Author Topic: THE FUTURE BITES  (Read 7155 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #30 on: 2021-01-31, 11:08:32 »
Ca³y koncept tej p³yty, teledyski, strona fikcyjnego sklepu bardzo mi siê podoba. P³yta wczoraj nie dotar³a niestety. Nie wiem czy chcia³bym ¿eby Steven nagrywa³ dalej próg rocka... Têsknie jak cholera za Porcupine Tree ale podobnie jak w przypadku Pink Floyd i kilku innych kapel to wydaje mi siê w³a¶ciwe. Trzeba jasno sobie powiedzieæ. To jest go¶æ który ju¿ niczego nikomu nie musi udowadniaæ.
S³ucham ju¿ który¶ tam raz tej p³yty. Bardzo mi siê spodoba³a. Zdecydowanie wolê taki rozwój artysty ni¿ np. to co zaserwowa³ nam The Pineapple Thief nagrywaj±c trzeci raz to samo  :P


Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #32 on: 2021-02-01, 00:42:57 »
https://gwiazdy.wp.pl/steven-wilson-mamy-obsesje-na-swoim-punkcie-tworzymy-sztuczne-wersje-siebie-wywiad-6601730165193600a?amp=1
Steven Wilson w mainstreamowych mediach  :shock:

No có¿, ma to, o co mu chodzi³o od lat. Wielk± solow± karierê i widoczno¶æ w mainstreamie.

Zdecydowanie wolê taki rozwój artysty ni¿ np. to co zaserwowa³ nam The Pineapple Thief nagrywaj±c trzeci raz to samo  :P

No bo to jest zasadniczy problem z prog-rockiem, ¿e on nie jest progresywny. Nie w znaczeniu rozwoju jakiegokolwiek. To jest granie ca³y czas wed³ug tej samej formu³y - tych samych formalnych rozwi±zañ, tych samych brzmieñ, zmian produkcyjnych wynikaj±cych g³ównie z rozwoju technologicznego. Dlatego kilka ostatnich albumów Pineapple Thief nie by³bym w stanie od siebie w ogóle rozró¿niæ, a Dream Theater to ju¿ co najmniej piêciu ostatnich. Jasne, jeste¶my w stanie rozró¿niaæ od siebie zespo³y, bo ka¿dy ustali³ sobie jakie¶ cechy charakterystyczne, ale jakby spojrzeæ na to z trochê wiêkszej perspektywy, to naprawdê to wszystko brzmi tak samo, a te ró¿nice to s± niuanse.

Ja bêdê siê upiera³, ¿e to, co Steven robi na nowej p³ycie to nadal jest rock i to progresywny nawet. Rozwi±zania harmoniczne s± totalnie ze szko³y prog-rocka. Wokale w po³owie numerów niewiele siê ró¿ni± od tego, co robi³ na wcze¶niejszych p³ytach. To, ¿e doda³ tu i tam jaki¶ bardziej elektroniczny beat, czasami trochê brzmi±cy jak disco? Przecie¿ takie rzeczy robi³a przed nim ca³a masa progresywnych zespo³ów. ¯eñskie wokale? A co w nich z³ego? By³y choæby u Watersa, a stylistycznie to takie brzmienie ma korzenie w funku i soulu. Twoje stwierdzenie, Jacku, ¿e s³uchanie takiej muzyki to by³ obciach, wynika z jakiego¶ takiego plemiennego my¶lenia subkulturowego - ale kurczê, nie mamy po 16 lat, ¿eby siê tak gatunkowo izolowaæ ;)

Steven robi to, co robi³ od 30 lat - sprzedaje nam swoje s³odkie piosenki z powa¿n± min± i doczepion± do tego ambitn± (w jego mniemaniu) narracj± w trochê odpicowanym opakowaniu, ale to jest tak naprawdê konsekwentna kontynuacja tego wszystkiego co robi³ wcze¶niej. Do tego stawanie na g³owie, by siê przebiæ gdzie siê da, wy³aziæ ludziom nawet z lodówki, bo jest megalomanem, który ¿yje etosem legend z nazwiskami (typu Phil Collins) i chce taki sukces i rozpoznawalno¶æ powtórzyæ. Co jest trochê zabawne, bo ¶wiat i media nie dzia³aj± tak samo jak 30 czy 40 lat temu i imho nie da siê zbudowaæ tak uniwersalnej popularno¶ci w dzisiejszych warunkach. Steven siê na te czasy spó¼ni³ i go to uwiera (co by³o wiadomo ju¿ ponad 10 lat temu, jak mia³ jazdê ¿eby odtwarzaæ brzmienia z lat siedemdziesi±tych).

Poza tym wci±¿ nie uda³a mu siê jedna rzecz - taki z³oty strza³ z jednym numerem, który by siê skutecznie przebi³. Z Permanating chyba by³o blisko, ale imho ta piosenka nie mia³a dostatecznego potencja³u. Na nowej p³ycie teoretycznie s± ze trzy numery, które s± chwytliwe, ale te¿ nie s±dzê, ¿eby którykolwiek da³ radê. Maybe next time, Mr Wilson...

