Author Topic: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks  (Read 24226 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #15 on: 2018-09-09, 01:59:00 »
:shock: we¼, powa¿nie? Jak dla mnie to tragedia jaka¶. W ogóle where is Opeth ja siê pytam?? Od pewnego czasu widzê tylko odcinanie kuponów... :(

No jasne, ¿e tak, ale sentyment mi pozosta³. Chocia¿ widzê, ¿e dziadziej±.

Demon of the Fall

Ten growl... hmm, no nie brzmi to jako¶ super. W ogóle mam wra¿enie, ¿e gitary s± za cicho, przez to wokal jest tak bardzo na pierwszym planie. Ale mo¿e muszê pos³uchaæ na innym sprzêcie jeszcze raz.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #16 on: 2018-09-14, 12:58:49 »
:shock: we¼, powa¿nie? Jak dla mnie to tragedia jaka¶. W ogóle where is Opeth ja siê pytam?? Od pewnego czasu widzê tylko odcinanie kuponów... :(

No jasne, ¿e tak, ale sentyment mi pozosta³. Chocia¿ widzê, ¿e dziadziej±.

Demon of the Fall

Ten growl... hmm, no nie brzmi to jako¶ super. W ogóle mam wra¿enie, ¿e gitary s± za cicho, przez to wokal jest tak bardzo na pierwszym planie. Ale mo¿e muszê pos³uchaæ na innym sprzêcie jeszcze raz.

S³owo "dziadziej±" pasuje jak ula³ do tej wersji Demona. Dla porównania. Mam poczucie, ¿e produkcja nie jest dostosowana do brzmienia starszych rzeczy i do obecno¶ci growlu. Ale jak tak patrzê na nagrania koncertowe z ostatnich kilku lat - to czy to co¶ nowego? Zreszt± prawdê mówi±c to growl Mike'a od Royal Albert Hall jest coraz s³abszy, coraz bardziej p³aski i przy okazji sprawia wra¿enie wymuszonego. W tej chwili nie brzmi wiele lepiej od Nicka Holmesa. Ogólnie przykro mi to mówiæ, ale jako fani Opetha chyba wchodzimy coraz bardziej w fazê Stonesów czy innych Purpli i mo¿emy siê tylko grzaæ resztkami dawnego ognia.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #17 on: 2018-10-14, 11:45:09 »
Zamówi³em w pakiecie razem z DVD Stefana. Data premiery ta sama. Przypadek? Pewnie tak bo inne wytwórnie, ale mogli sobie to jako¶ rozdzieliæ bior±c pod uwagê, ¿e wiele osób zakupi pewnie i Opeth i Stevena.
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #18 on: 2018-11-02, 16:44:20 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #19 on: 2018-11-02, 21:00:01 »
Ogólnie przykro mi to mówiæ, ale jako fani Opetha chyba wchodzimy coraz bardziej w fazê Stonesów czy innych Purpli i mo¿emy siê tylko grzaæ resztkami dawnego ognia.
W³a¶nie sobie s³ucham MAYH i a¿ mi siê smutno zrobi³o jak to przeczyta³em. Co¶ w tym jest. Wstyd przyznaæ, ale ja jeszcze nie kupi³em sorceress  :? O ile PC przypad³ mi do gustu muzycznie to tutaj nie mogê dotrwaæ do koñca p³yty. Ju¿ nawet siê nie zmuszam przekonaæ do tego kr±¿ka. Co¶ chyba odesz³o i tyle. Jak s³ucham sobie klasycznego Opeth to czujê, ¿e tej pustki na scenie muzycznej nie da siê zape³niæ niczym innym. Tak jak nie da siê zape³niæ pustki po Pink Floyd a wg mnie nawet po Porcupine Tree (¿eby nie by³o - uwielbiam solowego Wilsona). Chyba czas siê pogodziæ z tym, ¿e nic nie trwa wiecznie. Mamy te wszystkie wspania³e albumy i nic tylko siê cieszyæ. Wg mnie ma to te¿ swoje plusy. S³ucha siê tego teraz z jak±¶ tak± cholernie siln± nostalgia i stêsknieniem powrotu do tych "starych dobrych czasów".  Koncertówka bêdzie jak to koncertówka - g³ównie do skolekcjonowania przez fanów i kolekcjonerów. Nic dla mnie, bo zawsze wolê pos³uchaæ wersji studyjnych. No niemal zawsze (Roadioactive Toy Porków z Coma Divine jest chyba lepsze ni¿ wersja studyjna) :) Pewnie ods³ucham na Spotify i zapomnê jak o co najmniej 60% nowych p³yt jakie ods³uchujê.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #20 on: 2018-11-03, 01:59:17 »
Ghost of Perdition

