Author Topic: [ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)  (Read 15084 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #15 on: 2005-09-10, 23:54:33 »
und3r, o co Ci tak naprawdê chodzi? Lubisz trollowaæ? Lubisz j±trzyæ? Lubisz wywo³ywaæ bezsensowne utarczki?
Wiesz co maj± wspólnego k³ótnie na forach z olimpiad± specjaln±?

Je¶li nie rozumiesz co mia³em na my¶li w moim poprzednim po¶cie, to trudno. Gdybym wyrazi³ siê wprost, to by wiele wyja¶ni³o, ale nie chcê nikogo obraziæ i dawaæ przyczynku do kolejnych idiotycznych dyskusji.

Piszesz, ¿e masz prawo do w³asnego zdania - owszem. Wypowiedzia³e¶ je i zamknij japê. Inni te¿ maj± prawo do w³asnego zdania i u¿ywaj± go. A niech¿e sobie krytykuj± Korna, niech siê na¶miewaj±. Tak samo fani Korna niech¿e siê na¶miewaj± z Opeth na swoich forach. Mnie to zwisa. MoonFire beszta Opeth w recenzjach. No i co z tego? Nie zmieni to mojego podej¶cia do zespo³u i ich muzyki. Podobnie sprawa siê ma z Tob± i Kornem. S³uchaj sobie czego tam chcesz. S³uchaj sobie nawet Mandaryny i Ich Troje. Nic mnie to nie obchodzi, dopóki nie próbujesz mi wmówiæ, ¿e graj± lepiej od Opeth. Mo¿e wed³ug Ciebie graj± lepiej. Super. Wed³ug mnie nie dorastaj± im do piêt. I co mi zrobisz? Zmusisz mnie, ¿ebym lubi³ Korn czy Ich Troje? Wcze¶niej musia³by¶ mnie zabiæ. Przy okazji - jak by to ¶wiadczy³o o Twoich tekstach na temat "prawa do w³asnego zdania"?

EDIT:
Jeszcze co do fanów Opeth wychodz±cych przed koncertem Korn. Ja zap³aci³em 120 z³ ¿eby zobaczyæ Opeth i Huntera i nic Tobie do tego na co wydajê moje w³asne fundusze i przed jakim zespo³em wychodzê. To samo tyczy siê ka¿dego innego uczestnika koncertu.
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #16 on: 2005-09-11, 00:03:07 »
Quote from: und3r
Quote from: vertigo

...¿e fani Opetha maj± co¶ do Korna, wiêc ostatni raz t³umaczê Ci ¿e tak NIE jest

Owszem jest, wiem co slyszalem. Zreszta mnie nawet nie obchodzi, co fani Opeth (albo innego zespolu) uwazaja o Kornie (albo innym zespole). Ale dlaczego sie tak z tym obnosic? Nie kumam tego... Mowisz: "nie lubie tego gatunku, korn jakos mi nie lezy" i spoko. Niestety nie spotkalem sie jeszcze z opinia wyrazona w ten sposob. Zawsze tylko: "OMG, ale gowno, poracha totalna, jak tego w ogole sluchac mozna" etc, etc...


Ty wiesz co s³ysza³e¶, a ja tutaj nic takiego na tym forum nie przeczyta³em, wiêc nie wiem czemu do nas masz pretensje

Quote from: und3r
Quote from: vertigo

koniecznie chcesz ¿eby kto¶ Ciê zbeszta³

Tak, jestem masochist±, rozgryzles mnie. Wchodze na strony roznych zespolow i oferuje swoje nagrania, poczym czekam az zostane zbesztany :lol:


Nie wchodzi³em jeszcze na stronê Mech, ale nie zdziwi³bym siê gdyby¶ wspomina³ tam o tym jak to fani Mech-a mówi±: OMG Korn to gówno. Rêce mi ju¿ opadaj± jak to czytam. Djdzida trafnie to ujê³a, wiêc przestañmy dalej brn±æ w to hipotetyczne, wyimaginowane gówno bo naprawdê nie wiem o co Ci chodzi (je¿eli o tolerancje to trafi³e¶ pod z³y adres, wejd¼ sobie na Onet, tam masz komentarze typu: Korn wydaje sie jak dziecinne pierdy przy Meshuggah.)

