Author Topic: [ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)  (Read 15083 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #30 on: 2005-09-11, 14:48:39 »
1. Nie da siê czê¶ci w±tku przenie¶æ i stworzyæ dla niego w±tek osobny pt. "dywagacje und3ra na temat w±skich gustów muzycznych fanów Opeth"?

2. O co w³a¶ciwie chodzi³o, bo w tym ca³ym ³apaniu siê za s³ówka sens mi siê wzi±³ i umkn±³ ca³y :roll:
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #31 on: 2005-09-11, 15:04:57 »
Quote from: sehl

2. O co w³a¶ciwie chodzi³o, bo w tym ca³ym ³apaniu siê za s³ówka sens mi siê wzi±³ i umkn±³ ca³y :roll:

Sehl, chodzi o to ¿e pi³ka jest okr±g³a, a kawa jest dobra :wink:

Propheti

  • Guest
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #32 on: 2005-09-11, 15:18:40 »
Quote from: sehl
Nie da siê czê¶ci w±tku przenie¶æ i stworzyæ dla niego w±tek osobny pt. "dywagacje und3ra na temat w±skich gustów muzycznych fanów Opeth"?


Noo mozna by bylo przeniesc... ;]

BTW - kawa dobra ;)

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #33 on: 2005-09-11, 16:38:35 »
Quote from: Harlequin
I tak oto relacja z koncertu Opeth na Metal Hammer Festival 2005 zmieni³a siê w burzliw± dyskusjê, z której mo¿na wysnuæ jeden podstawowy, ka¿demu znany z wielu sytuacji wniosek, mianowicie: o gustach siê nie dyskutuje. :wink:
Przy okazji te¿ siê wypowiem na temat mojego podej¶cia do Korna i ca³ego nu-metalu. Otó¿ nie dostrzegam niemal niczego interesuj±cego, ujmuj±cego w tych nijakich melodiach czy riff'ach granych na gitarach zestrojonych do A. I zastanawiam siê po co Korn gra na siódemkach. Mogliby na bassach przesterowanych graæ jak im zale¿y jak najni¿szych d¼wiêkach; i tak korzystaj± tylko z basowych strun. Ta bezsensowna miejscami rze¼ i darcie mordy niszczy szare komórki i ogólnie mêczy (tu takie zespo³y jak Slipknot s± mistrzami). No i kompletny brak solówek!!! Gdzie tu artyzm, gdzie uczucia? Ale przyznam - jest kilka nu-metalowych kawa³ków, które jako¶ jeszcze brzmi± i naprawdê mo¿na ich pos³uchaæ. I takie jest moje zdanie. A i jeszcze jedno je¶li chodzi o fanów nu-metalu. Mam kilku takich kumpli i nie uwa¿am ich za idiotów. S± to najczêsciej ludzie pro¶ci (bez urazy) i maj± moim zdaniem... ma³o ambitne zainteresowania, takie jak siedzenie przed komputerem, granie w gry komputerowe czy surfowanie w internecie. :D Tak czy inaczej mo¿na z nimi czasem pogadaæ na jaki¶ sensowny temat. Tyle...

Well, well, well... Jednak sa na tym forum ludzie, ktorzy wiedza na czym polega "dyskusja". Racja, solowek u Korna wielu nie uswiadczysz, ale czy naprawde sa one konieczne? Milo¶nicy dlugich solowek maja do dyspozycji inne zespoly. Dlaczego solowki mialyby byc wyznacznikiem artyzmu? Uczucia mozna wyraziæ tak¿e w inny sposob i akurat Korn bardzo dobrze sobie z tym radzi - Davis wyraza uczucia glosem. Je¶li natomiast chodzi o "prostactwo" fanow nu-metalu to jakos nie widze, aby byli oni bardziej "prosci" do fanow Opeth (ech, znowu ta generalizacja). Malo ambitne zainteresowania? Nie wiem, zarowno ja jak moj kumpel (fan Korna i Red Hot'ow) jestesmy w trakcie robienia licencji pilota szybowcowego. Siedzenie przed komputerem? Owszem siedze pare godzin dziennie, ale jak interesuje sie grafika, webdesingem i sprzedaje na Allegro (zeby miec kase na loty) to bez komputera sie nie obejdzie. Natomiast jesli chodzi o gry, to obecnie gram tylko w szachy przez Kurnika:>. W kazdym razie moje zainteresowania sa bardzo rozlegle i raczej nie mam sie czego wstydzic w tej kwestii.

Ktos tutaj napisal, ze moje dywagacje dotycza fanow kazdego zespolu. Zapewne, ale to wlasnie u fanow Opeth najczesciej zdarza mi sie obserwowac takie, a nie inne zachowania. W okol zespolu powstala jakas "tru-otoczka". Mialem pecha? Byc moze, ale rachunek prawdopodobienstwa tez robi swoje. Na Waszym forum ktos opisywal, ze inni fani Opeth zjechali go od KinderMetali za bluze Opeth. Jak zyje nie slyszalem, zeby podobna sytuacja miala miejsce wsrod np. fanow korna.

@djdzida
Brawo Watsonie - na forum Tweak.pl udzielam sie od dawna i jesli uwazasz, ze ten topic, do ktorego linka podalas jest przykladem "Trollowania", to n/c :lol:

@Minder
Widze, ze nie dostalem od Ciebie cytatow, o ktore prosilem. Postaraj sie zatem na przyszlosc nie przekrecac celowo wypowiedzi innych, bo w ten sposob mozesz zrobic idiote nie z tego, z kogo bys chcial. Polecam tez nie szafowac Trollami na lewo i prawo. To forum jest swoista enklaw± i dlatego jestem na z gory straconej pozycji, z czego zdawalem sobie sprawe od poczatku. Moglbym ograniczyc sie tylko do podzielenia sie z Wami moim audio i wszystko byloby spoko, jednak mi nie zalezy na poklasku. Chcesz nazywac mnie Trollem? Twoje prawo, jestes tu adminem. Jednak na forum Tweak.pl (ponad 40k uzytkownikow) nigdy nie dostalem nawet ostrzezenia, mimo bardzo surowego regulaminu i czujnej moderacji. Wdawanie sie z Toba w slowne utarczki nie jest w moim stylu, zwlaszcza na Twoim podworku, EOT z mojej strony (chyba, ze bedziesz chcial pogadac na poziomie).

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #34 on: 2005-09-11, 16:49:18 »
Wiesz co masz racjê, pijmy kawê :drinkers:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #35 on: 2005-09-11, 16:55:09 »
Quote from: und3r

@djdzida
Brawo Watsonie - na forum Tweak.pl udzielam sie od dawna i jesli uwazasz, ze ten topic, do ktorego linka podalas jest przykladem "Trollowania", to n/c :lol:

@Minder
Widze, ze nie dostalem od Ciebie cytatow, o ktore prosilem. Postaraj sie zatem na przyszlosc nie przekrecac celowo wypowiedzi innych, bo w ten sposob mozesz zrobic idiote nie z tego, z kogo bys chcial. Polecam tez nie szafowac Trollami na lewo i prawo.

Je¶li ataki personalne, ³apanie za s³ówka, przekrêcanie czyich¶ s³ów i brak umiejêtno¶ci czytania ze zrozumieniem (o to ostatnie z reszt± zosta³e¶ oskar¿ony tak¿e na forum tweak.pl, có¿ za zbieg okoliczno¶ci :lol: ) przez Ciebie praktykowane nie s± trollowaniem, to ja ju¿ nie wiem co nim jest  :?  Ludziom nie umiej±cym normalnie dyskutowaæ, na tym forum dziêkujemy...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #36 on: 2005-09-11, 18:20:49 »
Przeczyta³em w±tek na tweak.pl i wiêkszych zarzutów nie mam. Obie strony przedstawia³y oznaki drobnej demagogii.

Quote from: und3r
Na Waszym forum ktos opisywal, ze inni fani Opeth zjechali go od KinderMetali za bluze Opeth. Jak zyje nie slyszalem, zeby podobna sytuacja miala miejsce wsrod np. fanow korna.


Na to jest jedna oczywista odpowied¼ :roll:

sehl, w ca³ej dyskusji chodzi³o g³ównie o to, ¿e my - fani Opeth jeste¶my zamkniêci na inne gatunki muzyczne :lol:
Quote from: und3r
OK, przyzwyczailem sie juz, ze fani Opeth sa zazwyczaj zamknieci na inne gatunki.

oraz ¿e jeste¶my k³amcami:
Quote from: und3r

Fani KoRna gwizdali? Ciekawe, bo jakos bylem w Spodku i nie slyszalem, zeby ktos gwizdal ("niezbyt m±drych komentarzy" rowniez nie uswiadczy³em)

Mo¿e nie wypowiada³em tego na forum, ale jest to w logach z IRCa - zarówno ja, jak i Kea i ironBIDDAF jeste¶my ¶wiadkami, ¿e fani Korn zachowywali siê niekulturalnie podczas wystêpu Opeth (zapewne przez to, ¿e ju¿ tylko Opeth dzieli³ ich od ulubionego zespo³u). djdzida mówi³a o z³ym zachowaniu fanów Korna powtarzaj±c moj± wypowied¼ z IRCa (o czym zapomnia³a powiedzieæ), poniewa¿ sama tam nie by³a ;)
W dalszej czê¶ci nast±pi³a zas³ona dymna, czyli wzajemne czepianie siê s³ówek.

BTW - wspania³a kawa :mrgreen:
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #37 on: 2005-09-11, 19:01:17 »
Kogo¶ mi tu jeszcze brakowa³o w tej dyskusji... Aaaa... ju¿ wiem... Mnie! :D
Lol... pierwsze primo... strasznie siê u¶mia³am... I dziwi mnie, ¿e tak inteligentny cz³owiek jak und3r (co widaæ po wypowiedziach) lubi byæ taki upierdliwy... Ale /ironia on/ jak sam przyzna³ jest masochist±... (a mo¿e tu chodzi o adrenalinê? Mo¿e prowadzisz statystyki... "na którym forum wkurwi³em najwiêcej osób"?)  /ironia off/
Zreszt±... o co tu siê rozchodzi... ¿e my, tu na forum zgromadzeni nie s³uchamy aktualnie KoRna (jak pamiêtacie sama siê przyzna³am i¿ /ironia on/ bêd±c dzieciêciem /ironia off/tak¿e uleg³am wp³ywom tego zespo³u ). W tym miejscu pragnê zapewniæ kolegê und3ra, i¿ horyzonty (nie tylko muzyczne) mamy szerokie (patrz temat o innych zespo³ach), mimo i¿ podejmuj±c tê bezsensown± dyskusjê nie dali¶my dowodu tego... Wiesz, ³±czy nas to, ¿e s³uchamy Opeth i staramy siê dyskutowac o tym, co nas ³±czy, a nie dzieli...
I jako¶ wcale nie czujê siê lepiej od kogo¶ w koszulce KoRna... Znam wiele osób, które ich s³uchaj± i  nie uwa¿am, ¿e s± g³upi czy co¶... Po prostu odpowiada im inny poziom muzyczny (doszli¶my ju¿ do tego, ¿e Opeth ma rozbudowane kompozycje, solówki itd., a KoRn nie), sluchaj± czego¶ innego...
Doprowadzi³e¶ do tego, ¿e w koñcu kto¶, bardzo brzydko uogólniaj±c, obrazi³ KoRna i numetal... O to Ci chodzi³o?!
Wydaje mi siê, ¿e masz bardzo zadziorny charakter, und3r... Ale eeech... przystopuj trochê...
To by by³o na tyle dzi¶ wieczorem... Dobra kawa...
...If I call will you come and will you save me?

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #38 on: 2005-09-11, 19:27:05 »
we¼ se und3erku drogi za³óz osobny w±tek w odpowiednim dziale i tam wqurwiaj ludzi, co ciê najwyra¼niej niemi³osiernie podnieca. ten w±tek dotyczy relacji z wystepku Mikaela & Co w Spodku i won mi st±d, co :D  :evil:
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Harlequin

  • Posts: 83
  • Karma: +5/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #39 on: 2005-09-11, 20:28:25 »
Quote
Dlaczego solowki mialyby byc wyznacznikiem artyzmu? Uczucia mozna wyraziæ tak¿e w inny sposob i akurat Korn bardzo dobrze sobie z tym radzi - Davis wyraza uczucia glosem.

