Author Topic: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks  (Read 24228 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #30 on: 2018-11-10, 08:09:30 »
Ch³opaki, EOT please, bo ju¿ nie mogê tego czytaæ.  #-o :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #31 on: 2018-11-10, 17:59:25 »
Kris, ale my tu mówimy o ods³uchach na sprzêcie referencyjnym, który z definicji ma dawaæ w miarê neutralne odwzorowanie. Jakkolwiek to jest idea³, którego siê nie da zrealizowaæ w 100% oraz na ile siê orientujê Twój model pozwala sobie na trochê wiêcej odchy³ów ni¿ 880, to wci±¿: nie jest to taka diametralna ró¿nica.

Niewielkie odchy³y w stronê góry s± to fakt. Ale niewielkie. W³a¶nie sobie s³ucham tym razem tylko na DAC'u (te¿ niez³y iFi idsde le nano, ma bardzo dobry wzmacniacz ale wolê go u¿ywaæ jako daca), który ma bardzo równ± charakterystykê brzmienia, bardziej "studyjn±" i jest... du¿o gorzej. Bez energii jako¶ to brzmi wszystko. Czyli jednak kwestia mojego sprzêtu. Wzmacniacz mam hybrydowy z lampowym przedwzmacniaczem i to chyba mi tak doci±¿y³o to brzmienie. W ogóle ten wzmak ma takie ciep³e lekko doci±¿one brzmienie co ratuje czasami np. starsze metalowe p³yty. Przepinam s³uchawki na swoj± hybrydkê i jest super. Czyli jednak co¶ nie tak z tym nagraniem. Po prostu u mnie tor jest wybaczaj±cy.

Quote
Jak sprowadzimy opinie o jako¶ci muzyki do metody demokratycznej, to w Polsce na szczycie ka¿dego rankingu znajdzie siê disco polo. :P
My¶lisz, ¿e jest a¿ tak ¼le z polskim spo³eczeñstwem?  :shock: U mnie na weselisku kapela zagra³a mo¿e 3 kawa³ki disco polo przez ca³± noc i nikt nie narzeka³ ani nie domaga³ siê ¿adnych majteczek w kropeczki (nie znam w ogóle takiej piosenki... tak tylko przysz³o mi do g³owy ¿e kto¶ móg³by takie co¶ wymy¶liæ. Ja nic takiego nie s³ysza³em bo nie znam w ogóle takiej muzyki  :mrgreen: :mrgreen:) ).

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #32 on: 2018-11-11, 20:55:23 »

Majk przyzna³ przy okazji premiery Czarodziejki, ¿e nie lubi graæ koncertów, ¿e siê czuje na scenie jak idiota, ale trzeba, bo na tym zarabiaj±. Szkoda, ¿e napieprzaj± tak od paru dobrych lat, ¿e nawet na okazjê rejestracji DVD nie bardzo w nich widaæ frajdê z tego grania. Nie wiem, mo¿e to kwestia zmêczenia starym materia³em, growlem, starym stylem - ale je¶li tak, to dlaczego graj± od wielu lat w kó³ko te same numery - Ghost Of Perdition, Demon Of The Fall, Deliverance - oni tê trójkê ju¿ przecie¿ koncertowo zar¿nêli do porzygu. Te¿ bym mia³ do¶æ na ich miejscu. Deliverance wg samego setlist.fm zagrali w karierze ponad 800 razy...

 =D> =D> =D> =D> DOKLADNIE!!! Curva, przeciez ten zespol wydal co najmniej 9 wybitnych albumow (i trzy srednie ;P ), wiec nie wierze, ze nie sa w stanie wybrac z wszystkich tych numerow 10-12 kawalkow, ktore nie sa juz tak do wyrzygania ograne jak 'Deliverance' czy 'DotF'. Gdzie jest 'By the Pain...', 'Karma', albo 'Baying of the Hounds', ja sie pytam? Nie dziwota, ze im sie nie chce koncertow grac. Callahan, prawde rzeczesz.

Czas siê pogodziæ z tym, ¿e czasy gdy Opeth i Akerfeldt to by³a innowacyjna muzyka, minê³y jakie¶ 10 lat temu. Teraz to jest odcinanie kuponów: od swoich wcze¶niejszych osi±gniêæ (na ¿ywo) i od osi±gniêæ poprzedników, dinozaurów (kiedy nagrywaj± nowe albumy). Umiejêtno¶ci techniczne i wiedza pozostaj±, wiêc wychodzi to zno¶nie, raz lepiej, raz gorzej, ale nie zmienia faktu, ¿e od dekady mamy do czynienia z muzyczn± konserw±, która raczej nic nowego ju¿ nie poka¿e, bo za bardzo jest w sobie zakochana. Czas sobie poszukaæ nowych obiektów do zachwytów, ja nie w±tpiê, ¿e s± kapele, które ci±gn± ten wózek do przodu. A ¿e bêdzie siê z nimi coraz trudniej tak emocjonalnie zwi±zaæ, to inna sprawa - najbardziej emocjonalnie siê przywi±zujemy do tego, co us³yszeli¶my maj±c lat 15, wzglêdnie 20, s± na to nawet jakie¶ badania o ile pamiêtam ;)


Sad but true.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #33 on: 2018-11-11, 22:19:03 »
...ktore nie sa juz tak do wyrzygania ograne jak 'Deliverance' czy 'DotF'...