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #17 on: 2005-09-11, 00:08:24 »
Quote from: djdzida
Quote from: und3r
Yyyyy jakimi dowodami? Opisuje swoje wrazenia - tylko i wylacznie. Co masz na mysli piszac, zebym "popar³ je dowodami"? Mialem nagrywac po kryjomu wypowiedzi ludzi w Spodku, czy o co Ci chodzi?

No dobra, to teraz ja napiszê cos w podobnym tonie: s³ysza³am ró¿ne g³upie wypowiedzi ró¿nych ludzi na ulicy. Jako, ¿e ci ludzie mieli koszulki Korna na sobie to dosz³am do wniosku, ze fani Korna to idioci. By³a to moja jedyna styczno¶æ z fanami Korna, wiêc my¶lê, ¿e wszyscy fani tacy s±. Mi³o Ci teraz? To jest w³a¶nie bezsensowne uogólnianie. I co, mia³am nagraæ tych ludzi? Udowodnisz mi, ¿e fani Korna s± spoko?
(to by³a sytuacja fikcyjna, na prawdê tak nie my¶lê i nie chcia³am nikogo uraziæ, a jedynie przedstawiæ o co mi chodzi³o ;) )

Po pierwsze kompletnie nie wiem po czym wnosisz, ze koncert w Spodku byl moim jedynym kontaktem z fanami Opeth. Sam slucham Opeth i zapewniam, ze z fanami tej¿e kapeli mialem stycznosc nie raz i nie dwa. Ogolnie spoko ziomy, jednak kiedy pada slowo "korn" atmosfera natychmiast sie zageszcza. Zreszta nie chodzi mi o samego Korna - to tylko przyklad, poniewaz na MHF te dwie kapele graly na jednych deskach. Problem tkwi w tym, ze zagorzali fani Opeth uwazaja, ze odkryli jakiegos ¦wietego Graala muzyki i inne zespoly do piet mu nie dorastaja (tak, tak, wiem, ze zaraz posypia sie zaprzeczenia). Po prostu smiesza mnie podobne opinie. Przyzwyczailem sie juz do tego, ze tru-fani Opeth maja mnie za KinderMetala i pozera, bo przeciez to niemozliwe, ze slucham zarowno Korna, jak Opeth'a. Ba! S³ucham jeszcze innych zespolow! I to takich, ktorych fani wzajemnie sie szykanuja przy kazdej okazji. Ale OK, nic na to nie poradze. Pomyslalem sobie po prostu, ze przy okazji podzielenia sie z Wami moim audio powiem, co o tym mysle. Moze niektorzy zastanowia sie, zanim rzuc± kolejna gar¶æ epitetow pod adresem innej kapeli. Jesli nie: trudno. Ja przynajmiej bede mial satysfakcje, ze przedstawilem swoje zdanie na ten, drazliwy jak widac, temat.

Quote from: djdzida

Wbi³e¶ szpilê w tym sensie, ¿e z Twoich wypowiedzi wynika, ¿e jedynym wyznacznikiem rozleg³ych horyzontów muzycznych jest to, czy siê lubi Korna, lub nie.

Alez co Ty za przeproszeniem pier... mowisz. Mi chodzi o zupelnie cos innego, ale powoli zaczynam mysles, ze to jak rozmowa ze ¶lepym o kolorach. Tolerancja - znasz takie s³owko? Oznacza ono, ze nawet jak nie akceptujesz czegos (np. danej kapeli), to nie musisz od razu po tym jechac. I nie zwracam sie w tym momencie bezposrednio do Ciebie, ale do ludzi, ktorzy jada po Kornie (tylko nie mowcie mi, ze takich tutaj nie ma, bo umre ze smiechu).

Quote from: djdzida

Przeprosiny przyjête.

