Author Topic: King Crimson  (Read 20475 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: King Crimson
« Reply #16 on: 2009-09-13, 12:24:41 »
O, nie spodziewa³em siê tej wypasionej wersji Zamku Karmazynowego Króla, ale ani nie jestem takim fanatykiem, ani nie mam tyle kasy, ¿eby kupiæ box za dwie stówy, w którym znajdê piêæ utworów w kilkunastu wersjach :mrgreen:
Zadowolê siê wersjami CD+DVD, ale chcia³bym mieæ wszystkie trzy powy¿sze p³yty. Tylko sk±d na to kasê...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #17 on: 2010-01-03, 11:30:42 »
Dziêki uprzejmo¶ci znajomego (zrobi³ mi kopiê) mam sposobno¶æ zapoznaæ siê z najnowsza edycj± "In The Court Of The Crimson King" (40th Anniversary Edition - CD/DVD) - w oryginale posiadam poprzedni± sprzed kilku lat. P³yty DVD nie oceniê, bo nie posiadam jeszcze zestawu do ods³uchiwania muzy w formacie 5.1, wiêc tylko s³ów kilka o p³ycie CD. Najnowszy mix albumu zrobiony przez Stevena Wilsona bardzo fajny i odnoszê wra¿enie jakby szczególnie bêbny zosta³y uwypuklone. Dodatki... hmmm :-k nie wnosz± w³a¶ciwie niczego istotnego do wizerunku albumu, bo nie ma tu w³a¶ciwie nic poza tym czego nie znaliby¶my wcze¶niej z podstawowej zawarto¶ci p³yty* od momentu jej ukazania siê w latach 60. na winylu, a imho za¶miecaj± jedynie genialne dzie³o. Ostatni track Wind Session to ju¿ w ogóle przegiêcie i totalny bzdet - nie pojmuje sensowno¶ci zamieszczenia czego¶ takiego na p³ycie. Natomiast wiêcej szczegó³ów odno¶nie ca³ego wydawnictwa na stronie mlwz.

___________________________
*Deep Purple przyk³adowo do kompaktowej edycji epokowej "Machine Head" dorzuci³ genialny singlowy When A Blind Man Cries
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: King Crimson
« Reply #18 on: 2010-01-03, 12:38:22 »
No i mam podobne zdanie - podstawka, standardowe piêæ utworów - rewelacja. S³ychaæ rzeczy, które by³y s³abo s³yszalne, d¼wiêk nie szele¶ci jak mia³o to miejsce na dotychczasowych wznowieniach, s³ucha siê tego z ogromn± frajd±. A dodatki - przes³ucha³em raz i wiêcej do nich nie wracam. Ciekawostki mo¿e to i fajne, ale powinny siê znale¼æ na oddzielnym kr±¿ku.