No nie chodzi³o mi o te solówki :roll: tylko o ca³okszta³t i nie tylko o Korna, ale i Slipknota, Linkin Parka, Mudvain itd. I nie mam tu na celu uw³aczyæ komukolwiek. Mówiê - do mnie muzyka ta nie przemawia. To jest moje zdanie. Równie¿ to, ¿e moi znajomi s³uchaj± nu-metalu nie przeszkadza mi; s±dobrymi kumplami. Swojego czasu te¿ tego typu zespo³ów s³ucha³em; rozumiecie - pierwsze kontakty z metalem. Fajny by³ z pocz±tku. Ten ³omot i w ogóle ostro!!! Tyle, ¿e pó¼niej zaczê³o mnie to nudziæ! Nie zachwyca³o mnie. Ma³o ambitne, jak na mój gust. I to Opeth otworzy³ mi oczy. Teraz to przesta³em prawie s³uchaæ metalu. Jedyne co jeszcze czasem w³±cze to Chlidrenasy, Suidakra, MDB, Tower i kilka jeszcze takich. I ta muzyka mimo, ¿e czasem jest "rzeziowata" ma wspania³e melodie i ciekawy klimat! Moim zdaniem to jest najwa¿niejsze! A ogólnie to ostatnio wrzucam do odtwarzacza np. Anathemê, Porców, Katatoniê i ogólnie muzykê mo¿e mroczn± i czasem prost±, ale za to jak± piêkn±!!! Najambitniejsza to wydaje mi siê muzyka klasyczna, potrafi natchn±æ jak nic innego na ¶wiecie! Oj, widzê ¿e od tematu odbiegam chyba najdalej ze wszystkich :mrgreen: . Takie jest moje zdanie. Czy jak wyra¿am zdanie to obra¿am innych? Mo¿e niedok³adnie czyta³em posty und3ra, ale wydaje mi siê, ¿e miejscami ma racjê.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #40 on: 2005-09-11, 21:14:10 »
ja proponowalbym przeniesc wieksza czesc tej dyskusji do dzialu humor,bo tak patrzac z boku to mozna sie przy tym niezle ubawic  :lol:
a tak btw,und3r,o co ty wogole walczysz? :roll:  masz jakies kompleksy i chcesz je tu leczyc czy poprostu,wbrew twoim zapowiedziom o bogatym wachlarzu zainteresowan ci sie cholernie nudzi?
Quote from: sehl
we¼ se und3erku drogi za³óz osobny w±tek w odpowiednim dziale i tam wqurwiaj ludzi, co ciê najwyra¼niej niemi³osiernie podnieca. ten w±tek dotyczy relacji z wystepku Mikaela & Co w Spodku i won mi st±d, co  :D  :twisted:  
 =D>  :D  :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #41 on: 2005-09-11, 23:58:38 »
Jeszcze nawi±zuj±c do numetalu. Jedynym przemawiaj±cym do mnie zespo³em z tej kategorii jest Staind. Szczególnie ceniê ballady. Facet wk³ada kupê emocji. Ale on przynajmniej ma g³os i wie jak go u¿yæ.
True Pagan Winter Crew

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #42 on: 2005-09-12, 00:38:45 »
Quote from: Harlequin
Quote
Dlaczego solowki mialyby byc wyznacznikiem artyzmu? Uczucia mozna wyraziæ tak¿e w inny sposob i akurat Korn bardzo dobrze sobie z tym radzi - Davis wyraza uczucia glosem.

