Author Topic: No-Man  (Read 31018 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #15 on: 2007-03-20, 10:51:57 »
Ostatnio na Last.fm pojawila sie opcja odsluchania calego albumu Flowermouth. (Zreszta generalnie mozna teraz tam sluchac plyt wydanych przez One Little Indian)
Super sprawa!
Profil No-Man na myspace
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: No-Man
« Reply #16 on: 2007-03-22, 12:15:26 »
Mam u siebie "Returning Jesus" ale jako¶ nie chce mi siê do tego wracaæ...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #17 on: 2008-03-13, 18:51:07 »

No-Man "Schoolyard Ghosts" 12.05.2008 KScope/Snapper Records
tracklista:
- All Sweet Things
- Beautiful Songs You Should Know
- Pigeon Drummer
- Truenorth
- Wherever There Is Light
- Song Of The Surf
- Streaming
- Mixtaped
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: No-Man
« Reply #18 on: 2008-03-29, 15:25:25 »
-> http://www.myspace.com/nomanuk  mo¿na pos³uchaæ nowego utworu
a poza tym utworzono specjaln± stronê o nowym albumie -> http://burningshed.co.uk/aconfession/

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #19 on: 2008-03-29, 19:34:20 »
Teledysk do tego nowego kawa³ka Truenorth (part 2) zosta³ zamieszczony na YouTube. A sam kawa³ek, a w³a¶ciwie jego wersja edytowana, dosyæ przyjemny, ale póki co nie wywo³a³ gêsiej skórki, jak to siê dzia³o w trakcie odkrywania "Returning Jesus", "Together We're Stranger" czy "Flowermouth".

Edit: kilka przemy¶leñ na temat najnowszej ods³ony No-Man umie¶ci³em w innym w±tku:
Obok pewnej ukochanej (wiadomo, ¿e nie od samego pocz±tku) i nie opuszczaj±cej od prawie dwóch tygodni odtwarzacza p³yty :wink: , od czasu do czasu zapuszczam sobie nowy No-Man czyli "Schoolyard Ghosts". Przyznajê szczerze, ¿e pomimo kilku podej¶æ nie jestem w stanie zaakceptowaæ zawarto¶ci albumu - ci±gnie siê tam wszystko niemi³osiernie i wprawia mnie w stan totalnego znu¿enia. Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e cech± charakterystyczn± No-Man jest w³a¶nie takie specyficzne uspokojenie (tak¿e za spraw± specyficznej ciep³ej barwy g³osu Tima Bownessa), ale na tym albumie niewiele siê dzieje i brak jest jakichkolwiek emocji (dla mnie). Mo¿e w Truenorth (opus magnum albumu) jest jaka¶ próba epickiego opowiedzenia pewnej historii, ale kompozycja w sumie brzmi jak odrzut ze znakomitych "Returning Jesus" i "Together We're Stranger" - brak w niej tego specyficznego podskórnego dreszczyku jaki pojawia siê w trakcie s³uchania np. Photographs in Black and White, Only Rain czy Angel Gets Caught in the Beauty Trap. Jedynym takim odmiennym elementem, gdzie pojawia siê siê jaka¶ tajemniczo¶æ, gdzie jest jakie¶ g³êbokie j±trzenie na dnie duszy, jest olewany przez wielu (na innych forach) za ostre wstawki Pigeon Drummer. P³ytê cechuje du¿e rozleniwienie d¼wiêkowe i pomimo bogatej orkiestracji, w du¿ych fragmentach, podk³ady brzmi± jakby ¿ywcem wziête z tanich p³yt z muzyk± relaksacyjn± wymieszanych w ogromnym koszu w hipermarkecie. Mo¿e jeszcze siê przekonam, ale póki co jestem rozczarowany. :?
Nadal s±dzê, ¿e p³yta jest przeciêtna.
« Last Edit: 2008-05-15, 14:33:52 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: No-Man
« Reply #20 on: 2008-05-27, 16:47:16 »
Schoolyard Ghosts - najpiekniejszy album w historii No-Man. Tyle powiem ;)
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: No-Man
« Reply #21 on: 2008-05-27, 17:27:06 »
Schoolyard Ghosts - najgorszy album w historii No-Man. A mia³em nadziejê, ¿e nigdy nie zejd± poni¿ej wysokiego poziomu jaki do tej pory prezentowali.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: No-Man
« Reply #22 on: 2008-06-01, 11:51:28 »
Na pocz±tku moj± uwagê przyci±gnê³a ok³adka tej p³yty na stronie rockserwisu. Gdyby nie ok³adka (mysle ze moge tu uzyc okreslenia "magiczna") to  pewnie bym wogóle nie zwróci³a na t± p³yte uwagi.
Zainteresowa³am siê tym zespo³em i s³ucha³am fragmentów tego albumu na myspace, ale tam jest zaledwie 1 utwór  a to zdecydowanie za ma³o, ¿eby wyrobic sobie opiniê. Moge na razie powiedziec jedno: ze ten utwór na majspejsowym profilu wywo³a³ gêsi± skórke... :D Piekno¶ci.