:lol: :lol: :lol:

Quote from: Minder

Piszesz, ¿e masz prawo do w³asnego zdania - owszem. Wypowiedzia³e¶ je i zamknij japê. Inni te¿ maj± prawo do w³asnego zdania i u¿ywaj± go. A niech¿e sobie krytykuj± Korna, niech siê na¶miewaj±. Tak samo fani Korna niech¿e siê na¶miewaj± z Opeth na swoich forach. Mnie to zwisa. MoonFire beszta Opeth w recenzjach. No i co z tego? Nie zmieni to mojego podej¶cia do zespo³u i ich muzyki. Podobnie sprawa siê ma z Tob± i Kornem. S³uchaj sobie czego tam chcesz. S³uchaj sobie nawet Mandaryny i Ich Troje. Nic mnie to nie obchodzi, dopóki nie próbujesz mi wmówiæ, ¿e graj± lepiej od Opeth. Mo¿e wed³ug Ciebie graj± lepiej. Super. Wed³ug mnie nie dorastaj± im do piêt. I co mi zrobisz? Zmusisz mnie, ¿ebym lubi³ Korn czy Ich Troje? Wcze¶niej musia³by¶ mnie zabiæ. Przy okazji - jak by to ¶wiadczy³o o Twoich tekstach na temat "prawa do w³asnego zdania"?

Widzê, i¿ sztuke demagogii opanowa³es niemal do perfekcji =D> . Teraz jednak prosilbym, abys odniosl sie do konkretnych cytatow z moich wypowiedzi. Chcialbym np. dowiedziec sie, gdzie napisalem, ze Korn gra lepiej od Opeth? Ciekawi mnie rowniez, gdzie napisalem, ze masz sluchac Korna. Gdzie napisalem, ze ktokolwiek ma sluchac czegokolwiek? Czekam na stosowne cytaty. Jesli takowymi nie dysponujesz, to sam
Quote from: Minder

zamknij japê.

Widze, ze nie wszedzie da sie normalnie porozmawiac. Przykra sprawa.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #18 on: 2005-09-11, 00:15:10 »
Quote from: und3r
Po pierwsze kompletnie nie wiem po czym wnosisz, ze koncert w Spodku byl moim jedynym kontaktem z fanami Opeth.

A gdzie ja co¶ takiego napisa³am? :lol:
Quote

Quote from: djdzida

Wbi³e¶ szpilê w tym sensie, ¿e z Twoich wypowiedzi wynika, ¿e jedynym wyznacznikiem rozleg³ych horyzontów muzycznych jest to, czy siê lubi Korna, lub nie.

Alez co Ty za przeproszeniem pier... mowisz. Mi chodzi o zupelnie cos innego, ale powoli zaczynam mysles, ze to jak rozmowa ze ¶lepym o kolorach.

Najpierw co¶ pisaæ, a potem siê tego wypieraæ, ciekawa taktyka... Chyba, ¿e nie rozumiesz co piszesz? Ech, nie chce mi siê z Tob± gadaæ...
¯eby nie by³o, ¿e to bezpodstawne "oskar¿enia":
Quote from: und3r
Jednak sadz±c po Waszych opiniach dot. KoRna ostatnie info nikogo nie zainteresuje. Ale OK, przyzwyczailem sie juz, ze fani Opeth sa zazwyczaj zamknieci na inne gatunki.

ps. Dobra, ju¿ siê nie bêdê k³óciæ, to szkodzi forum i jest mêcz±ce dla czytaj±cych :P

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #19 on: 2005-09-11, 00:21:31 »
Quote from: djdzida

A gdzie ja co¶ takiego napisa³am? :lol:

W swojej historyjce. Zacytowac, czy sama sobie przypomnisz?

EDIT:
Podkreslilem ten fragment w moim poprzednim poscie - specjalnie dla Ciebie :lol:

Quote from: djdzida


Quote from: und3r
Jednak sadz±c po Waszych opiniach dot. KoRna ostatnie info nikogo nie zainteresuje. Ale OK, przyzwyczailem sie juz, ze fani Opeth sa zazwyczaj zamknieci na inne gatunki.


Chyba napisalem juz, ze Korn byl jedynie przykladem. To raz. Dwa, ze okazalo sie, iz mam racje - zanim dalem linka zglosilo sie do mnie pare osob z prosb± o Opeth i jedna z prosb± o Huntera. Korn tak jak przypuszczalem nikogo nie zainteresowal:> Co do "zamknieci na inne gatunki" to moze faktycznie niefortunnie sie wyrazilem (zbyt ogolnikowo), ale fakt faktem, korn jest innym gatunkiem:>

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #20 on: 2005-09-11, 00:28:12 »
Quote from: und3r
I nie zwracam sie w tym momencie bezposrednio do Ciebie, ale do ludzi, ktorzy jada po Kornie (tylko nie mowcie mi, ze takich tutaj nie ma, bo umre ze smiechu).