No nie chodzi³o mi o te solówki :roll: tylko o ca³okszta³t i nie tylko o Korna, ale i Slipknota, Linkin Parka, Mudvain itd. I nie mam tu na celu uw³aczyæ komukolwiek. Mówiê - do mnie muzyka ta nie przemawia. To jest moje zdanie. Równie¿ to, ¿e moi znajomi s³uchaj± nu-metalu nie przeszkadza mi; s±dobrymi kumplami. Swojego czasu te¿ tego typu zespo³ów s³ucha³em; rozumiecie - pierwsze kontakty z metalem. Fajny by³ z pocz±tku. Ten ³omot i w ogóle ostro!!! Tyle, ¿e pó¼niej zaczê³o mnie to nudziæ! Nie zachwyca³o mnie. Ma³o ambitne, jak na mój gust. I to Opeth otworzy³ mi oczy. Teraz to przesta³em prawie s³uchaæ metalu. Jedyne co jeszcze czasem w³±cze to Chlidrenasy, Suidakra, MDB, Tower i kilka jeszcze takich. I ta muzyka mimo, ¿e czasem jest "rzeziowata" ma wspania³e melodie i ciekawy klimat! Moim zdaniem to jest najwa¿niejsze! A ogólnie to ostatnio wrzucam do odtwarzacza np. Anathemê, Porców, Katatoniê i ogólnie muzykê mo¿e mroczn± i czasem prost±, ale za to jak± piêkn±!!! Najambitniejsza to wydaje mi siê muzyka klasyczna, potrafi natchn±æ jak nic innego na ¶wiecie! Oj, widzê ¿e od tematu odbiegam chyba najdalej ze wszystkich :mrgreen: . Takie jest moje zdanie. Czy jak wyra¿am zdanie to obra¿am innych? Mo¿e niedok³adnie czyta³em posty und3ra, ale wydaje mi siê, ¿e miejscami ma racjê.


Ale¿ oczywi¶cie! Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Musze sie przynac, ze sam zaczalem kiedys od Linkin Park (do dzisiaj mam na playliscie kilka ich kawalkow, z sentymentu). Faktem jest, ze warsztat techniczny Korna nie moze rownac sie Opeth. Nigdy tego nie kwestionowalem. Wlasciwie to niewiele jest zespolow, mog±cych poszczyciæ sie wiekszym kunsztem technicznym. Jednak, czy w muzyce chodzi wylacznie o technike? Poslugujac sie analogia do motoryzacji: gdyby ktos zaproponowal mi w prezencie Ferrari Enzo albo Merca 300 SL z 1954 roku, to bez wahania wzialbym Merca, mimo i¿ Ferrari jest zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie. Przyklad ten pokazuje, ze nie zawsze to co jest bardziej skomplikowane jest lepsze. Muzyka Korna nie jest skomplikowana, ale dla bardzo wielu ludzi ma w sobie "to cos". "Tym czyms" moze byc np. glos Davisa. Piszesz, ze ta muzyka jest malo ambitna. Jasne, ze jest! Jednak czy to ma byc powodem, dla ktorego mozna nazywac fanow tej kapeli "prostakami"? Korn jest swoistym stadium przejsciowym pomiedzy leciutkim graniem w stylu Linkin Park, a death metalowa rze¼ni±. Jednak "stadium przejsciowe" nie oznacza "gorsze"! Osobiscie slucham Opeth, Behemotha itd. ale Korna rowniez! Dla mnie takze ma on "to cos", niczym Mercedes Benz SL rocznik 54:>. Niby nieskomplikowana konstrukcja, a jednak ma w sobie piekno. Mam nadzieje, ze rozumiesz o co mi chodzi. Wspomniales o muzyce klasycznej - sluchasz jej, czy byl to jedynie niezobowiazujacy przyklad? Sam bardzo lubie utwory Mozarta (zwlaszcza Requiem, moglbym je sluchac w kolko i mi sie nie znudzi) czy Beethovena (sonaty) i jakos nie przeszkadza mi to w sluchaniu Korna (posiadam cala dyskografie w oryginale). Wrecz przeciwnie, rozne gatunki uzupelniaj± sie wzajemnie. Przedstawiles muzyke klasyczn± jako przeciwienstwo "prostych" zespolow nu-metalowych. Moim zdaniem takie zestawienie mija sie nieco z celem. Muzyka klasyczna z reguly uspokaja, podczas gdy Korn daje "powera".
Co do Twojego pytania postawionego na koncu postu - odpowied¼ jest oczywiscie negatywna. Nigdzie nie pisalem, ze jak nie sluchasz danej kapeli to obrazasz jej fanow. Piszesz, ze niedokladnie czytale¶ moje posty. Moze przeczytaj je dokladnie ;) . Pisa³em, i¿ fakt "nielubienia" przez kogos danego zespolu nie uprawnia go do wyzywania fanow tej kapeli. Pisa³em o szeroko pojetej tolerancji. Dlaczego pisze to wszystko na tym forum, a nie na forum np. Korna? To proste - wysoce nietolerancyjne i chamskie postawy najczesciej zdarza mi sie obserwowac u fanow Opeth, niestety. Dziwi mnie to, zwlacza majac na uwadze, ze Opeth tworzy wyjatkowo piekna i gleboka muzyke. Gdyby jeszcze fani reprezentowali sob± poziom kapeli, to byloby swietnie. Ech, szkoda, ze tylko z Tob± mozna normalnie pogadac:/. Minder nazywa mnie trollem, djdzida zarzuca mi "przekrecanie wypowiedzi innych i brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem", ale oczywiscie zadnych przykladow nie poda, poniewaz takowe nie istnieja. Prosilem Mindera, zeby wskaza³ jakies cytaty gdzie pisze rzeczy, za ktore mnie zjechal, robiac ze mnie idiote. Rzecz jasna, on rowniez ich nie podal. Demagogia w czystej postaci...

