Author Topic: Soen  (Read 46403 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Soen
« Reply #45 on: 2012-02-08, 17:21:01 »
A wiecie, ¿e Savia mi siê z APC kojarzy? Chyba najbardziej ze wszystkich zespo³ów. W sumie fajnie, ¿e kto¶ podj±³ siê tej stylistyki, skoro APC ju¿ nie ma.
Swoj± drog± ta piosenka bije na g³owê ca³y najnowszy album Opeth.

Swoj± drog± dosz³o do mnie w jakim stresie wywo³anym przez Herr Mikaela musia³ ¿yæ Lopez, ¿e mia³ stany lêkowe...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Soen
« Reply #46 on: 2012-02-08, 22:54:57 »
A wiecie, ¿e Savia mi siê z APC kojarzy? Chyba najbardziej ze wszystkich zespo³ów. W sumie fajnie, ¿e kto¶ podj±³ siê tej stylistyki, skoro APC ju¿ nie ma.
Swoj± drog± ta piosenka bije na g³owê ca³y najnowszy album Opeth.

Swoj± drog± dosz³o do mnie w jakim stresie wywo³anym przez Herr Mikaela musia³ ¿yæ Lopez, ¿e mia³ stany lêkowe...

ale APC ju¿ JEST :) chocia¿ dopóki czego¶ nie wydadz± lub nie przyjad± do nas to w sumie tak jakby ich nie by³o..

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Soen
« Reply #47 on: 2012-02-09, 00:40:42 »
APC zawiesi³o dzia³alno¶æ? Czy ja o czym¶ nie wiem...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Soen
« Reply #48 on: 2012-02-09, 09:40:57 »
APC zawiesi³o dzia³alno¶æ? Czy ja o czym¶ nie wiem...

w 2010 siê reaktywowali, ale jak tak teraz patrzê na ich oficjaln± stronê to wygl±da jakby parê miesiêcy temu znów tymczasowo siê "zawiesili".. za gwiazdorami ciê¿ko nad±¿yæ  :?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Soen
« Reply #49 on: 2012-02-09, 16:31:10 »
APC zawiesi³o dzia³alno¶æ? Czy ja o czym¶ nie wiem...

w 2010 siê reaktywowali, ale jak tak teraz patrzê na ich oficjaln± stronê to wygl±da jakby parê miesiêcy temu znów tymczasowo siê "zawiesili".. za gwiazdorami ciê¿ko nad±¿yæ  :?

Mnie jest szkoda ich zespo³u. Bardzo mi siê podoba a nic nie wskazuje na kolejny album...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Soen
« Reply #50 on: 2012-02-14, 22:06:23 »
Bardzo fajna p³yta!!! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

animavilia79

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Soen
« Reply #51 on: 2012-02-14, 23:29:05 »
Brawo, umarl krol niech zyje krol...
Sekcja rytmiczna bardzo czesto kladzie na lopatki ta w TOOL'u, oczywiscie z calym szacunkiem...
Pamietam ze w A Perfect Circle bywalo wiele momentow wokalnych w ktorych podczas odsluchiwania przechodzily mi ciarki, plyta SOEN w zasadzie sklada sie tylko z takich momentow... Plyta SOEN to przepiekna i uzalezniajaca plyta, od okladki poprzez wokal i muzyke wspaniale zbalansowana, jak dla mnie poki co plyta roku...