W³±czy³em i trochê mnie wciê³o, wiêc siê prze³±czy³em z ma³ego g³o¶niczka na s³uchawki, bo uwierzyæ nie mog³em. Ale nie pomog³o... Ten miks jest OKROPNY. To siê w ogóle kupy nie trzyma, na pocz±tku prawie w ogóle nie s³ychaæ gitar, potem niby s±, ale gdzie¶ zupe³nie oddzielnie od reszty.
Ju¿ nawet nie ma co mówiæ o takich drobiazgach, ¿e Axe wszed³ za wcze¶nie z nabiciem na pocz±tku i przyspieszy³ od razu... Mikael te¿ ¶piewa trochê tak, jakby mu siê za bardzo nie chcia³o tam byæ w ogóle. Jak wchodzi na In time the hissing of her sanity to brzmi jak jaki¶ be³kot wyjêczany na odwal siê.
O growlach w ogóle nie ma co mówiæ, bo to jest tak wyprodukowane, ¿e one nie mog± brzmieæ dobrze po prostu.

Przykro siê na to patrzy :(


Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #21 on: 2018-11-03, 14:29:22 »
Ghost of Perdition

W³±czy³em i trochê mnie wciê³o, wiêc siê prze³±czy³em z ma³ego g³o¶niczka na s³uchawki, bo uwierzyæ nie mog³em. Ale nie pomog³o... Ten miks jest OKROPNY. To siê w ogóle kupy nie trzyma, na pocz±tku prawie w ogóle nie s³ychaæ gitar, potem niby s±, ale gdzie¶ zupe³nie oddzielnie od reszty.
Ju¿ nawet nie ma co mówiæ o takich drobiazgach, ¿e Axe wszed³ za wcze¶nie z nabiciem na pocz±tku i przyspieszy³ od razu... Mikael te¿ ¶piewa trochê tak, jakby mu siê za bardzo nie chcia³o tam byæ w ogóle. Jak wchodzi na In time the hissing of her sanity to brzmi jak jaki¶ be³kot wyjêczany na odwal siê.
O growlach w ogóle nie ma co mówiæ, bo to jest tak wyprodukowane, ¿e one nie mog± brzmieæ dobrze po prostu.

Przykro siê na to patrzy :(
Kurcze mam ca³kiem inne odczucia. Du¿a separacja i przestrzenne brzmienie. Na jakich s³uchawkach s³ucha³e¶?
Pos³ucha³em jeszcze raz. Bardzo dobry mix i brzmienie. Wyj±tkowo nieskompresowany d¼wiêk. Jak dla mnie instrumenty maj± byæ w³a¶nie oddzielone od siebie. Na  dobrym sprzêcie to owocuje znakomitym d¼wiêkiem.  Nigdy nie popiera³em stosowania agresywnego masteringu i sp³aszczania d¼wiêku kosztem selektywno¶ci brzmienia.
« Last Edit: 2018-11-03, 15:22:39 by Funnykris »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #22 on: 2018-11-03, 17:37:40 »
Nie mam mo¿liwo¶ci wrzucenia tego na ¿aden sensownej wielko¶ci g³o¶nik, a s³uchawki mam ATH-AR3BT, mam je od pó³ roku i jestem bardzo zadowolony, do tego ods³uchu pod³±czy³em po kablu. Ale powiem Ci, ¿e przes³a³em komu¶, kto siê profesjonalnie zajmuje d¼wiêkiem i móg³ tego pos³uchaæ na referencyjnych, no i napisa³ mi co¶ takiego:

¦miesznie, jak sobie pu¶ci³em na tanich dokana³owych s³uchawkach to wszystko siê w miarê zgadza³o
A jak pu¶ci³em na beyerach to nagle zupe³na sraka
Wydaje mi siê, ¿e nie by³o nikogo szczególnie odpowiedzialnego, za przygotowanie tego do nagrania. Po prostu nagrali wszystkie ¶lady ze sto³u, dostawili mikrofony na publikê i kto¶ siê potem musia³ z tym mêczyæ
I pewnie jeszcze mu ci±gle mówili, ¿e wiêcej wokalu
I ¿e ma byæ s³ychaæ, ¿e publika siê dobrze bawi
A na wokalu mia³ konkretny przes³uch z ods³uchów akerfeldta, w których by³o wszystko
I miks by³ na zasadzie zag³uszania tego, czego akurat by³o za du¿o w monitorach


Realia w biznesie niestety wygl±daj± tak, ¿e tam, gdzie zaczynaj± siê stawki o¶wietleniowców, tam koñcz± siê stawki d¼wiêkowców. Ma siê ³adnie b³yszczeæ, ludzie kupio.

Dla mnie podstawowy problem polega na tym, ¿e to po prostu nie kopie. Jest separacja, bo wyciszyli gitary, dali w cholerê du¿o wokalu i bêbnów, ale co z tego, jak to po prostu nie jest groovne. A nie jest, bo przez Majka po prostu przemawia jedno wielkie nie chce mi siê, nie wiem co ja tu robiê w ogóle.

Uwielbiam GoP, GR to jedna z moich ulubionych p³yt w ogóle i s³ucha³em jej nie wiem ile razy w ¿yciu, ba, ja dziêki niej siê przekona³em do growlu i do Opeth w ogóle. To co tutaj widzê to jest zarzynanie tej muzy w sposób tak dziadowski, ¿e a¿ boli.

Majk przyzna³ przy okazji premiery Czarodziejki, ¿e nie lubi graæ koncertów, ¿e siê czuje na scenie jak idiota, ale trzeba, bo na tym zarabiaj±. Szkoda, ¿e napieprzaj± tak od paru dobrych lat, ¿e nawet na okazjê rejestracji DVD nie bardzo w nich widaæ frajdê z tego grania. Nie wiem, mo¿e to kwestia zmêczenia starym materia³em, growlem, starym stylem - ale je¶li tak, to dlaczego graj± od wielu lat w kó³ko te same numery - Ghost Of Perdition, Demon Of The Fall, Deliverance - oni tê trójkê ju¿ przecie¿ koncertowo zar¿nêli do porzygu. Te¿ bym mia³ do¶æ na ich miejscu. Deliverance wg samego setlist.fm zagrali w karierze ponad 800 razy...

Ja siê nie dziwiê, ¿e ludzie pouciekali z tego bandu - w jakim¶ wywiadzie kto¶ z Soen, chyba Lopez, twierdzi³, ¿e ograniczaj± liczbê koncertów do koniecznego minimum, bo chc± mieæ z tego frajdê, kosztem kasy. Szanujê takie podej¶cie.

Czas siê pogodziæ z tym, ¿e czasy gdy Opeth i Akerfeldt to by³a innowacyjna muzyka, minê³y jakie¶ 10 lat temu. Teraz to jest odcinanie kuponów: od swoich wcze¶niejszych osi±gniêæ (na ¿ywo) i od osi±gniêæ poprzedników, dinozaurów (kiedy nagrywaj± nowe albumy). Umiejêtno¶ci techniczne i wiedza pozostaj±, wiêc wychodzi to zno¶nie, raz lepiej, raz gorzej, ale nie zmienia faktu, ¿e od dekady mamy do czynienia z muzyczn± konserw±, która raczej nic nowego ju¿ nie poka¿e, bo za bardzo jest w sobie zakochana. Czas sobie poszukaæ nowych obiektów do zachwytów, ja nie w±tpiê, ¿e s± kapele, które ci±gn± ten wózek do przodu. A ¿e bêdzie siê z nimi coraz trudniej tak emocjonalnie zwi±zaæ, to inna sprawa - najbardziej emocjonalnie siê przywi±zujemy do tego, co us³yszeli¶my maj±c lat 15, wzglêdnie 20, s± na to nawet jakie¶ badania o ile pamiêtam ;)


Edit:

A, no i jeszcze: widzia³em Opeth na ¿ywo 1,5 roku temu, jak grali w Warszawie na Prog in Park. I by³o fajnie, nie bêdê zaprzecza³, bo na ¿ywo to wszystko zawsze brzmi inaczej, wielu rzeczy nie s³ychaæ, nie widaæ. Ale przez te 1,5 godziny mog³em sobie poudawaæ, ¿e mam parê lat mniej i odwaliæ podró¿ sentymentaln± przy starych numerach. Do starych albumów Opeth wracam z przyjemno¶ci±, to co odwalaj± teraz mi tej rado¶ci nie odbierze.
« Last Edit: 2018-11-03, 17:40:37 by Callahan »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #23 on: 2018-11-03, 20:47:07 »
Nie mam mo¿liwo¶ci wrzucenia tego na ¿aden sensownej wielko¶ci g³o¶nik, a s³uchawki mam ATH-AR3BT, mam je od pó³ roku i jestem bardzo zadowolony, do tego ods³uchu pod³±czy³em po kablu. Ale powiem Ci, ¿e przes³a³em komu¶, kto siê profesjonalnie zajmuje d¼wiêkiem i móg³ tego pos³uchaæ na referencyjnych, no i napisa³ mi co¶ takiego:

¦miesznie, jak sobie pu¶ci³em na tanich dokana³owych s³uchawkach to wszystko siê w miarê zgadza³o
A jak pu¶ci³em na beyerach to nagle zupe³na sraka
Wydaje mi siê, ¿e nie by³o nikogo szczególnie odpowiedzialnego, za przygotowanie tego do nagrania. Po prostu nagrali wszystkie ¶lady ze sto³u, dostawili mikrofony na publikê i kto¶ siê potem musia³ z tym mêczyæ
I pewnie jeszcze mu ci±gle mówili, ¿e wiêcej wokalu
I ¿e ma byæ s³ychaæ, ¿e publika siê dobrze bawi
A na wokalu mia³ konkretny przes³uch z ods³uchów akerfeldta, w których by³o wszystko
I miks by³ na zasadzie zag³uszania tego, czego akurat by³o za du¿o w monitorach


Realia w biznesie niestety wygl±daj± tak, ¿e tam, gdzie zaczynaj± siê stawki o¶wietleniowców, tam koñcz± siê stawki d¼wiêkowców. Ma siê ³adnie b³yszczeæ, ludzie kupio.

Dla mnie podstawowy problem polega na tym, ¿e to po prostu nie kopie. Jest separacja, bo wyciszyli gitary, dali w cholerê du¿o wokalu i bêbnów, ale co z tego, jak to po prostu nie jest groovne. A nie jest, bo przez Majka po prostu przemawia jedno wielkie nie chce mi siê, nie wiem co ja tu robiê w ogóle.

Uwielbiam GoP, GR to jedna z moich ulubionych p³yt w ogóle i s³ucha³em jej nie wiem ile razy w ¿yciu, ba, ja dziêki niej siê przekona³em do growlu i do Opeth w ogóle. To co tutaj widzê to jest zarzynanie tej muzy w sposób tak dziadowski, ¿e a¿ boli.

