonym, a teraz niestety w ogóle mu nie wierzê w to, co robi, nie mam poczucia, ¿e zosta³y w tej muzyce emocje, jaka¶ pasja. Przeb³yski by³y na PC i dlatego ta p³yta dobrze mi siê s³ucha. Ale wiêkszo¶æ nowego materia³u to dobrze odrobiona praca domowa.

Niestety tu tez mozesz miec racje ;)


Nadal uwa¿am, ¿e to nie powinno siê ukazywaæ pod szyldem Opeth. Wszystko od Heritage. To s± pomys³y Mikaela i spoko, ale to nie ma nic wspólnego ze star± twórczo¶ci±. Najlepiej zrobi³ Steven Wilson. Chcia³ eksperymentowaæ - zawiesi³ Porcupine Tree i robi co chce. I super.

Mysle, ze to byloby o wiele bardziej fair. Z drugiej strony, kazdy fan Opeth juz od czasow 'GR' czul, ze idzie nowe - coraz wiecej wplywow muzyki z lat 70. sie w ich tworczosci pojawialo, wiec smiem twierdzic, ze 'Heritage' dla wiernych fanow grupy nie byl jakims ogromnym zaskoczeniem. Czulo sie w powietrzu, ze bedzie to cos innego, cos, do pojawienia czego powoli przyzwyczajaly nas poprzednie plyty. A to, ze im to w moim przekonaniu nie wyszlo tak, jak chcieli, to juz osobna kwestia ;) Koncept zostal doszlifowany dopiero na 'PC', dzieki czemu tez, jak Callahan pisze,
przeb³yski by³y na PC i dlatego ta p³yta dobrze (...) siê s³ucha.

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #62 on: 2019-07-05, 23:48:40 »
Mysle, ze to byloby o wiele bardziej fair. Z drugiej strony, kazdy fan Opeth juz od czasow 'GR' czul, ze idzie nowe - coraz wiecej wplywow muzyki z lat 70. sie w ich tworczosci pojawialo, wiec smiem twierdzic, ze 'Heritage' dla wiernych fanow grupy nie byl jakims ogromnym zaskoczeniem. Czulo sie w powietrzu, ze bedzie to cos innego, cos, do pojawienia czego powoli przyzwyczajaly nas poprzednie plyty. A to, ze im to w moim przekonaniu nie wyszlo tak, jak chcieli, to juz osobna kwestia ;) Koncept zostal doszlifowany dopiero na 'PC', dzieki czemu tez, jak Callahan pisze,
Dla Opeth by³oby lepiej, ¿eby ich kariera siê zakoñczy³a i Mikael wydawa³ to pod swoim nazwiskiem. Wp³ywy by³y ale jednak to siedzia³o w solidnej metalowej podstawie. Mikael ma rêkê do pisania porywaj±cych riffów. Nie twierdzê, ¿e w nowym Opeth nic z tego nie ma, ale to ju¿ nie to samo. Do dzi¶ jako¶ mnie to denerwuje, ¿e ten zespó³ przeszed³ tak± przemianê. Ta marka kojarzy³a siê z konkretnym stylem. I z ka¿d± kolejn± p³yt± czekam na powrót starego Opeth. Mam nadziejê, ¿e ta p³yta oka¿e siê przynajmniej dobrym kawa³kiem prog rocka.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #63 on: 2019-07-12, 07:19:29 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #64 on: 2019-07-12, 09:10:50 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #65 on: 2019-07-12, 09:42:52 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #66 on: 2019-07-12, 11:41:49 »
No i jak wra¿enia? Przes³ucha³em najpierw szwedzk±, a teraz angielsk± wersjê no i niby spoko, ale kupra nie urywa... Chocia¿ melodia wokalu nawet fajnie pomy¶lana, ale jakie¶ to takie mielone w kó³ko to samo...

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #67 on: 2019-07-12, 14:28:14 »
Mmmmm, riff at 2:11 - miodzio! A czesc akustyczna to zywcem Camel wyjety z jakiejs starej plyty. Nie do konca kumam te klawiszowa psychodelie zaraz przed akustykami, ale co ja sie tam znam :P

Ogolnie jest lepiej niz sadzilem :)
« Last Edit: 2019-07-12, 14:33:19 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #68 on: 2019-07-12, 15:34:31 »
Ciekawe, czy zagraj± to dzi¶ w Warszawie. Nied³ugo siê przekonam. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #69 on: 2019-07-12, 19:29:43 »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #70 on: 2019-07-12, 20:41:35 »
Przynajmniej czuæ te Opethowskie Riffy  8) Co¶ z tego bêdzie Panowie (i Panie?)  :twisted:
¦rodek te¿ trochê podje¿d¿a mi Camelem z okresu Mirage.

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #71 on: 2019-07-12, 23:19:59 »
Czy to Camel, czy Marlboro... Nie palê 😉  W ka¿dym razie ten numer nie napawa mnie zbytnio optymizmem.
Obym siê myli³.
« Last Edit: 2019-07-12, 23:23:36 by cygnus74 »

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #72 on: 2019-07-13, 13:11:53 »
Bardzo odbry ten nowy kawa³ek, szkoda ¿e Mikael mimo zagaduchy jednak nie zdecydowa³ siê zagraæ

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #73 on: 2019-07-13, 23:49:24 »
Wiecie co... mo¿e mi siê co¶ pod czaszk± poprzestawia³o, ale jak s³ucham tego kawa³ka mam skojarzenia z Ghost Reveries. Szczególnie ok 02:10   :P

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #74 on: 2019-07-14, 11:23:26 »
Riff nawet fajny, ale... nie wiem, nic mnie nie zaskoczy³o, nic nie powali³o. Do tego wokal przy partii akustycznej to jaka¶ pora¿ka? W sensie, czy tylko ja tam s³yszê jaki¶ 'autotune'?  :? Nie wiem, chyba utwierdzam siê tylko, ¿e dla mnie Opeth skoñczy³ siê na Heritage w³±cznie. Reszta to not my cup of tea.

 

lofty-success