Tyle postów ale widzê,¿e zaczynasz powoli kumaæ, je¿eli dalej utrzymujesz ¿e tacy tutaj s± podaj mi cytaty w których to jedziemy po kornie zrównuj±c go z poziomem chodnika.

Wiêc daj w koñcu sobie i nam ¶wiêty spokój, wejd¼ na oneta i powy¿ywaj siê.
Quote from: und3r
Quote from: Minder

zamknij japê.

Widze, ze nie wszedzie da sie normalnie porozmawiac. Przykra sprawa.

 ](*,) Ju¿ sam, nie wiem czy to prowokacja czy co¶ jest z tob± nie tak. My¶le ¿e cierpliwo¶æ Mindera powinna skoñczyæ siê jakie¶ 10 postów temu, dlatego nie wiem dlaczego ciê tak ³agodnie potraktowa³

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #21 on: 2005-09-11, 00:36:26 »
Quote from: und3r
Quote from: djdzida

A gdzie ja co¶ takiego napisa³am? :lol:

W swojej historyjce. Zacytowac, czy sama sobie przypomnisz?

EDIT:
Podkreslilem ten fragment w moim poprzednim poscie - specjalnie dla Ciebie :lol:

Ty chyba na prawdênie umiesz czytaæ i pisaæ ze zrozumieniem, czy widzisz tam s³owa und3r albo Spodek? Bo ja nie. Skoro nie rozumiesz mojej metaforycznej historyjki, to wyja¶niam, ¿e ten fragment mia³ pokazaæ, ¿e Twoje kontakty z fanami Opeth ogranicza³y siê tylko do tych "negatywnych".

Co do uwagi vertigo o cierpliwo¶ci, to moja te¿ siê ju¿ skoñczy³a, bo jak widaæ pan
und3r nie potrafi nic innego jak tylko ³apaæ za s³ówka, a tak¿e nie potrafi wyraziæ w³asnego zdania. und3r, skoro piszesz, ¿e "nie o to Ci chodzi³o", tylko "o co¶ innego" to moze ³askawie napiszesz w koñcu o co i dasz nam wszystkim spokój ze swoimi k³otniami?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #22 on: 2005-09-11, 00:58:46 »
und3r, pozwól, ¿e podsumujê rezultat twojej z nami pogawêdki. Z mojego punktu widzenia wygl±da ona ni mniej ni wiêcej tak:

z programu kabaretu "Mi³e Twarze" Wystêpuj±:
Wirginia - zaka³a rodziny
Papa - papa rodziny
Wuj - wuj rodziny
Murzyn - kolorowy s³u¿±cy
Miqel - staraj±cy siê