Ps.
W momencie kiedy pisa³em tego posta, wielce szanowny Administrator Minder przenios³ cze¶æ topicu na CHAT pod osmiewczym tytu³em "und3r broni Korna". Nie spodziewalem sie, ze dostane tak namacalny przyklad demagogii, o ktorej pisalem wyzej :lol: .

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #43 on: 2005-09-12, 07:52:44 »
Quote from: und3r
Minder nazywa mnie trollem, djdzida zarzuca mi "przekrecanie wypowiedzi innych i brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem", ale oczywiscie zadnych przykladow nie poda, poniewaz takowe nie istnieja. Prosilem Mindera, zeby wskaza³ jakies cytaty gdzie pisze rzeczy, za ktore mnie zjechal, robiac ze mnie idiote. Rzecz jasna, on rowniez ich nie podal. Demagogia w czystej postaci...

Przyk³adów szukaj w miejscach, gdzie cytowa³am Twoje wypowiedzi i wytyka³am Ci te postawy, to chyba oczywiste? Z kolei ten post jest przyk³adem normalnego, kulturalnego prowadzenia dyskusji - tak trzymaj :P ;) W zwi±zku z tym chyba mo¿emy zakoñczyæ temat o braku kultury dyskusji...

Quote
Ps.
W momencie kiedy pisa³em tego posta, wielce szanowny Administrator Minder przenios³ cze¶æ topicu na CHAT pod osmiewczym tytu³em "und3r broni Korna". Nie spodziewalem sie, ze dostane tak namacalny przyklad demagogii, o ktorej pisalem wyzej :lol: .

A co, my¶lisz, ¿e ta rozmowa lepiej pasowa³aby do tematu "Krótka relacja ze Spodka"?

Quote
Dlaczego pisze to wszystko na tym forum, a nie na forum np. Korna? To proste - wysoce nietolerancyjne i chamskie postawy najczesciej zdarza mi sie obserwowac u fanow Opeth, niestety.

A tu siê nie zgodzê i kompletnie Ciê nie rozumiem  :? Akurat wiêkszo¶æ fanów Opeth nie uwa¿a siê za jakich¶ super tró ;) z tego co zaobserwowa³am. Wejd¼ sobie na przyk³ad na forum Masterful Magazine i tam zacznij swoj± dyskusjê, gwarantujê Ci ,ze zostaniesz zrównany z gleb± równo i to wcale nie przez fanów Opeth... (z tego co zaobserwowa³am tam siedzi paru "tró" metalowców, którzy my¶l±, ¿e pozjadali wszystkie rozumy). Jak ju¿ to zrobisz to zdaj relacjê z akcji ;)
ps. i znowu generalizujesz, nie³adnie...  [-X ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #44 on: 2005-09-12, 08:50:36 »
Quote from: und3r
Piszesz, ze ta muzyka jest malo ambitna. Jasne, ze jest! Jednak czy to ma byc powodem, dla ktorego mozna nazywac fanow tej kapeli "prostakami"?

