Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137946 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #105 on: 2019-08-18, 08:26:21 »
Nie wiem dlaczego, ale gdy s³ucham muzyki w jêzyku szwedzkim, nam wra¿enie, ¿e to jest po wêgiersku :mrgreen:, ¿e s³ucham jak±¶ Omegê na przyk³ad. Nb. stary wêgierski rock wolê s³uchaæ po wêgiersku ;) :) i dlatego bardzo dobrze s³ucha mi siê tych nowych kawa³ków Opeth po szwedzku. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #106 on: 2019-08-18, 10:53:30 »
Teraz zorientowa³em siê w ogóle, ¿e te kawa³ki s± jeden po drugim na p³ycie. Wiêc je¶li album utrzymuje pó¼niej porównywaln± intensywno¶æ, to faktycznie mo¿e byæ ciekawie i energicznie. Muszê przyznaæ, ¿e ten drugi singiel sprawi³, ¿e faktycznie zacz±³em czekaæ na tê p³ytê. :D

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #107 on: 2019-08-18, 22:02:50 »

Ciekawe które wersje bêdzie ¶piewa³ Mikael na ¿ywo, skoro szwedzkie to te pierwotne.  :-k

No, dobre pytanie. Jesli zdecyduja sie grac to na koncertach po szwedzku, to zaczne sie zastanawiac nad zasadnoscia wydawania angielskiej wersji. Bo niby po co? Obstawiam wiec, ze jednak po angielsku bedzie na zywo.

Btw, moj ulubiony youtuber od recenzji opowiada o nowym singlu Opeth.
« Last Edit: 2019-08-18, 22:14:53 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Varad

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #108 on: 2019-08-19, 00:35:18 »
Mi ten nowy kawa³ek odrobinê kojarzy siê z "The Devil's Orchard". ;)

Mam podobne odczucia, utwór w mojej opinii nawi±zuje do Heritage.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #109 on: 2019-08-19, 09:53:51 »
Mi ten nowy kawa³ek odrobinê kojarzy siê z "The Devil's Orchard". ;)

Mam podobne odczucia, utwór w mojej opinii nawi±zuje do Heritage.

To pobrzmiewa zarówno fragmentami z Heritage jak i Pale Communion. Ale ten pocz±tek z chórkiem to mi siê w ogóle kojarzy w przedziwny sposób z My Arms Your Hearse. Nie kocham tej p³yty, ale absolutnie mi to nie przeszkadza.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #110 on: 2019-08-19, 15:19:30 »
dlatego bardzo dobrze s³ucha mi siê tych nowych kawa³ków Opeth po szwedzku. :)

Jedyny problem ze szwedzk± wersj± mam taki, ¿e ciê¿ej tekst wchodzi. A ja lubiê sobie Opeth pod¶piewywaæ pod prysznicem ;) A z piosenk± siê os³ucha³em na tyle, ¿e stwierdzam z przekonaniem, i¿  jest to wysokiej jako¶ci stuff i wyprzedza wiêkszo¶æ materia³u z (mocno ¶redniego imho) Sorceress. Czekam, czekam an ten album motzno  :serducho:
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #111 on: 2019-08-20, 22:53:30 »
Kurczê, pierwszy raz od Watershed naprawdê czekam na now± p³ytê Opeth. To co do tej pory pokazali, mo¿e nie jest jaki¶ osza³amiaj±ce, ale kilka razy wróci³em do tych kawa³ków, wiêc my¶lê, ¿e to mi³a odmiana po tych 3 ostatnich p³ytach.

i dlatego bardzo dobrze s³ucha mi siê tych nowych kawa³ków Opeth po szwedzku. :)
Dok³adnie! Mam to samo, bardzo fajnie to brzmi i nawet to, ¿e nie rozumiem ani s³owa mi nie przeszkadza. :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #112 on: 2019-08-21, 15:38:20 »
Czy kto¶ oprócz mnie zauwa¿y³ dwa growle w nowym kawa³ku Opeth? Jeden jest do¶æ oczywisty ofc.. Do drugiego trzeba mieæ najwyra¼niej bardziej wyczulone ucho bo nikt zdaje siê go nie s³yszy, przynajmniej sekcja komentarzy na YT jara siê tylko tym oczywistym :P  Anyone? Czy to mi siê miesza ju¿ w g³owie?
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #113 on: 2019-08-23, 13:07:32 »
Swiezy wywiad z Michasiem w temacie nowej plyty.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #114 on: 2019-08-27, 16:00:27 »
Kolejny swiezutki wywiad, nawet w tej samej koszulce :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #116 on: 2019-08-27, 20:29:26 »
Wierzycie, ¿e ostatnia p³yta Opeth:P