Rodzina brazylijska siedzi razem popijaj±c dobr± kawê...
Wirginia: - Bardzo dobra kawa, papa, muszê ci co¶ powiedzieæ.
Papa: - Rzeczywi¶cie bardzo dobra kawa, o co chodzi?
Wuj: - Fakt, ta kawa jest dobra.
Wirginia: - Najbardziej mi smakuje gorzka i bez ¶mietanki, kocham murzyna i on kocha mnie.
Papa: - Ja te¿ lubiê gorzk±, jestem w szoku, co ty mówisz?
Wirginia: - Tak tato tak! Oboje lubimy gorzk± kawê, kocham murzyna!
Wuj: - Wirginio, ja te¿ jestem w szoku, kawa dobra! W naszej rodzinie nikt nie kocha³ murzyna. Co powie twój adorator Miqel?
Murzyn: - Czy zaparzyæ jeszcze kawy, przyjecha³ panicz Miqel, bo ju¿ siê koñczy...
Papa: - Tak: zaparzyæ, tak: wprowadziæ. B³agam was, ani s³owa o murzynie!
Miqel: - Dzieñdobrakawa. Wirginio, przyjecha³em ci siê o¶wiadczyæ i dlaczego kochasz murzyna?
Papa: - Miqel, napij siê kawy, taki wstyd, taki wstyd (t³ucze g³ow± Wirginii o stó³ ³adnie nakryty) Wirginio, zmuszam ciê do pos³uszeñstwa.
Wirginia: (wycieraj±c krew) - Dobra ta kawa, murzyna nie porzucê mój ci on, mój.
Miqel: - Ju¿ nied³ugo twój ci on, twój. Kupiê go! Dobrakawa!!!
Wuj: - Dajcie mi co¶ powiedzieæ, dajcie mi co¶ powiedzieæ! (wszystkie oczy na wuja) Ta kawa naprawdê jest dobra.
Wirginia: - Wujek Ramirez ma racjê. A murzyn jest dla mnie bezcenny.
Miqel: - Zap³acê du¿o pesos.
Wirginia: - Du¿o pesos to ma³o.
Miqel: - Zap³acê bardzo du¿o pesos.
Wirginia: - Bardzo du¿o, to mniej ma³o... lecz murzyn nie na sprzeda¿, pijmy kawê.
Papa: - Wirginio, masz racjê: pijmy kawê, nie masz racji: murzyn ju¿ sprzedany.
Wirginia: - Ale¿ papo...!
Papa: - Ale¿ Wirginio...!
wuj: - Ale¿ dobra kawa...!
Miqel: - Wirginio, kupi³em tego oto murzyna. Musisz mnie po¶lubiæ, hê?
Wirginia: - Drogi Miqelu, drogi papo, drogi wuju, muszê wam co¶ powiedzieæ...
Wuj: - Ja te¿ co¶ muszê powiedzieæ...
Wirginia: - Mów wuju.
wuj: - Dobra kawa.
Wirginia: - Z ust mi to wyj±³e¶: stara doobra kawa... Miqelu, kochasz mnie...
Miqel: - Tak.
Wirginia: - Kupi³e¶ murzyna...
Miqel: - Tak.
Wirginia: - ¯eby mnie posi±¶æ...
Miqel: - Tak.
Wirginia: - To nie jest ten murzyn.

(stop. Ju¿ nikt siê nie rusza, jasne?!)

autor: "Mi³e Twarze" i W. Sikora

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #23 on: 2005-09-11, 00:58:55 »
Quote from: vertigo
Ju¿ sam, nie wiem czy to prowokacja czy co¶ jest z tob± nie tak. My¶le ¿e cierpliwo¶æ Mindera powinna skoñczyæ siê jakie¶ 10 postów temu, dlatego nie wiem dlaczego ciê tak ³agodnie potraktowa³

Racja, powinien mnie zbanowac. Przeciez rzucam wulgaryzmami na prawo i lewo, nie potrafie sie zachowac i w ogóle g³osze herezje. Minder tu rzadzi - jesli uwaza, ze moje zdanie jest zagrozeniem dla funkcjonowania forum - niech czyni co do niego nalezy. Link do audio juz podalem, wiec mozna mnie zbanowac, a nawet spalic na stosie.

Quote from: djdzida

Ty chyba na prawdênie umiesz czytaæ, czy widzisz tam s³owa und3r albo Spodek? Bo ja nie. Skoro nie rozumiesz mojej metaforycznej historyjki, to wyja¶niam, ¿e ten fragment mia³ pokazaæ, ¿e Twoje kontakty z fanami Opeth ogranicza³y siê tylko do tych "negatywnych".

Obaj wiemy doskonale, ze Twoja historyjka miala byc analogia do mojej. Skoro wiec piszesz w niej o "pierwszej stycznosci z fanami" dajesz tym samym do zrozumienia, ze w moim przypadku wygladalo to podobnie. Poza tym "negatywny" nie jest synonimem "jedyny", zatem jesli pisz±c "pierwsza stycznosc" mialas na mysli "tylko negatywne kontakty", to cos Ci nie wyszlo.

Quote from: djdzida

Co do uwagi vertigo o cierpliwo¶ci, to moja te¿ siê ju¿ skoñczy³a, bo jak widaæ pan
und3r nie potrafi nic innego jak tylko ³apaæ za s³ówka, a tak¿e nie potrafi wyraziæ w³asnego zdania. und3r, skoro piszesz, ¿e "nie o to Ci chodzi³o", tylko "o co¶ innego" to moze ³askawie napiszesz w koñcu o co i dasz nam wszystkim spokój ze swoimi k³otniami?