Poka¿ mi choæ jedn± wypowied¼, w której kto¶ stwierdzi³, ¿e fani Korn s± prostakami dlatego, ¿e (implikacja) s³uchaj± ma³o ambitnej muzyki. Daj cytat!

Jak do tej pory zauwa¿y³em dwa rodzaje wypowiedzi:
1. Muzyka Korn mi siê nie podoba, bo jest ma³o ambitna.
2. Niektórzy fani Korn s± prostakami, bo nie potrafi± siê zachowaæ.
Wynika z tego, ¿e pos³u¿y³e¶ siê demagogi± (kliknij, bo chyba nie rozumiesz znaczenia tego s³owa) - przekrêci³e¶ wypowiedzi, a Twoim zamierzonym efektem by³o wywo³anie kolejnej burzy.

Chcia³e¶, ¿ebym poda³ Ci cytaty Twoich wypowiedzi - poda³em - czy¿by¶ nie przeczyta³ ze zrozumieniem?

Quote from: und3r
Pisa³em, i¿ fakt "nielubienia" przez kogos danego zespolu nie uprawnia go do wyzywania fanow tej kapeli.

To jest oczywiste. Skoro jednak twierdzisz, ¿e kto¶ wyzywa³ fanów Korn dlatego, ¿e nie lubi muzyki tej kapeli, to udowodnij to - podaj cytat! Chyba ¿e nie przeczyta³e¶ uwa¿nie naszych postów?
Quote from: und3r
Pisa³em o szeroko pojetej tolerancji. Dlaczego pisze to wszystko na tym forum, a nie na forum np. Korna? To proste - wysoce nietolerancyjne i chamskie postawy najczesciej zdarza mi sie obserwowac u fanow Opeth, niestety.

Znowu generalizujesz. Jeste¶ strasznie sfrustrowany. Co siê sta³o? Fani Opeth zgarnêli najlepsze panienki z okolicy a dla fanów Korna zosta³y same pasztety? Taaaak mi przykro. Chod¼ do wujka Mindera. Wujek przytuli, pog³aszcze po g³ówce i wszystko bêdzie dobrze. No ju¿, ju¿ :goodman: Na pewno znajdziesz sobie dziewczynê :goodman: NMSP
Quote from: und3r
Minder nazywa mnie trollem, djdzida zarzuca mi "przekrecanie wypowiedzi innych i brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem", ale oczywiscie zadnych przykladow nie poda, poniewaz takowe nie istnieja.

:lol: Przekrêcanie wypowiedzi innych jest trollowaniem. Demagogizowanie jest trollowaniem. Jak wykaza³em powy¿ej, wypowiadasz siê u¿ywaj±c nie popartych przyk³adami ogólników, przekrêcasz wypowiedzi ludzi z forum (patrz pierwszy cytat w tym po¶cie), a gdy kto¶ podaje konkretne cytaty odno¶nie Ciebie, to ³askawie ich nie zauwa¿asz. Zaiste, nie wiem dlaczego zosta³e¶ nazwany trollem :roll:
Quote from: und3r
W momencie kiedy pisa³em tego posta, wielce szanowny Administrator Minder przenios³ cze¶æ topicu na CHAT pod osmiewczym tytu³em "und3r broni Korna". Nie spodziewalem sie, ze dostane tak namacalny przyklad demagogii, o ktorej pisalem wyzej
A czy¿ nie robisz tego? Nie bronisz Korna i jego fanów przed "chamskimi i nietolerancyjnymi zachowaniami tró fanów Opeth"? Gdzie¿ ta moja demagogia, hm? Poza tym zawsze wydawa³o mi siê, ¿e jako administrator mam prawo zarz±dzaæ swoim forum, w tym wycinaæ offtopikowe fragmenty dyskusji lub przenosiæ je w nowe miejsce pod adekwatn± nazw±. Czy w jakikolwiek sposób przekroczy³em swoje kompetencje?
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success