Majk przyzna³ przy okazji premiery Czarodziejki, ¿e nie lubi graæ koncertów, ¿e siê czuje na scenie jak idiota, ale trzeba, bo na tym zarabiaj±. Szkoda, ¿e napieprzaj± tak od paru dobrych lat, ¿e nawet na okazjê rejestracji DVD nie bardzo w nich widaæ frajdê z tego grania. Nie wiem, mo¿e to kwestia zmêczenia starym materia³em, growlem, starym stylem - ale je¶li tak, to dlaczego graj± od wielu lat w kó³ko te same numery - Ghost Of Perdition, Demon Of The Fall, Deliverance - oni tê trójkê ju¿ przecie¿ koncertowo zar¿nêli do porzygu. Te¿ bym mia³ do¶æ na ich miejscu. Deliverance wg samego setlist.fm zagrali w karierze ponad 800 razy...

Ja siê nie dziwiê, ¿e ludzie pouciekali z tego bandu - w jakim¶ wywiadzie kto¶ z Soen, chyba Lopez, twierdzi³, ¿e ograniczaj± liczbê koncertów do koniecznego minimum, bo chc± mieæ z tego frajdê, kosztem kasy. Szanujê takie podej¶cie.

Czas siê pogodziæ z tym, ¿e czasy gdy Opeth i Akerfeldt to by³a innowacyjna muzyka, minê³y jakie¶ 10 lat temu. Teraz to jest odcinanie kuponów: od swoich wcze¶niejszych osi±gniêæ (na ¿ywo) i od osi±gniêæ poprzedników, dinozaurów (kiedy nagrywaj± nowe albumy). Umiejêtno¶ci techniczne i wiedza pozostaj±, wiêc wychodzi to zno¶nie, raz lepiej, raz gorzej, ale nie zmienia faktu, ¿e od dekady mamy do czynienia z muzyczn± konserw±, która raczej nic nowego ju¿ nie poka¿e, bo za bardzo jest w sobie zakochana. Czas sobie poszukaæ nowych obiektów do zachwytów, ja nie w±tpiê, ¿e s± kapele, które ci±gn± ten wózek do przodu. A ¿e bêdzie siê z nimi coraz trudniej tak emocjonalnie zwi±zaæ, to inna sprawa - najbardziej emocjonalnie siê przywi±zujemy do tego, co us³yszeli¶my maj±c lat 15, wzglêdnie 20, s± na to nawet jakie¶ badania o ile pamiêtam ;)


Edit:

A, no i jeszcze: widzia³em Opeth na ¿ywo 1,5 roku temu, jak grali w Warszawie na Prog in Park. I by³o fajnie, nie bêdê zaprzecza³, bo na ¿ywo to wszystko zawsze brzmi inaczej, wielu rzeczy nie s³ychaæ, nie widaæ. Ale przez te 1,5 godziny mog³em sobie poudawaæ, ¿e mam parê lat mniej i odwaliæ podró¿ sentymentaln± przy starych numerach. Do starych albumów Opeth wracam z przyjemno¶ci±, to co odwalaj± teraz mi tej rado¶ci nie odbierze.
No ja s³ucham na Taga Thda 500t + Beyerdynamic dt990 PRO. Tak¿e powiedzmy, ¿e porz±dnie to gra. I gitar mi tu nie brakuje. Odg³os Majka faktycznie s³ychaæ lekko na czystych partiach. Mo¿e to kwestia sprzêtu. Zdarza siê, ¿e niektóre s³uchawki siê z niektórymi nagraniami nie lubi±. Dotyczy to g³ównie sprzêtu, który wyra¼nie  narzuca swój charakter brzmienia. Co do opinii tego d¼wiêkowca to ciê¿ko mi to komentowaæ, szczególnie ¿e sam s³ucham na referencyjnych i mam nieco inne odczucia. Koncertówki to taka ciekawa sprawa. Dajmy na to Octane Twosted Porków - Masakra w dos³ownym tego s³owa znaczeniu.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #24 on: 2018-11-04, 03:14:45 »
To ¿e nasze prywatne preferencje siê ró¿ni± jako¶ mnie szczególnie nie dziwi. Nie bêdê siê licytowa³ na sprzêt, bo nie dysponujê hi-endowym, tym bardziej teraz, jak jestem "wyjechany" za granicê :mrgreen:
Nie zmienia to dla mnie faktu, ¿e ka¿da poprzednia koncertówka Opeth brzmia³a dla mnie zno¶niej od tego, pod wieloma wzglêdami.