No i jak komu¶ bardzo gra na nerwach 12 Things I Forgot... Mnie ten numer niesamowicie bawi, bo jest w cholerê ironiczny. Jest przes³odzony, ma tekst napisany totalnie w stylu "wakacyjnej piosenki", niemal "czêstochowskie" rymy, bardzo przylepiaj±c± siê melodiê, przegiête, popowe brzmienia... Steven pojecha³ po bandzie i przyznam, ¿e za pierwszym razem te¿ siê skrzywi³em, ale uwa¿am, ¿e to mu akurat naprawdê wysz³o :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #33 on: 2021-02-01, 06:34:48 »
Bartek, podpisujê siê pod wszystkim co napisa³e¶. Co do mojego wtr±cenia, to jak napisa³em, ¿e gdy by³em m³ody, w wieku licealnym, pewne rzeczy uwa¿ali¶my za obciach i dzi¶ pozosta³a mi pewnie po tym jaka¶ forma alergii. Ale jak napisa³em przedtem, p³yta jest dobra, lepsza ni¿ siê spodziewa³em po niektórych zajawkach. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #34 on: 2021-02-01, 14:13:06 »
Jasne, rozumiem :)

A jak Wam siê podoba nowy teledysk?

SELF

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #35 on: 2021-02-02, 08:01:14 »
A jak Wam siê podoba nowy teledysk?

SELF

Pomys³, zamys³ ciekawy. Teraz mo¿na spojrzeæ inaczej na ok³adkê albumu, choæ nadal uwa¿am, ¿e jest okropna. ;) :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #36 on: 2021-02-02, 19:06:01 »
A jak Wam siê podoba nowy teledysk?

SELF

Pomys³, zamys³ ciekawy. Teraz mo¿na spojrzeæ inaczej na ok³adkê albumu, choæ nadal uwa¿am, ¿e jest okropna. ;) :twisted:
Jak dla mnie lepsza ni¿ w TTB :P
Do mnie dotar³a wczoraj p³yta. Fajnie wydane. Niby nic szczególnego. Plastikowe opakowanie w tekturowej os³once ale wszystko zgodne ze stylistyk± ca³ego albumu. Patrz±c szerzej wspania³y sk±din±d teledysk do King Ghost jako¶ nie pasuje mi do reszty. Zauwa¿y³em ¿e album wprawia niektórych fanów Stevena w niema³e... "Zak³opotanie" :D Dzisiaj ogl±da³em tak± jakby recenzjê i go¶æ trochê siê pod¶miewa³ ¿e Wilson nagra³ kawa³ek o konsumpcjoni¼mie i kupowaniu niepotrzebnych rzeczy. Padaj± tam oczywi¶cie s³owa "Deluxe edition box set" a sam od lat sprzedaje swoje p³yty w drogich edycjach i limitowanych nak³adach :D  I to muszê przyznaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #37 on: 2021-02-02, 23:21:11 »
Ju¿ kilka razy (z osiem pewnie) przes³ucha³em album na Spocie i trochê go ogarn±³em na tyle, ¿e mogê wskazaæ kawa³ki, które mi siê podobaj± (+) oraz te, które nie przypad³y mi do gustu (-) - poni¿ej moje subiektywne zestawienie:

- Unself (+)
- Self (-)
- King Ghost (+)
- 12 Things I Forgot (+)
- Eminent Sleaze (-)
- Personal Shopper (-)
- Man Of The People (+)
- Follower(+)
- Anyone But Me (+)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #38 on: 2021-02-04, 21:36:14 »
Przes³ucha³em dzisiaj TTB i o s³odki maryju jak siê wynudzi³em, no nic mi ta p³yta nie robi, ze trzy ³adne momenty ma mo¿e i do Permanating mo¿na sobie nó¿k± potupaæ, to tyle. W porównaniu z ni± to Future Bites jest super :mrgreen:

I na ten moment to bym siê nie zgodzi³ z po³ow± listy Luksora, ale jeszcze za ma³o s³ucha³em ¿eby mieæ "ule¿an±" opiniê, wiêc siê wstrzymam jeszcze ze 3 ods³uchy przynajmniej :P


Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #40 on: 2021-02-15, 13:18:23 »
Steven Wilson mówi±cy komukolwiek o snobizmie to jest jaki¶ nowy rekord  :rotfl:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #41 on: 2021-02-16, 21:34:08 »
Nie wiedzia³em tego, ale z fejsa dowiedzia³em siê, ¿e Steven w dawnym Porkowym stylu przygotowa³ 20-minutow± wersjê specjaln± 'Personal Shopper'. :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #42 on: 2021-02-17, 11:00:21 »
Tak, hula ju¿ na YT (np. tutaj). Przez pierwsze 15 minut to jest w zasadzie wiêcej tego samego co w wersji podstawowej. Trochê wiêcej siê dzieje w koñcówce, ale te¿ nie jest to jaka¶ wielka odmiana :P
Jak wersja podstawowa mi siê podoba, tak te prawie 20 minut to jest ju¿ dla mnie przesada.

Jest te¿ o¶mioipó³minutowa wersja King Ghost.

Te¿ w zasadzie wiêcej tego samego. Hardkorowi fani nowej p³yty bêd± zachwyceni ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #43 on: 2021-02-17, 15:35:23 »
Tak, hula ju¿... te prawie 20 minut to jest ju¿ dla mnie przesada.
Ale za to mo¿na przez te 20 minut kozaczka pobrykaæ. ;) :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: THE FUTURE BITES
« Reply #44 on: 2021-02-17, 15:49:46 »
Ale za to mo¿na przez te 20 minut kozaczka pobrykaæ. ;) :mrgreen:

No w³a¶nie powa¿nie tak my¶la³em o tym, ¿e ten numer jest taki transowy, trochê taneczny itd... ale te¿ nie do koñca, tam jest sporo takich oklap³ych momentów, ma³o rozrywkowych jednak :P

 

lofty-success