Milo ze ktos nie poszedl na latwizne i np. odnalazl w muzyce  SOEN pierwiastki APC...
A APC ma sie dobrze, wlasnie cakiem niedawno ukonczyli trase po USA, a jesli ktos ma ochote na wokal Maynarda, wystarczy siegnac po wypociny zespolu Puscifer...
Pozdrawiam

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Soen
« Reply #52 on: 2012-02-15, 09:48:19 »
Dok³±dniej wypowiem siê jak dojdzie do mnie paczuszka z UK, której btw amazon termin realizacji przesun±³.
"Estimated arrival date: February 20 2012 - February 28 2012" grrr  :gniew2:

Niemniej wstêpnie...
Bardzo fajna p³yta!!! :)

nie sposób siê nie zgodziæ;)
« Last Edit: 2012-02-15, 10:28:48 by ambush1 »

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Soen
« Reply #53 on: 2012-02-15, 16:26:44 »
P³yta jest bardzo toolowa. Mo¿na miejscami powiedzieæ, ¿e riffy s± ca³kowice splagiatowane. To jest p³yta TOOL'a, któr± tool nigdy nie nagra³... Ch³opaki chyba zmêczyli siê czekaniem na now± ich p³ytê i nagrali sobie j± sami. Na razie najbardziej podoba mi siê Fraccions, Delenda, Savia.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

animavilia79

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Soen
« Reply #54 on: 2012-02-15, 22:58:25 »
Przede wszystkim SOENowa... Idac na latwizne mozna stwierdzic ze jest TOOLowa, ale niestety albo stety czesciej brzmi jak APC...
Tak jak juz napisalem wczesniej, sekcja rytmiczna jak dla mnie gra o niebo lepiej niz ta w TOOL... Po za tym panowie zdecydowali sie zagrac taka mieszanke rifow na ktora TOOL nigdy by sie nie skusil, ale to jest tylko moja opinia ( i zeby nie bylo bardzo cenie sobie TOOLa)...
Ale... z wielka checia moge stwierdzic ze jak by nie bylo TOOL zasial cudowne ziarno... Ziarno w postacie natchnienia dla innych muzykow, zachecam do posluchania: Hacride, Textures czy Tesseract a nawet czasami Gojira...
Swoja droga, jakos nikomu nie przeszkadza ze jest tak wielu nasladowcow Porcupine Tree...
Pozdrawiam

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Soen
« Reply #55 on: 2012-02-15, 23:35:08 »
¦wietna p³yta , kawa³ ¶wietnego charakterystycznego ( ju¿!) grania , faktycznie s³ychaæ tutaj wp³ywy Toola ale uznajê to jako atut... Mam wielki g³ód na ich muzykê a SOEN mnie "nakarmi³o " i to nie jakim¶ pó³¶rodkiem a albumem którym amerykanie z ca³± pewno¶ci± nie powstydziliby siê nagraæ 


( by³em po paru g³êbszych kiedy to pisa³em - tak wiêc mo¿e to troszkê nie mieæ ³adu i sk³adu  :P )
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Soen
« Reply #56 on: 2012-02-16, 09:55:35 »
Dok³±dniej wypowiem siê jak dojdzie do mnie paczuszka z UK, której btw amazon termin realizacji przesun±³.
"Estimated arrival date: February 20 2012 - February 28 2012" grrr  :gniew2:

Quote
Greetings from Amazon.co.uk,

We are writing to let you know that the following items have been sent
...
Dispatched via Deutsche Post DHL (estimated arrival date: Tuesday, February
21, 2012).

No! ;)

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Soen
« Reply #57 on: 2012-02-16, 21:53:08 »
A refren Slithering to czysta KATATONIA... :shock: Zreszt± nie tylko refren. W ka¿dym razie Mix wszystkich bandów progresywnych, ale mix z g³ow± i baaaardzo udany. dobrze siê s³ucha, bo chocia¿ p³yta nowa to tak jakby os³uchana ;) Nie to co taki heritage co ci±gle jest tak± 'dziwn±' p³yt±  :mrgreen:
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Soen
« Reply #58 on: 2012-02-16, 22:38:31 »
No ale Katatonia to nie jest band progresywny  :P
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Soen
« Reply #59 on: 2012-02-17, 01:34:21 »
Uzale¿niaj±ca jest ta p³yta, stwierdzam z zaskoczeniem :D
Oscillation mi siê wybija na razie na prowadzenie, ostatnie 2,5 minuty - mistrzowskie.