Co do opinii d¼wiêkowca - to te¿ jest kto¶, kto s³ucha Opeth od lat. Te¿ ma swoje preferencje. Ale jego opinii na temat produkcji ufam, bo to nie tylko kto¶, kto siê tym praktycznie zajmuje, ale te¿ teoretycznie siê w tym kierunku kszta³ci³. Nawet je¶li przyjmiemy, ¿e ten czarny scenariusz jest trochê przesadzony, to nie zmienia faktu, ¿e nagranie zespo³u z prawie 3 dekadami do¶wiadczenia nie powinno brzmieæ jak kupa. :?

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #25 on: 2018-11-04, 18:54:56 »
To ¿e nasze prywatne preferencje siê ró¿ni± jako¶ mnie szczególnie nie dziwi. Nie bêdê siê licytowa³ na sprzêt, bo nie dysponujê hi-endowym, tym bardziej teraz, jak jestem "wyjechany" za granicê :mrgreen:
Nie zmienia to dla mnie faktu, ¿e ka¿da poprzednia koncertówka Opeth brzmia³a dla mnie zno¶niej od tego, pod wieloma wzglêdami.

Co do opinii d¼wiêkowca - to te¿ jest kto¶, kto s³ucha Opeth od lat. Te¿ ma swoje preferencje. Ale jego opinii na temat produkcji ufam, bo to nie tylko kto¶, kto siê tym praktycznie zajmuje, ale te¿ teoretycznie siê w tym kierunku kszta³ci³. Nawet je¶li przyjmiemy, ¿e ten czarny scenariusz jest trochê przesadzony, to nie zmienia faktu, ¿e nagranie zespo³u z prawie 3 dekadami do¶wiadczenia nie powinno brzmieæ jak kupa. :?
Byæ mo¿e na s³uchawkach, czy kolumnach o mniejszej scenie p³yta wypada gorzej. Jestem w stanie sobie wyobraziæ, ¿e wszystko mo¿e siê tam sypaæ. Ja tylko piszê, ¿e u mnie jest nie¼le jak na koncert. Tylko ja mogê mieæ zaburzony obraz bo moje s³uchawki s± niezwykle przejrzyste brzmieniowo. Ka¿dy nawet najdrobniejszy detal jest do us³yszenia. Nie bez powodu d¼wiêkowcy i radiowcy na ca³ym ¶wiecie u¿ywaj± Dt990/880/770. S± na p³ycie momenty, gdzie co¶ wyra¼nie jest nie tak z proporcjami natê¿enia d¼wiêku poszczególnych instrumentów  i... s³ychaæ dosyæ lekki clipping w niektórych momentach. Jak piszesz s± gusta i gu¶ciki i nie sposób z tym jako¶ dyskutowaæ.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #26 on: 2018-11-05, 02:30:10 »
Mo¿e ja siê doprecyzujê, bo chyba siê nie rozumiemy:

nagranie zespo³u z prawie 3 dekadami do¶wiadczenia nie powinno brzmieæ jak kupa...
... na ¿adnym sensownym sprzêcie.

