Author Topic: Porcupine Tree - Closure/Continuation  (Read 3869 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #15 on: 2022-06-24, 10:59:56 »
W³a¶nie s³ucham :)
Ciekawe, ¿e na Spotify wrzucili bonusy bez ¿adnego oznaczenia dodane do zwyk³ej wersji p³yty. No ale skoro to nie concept album, to mo¿e nie ma to tak wielkiego znaczenia dla nich.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #16 on: 2022-06-25, 18:37:40 »
P³yty pos³ucha³em raz na Spotify - przyjemnie, ale jeszcze nie wiem czy mi siê podoba czy nie? Rzuci³em okiem na ceny no¶ników fizycznych i szok, edycja de luxe z 3 bonusami i blu-ray sze¶æ razy dro¿sza od wydania standardowego. :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #17 on: 2022-06-26, 11:29:35 »
Ja odczucia mam mieszane. Po singlach siê nie napala³em na nic dobrego (tylko Harridan mi siê podoba³) i chyba to dobrze :D Taki generic Wilson solo z 3 lepszymi kawa³kami - Harridan, Rats Return, Chimer's Wreck. Ale nic tam po tej p³ycie, dawaæ ju¿ trasê :D

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #18 on: 2022-07-03, 21:19:06 »
Kuzwa, tylko mnie RR wkurza? W sensie jakis taki kwadratowy sie ten riff wydaje. A przy tym - co najbardziej wkurzajace - mega zapada w pamiec ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #19 on: 2022-07-04, 16:14:34 »
P³yty pos³ucha³em raz na Spotify - przyjemnie, ale jeszcze nie wiem czy mi siê podoba czy nie? Rzuci³em okiem na ceny no¶ników fizycznych i szok, edycja de luxe z 3 bonusami i blu-ray sze¶æ razy dro¿sza od wydania standardowego. :shock:
Uwa¿am to za nie¶mieszny "¿art". Kupujesz p³ytê i dostajesz mniej ni¿ daj± w streamingu. Moim zdaniem to ju¿ pojechali po bandzie i to tak dobrze. Jestem tym zniesmaczony bo w dobie upadaj±cej sprzeda¿y CD wypada³oby przynajmniej daæ tyle samo p³ac±cym za CD co tym streamuj±cym.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #20 on: 2022-07-12, 12:28:14 »
Strasznie marudzicie, a ta p³yta wcale nie jest taka z³a. Jest w tym trochê prawdy co Wilson mówi, ¿e oni mogliby napisaæ cokolwiek i jak Gavin nagra do tego bêbny, to to bêdzie i tak brzmia³o jak Porki. Z takich klasycznych Porków to brakuje mi smyczków na tej p³ycie, trochê pusto i kameralnie jest bez nich. Ale ogólnie dobrze mi siê s³ucha tej muzy, nawet je¶li ¿aden numer mnie jako¶ nie wybi³ z kapci. Zobaczymy czy zostanie ze mn± na d³u¿sz± metê.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #21 on: 2022-09-01, 23:17:58 »
Jako teledysk do Herd Culling wypu¶cili co¶, co wygl±da bardziej jak jaki¶ wygaszacz ekranu zainspirowany ¶redniobud¿etowym FPSem, w którym walczy siê z przero¶niêtymi wilkami  :lol:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #22 on: 2022-11-09, 13:46:10 »
By³em na koncercie w Spodku (mam wra¿enie, ¿e naprawdê minê³a ca³a wieczno¶æ od czasu gdy kupowa³em bilety).
Miejsce mia³em na trybunach, ale w drugim rzêdzie, blisko p³yty i w ogóle do¶æ blisko centrum jak na nie najdro¿szy wcale sektor.

Ogólnie rzecz bior±c koncert by³ ¶wietny - dobrze poprowadzona setlista, muzycy w formie, Wilson wokalnie te¿ bez zarzutu. Trochê mi brakowa³o paru ulubionych numerów, ale có¿, pozastaje liczyæ, ¿e jeszcze kiedy¶ bêdzie okazja je us³yszeæ. Nowy materia³ wypada fajnie, szczególnie mi siê podoba³o "Walk the Plank".

Co mi siê nie podoba³o - nag³o¶nienie mia³o tê wadê, ¿e gitary by³y zbyt g³o¶no i przykrywa³y klawisze, wiêc czasami po prostu nie by³o s³ychaæ Barbieri tam wyczynia, albo trzeba siê by³o trochê domy¶laæ. Na szczê¶cie nie przez ca³y czas.
Konferansjerka - Wilson wyhodowa³ sobie ju¿ tak gigantyczne ego, ¿e wiêkszo¶æ jego komentarzy odnosi³a siê do tego, ¿e publiczno¶æ jest zbyt cicho i za ma³o entuzjastyczna, ¿e ich kariera nie by³a do¶æ du¿a, ¿e fajnie, ¿e wci±¿ s± fani, ¿e szkoda, ¿e nigdy nie mieli hitów które by grano w radiu, ¿e Wilson jest taki wizjonerem jak pisze teksty... Generalnie mo¿na by³o odnie¶æ wra¿enie, ¿e zespó³ graj±c w tak wielkim obiekcie i wype³niaj±c go po brzegi (nie wiem czy bilety by³y wyprzedane, ale wolnych miejsc za bardzo nie widzia³em) ma wci±¿ niedosyt i chcia³by czego¶ o wiele wiêkszego, ¿e Wilsonowi siê po prostu nale¿y. Smutne to by³o, Wilson jest niestety niezno¶ny pod tym wzglêdem.

Mam ogromny sentyment do Porków i pewnie ju¿ zawsze bêdê mia³, wiêc gdyby by³± kolejna okazja, to na pewno chêtnie pójdê kolejny raz. Bawi³em siê ¶wietnie, muzycznie by³o naprawdê dobrze, ale chcialbym mimo wszystko, ¿eby ten zespó³ prezentowa³ siê bardziej jako zespó³, a nie jako muzycy towarzysz±cy pró¿nej gwiazdce, bo zarówno Gavin jak i Barbieri maj± naprawdê kosmiczne umiejêtno¶ci i ogromnie przyjemnie jest na nich patrzeæ jak graj±.

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Porcupine Tree - Closure/Continuation
« Reply #23 on: 2022-11-10, 15:47:20 »
Te¿ by³em na koncercie - faktycznie Richard by³ mocno schowany. U mnie dodatkowo (barierka na przeciwko Richarda) by³o bardzo s³abo s³ychaæ Navarro. Ogólnie by³em zachwycony. Tak naprawdê jeszcze dwa lata temu no to pomy¶la³bym, ¿e to niemo¿liwe marzenie, a tutaj... BANG! Co do komentarzy Wilsona - my¶lisz, ¿e on tak na powa¿nie? Wiem, ¿e raczej uchodzi za buca i wiele jego wypowiedzi ma taki niesmaczny wyd¼wiêk, ale ja mam wra¿enie, ¿e wiele jego komentarzy jest zwyczajnie sarkastycznych, on ma dziwne poczucie humoru - widaæ to by³o choæby po tym jak opowiada³ "dowcip", a nikt siê nie za¶mia³, a "nawet Niemcy siê ¶miali" XD
Ogólnie sztuka wy¶mienita i mam ochotê na wiêcej!

 

lofty-success