http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2083
« Last Edit: 2008-06-01, 12:13:15 by arktyczna ma³pa19 »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: No-Man
« Reply #23 on: 2008-06-01, 12:06:10 »
S³ysza³am ze dwie piosenki z tego albumu w NMP i jako¶ mnie nie uwiod³y - nudne jakie¶ takie i nijakie, nawet Stefek £ilson im nie pomóg³. Nie zachêci³o mnie to szczególnie do zapoznania siê, Kosiñski te¿ by³ do¶æ umiarkowanie entuzjastyczny.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: No-Man
« Reply #24 on: 2008-06-01, 12:06:41 »
A nie lepiej by³o wkleiæ linka? Kto by chcia³, to by przeczyta³.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #25 on: 2008-12-28, 13:47:10 »
Podchodzi³em ju¿ do tej p³yty kilka razy, ale nadal mi nie podchodzi, wiêc u mnie nadal aktualne to co napisa³em wy¿ej.

Zainteresowa³am siê tym zespo³em i s³ucha³am fragmentów tego albumu na myspace, ale tam jest zaledwie 1 utwór  a to zdecydowanie za ma³o, ¿eby wyrobic sobie opiniê. Moge na razie powiedziec jedno: ze ten utwór na majspejsowym profilu wywo³a³ gêsi± skórke... :D Piekno¶ci.
Ten kawa³ek na MySpace to jedynie fragment wiêkszej ca³o¶ci. Ca³y Truenorth trwa 12:48.
Wyslano: 2008-06-01, 13:21:10
Quote from: Rock Serwis
NO-MAN SZYKUJE DVD
Wiosn± 2009 roku ma ukazaæ siê koncertowe DVD zespo³u No-Man dokumentuj±ce jeden z wystêpów Tima Bownessa i Stevena Wilsona. W swoim internetowym pamiêtniku Tim napisa³ miêdzy innymi:
"¦cie¿ka audio i obraz zosta³y ju¿ ukoñczone (i zaakceptowane przeze mnie i przez Stevena Wilsona). Ten wspaniale zapowiadaj±cy siê dokument przedstawia szczególny wystêp pokazuj±c zarówno melancholijn± delikatno¶æ jaki i tward± dynamikê koncertuj±cego zespo³u, a to, przynajmniej dla mnie, sugeruje nowe d¼wiêkowe mo¿liwo¶ci stoj±ce przez muzyk± No-Man.
"Zosta³y tak¿e zarejestrowane kolejne wywiady do filmu dokumentalnego. (...) Przy okazji po raz kolejny zda³em sobie sprawê, ¿e wola³bym ciszê jako ¶cie¿kê d¼wiêkow± do kroniki ilustruj±cej karierê No-Man. Mam nadziejê, ¿e zostanê przedstawiony jako dziko gestykuluj±cy niemowa lub ca³kiem wyciêty z mojej w³asnej historii! S³owa czêsto nie oddaj± intensywnych prze¿yæ a ja, gdy chcê mówiæ o nadziejach i pomys³ach, czujê siê za¿enowany pretensjonalno¶ci± i powtarzalno¶ci± wypowiadanych s³ów. My¶lê, ¿e wywiady (szczególnie te nagrywane) wydaj± siê oddawaæ jedynie ma³± czê¶æ osobowo¶ci i czujê wtedy, ¿e sprawiam zawód i sobie i muzyce, gdy tak rozpaczliwie nie jestem w stanie siê wys³owiæ. Postanowienie numer jeden na 2009 rok - nigdy ju¿ siê nie odezwaæ!
"Dwa nowe utwory studyjne No-Man s± ju¿ równie¿ niemal ukoñczone. 'Maestro' Steve Bingham doda³ przepiêkne partie skrzypiec do naszej wersji "The Place Where You'd Hide". Oba nagrania nie s± przeznaczone na now± p³ytê i prawdopodobnie uka¿± siê jako dodatki do DVD."
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #26 on: 2012-08-25, 15:26:49 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #27 on: 2017-02-22, 23:33:18 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #28 on: 2019-11-05, 14:25:29 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: No-Man
« Reply #29 on: 2019-11-15, 06:24:34 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind