Author Topic: Opeth - zastrze¿enia  (Read 17377 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #15 on: 2006-02-17, 15:49:10 »
Quote from: rybosom
ale juz razi mnie koniec White Cluster'a. Po co ta solowka na koncu? Po co to poszatkowanie spojnego materialu?


Pfff, jak to po co. Bo jest genialna i pasuje do ca³o¶ci? Od White Cluster prosze mi siê odwaliæ :mrgreen:

Quote from: rybosom
'np. w MAYH Karma nie do koñca mi pasuje. Psuje mi klimat ca³o¶ci'


W Ghost Reveries ciê¿ki utwór (TGC) te¿ jest umieszczony miêdzy dwoma spokojnymi, co w³a¶ciwie odpowiada schematom utworów Opeth. To nie chodzi o to, ¿e wsadza siê co¶ na si³ê, tylko taki jest w³a¶nie koncept muzyki jak± gra Opeth i w wiêkszo¶ci przypadków idealnie siê sprawdza.
Jedyny album do którego mogê siê przyczepiæ to Ghost Reveries. gdzie w kilku utworach co¶ mi po prostu nie pasi. Np. razi mnie koñcówka Harlequin Forest i pocz±tek Beneath the Mire.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #16 on: 2006-02-17, 16:44:11 »
Mnie te¿ sie "Karma" z pocz±tku nie podoba³a, ale pó¼niej przywyk³em i stwierdzi³em, ¿e konceptualnie pasuje do ca³o¶ci. Basowa solówkaw "White Cluster" te¿ pasuje, nie wiem taki jaki¶ dziwny ozdobnik, ale jest. Mo¿e po to, ¿eby pokazac umiejêtno¶ci nowego basisty. "Blackwater Park" to genialny song, jak dla mnie idealnie wywa¿ony; coraz mocniej i ciê¿ej z ka¿d± minut±, a¿ do zakoñczenia, ale to moje zdanie. :roll:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #17 on: 2006-02-17, 18:26:29 »
Quote from: Unas
"Blackwater Park" to genialny song, jak dla mnie idealnie wywa¿ony; coraz mocniej i ciê¿ej z ka¿d± minut±, a¿ do zakoñczenia, ale to moje zdanie. :roll:


Zgadzam siê z Unas'em. Blackwater Park, to jest genialny utwór, jest doskona³y od pocz±tku do koñca.

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #18 on: 2006-02-17, 18:37:56 »
Pardon, Blackwater Park to moj ulubiony utwor po Dirge for November z plyty BWP i sam w sobie jest idealnie wywazony. Chodzi mi o plyte jako calosc. Po prostu mi nie pasuje. Gdy rozpatrywac utwory osobno to jest spoko. Tylko np jesli chodzi o SL to cala lyta jest cholernie logiczna. Nie ma takich przejsc jak w koncowce WC. Tam mamy bardzo dziwna mieszanke i mnie ona nie lezy z cala plyt¹. Jesli chodzi o wsadzanie mocnego utworu miedzy dwa spokojne, w porzadku. Ale w taki sposob w jaki jest to zrobione np. z TGC. Karma mi po prostu nie lezy po Kredensie. I jeszcze wyjasnie, ze to jest cos co moze sie nie podobac. Mnie to troszke razi, szczegolnie wlasnie WC... Nie wiem dlaczego, byc moze o to w tym wszystkim chodzi a ja nie moge strawic tego elementu... To jest zdanie jak najbardziej subiektywne i jezeli wy uwazacie to za dobre i potrzebne, wrecz nieodzowne, to pozostaje mi byc przykro ze ja nie moge poczuc tego co wy :cry:
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #19 on: 2006-02-17, 18:55:52 »
Nie ¿eby zaraz nieodzowne, ale wydaje mi siê dobrym zakoñczeniem. Tak± odskoczni± od tej logicznej ca³o¶ci i ma swój urok. :wink:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #20 on: 2006-02-17, 21:23:35 »
Mi w BWP nie pasuje Dirge for November - to jest w³a¶nie kawa³ek wsadzony na si³ê i kompletnie nic nie wnosz±cy :twisted: No, mo¿e poza fajnym pocz±tkiem, potem jest nuuuuda.
W MAYH tylko do Karmy mam zastrze¿enia. Morningrise jest dla mnie ciê¿kostrawne i nie komentujê. Orchid i SL to albumy bez skazy, no a GR... Nie lubiê zbytnio TGC i Hours of Wealth (Mike fa³szuje tutaj niemi³osiernie w jednym momencie).
Tyle z mojej strony na dzieñ dzisiejszy.
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #21 on: 2006-02-17, 22:23:57 »
minder, dlaczego omine³e¶ D&D w swoich rozwa¿aniach?  :wink:

no to lecimy: Orchid ¶wietny debiut, te¿ bez zastrze¿eñ,
Morningrise najwiêksze dzie³o Szwedów ten album dos³ownie rozwala mnie na drobne kawa³eczki i tylko BWP wzbudza we mnie podobne eomcje, MAYH i SL dobre albumy, na wysokim poziomie, Deliverance bardzo dobry album z wysmienitymi rytmicznymi eksperymentami, Damnation znana wszystkim odskocznia od charakterystycznego opethowego grania, lubie t± p³ytke :) GR album który wywo³uje we mnie najbardziej sprzeczene uczucia z dzie³ Opeth!

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #22 on: 2006-02-17, 23:26:48 »
No dobrze, no to mo¿e i ja 2 s³owa.