Lalena

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: King Crimson
« Reply #19 on: 2010-03-15, 18:43:00 »
King Crimson to klasyka! Ich "ko³ysanki" sa genialne! najbardziej kocham "Red" i "In The Court...."
Moim ulubionym utworem jest "Starless", które moge s³uchaæ godzinami> Piekne nastrojowe dzia³ajace na moje uszy jak górski strumieñ. King Crimson to nie tylko muzyka, ale tak¿e klasa i magia która potrafi wci±gnac s³uchacza w niepowtarzaln± podró¿. Wielki zespó³ który zmienil wiele w muzyce.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: King Crimson
« Reply #20 on: 2010-03-16, 10:34:25 »
No 'Starless' jest genialnym numerem :) W ogole chyba oba albumy, o ktorych mowisz, sa najbardziej cenione wsrod fanow... Ale moze to dlatego, ze chyba sa jeszcze w miare najbardziej przystepne :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: King Crimson
« Reply #21 on: 2010-09-10, 22:32:01 »
Takiej wersji 21st Century Schizoid Man jeszcze nie s³yszalem :q Moim zdaniem ¶wietne: Japonki graj± King Crimson
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #22 on: 2010-10-12, 16:07:26 »
Kolejne reedycje specjalne:
- "In The Wake Of Poseidon" (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)
- "Islands" (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)
Wyslano: 2010-10-01, 07:14:21
A tak siê prezentuj± (jakby co, to nie moje :wink:):
« Last Edit: 2010-10-12, 16:12:38 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: King Crimson
« Reply #23 on: 2010-10-12, 18:08:04 »
Oba bajecznie wydane i oba chcia³bym mieæ. Szczególnie podobaj± mi siê te gwiezdne p³ytki w Islands. :D Wygl±da na to, ¿e teraz ju¿ bêd± szli konsekwentnie chronologicznie.
Mój brat ma Red i tylko jedno bym zarzuci³ tym nowym wydaniom - ksi±¿eczkê, która jest kompletnie oddzielnie - siedzi sobie w tym futerale, ale nie ma ¿adnej kieszeni, koperty w digipacku w któr± mo¿na by j± by³o wsadziæ czy czego¶ w tym stylu. Wola³bym ju¿ chyba, by by³a wklejona w opakowanie tak jak w przypadki ostatnich digibooków Opetha czy limitowanego digipacka GR.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #24 on: 2010-10-12, 23:15:09 »
A mnie dzi¶ znowu wziê³o na "Red" - ¶wietna p³yta. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: King Crimson
« Reply #25 on: 2010-10-12, 23:27:42 »
Tragicznie drogie te reedycje, ale moje kolekcjonerskie zapedy podpowiadaja mi, ze ktoregos dnia dam sie skusic :) Przynajmniej na "In the Court..." i "Red"...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #26 on: 2010-10-15, 16:14:12 »
U mnie podobnie - tak¿e przymierzam siê do nabycia reedycji tych obu albumów. Mo¿e na gwiazdkê... Pojawienie siê kolejnych reedycji sprawi³o, ¿e znowu wziê³o mnie na karmazynow± twórczo¶æ i s³ucham ich sobie po ca³o¶ci (albumy studyjne), ale nie po kolei. We wtorek by³o genialne "Red", wczoraj natomiast "Discipline". Niestety po raz kolejny album nie trafi³ do mnie. No mo¿e kawa³ek tytu³owy i Indiscipline oraz kilka zagrywek gitarowych, ale jako ca³o¶æ to nie jest mój muzyczny wszech¶wiat...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #27 on: 2010-10-21, 21:49:44 »
Mia³o byæ nie po kolei, ale w koñcu polecia³o prawie po kolei. Zakoñczy³em w³a¶nie pierwszy okres spiêty w klamrê dwoma genialnymi opusami "In the Court of the Crimson King" i "Red". Poza wspominanymi ponadczasowymi klasykami, najbardziej nadal krêc± mnie kompozycje o charakterze jazz rockowym, czyli obie czê¶ci Larks' Tongues in Aspic oraz Pictures of a City. W ogóle bardzo fajn± analizê karmazynowej twórczo¶ci zaprezentowa³ Callahan. Teraz czas na lata 80-te.
Wyslano: 2010-10-17, 16:09:19
Zakoñczy³em, przebrn±³em przez studyjny dorobek King Crimson. Lata osiemdziesi±te w jakim¶ sensie zanurzone w brzmienia charakterystyczne dla sceny nowofalowej i new romantic. Ale nie stawiam tego jako zarzutu, bo jak siê dobrze ws³uchaæ, tak¿e ówczesna nowa scena art rockowa (Marillion i inni) korespondowa³a z new wave. Osobi¶cie najmniej podchodzi mi ten okres w karmazynowej twórczo¶ci. Z epoki kolejnej, trochê przyblad³ "Thrak". Niegdy¶ bardzo podoba³a mi siê tamta zanurzona w beatlesowskiej melodyce stylistyka. Natomiast po latach bardzo zyska³ "The Power to Believe", który to dzi¶ uwa¿am za zdecydowanie najlepszy album KC od czasu "Red". I na koniec jeszcze ocena dorobku King Crimson w "Teraz Rock" (wk³adka do nr 8/2005):
- "In the Court of the Crimson King" (5)
- "In the Wake of Poseidon" (3,5)
- "Lizard" (5)
- "Islands" (4)
- "Larks' Tongues in Aspic" (5)
- "Starless and Bible Black" (5)
- "Red" (5)
- "Discipline" (5)
- "Beat" (4)
- "Three of a Perfect Pair" (3)
- "Thrak" (5)
- "The ConstruKction of Light" (3,5)
- "The Power to Believe" (3)

Wyslano: 2010-10-21, 20:20:29
I jeszcze dwadzie¶cia najlepszych karmazynowych kompozycji wg s³uchaczy "Nocy Muzycznych Pejza¿y":
01: Starless
02: Epitaph
03: 21st Century Schizoid Man
04: The Court Of The Crimson King
05: Islands
06: Lizard
07: Exiles
08: Larks Tongues In Aspic II
09: In The Wake Of Poseidon
10: Red
11: The Night Watch
12: Larks Tongues In Aspic I
13: I Talk To The Wind
14: Fracture
15: One Time
16: Easy Money
17: Three Of The Perfect Pair
18: Cirkus
19: The ConstruKction Of Light
20: Dinosaur
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: King Crimson
« Reply #28 on: 2010-10-21, 21:54:12 »
Heh, z pierwsza dwojka nie sposob sie nie zgodzic :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: King Crimson
« Reply #29 on: 2011-04-04, 21:52:16 »
Zupe³nie niespodziewanie dla mnie samego, zmieni³a siê moja karmazynowa naj-trójka i obecnie prezentuje siê nastêpuj±co:
- In The Court of the Crimson King
- Red
- The Power to Believe

Przy okazji pokusi³em siê o swoj± subiektywn± ocenê dorobku King Crimson i prezentuje siê nastêpuj±co:
- In the Court of the Crimson King: 5
- In the Wake of Poseidon: 3,5
- Lizard: 3
- Islands: 4
- Larks' Tongues in Aspic: 4,5
- Starless and Bible Black: 3,5
- Red: 5
- Discipline: 3,5
- Beat: 3
- Three of a Perfect Pair: 2,5
- Thrak: 4
- The ConstruKction of Light: 3
- The Power to Believe: 4,5

Wyslano: 2010-10-24, 20:27:41


Dla koneserów, nowa winylowa edycja "In The Court Of The Crimson King" (200 Gram super-heavyweight vinyl) - jak podejrzewam z miksem Stevena Wilsona.
Wyslano: 2010-10-25, 22:59:42
Na gwiazdkê zamówi³em sobie dwa karmazynowe albumy z serii "40th anniversary edition" (CD+DVDA), "In the Court of the Crimson King" oraz "Red". O pierwszym pisa³em ju¿ kilka postów wy¿ej, a teraz s³ów kilka o "Red". P³yta CD to kapitalnie odczyszczona i ¶wietnie brzmi±ca zawarto¶æ podstawowa plus trzy bonusy stanowi±ce inne (w tym jedna wyd³u¿ona) wersje kompozycji znanych z czê¶ci podstawowej. Bardzo fajnie uzupe³niaj± album i nie s± to jakie¶ totalne duperele, jak przyk³adowo bonusowy Wind Session dorzucony do debiutu. P³yta DVD to obok podstawowej zawarto¶ci albumu w formacie 5.1 (póki co z powodu braku odpowiedniego sprzêtu nie jestem w stanie oceniæ), cztery video-kawa³ki (Larks' Tongues In Aspic II, Lament, The Night Watch i Starless) zarejestrowane w studio telewizyjnym na ¿ywo bez publiczno¶ci na potrzeby ORTF w 1974 roku w czteroosobowym sk³adzie - bardzo fajny dodatek. A tak btw. w przysz³ym roku spodziewam siê "Larks' Tongues in Aspic" i "Starless and Bible Black" wydanych w formacie CD+DVDA, w roku 2012 trzech kolorowych albumów z lat 80-tych, a w kolejnym roku studyjnych dokonañ King Crimson wydanych w ci±gu ostatnich 20 lat. Z pewno¶ci± uzupe³niê moj± ma³± kolekcjê domow± jeszcze o kilka pozycji z tej serii.
Wyslano: 2010-12-27, 18:21:25
W najbli¿szej "Nocy Muzycznych Pejza¿y" Kosiñski ma zaprezentowaæ co¶ z nowego albumu A King Crimson ProjeKct "A Scarcity Of Miracles" (o p³ycie pisa³em tutaj).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success