Author Topic: Artyku³y na temat Opeth!  (Read 117713 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #60 on: 2005-09-25, 14:59:52 »
Masster, masz na my¶li "z³y gotyk"?  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #61 on: 2005-09-25, 15:35:10 »
Quote from: Czarna
Masster, masz na my¶li "z³y gotyk"?  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

aj,no tak,te literowki  :twisted:  :twisted:  :mrgreen:  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #62 on: 2005-09-30, 13:27:23 »
Opeth w Wikipedii.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Alberick

  • Posts: 152
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #63 on: 2005-10-01, 17:50:17 »
W pa¼dziernikowym MH znów o Opeth jest sporo. Relacja z MHF'05, wywiad z Peterem i Perem (je¶li onet go nie zamie¶ci w nied³ugim czasie, to mogê go z nudów przepisaæ :wink: ), konkurs (:roll:), TGC na do³±czonej p³ycie (niestety nie wiem, czy wersja albumowa, czy edit) i kolejna krótka recenzja GR w³a¶nie w zwi±zku z umieszczeniem TGC na cd:

Jak± drogê przeszed³ Opeth wie ka¿dy, kto ¶ledzi karierê grupy od pocz±tku. Od mrocznych, black metalowych kompozycji do pe³nego rozmachu, zmiennych nastrojów, progresywnego metalu na ostatnich dwóch p³ytach. Okazuje siê jednak, ¿e by³y one tylko przygrywk± do najnowszego dzie³a grupy - "Ghost Reveries". Zespó³ stworzy³ swoje opus magnum, rozwijaj±c koncepcjê poprzednich p³yt w sposób niewiarygodny. Je¶li przyjmiemy, ¿e muzycy Pink Floyd chcieliby kiedy¶ nagraæ wspólny album z cz³onkami Tool, efekt by³by dok³adnie taki jak na "Ghost Reveries". Znakomite, rozbudowane, pe³ne rozmachu i mroku utwory, niekoñcz±ca siê wyobra¼nia muzyków, którzy potrafi± chyba zagraæ wszystko. Najwa¿niejsze za¶ jest to, ¿e p³yta jest bardzo dok³adnie przemy¶lana, przez co nie ma tu najmniejszego b³êdu, niepotrzebnego d¼wiêku czy fa³szu. Dzie³o doskona³e w ka¿dym calu. Co bêdzie dalej, panowie?!
Robert Urny

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #64 on: 2005-10-01, 22:44:48 »
Quote from: Alberick
Je¶li przyjmiemy, ¿e muzycy Pink Floyd chcieliby kiedy¶ nagraæ wspólny album z cz³onkami Tool, efekt by³by dok³adnie taki jak na "Ghost Reveries".


Powiedzcie mi, kto by growlowa³; Maynard czy Wieloryb? :mrgreen:

Swoj± drog± to mi³o, ¿e Opeth jest tak doceniany, ale oni graj± progresywny metal trochê d³u¿ej ni¿ od "Blackwater Park". :mrgreen:
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #65 on: 2005-10-03, 11:40:35 »
Gratka dla kolekcjonerów!!! Do nabycia archiwalny egzemplarz Mystic Art Nr 1 + CD, a w nim muzyka i wywiad z Opeth.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #66 on: 2005-10-03, 14:02:47 »
Quote from: Jacek
Gratka dla kolekcjonerów!!! Do nabycia archiwalny egzemplarz Mystic Art Nr 1 + CD, a w nim muzyka i wywiad z Opeth.

Czy Black Rose Immortal na tej p³ycie, to nie jest przypadkiem wersja 4 min :wink:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #67 on: 2005-10-03, 15:05:40 »
Quote from: vertigo
Quote from: Jacek
Gratka dla kolekcjonerów!!! Do nabycia archiwalny egzemplarz Mystic Art Nr 1 + CD, a w nim muzyka i wywiad z Opeth.

Czy Black Rose Immortal na tej p³ycie, to nie jest przypadkiem wersja 4 min :wink:

Nie wiem, ale podejrzewam, ¿e tak.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #68 on: 2005-10-03, 17:28:09 »
Tak, to niestety ta wersja. Kto¶ na forum nawet pisa³, ¿e by³ zszokowany jak kupi³ potem Morningrise i okaza³o siê, ¿e Black Rose jest ciut d³u¿szy. :mrgreen:
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #69 on: 2005-10-04, 13:00:48 »
W najnowszym pa¼dziernikowym Teraz Rock zamieszczony zostanie wywiad z Opeth.  Ciekawe jak du¿y tym razem (pó³ strony, strona, dwie...)?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #70 on: 2005-10-13, 11:43:16 »
w najnowszym Mystic Art jest recenzja GR.autor recenzji dal im 9/10.a w punktach przyznawanych przez  kilka osob (dzinnikarzy Mystic Art i Nergala :P ) dostali srednio 8,4 i z tym wynikiem zajeli drugie miejsce wsrod plyt recenzowanych w tym numerze!pierwszy byl Nevermore.
jak ktos ma ten numer niech wrzuci tu cala recenzje,bo ja teraz jestem tylko chwile przy kompie :?  chyba ze poczekacie kilka dni to wtedy ja tu zamieszcze :wink:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #71 on: 2005-10-13, 13:05:28 »
Quote from: masster
w najnowszym Mystic Art jest recenzja GR... jak ktos ma ten numer niech wrzuci tu cala recenzje,bo ja teraz jestem tylko chwile przy kompie :?  chyba ze poczekacie kilka dni to wtedy ja tu zamieszcze :wink:

Je¿eli nikt inny tego nie wrzuci na forum, to te kilka dni nic nie znaczy.
Natomiast wywiad z Mikaelem Akerfeldtem w „Teraz Rock” jest powiedzmy na stronê, bo du¿± jej czê¶æ zajmuje koncertowa fotka Mikaela. Sam wywiad w³a¶ciwie nie wnosi nic nowego do wizerunku zespo³u. Nie ma w nim nic ponad to co ostatnio ukaza³o siê w innym mediach.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #72 on: 2005-10-15, 10:43:52 »
Na metal.pl pojawi³a siê recenzja Ghost Reveries.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #73 on: 2005-10-17, 13:35:50 »
Mo¿na ju¿ poczytaæ fragment wywiadu z Mikaelem zamieszczony w pa¼dziernikowym Teraz Rock.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #74 on: 2005-10-19, 16:23:16 »
dobra,zgodnie z obietnica wrzucam recenzje z ostatniego 'Mystic art" :
"Od pewnego czasu zauwazylem ze z coraz wieksza trudnoscia przychodzi mi okreslanie muzyki opeth mianem death metalu.Nie zrozumcie mnie zle.Nie chodzi mi tu bynajmniej o eksperymentalny w swym zamysle ‘Damnation’,czy brak w muzyce Szwedow wyraznych znamion brutalnosci.Po prostu tworczosc grupy Mikaela Akerfeldta zaczyna z plyty na plyte przybierac formy daleko bardziej uniwersalnej i wieloksztaltnej,jak na ciasne ramy tego wlasnie stylu.Mojego zdania nie zmieni tez z pewnoscia nowy album ‘ ghost reveries’,który,choc nadal obfitujacy w ekstremalne dzwieki,jest zdecydowanie najbardziej progresywnym materialem Opeth.O zlozonosci i bogactwie brzmien osmego ju¿ longplaya Skandynawow niech swiadczy chociazby fakt,ze trwa on  az 65 minut,a znalazlo siê na nim zaledwie 8 kompozycji.Jak niektorzy z was wiedza ’gr’ jest pierwsza plyta formacji dla RR,jednak nie wplynelo to negatywnie na jakosc proponowanej przez nich muzyki.Trzy sposrod wszystkich utworow(A,HoW,IY) spokojnie moglyby siê znalezc na poprzednim akustycznym albumie .Reszta to ju¿ dobrze znana fanom opeth mieszanka wgniatajacych riffow i poteznego growlingu z progresywnymi,niezwykle ciekawymi partiami,spiewanymi czystym glosem,czego najdoskonalszym przykladem jest TGC,kompozycja,w ktorej uslyszec mo¿na wszystko to ,co w tym zespole najlepsze.calosc ma tez peweien posmak lat 70-tych,na co mogl mieæ wplyw nowy klawiszoiec grupy, Per Wiberg,kojarzony równie¿ ze SB.GR jest albumem bardzo wysublimowanym,wypelnionym po brzegi bardzo wyrafinowanymi aranzacjami,podanymi w perfekcyjnym dla tej muzyki brzmieniu,opartym w rownej mierze na detalach,jak i sile.Tak czy inaczej,w przypadku Opeth zawsze dreczy mnie jedno i to samo pytanie.Czy te metalowe dziela sztuki Szwedow sa naprawde czyms wielkim czy tez mo¿e wynikiem chlodnej,wyrachowanej kalkulacji niesamowicie profesjonalnych muzykow?to pytanie pozostaje,jak na razie bez odpowiedzi.Co by jednak nie powiedziec ,imponuja."
Bartosz Donarski.
a tak dziennikarze(i Nergal :P ) piszacy dla Mystic ocenili GR(
w 10-cio stopniwej skali):
Michal Wardzala(red.naczelny)-10 pkt ( =D> )
Nergal - 8
Michal kapuscuarz - 7 ( [-X )
Jaroslaw Szubrycht – 9
Piotr Miecznikowski-7 ( [-X )
Lukasz Zielinski - 8
Bartosz Donarski - 9
Grzegorz Para - 9

 

lofty-success