Author Topic: Opeth - zastrze¿enia  (Read 17378 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Szymon

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
Opeth - zastrze¿enia
« on: 2005-09-23, 20:47:29 »
Wczoraj spotka³em siê z kumplem, jeszcze z czasów przedszkola. Generalnie s³ucha dobrwj muzyki ale Opetha nie trawi. A dlaczego? Bo Opeth to smêty, jak to on okre¶li³. Zastanowi³em siê co by mu pu¶ciæ ¿eby zmieni³ zdanie no i "niestety" nie mam w g³owie ¿adnego kawa³ka mojego ulubionego zespo³u który mo¿na by uznaæ za, hmmm, jak to okre¶liæ... weso³y jaki¶ czy co¶. Zastanawia mnie czy macie w swoim gronie ludzi którzy maj± jakie¶ inne zastrze¿enia do Opetha? I czy nie chcieliby¶cie ¿eby Opeth nagra³ jaki¶ weso³y utwór? Z ich talentem to by mog³o byæ co¶ niesamowitego :D. Muzyka takiego zespo³u nie zawsze musi byæ smutna(zaznaczam, ¿e mnie ta muzyka nie smuci, wrêcz przeciwnie, jak jej s³ucham to serce siê raduje:D)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #1 on: 2005-09-23, 22:41:01 »
Powiedz najpierw jakiej muzyki s³ucha Twój kumpel to mo¿e co¶ zaproponuje :).
      Prawda jest taka, ¿e na ka¿dym albumie Opeth znajdziesz co¶ wolniejszego i albo to akceptujesz albo przerzucasz siê na ³upankê (choæ ta nie zawsze bywa radosna). Je¿eli ju¿ naprawdê kto¶ nie mo¿e znie¶æ tych chwil 'okropnych smêtów' w utworach Opeth to niech s³ucha kawa³ków które maj± po 5 min. Niestety tak bywa, ¿e zwolnienie têpa na d³u¿ej ni¿ jedn± minutê w danym utworze czyni dla niektórych osobników nawet taki kawa³ek nudnym. Pod has³em radosny metal zazwyczaj funkcjonuj± takie zespo³y jak Halloween, a to ju¿ zupe³nie inna bajka. Opeth dziêki Bogu nigdy tak nie zagra - chyba, ¿e pod szyldem Steel  :mrgreen:.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Re: Opeth - zastrze¿enia
« Reply #2 on: 2005-09-24, 07:52:47 »
Quote from: Szymon
I czy nie chcieliby¶cie ¿eby Opeth nagra³ jaki¶ weso³y utwór?

nie! :) zreszta,'wesoly utwor' to pojecie wzgledne,i duzo mozliwosci kryje sie pod tym haslem,wiec w zaleznosci od interpretacji mozna powiedziec ze juz nagrali takie utwory.
a jesli masz na mysli klasyczne znaczenie 'wesolego metalu',czyli tak jak vertigo wspomnial,jakies helloweeny czy tym podobne,to ja dziekuje,postoje =;  :wink:
Szymon,nie przekonuj go na sile,nie czuje tej muzyki to trudno sie mowi.jesli zna troche Opeth,wnikliwie mu sie przysluchal i nie zalapal tematu,to trudno,nic na sile.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #3 on: 2005-09-24, 21:36:19 »
To jest metal, a nie disco polo! Utwory maj± byæ ciê¿kie w odbiorze i siadaæ na psychikê. Mnie jednak muzyka Opeth pobudza do ¿ycia i ¶wietne do tej roli s± April Ethereal, When, The Moor, In Mist She Was Standing, Apostle in Triumph, Bleak, Ghost of Perdition. Inne pewnie te¿, ale nie w tym rzecz. Je¶li go¶ciowi jawi siê Opeth jako smêty, a nie przes³ucha³ nawet jednej p³yty, to mo¿e po prostu trafi³ na z³e kawa³ki albo przes³ucha³ Damnation :P
Daj mu do pos³uchania Orchid.
True Pagan Winter Crew

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #4 on: 2005-09-30, 12:27:24 »
dla mnie najbardziej optymistyczn± p³yt± Opeth jest MAYH, wiêc je¶li kolega szuka w ich muzyce optymizmu, to niech zacznie od niej.  

zreszt± - nic na si³ê. Tworczo¶æ Opeth potrafi zainteresowaæ po kilku latach od pierwszego przes³uchania, ale je¶li kto¶ nastawia siê do niej tak, jak wy¿ej wymieniony go¶æ, to raczej nigdy nie zostanie mi³o¶nikiem tego zespo³u, bo to zdecydowanie nie jego muzyka.  

a swoj± drog±:

Quote from: Minder
To jest metal, a nie disco polo!


to najlepsze podsumowanie ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Re: Opeth - zastrze¿enia
« Reply #5 on: 2005-09-30, 15:07:29 »
Quote from: Szymon
Zastanawia mnie czy macie w swoim gronie ludzi którzy maj± jakie¶ inne zastrze¿enia do Opetha?