Orchid - rzadko s³uchana, potrzebny odpowiedni nastrój wtedy wyzwala jak±¶ niesamowit± magiê ka¿dym swoim d¼wiêkiem, inaczej po prostu nudzi

Morningrise - te¿ wydawa³a mi siê miejscami md³awa, ale pewnego dnia przez przypadek przekona³em siê, ¿e jest idealna do podró¿y na ³onie natury, szczególnie zim± i wiosn±; irytuje jedyne przeci±gane na si³e momenty w Black Rose

MAYH - przepiêkna p³yta i niemakl bez skazy, ale mam takie zdanie bo to mój pierwszy album Opeth, mogê go s³uchac zawsze i wszêdzie

SL - najbardziej wyró¿nia siê sposród wszystkich kr±¿ków, jest inny i tak idealnie progresywny jak ¿aden z pozosta³ych, nie wiem czemu po prostu tak go czujê, nic bardziej bliskiego prog idea³owi

BWP - nieco przereklamowany, ale nadal piêkny, niestety nie ma tej specyficznej magii, któr± ma SL dziêki której po ka¿dym przes³uchaniu odkrywa siê co¶ nowego, dlatego te songi po jakim¶ czasie siê nudz±, pojedyñczo sa genialne i bardzo chwytliwe, nawet Dirge ma piêkny pocz±tek i koncówkê, irytuj± czasem powtarzane tu i ówdzie w piosenkach, w nieskoñczono¶c pojedyñcze riffy.

Deliverance - bardz trudna rzecz, ale to mój ukochany album, bez ¿adnej skazy, po prostu idea³

Damnation - jedyne co wkurza to Weakness, a reszta to same pere³ki, miodzio

GR - jedyna chyba p³yta Opeth, która nie ma charakteru, po prostu go nie ma, ka¿da ma w sobie jaki¶ klimat a GR nie, po prostu piêkna p³yta, co¶ j± psuje, ale nie wiem co, chyba jakie¶ pojedyñcze elementy i nie uwa¿am TGC, za nudnego songa, ani g³ównego psuja. :wink:
[under construction]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #23 on: 2006-02-18, 00:42:26 »
Orchid- najs³absze ogniwo IMHO w ca³ej dyskografii...
Morningrise- W³a¶ciwie bez zastrze¿eñ, p³yta bardzo dobra.
MAYH- Pierwsze absolutne dzie³o, choæ nie pasuje mi za bardzo Epilogue, ale kogo to obchodzi...;)
Still Life- czysty geniusz i perfekcja, najlepsza p³yta w karierze, rzecz jasna nie ma mo¿liwo¶ci, ¿eby nagrali co¶ lepszego kiedykolwiek...
BWP- numer 2 w moim rankingu, zgadzam siê z Minderem, Dirge For November jest do¶æ przeciêtny i nudnawy...poza tym majstersztyk !
Deliverance- zacne ! Chyba najciê¿ej strawny LP, Unas ma racjê, trudna rzecz..
Damnation- inny wymiar, bez zastrze¿eñ.
Ghost Reveries- wci±¿ nie wiem co mam s±dziæ o tym albumie, na pewno TGC to kompletna pora¿ka, choæ koncertowo siê broni, poza tym zbyt du¿o mellow stuffu, wystarczy³by przepiêkny Hours of Wealth..
True Pagan Winter Crew

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #24 on: 2006-02-18, 01:47:41 »
Ja tam praktycznie nie mam zastrze¿eñ... i uwielbiam Weakness :) nie cierpiê za to Ending Credits, po prostu wybija mi siê z ca³ej p³yty i dra¿ni niemi³osiernie.
No, mo¿e najwiêksze zastrze¿enia mam do ca³ego ogólnie Blackwater Park, który jest najmniej ciekaw± p³yt± IMHO. No nie wiem, s³ucham i nawet nie mam nadzieji ¿e us³yszê co¶ nowego... chocia¿ ostatnio "odkry³am" tytu³owy kawa³ek wiêc siê jako¶ ratuje.
W GR takie ma³e kosmetyczne sprawy  :wink:  typu pocz±tek BotH, wokal na koñcu Harlequin Forest.
wszystko, co sko¶ne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #25 on: 2006-02-18, 09:09:21 »
Whodo, zmêczony by³em i po naprawdê por±banym dniu. Ju¿ do³±czam - w Deliverance nie podoba mi siê koñcówka By the Pain... Lubiê, kiedy hidden-track zawiera jak±¶ pe³niejsz± kompozycjê. Pomys³ dobry, ale z realizacj± nie wysz³o. Na Damnation nie podoba mi siê Ending Credits - ca³kowicie odstaje od reszty p³yty. Weakness jest kawa³kiem genialnym i wara mi od niego. Szczególnie rewelacyjnie wypada na koncertach, kiedy Wiberg dogrywa delikatne pasa¿e.
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #26 on: 2006-02-18, 11:20:15 »
Weakness porostu uwielbiam i je¿eli mia³bym wybraæ najgorszy utwór z Damnation to by³by to Ending Credits czasem mam ochotê poprostu go omin±æ.

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #27 on: 2006-02-18, 13:38:25 »
Ojojoj... Ale sie porobi³o... Chyba musze wam, panowie, przyznaæ racje co do Weakness... Wielki b³±d z mojej strony... W³a¶nie zrozumia³em :lol:
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #28 on: 2006-02-18, 14:31:44 »
Damnation powinno byæ jednak chocia¿ trochê d³u¿sze. Ending Credits te¿ mi nie podchodzi³o, ale przekona³em siê trochê do niego po Lamentations.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #29 on: 2006-02-18, 14:34:44 »
ja wlasnie uwielbiam Ending Credits,to jeden z moich ulubionych utworow i to nie tylko jesli chodzi o Damnation. tylko nie potrafie uzasadnic dlaczego,poprostu idealnie na mnie dziala,ma ten feeling  :)

 

lofty-success