Hmmm... nie zauwazylas, gdzie wyjasniam swoj punkt widzenia, czy po prostu cwiczysz sie w demagogii pod czujnym okiem Mindera? Na wszelki wypadek zacytuje samego siebie:

Quote from: und3r

Po pierwsze kompletnie nie wiem po czym wnosisz, ze koncert w Spodku byl moim jedynym kontaktem z fanami Opeth. Sam slucham Opeth i zapewniam, ze z fanami tej¿e kapeli mialem stycznosc nie raz i nie dwa. Ogolnie spoko ziomy, jednak kiedy pada slowo "korn" atmosfera natychmiast sie zageszcza. Zreszta nie chodzi mi o samego Korna - to tylko przyklad, poniewaz na MHF te dwie kapele graly na jednych deskach. Problem tkwi w tym, ze zagorzali fani Opeth uwazaja, ze odkryli jakiegos ¦wietego Graala muzyki i inne zespoly do piet mu nie dorastaja (tak, tak, wiem, ze zaraz posypia sie zaprzeczenia). Po prostu smiesza mnie podobne opinie. Przyzwyczailem sie juz do tego, ze tru-fani Opeth maja mnie za KinderMetala i pozera, bo przeciez to niemozliwe, ze slucham zarowno Korna, jak Opeth'a. Ba! S³ucham jeszcze innych zespolow! I to takich, ktorych fani wzajemnie sie szykanuja przy kazdej okazji. Ale OK, nic na to nie poradze. Pomyslalem sobie po prostu, ze przy okazji podzielenia sie z Wami moim audio powiem, co o tym mysle. Moze niektorzy zastanowia sie, zanim rzuc± kolejna gar¶æ epitetow pod adresem innej kapeli. Jesli nie: trudno. Ja przynajmiej bede mial satysfakcje, ze przedstawilem swoje zdanie na ten, drazliwy jak widac, temat.

Mo¿esz nazwac to donkiszoteria, mozesz debilizmem - zaprawde nic mnie to nie obchodzi. Nikt nie musi mnie tutaj popierac, mam jedynie cicha nadzieje, ze choc jedna osoba przemysli sobie moje slowa i zastanowi sie, zanim kolejny raz rzuci epitetem. Kiedys funkcjonowalo cos takiego jak "metalowa brac". Teraz owa brac podzielila sie na trO-metali, KinderMetali, PussyMetali oraz inne dziwne grupy. Nawet na tym forum jeden gosc opisywal, jak zjechali go fani tej samej kapeli. Ciekawe, jak sie wtedy czul. Dlatego przemyslcie sobie, czy jest sens atakowac dana grupe lub jej fanow. I nie kieruje tych slow do zadnej konkretnej osoby z tego forum, to tak gwoli scislosci.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #24 on: 2005-09-11, 06:26:24 »
und3r, popatrz co robisz - najpierw zapodajesz mini-bootleg ze Spodka, zbierasz punkty, a potem rozkrêcasz (kolejn± na tym forum) utarczkê. Zaczynasz mówiæ co¶ o tró fanach Opeth, o stosunku fanów Opeth do Korna i innych niezwykle ciekawych rzeczach.

To, ¿e fani Opeth nie s± normalni nie jest jak±¶ tajemnic±:
1. Generalnie dzielimy siê na dwie grupy - ludzie, u których Opeth jest na pierwszym miejscu i ci, u których jest on gdzie¶ na li¶cie. Pierwsza grupa dzieli siê jeszcze na aktywnych i pasywnych degustatorów. Aktywny degustator Opeth lubi sobie potrzepaæ dyñk± w trakcie koncertu lub wbiæ siê do m³yna. Pasywni degustatorzy wol± posiedzieæ na trybunach i podelektowaæ siê dzwiêkami. Zauwa¿y³em, ¿e niektórzy z grupy pasywnych degustatorów nie przepada za przeszkadzaniem im w delektowaniu siê muzyk±. Tak siê akurat zdarzy³o, ¿e znaczna czê¶æ spotkanych przeze mnie fanów Korna zachowywa³a siê co najmniej niegrzecznie w czasie wystêpu Opeth. Siedzieli cicho przy wszystkich wcze¶niejszych zespo³ach, a akurat na Opeth poczuli nieodpart± chêæ pokrzyczenia sobie "Wydupczajcie, chcemy Korna". Szczególnie dra¿ni³o to podczas spokojnych interludiów.

2. Ka¿dy fan Opeth ma w³asny, dopieszczony gust muzyczny. Niektórzy oprócz Opeth s³uchaj± drum'n'bassu lub Britney Spears. Inni s³uchaj± Pink Floyd i Mike'a Oldfielda. Jeszcze inni s³uchaj± Marduka lub Cannibal Corpse. Nie ka¿dy s³ucha Korn, nie ka¿dy akceptuje nu-metal. Nie ka¿dy z tych nieakceptuj±cych Korna mówi o Kornie ¼le. Mo¿e akurat mia³e¶ pecha?

3. Nie wiem czy wszyscy fani Opeth uwa¿aj± siê za lepszych tylko dlatego, ¿e s³uchaj± Opeth. Zespó³ jest do¶æ wyj±tkowy, poniewa¿ czêsto jest on jedynym ³±cznikiem miêdzy gustami muzycznymi ró¿nych ludzi. Uwa¿ny obserwator zauwa¿y to i mo¿e doj¶æ do wniosku, ¿e nie warto uogólniaæ czegokolwiek na "grupê ludzi s³uchaj±cych Opeth", bo grupa ta jest wewnêtrznie bardzo nieuporz±dkowana. Czy to jednak sprawia, ¿e czujemy siê lepsi? Niekoniecznie. Czujemy siê lepsi w takim samym stopniu, jak lepsi czuj± siê fani innych zespo³ów nakrêcaj±cych ewolucjê muzyki, a nie kopiuj±cych cudze pomys³y.

Przyjmij wiêc ³askawie do wiadomo¶ci - fani Opeth nie nienawidz± Korna. To ja nienawidzê Korna. Byæ mo¿e jeszcze kilku forumowiczów plujê na tê grupê. To jednak nie jest dowód na to, ¿e wszyscy fani Opeth maj± Korna w dupie. Przyk³ad: znam kilku fanów Opeth, którzy lubi± Korna i inne numetalowe zespo³y. Nie znaczy to jednak, ¿e wszyscy fani Opeth lubi± numetal. Kapisz?

Wykaza³e¶ siê interesuj±c± zdolno¶ci± generalizowania spostrze¿eñ dotycz±cych jednostek na ca³± grupê. Jednocze¶nie, gdy kto¶ u¿y³ tego samego w drug± stronê, odebra³e¶ to jako atak. Wynika z tego, ¿e my równie¿ mogli¶my poczuæ siê zaatakowani.

Spotykam siê z trollami niemal odk±d siedzê w necie (w tym roku mija dekada). Je¶li nie chcesz byæ uwa¿any za trolla, to nie zachowuj siê jak troll.

Skonkludujê jeszcze wzmiankê o olimpiadzie specjalnej: klik
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #25 on: 2005-09-11, 09:14:51 »
To ja jeszcze zakoñczê jeden mój w±tek...
Quote from: und3r
Hmmm... nie zauwazylas, gdzie wyjasniam swoj punkt widzenia, czy po prostu cwiczysz sie w demagogii pod czujnym okiem Mindera? Na wszelki wypadek zacytuje samego siebie:

My¶la³am, ¿e chodzi Ci o co¶ wiêcej ni¿ ¿al, ¿e nie ka¿dy s³ucha Korna i ¿e znajduj± siê jednostki, które tê niechêæ przejawiaj± w sposób do¶æ dosadny... Moim zdaniem to chyba normalne? Ka¿dy ma prawo do w³asniego zdania.
Quote from: Minder
2. Ka¿dy fan Opeth ma w³asny, dopieszczony gust muzyczny. Niektórzy oprócz Opeth s³uchaj± drum'n'bassu lub Britney Spears. Inni s³uchaj± Pink Floyd i Mike'a Oldfielda. Jeszcze inni s³uchaj± Marduka lub Cannibal Corpse. Nie ka¿dy s³ucha Korn, nie ka¿dy akceptuje nu-metal. Nie ka¿dy z tych nieakceptuj±cych Korna mówi o Kornie ¼le. Mo¿e akurat mia³e¶ pecha?