A ja nie wyobra¿am show bez killerów koncertowych. A wracaj±c do samego wydawnictwa.  Znakomicie jest to sfilmowane i w drugiej czê¶ci bardzo ucieszne, jak Majk i spó³ka chuchaj± w d³onie - szacun, ja bym w takich warunkach nie da³ rady graæ. ;) Co do odbioru ogólnego, podobnie jak na ostatnich p³ytach po zmianie stylistyki, nie ma ju¿ tej magicznej elektryzuj±cej atmosfery (przynajmniej dla mnie) jak w przypadku "Lamentations" i "The Roundhouse Tapes" lub naszego koncertu z warszawskiej Stodo³y w 2009 roku. Ju¿ w Royal Albert Hall gdzie¶ to ulatywa³o bezpowrotnie. Podobnie jest w Red Rocks. Zespo³owi trzeba jednak oddaæ, ¿e gra zawodowo. Jedne kawa³ki wychodz± i brzmi± zdecydowanie lepiej ni¿ na albumach studyjnych (Sorceress), inne s³abiej (Ghost Of Perdition). Album bardzo ³adnie wydany w polakierowanym digibooku opakowanym dodatkowo w sleeve case - mam edycjê BR+2CD, ale pewnie wszystkie s± równie efektowne. Same dyski tylko graficznie takie nijakie, na jedno kopyto, jak rozetki-etykiety w p³ytach analogowych w dawnych czasach.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #34 on: 2018-11-12, 00:09:41 »
Rozumiem, ze kupiles?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #35 on: 2018-11-12, 04:47:56 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #36 on: 2018-11-12, 14:50:55 »
Chyba jestes jednak w mniejszosci ;) Zastanawialem sie wczoraj, dlaczego nie ma recenzji tego wydawnictwa na polskich portalach i doszedlem do wniosku, ze pewnie malo kto sie na to DVD szarpnal. Na Spotify tego nie obejrzysz, na YT pewnie poki co tez nie, wiec pozostaje kupic. A ze zespol juz nie w taiej formie jak niegdys, to tez pewnie malo kogo to obeszlo.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #37 on: 2018-11-12, 20:45:57 »
Chyba jestes jednak w mniejszosci ;) Zastanawialem sie wczoraj, dlaczego nie ma recenzji tego wydawnictwa na polskich portalach i doszedlem do wniosku, ze pewnie malo kto sie na to DVD szarpnal. Na Spotify tego nie obejrzysz, na YT pewnie poki co tez nie, wiec pozostaje kupic. A ze zespol juz nie w taiej formie jak niegdys, to tez pewnie malo kogo to obeszlo.
Ja koncertowe albumy niemal zawsze ods³uchujê na Spotify, czy obecnie Tidalu (HiFi skusi³o) i zapominam  :( 99% tych albumów to nic ciekawego - ot zarejestrowany koncert. Na pó³ce stoi w sumie 2 czy 3 koncerty Behemoth których nie chce mi siê nawet w³±czaæ (DVD dodawane do digibooka). Koncerty s± dobre na ¿ywo.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #38 on: 2018-11-21, 20:00:08 »
Obejrza³em po raz drugi i piszcie (mówcie) sobie co chcecie, ale dobrze siê to ogl±da. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #39 on: 2018-11-21, 20:06:04 »
Zapros nas Luksor na projekcje, to ocenimy ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #40 on: 2018-11-22, 06:16:34 »
Gdyby¶my byli z jednego miasta, mo¿na by pomy¶leæ. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #41 on: 2018-11-22, 12:57:46 »
Ja to chetnie Whiteslope pozwiedzam ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #42 on: 2018-11-22, 16:50:37 »
To¶ mnie zaskoczy³. :shock: Miasto pewnie ciekawe, ale jak siê w nim wiele lat mieszka, to nie widzi siê nic nadzwyczajnego, takiego do pokazywania. No mo¿e Pa³ac Branickich, kilka ko¶cio³ów i cerkwi... Pewnie co¶ tam jeszcze by siê znalaz³o. :-k Natomiast samo ogl±danie filmu, to trzeba by by³o jakie¶ miejsce znale¼æ z dobrym sprzêtem, bo u mnie na chacie nie ma szans. ;) No chyba, ¿e Bartek by co¶ wymy¶li³... Ale ostatnio wzi±³ wsteczny na obecny Opeth, wiêc nie wiem czy by mu siê chcia³o. ;) No z tego co czyta³em, to bryka obecnie po Europie, wiêc gdzie mu tam w g³owie Whiteslope. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #43 on: 2018-11-25, 19:31:12 »
To pakuj Luksor dvd do plecaka i wbijaj do mnie na Slask ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Garden Of The Titans - Live at Red Rocks
« Reply #44 on: 2018-11-29, 15:19:13 »
Ja w Bia³ymstoku to teraz bywam jeszcze rzadziej, obecnie stacjonujê w Madrycie co najmniej do koñca stycznia, a kto wie, czy nie d³u¿ej ;)

Ale Bia³ystok jest ca³kiem przyjemny, znajdzie siê trochê rzeczy do zobaczenia jak kto¶ siê postara :P

A ¿eby ju¿ nie by³o zupe³nie poza tematem - jest tyle dobrych DVD do obejrzenia, szkoda by mi by³o czasu na to  :mrgreen:

 

lofty-success