Nah. Ale serio - myslicie, ze Mike juz jest na tyle ustatkowany finansowo dzieki Opeth, ze moglby przestac grac? Bo - pomijajac juz aspekt artystyczny - w tej chwili zamykanie swietnie prosperujacej firmy pt Opeth nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #117 on: 2019-08-27, 23:19:04 »
Wierzycie, ¿e ostatnia p³yta Opeth:P


Nah. Ale serio - myslicie, ze Mike juz jest na tyle ustatkowany finansowo dzieki Opeth, ze moglby przestac grac? Bo - pomijajac juz aspekt artystyczny - w tej chwili zamykanie swietnie prosperujacej firmy pt Opeth nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu.
porcupine Tree te¿ by³o ju¿ mark± na scenie muzycznej. FOABP i Incident przyjê³y siê bardzo dobrze a Stefan zawiesi³ zespó³. Moim zdaniem dla niektórych muzyków to naturalna chwila w ich rozwoju.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #118 on: 2019-08-28, 10:15:16 »
Wierzycie, ¿e ostatnia p³yta Opeth:P


Nah. Ale serio - myslicie, ze Mike juz jest na tyle ustatkowany finansowo dzieki Opeth, ze moglby przestac grac? Bo - pomijajac juz aspekt artystyczny - w tej chwili zamykanie swietnie prosperujacej firmy pt Opeth nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu.
porcupine Tree te¿ by³o ju¿ mark± na scenie muzycznej. FOABP i Incident przyjê³y siê bardzo dobrze a Stefan zawiesi³ zespó³. Moim zdaniem dla niektórych muzyków to naturalna chwila w ich rozwoju.
Argument dobry, ale ja, gdybym by³ Majkiem, dzia³a³bym dalej jako Opeth, wiêc argumentacja Voice's bardziej do mnie przemawia. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #119 on: 2019-08-28, 11:07:43 »
Opeth to Release Exclusive New Track “Cirkelns Riktnin” via Decibel Flexi Series

O, to jest kawa³ek spoza tracklisty albumu. Czyli nagrali co¶ wiêcej, a nie zapowiada siê ¿aden bonus track na tych wydaniach w sensownych cenach :?

Wierzycie, ¿e ostatnia p³yta Opeth:P


Nah. Ale serio - myslicie, ze Mike juz jest na tyle ustatkowany finansowo dzieki Opeth, ze moglby przestac grac? Bo - pomijajac juz aspekt artystyczny - w tej chwili zamykanie swietnie prosperujacej firmy pt Opeth nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu.
porcupine Tree te¿ by³o ju¿ mark± na scenie muzycznej. FOABP i Incident przyjê³y siê bardzo dobrze a Stefan zawiesi³ zespó³. Moim zdaniem dla niektórych muzyków to naturalna chwila w ich rozwoju.

On tak gada co najmniej od 3-4 p³yt. Raz, ¿e powiedzieæ "piszê now± muzykê tak, jakby to mia³ byæ mój ostatni album" to nie to samo co powiedzieæ "to mo¿e byæ mój ostatni album" (a Teraz rock lubi clickbaity wiêc wyrywa wypowiedzi z kontekstu). Dwa, ¿e mówi³ ju¿ kiedy¶, ¿e nie widzi powodu dla którego mia³by zaczynaæ co¶ solo, bo w Opeth robi co chce (no i co, mo¿emy powiedzieæ, ¿e oj, robi, z ró¿nym skutkiem ostatnio). Steven mia³ inne motywacje - PT dzia³a³o jednak bardziej zespo³owo, nie móg³ tam realizowaæ swoich pseudojazzowych ambicji. I mia³ ju¿ jeden solowy album na koncie jak zawiesza³ PT.

Skoro Mikael mówi, ¿e nie planowa³ pisaæ nowej p³yty tak szybko, ale nudzi³ siê, wiêc postanowi³ zrobiæ to, w czym czuje siê dobry i ¿e nadal lubi pisaæ muzykê... No to chyba s± wystarczaj±ce argumenty ¿eby s±dziæ, ¿e ten zespó³ jeszcze trochê pogra. Mo¿e z przerwami, mo¿e ze zmianami konwencji, planów, mo¿e mniej koncertuj±c, je¶li im siê znudzi... Ale s±dzê, ¿e biznes bêdzie siê krêci³.

 

lofty-success