kolega z roku: "Fajnie graja, ale za mocno, gdyby grali wiêcej takich spokojnych kawalkow"
To sie jeszcze da przelknac, ale ten sam kolega okreslil ich muzyke jako "metal podchodzacy pod gotyk"  :roll:  dla mnie to nowosc

A co do optymistycznych utworow...  to moim zdaniem "By The Pain I See In Others".

jimmy

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #6 on: 2005-10-11, 00:30:19 »
Polec mu Ghost Revieres, albo blackwater park, albumy ktore skupiaja to co najlepsze w opeth (przynajmniej wg mnie ;) ).

snowcred

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #7 on: 2005-10-11, 14:43:58 »
Ja znowu spotka³em siê ze stwierdzeniem, jakoby Opeth nagrywa³ za d³ugie utwory, które mniej wiêcej w po³owie zaczynaj± przynudzaæ i smêciæ. Ja oczywi¶cie tak nie uwa¿am. Czêste zmieny tempa temu zapobiegaj±. Najbardziej pobudza mnie kawa³ek z nowego albumu - "Ghost of Perdition". Jedna z najlepszych piosenek Opeth, przynajmniej ja tak uwa¿am ;)

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #8 on: 2005-10-11, 18:22:40 »
Snowcred popieram Ciê w pe³ni.. Ghost of Perdition jest genialne. Nie potrafie sie oderwaæ od tej piosenki. Od momentu pierwsego przes³uchania w poz±dnym formacie szumi mi w g³owie na przemian z Hours of wealth i Isolation years nieustannie. Ghost of Perdition to praziwy wyczyn ! ! !
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #9 on: 2006-02-06, 13:00:26 »
Quote
I czy nie chcieliby¶cie ¿eby Opeth nagra³ jaki¶ weso³y utwór?

hehe cikawa by³aby taka zmiana. mikael biegaj±cy po scenie w lateksowych gatkach, jak maideni za starych dobrych czasów. w tle gitarki "kto szybciej" i piskliwym wokalem: silent dance with death... hahahahahahaha

Quote
Zastanawia mnie czy macie w swoim gronie ludzi którzy maj± jakie¶ inne zastrze¿enia do Opetha?

moja dziewczyna: ¶wietne gitary! ale czemu on siê tak drze?! :D
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #10 on: 2006-02-09, 21:04:44 »
Masa moich znajomych, z krêgu powiedzmy metalowego podobnie wyra¿a siê o Opeth, ¶wietni technicznie, genialni w aran¿acjach i oryginalni, ale smêc±. 8)
[under construction]

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #11 on: 2006-02-10, 20:50:41 »
Ogolnie zastrzezenia s¹ podobne. Albo po prostu muzyka jest za mocna i podobaja sie tylko ballady, albo razi wokal, albo razi smetnosc, albo "przydlugawosc" utworow... Taki jednak urok tej muzyki.
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #12 on: 2006-02-11, 13:39:59 »
he, a dla nas to co dla innych jest minusem w Opeth jest wielkim plusem...
selfbanned

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #13 on: 2006-02-12, 14:56:28 »
Dla moich ziomków te¿ raczej za ostre...  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #14 on: 2006-02-17, 14:16:46 »
D³ugo myslalem i znalazlem jeszcze jeden element jaki moze byc minusem... Byc moze to moje osobiste wrazenie, ale wydaje mi sie ze plyty nie sa do konca spojne. Mam nieodparte wrazenie ze chlopaki staraja sie wsadzic jak najwiecej materialu zeby plyta nie byla zbyt krotka. Ciezko mowic o czyms takim w pierwszych dwoch albumach. Ale np. w MAYH Karma nie do konca mi pasuje. Psuje mi klimat calosci. Potê¿ne The Amen Corner przechodzace w bardziej g³êbokie Demon of the fall ktory z kolei przechodzi w ballade Credence ktory konczy sie Epilogue... To by bylo dla mnie idealne. Co do SL. Nie znam zbyt dobrze tego albumu, dopiero miesiac temu na powaznie sie zañ zabra³em, ale juz razi mnie koniec White Cluster'a. Po co ta solowka na koncu? Po co to poszatkowanie spojnego materialu? BWP - ostatni utwor- ostatnie 30% jest "na sile". Juz sie ma konczyc a tu jeszcze cos wsadza. Teze moja potwierdza Deliverance, ktore sklada sie z jedynie szesciu utworow, z czego ostatni ma dlugasne zakonczenie z elementami zamaskowanymi. Damnation powinno sie konczyc Ending Credits, Weakness jest zbêdnym eksperymentem. To co cenie w GR jest brak owego zbednego dla mnie elementu... Jedynym elementem kompozycyjnym do ktorego moge miec DROBNE zastrzezenia jest The Grand Conjuration, ale wybaczam ze wzgledu na tresc merytoryczna... No wygadalem sie :mrgreen:
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...