O to mi w³a¶nie chodzi³o, und3r. Czy Minder wyrazi³ siê dostatecznie jasno i to zrozumiesz?
ps. dyskusjê z under3m chyba mo¿emy uznaæ za zakoñczon±?
[EDIT] Wygl±da na to, ¿e kolega und3r strasznie lubi trollowaæ, k³óciæ siê i m±ciæ... Dowód? http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=143375  - proszê. To Ty, und3r? Ze stylu dyskusji wynika, ¿e tak... n/c

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #26 on: 2005-09-11, 10:59:12 »
kurde,przez jeden dzien nie mialem dostepu do netu a tu taka fajna dyskusja sie wywiazala  :evil: i nie jestem w niej na biezaco,ale w zasadzie i tak wiekszosc forumowiczow powiedziala juz wszystko co w tym temacie bylo do powiedzenia  8)  
Quote from: und3r
Poza tym, widok ludzi w koszulkach Opeth oscentacyjnie opuszczajacych Spodek zaraz po zejsciu Opeth ze sceny nie¼le mnie rozbawil :lol:

a mnie akurat ten twoj text rozbawil  :lol:  czlowieku,wez sie zastanow co piszesz,skoro przyjechalem tam na Opeth i w zasadzie tylko na Opeth,po co mialem zostawac na jakims nedznym kornie? :roll:  tak,wolalem ostentacyjnie wyjsc i spotkac sie z innymi fanami Opeth niz siedziec w w niemal ekstatycznie podnieconym tlumie fanow korna :?  i tak w czasie ich wystepu na chwile wszedlem na plyte spodka aby zobaczyc co tam sie dzieje.tak juz mam w zwyczaju ze nie lubie komentowac czegos o czym nie mam pojecia albo czego nie widzialem.ale bylem tam,widzialem i z pelnym przekonaniem po raz kolejny to mowie: Korn to GOWNO!  :lol:  aha,und3r, nie zapominaj,ze nie wypowiadam sie w imieniu fanow Opeth jako ogolu,tylko w imieniu swoim wlasnym!
tyle ode mnie.albo nie,jeszcze jedno: WIECEJ OPETH  CHCE  :twisted:

Harlequin

  • Posts: 83
  • Karma: +5/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #27 on: 2005-09-11, 12:09:51 »
I tak oto relacja z koncertu Opeth na Metal Hammer Festival 2005 zmieni³a siê w burzliw± dyskusjê, z której mo¿na wysnuæ jeden podstawowy, ka¿demu znany z wielu sytuacji wniosek, mianowicie: o gustach siê nie dyskutuje. :wink:
Przy okazji te¿ siê wypowiem na temat mojego podej¶cia do Korna i ca³ego nu-metalu. Otó¿ nie dostrzegam niemal niczego interesuj±cego, ujmuj±cego w tych nijakich melodiach czy riff'ach granych na gitarach zestrojonych do A. I zastanawiam siê po co Korn gra na siódemkach. Mogliby na bassach przesterowanych graæ jak im zale¿y jak najni¿szych d¼wiêkach; i tak korzystaj± tylko z basowych strun. Ta bezsensowna miejscami rze¼ i darcie mordy niszczy szare komórki i ogólnie mêczy (tu takie zespo³y jak Slipknot s± mistrzami). No i kompletny brak solówek!!! Gdzie tu artyzm, gdzie uczucia? Ale przyznam - jest kilka nu-metalowych kawa³ków, które jako¶ jeszcze brzmi± i naprawdê mo¿na ich pos³uchaæ. I takie jest moje zdanie. A i jeszcze jedno je¶li chodzi o fanów nu-metalu. Mam kilku takich kumpli i nie uwa¿am ich za idiotów. S± to najczêsciej ludzie pro¶ci (bez urazy) i maj± moim zdaniem... ma³o ambitne zainteresowania, takie jak siedzenie przed komputerem, granie w gry komputerowe czy surfowanie w internecie. :D Tak czy inaczej mo¿na z nimi czasem pogadaæ na jaki¶ sensowny temat. Tyle...

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #28 on: 2005-09-11, 12:22:42 »
Quote from: Harlequin
I tak oto relacja z koncertu Opeth na Metal Hammer Festival 2005 zmieni³a siê w burzliw± dyskusjê, z której mo¿na wysnuæ jeden podstawowy wniosek

Harlequin, z ust mi to wyj±³e¶ - dobra kawa :D

Harlequin

  • Posts: 83
  • Karma: +5/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #29 on: 2005-09-11, 14:08:53 »
Co prawda to prawda, nie?  :wink: - Stara doobra kawa  :D

 

lofty-success