A d¼wiêkowiec ma dt880 + jakie¶ 20 lat edukacji muzycznej za sob± ;)

Nie mówiê, ¿e Ci siê nie mo¿e podobaæ przecie¿ zreszt±. Ludziom siê ró¿ne rzeczy podobaj±, ja nie w±tpiê, ¿e "nowy" Opeth ma mnóstwo fanów, którzy za "starym" nie przepadaj±. Ich sprawa.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #27 on: 2018-11-08, 17:36:13 »
hehe mo¿e powinni dopisaæ, "s³uchaæ wy³±cznie na mega pro sprzêcie" ..Kris don't be funny  :mrgreen: Je¿eli co¶ jest dobre to na super sprzêcie bêdzie jeszcze lepsze, ale jak co¶ jest z³e to bêdzie jeszcze gorsze.
Inna sprawa to gusta, o których jak wiadomo, siê nie dyskutuje 8)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #28 on: 2018-11-09, 20:06:28 »
hehe mo¿e powinni dopisaæ, "s³uchaæ wy³±cznie na mega pro sprzêcie" ..Kris don't be funny  :mrgreen: Je¿eli co¶ jest dobre to na super sprzêcie bêdzie jeszcze lepsze, ale jak co¶ jest z³e to bêdzie jeszcze gorsze.
Inna sprawa to gusta, o których jak wiadomo, siê nie dyskutuje 8)
I tak i nie. To ju¿ zale¿y od sprzêtu. S± s³uchawki/kolumny które "wybaczaj±" a inne s± bezlitosne dla z³ej jako¶ci nagrañ. Czasami zdarza siê, ¿e nagrania s± dobrej jako¶ci, maj± ¶wietn± dynamikê itd. i naprawdê trzeba dobrej jako¶ci sprzêtu. Ale nie piszemy tu o jakich¶ niszowych jazzowych nagraniach tylko o koncertówce Opeth  :mrgreen:  No ja sobie teraz s³ucham z tej p³yty Ghost of Perdition i poza tymi denerwuj±cymi krzykami t³umu w tle wszystko brzmi u mnie z kopem. Nie mam w sumie zastrze¿eñ co do separacji d¼wiêków poszczególnych instrumentów. Ca³o¶æ jest nie¼le u³o¿ona na scenie. No u mnie to brzmi... dobrze... Jutro obczajê na innym sprzêcie u brata. Tak mi przechodzi przez my¶l, ¿e te nagrania mog± byæ nie masterowane, tylko czysty miks. Przegl±dn±³em komentarze na YT i nie tylko mi siê podoba ten miks i brzmienie. Du¿o ludzi jest pod wra¿eniem tak¿e. Chyba kwestia gustu. Dla mnie Demon of the fall brzmi lepiej ni¿ wersja studyjna (poza wokalami).

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #29 on: 2018-11-10, 00:38:31 »
I tak i nie. To ju¿ zale¿y od sprzêtu. S± s³uchawki/kolumny które "wybaczaj±" a inne s± bezlitosne dla z³ej jako¶ci nagrañ.
Kris, ale my tu mówimy o ods³uchach na sprzêcie referencyjnym, który z definicji ma dawaæ w miarê neutralne odwzorowanie. Jakkolwiek to jest idea³, którego siê nie da zrealizowaæ w 100% oraz na ile siê orientujê Twój model pozwala sobie na trochê wiêcej odchy³ów ni¿ 880, to wci±¿: nie jest to taka diametralna ró¿nica. Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie, dla mnie to brzmienie zupe³nie nie pasuje do muzy, któr± panowie tu próbuj± graæ (opinia, intuicja), a profesjonalista mi potwierdza, ¿e d¼wiêk jest jak z psa gard³a wyci±gniêty (ocena realizacji).

Quote
Tak mi przechodzi przez my¶l, ¿e te nagrania mog± byæ nie masterowane, tylko czysty miks.
Oj by³. Tutaj masz informacjê, masterowa³ Tony Kindgren.

Quote
Przegl±dn±³em komentarze na YT i nie tylko mi siê podoba ten miks i brzmienie. Du¿o ludzi jest pod wra¿eniem tak¿e. Chyba kwestia gustu.
Jak sprowadzimy opinie o jako¶ci muzyki do metody demokratycznej, to w Polsce na szczycie ka¿dego rankingu znajdzie siê disco polo. :P