Author Topic: Burst - support Opeth ??  (Read 5916 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Burst - support Opeth ??
« on: 2005-11-02, 13:45:38 »
na zblizajacej sie trasie Opeth po Europie jako support ma wystapic grupa o nazwie Burst.
nigdy o nich nie slyszalem,a jakos ciezko znalezc jakies info na ich temat :roll:
ktokolwiek widzial,ktokolwiek slyszal ?? :P
nie to,zebym jakos bardzo byl zainteresowany supportem,ale w zasadzie ciekaw jestem kto ma rozgrzewac przed daniem glownym  :)

Edit: kurcze,chyba powinno to byc raczej w newsroom  :-k

Przenios³em :) --M.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Burst - support Opeth ??
« Reply #1 on: 2005-11-05, 09:00:12 »
nigdy nie s³ysza³em, ale z tego co uda³o mi siê wyczytaæ to graj± melo/death z jakimi¶ progresywnymi smaczkami; w sumie  istniej± sobie ju¿ kawa³ek czasu, bo od 1993, bêdzie trzeba wypróbowaæ ^^;

tu wiêcej info http://www.burst.nu/

pzdr;
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Burst - support Opeth ??
« Reply #2 on: 2005-11-05, 23:33:50 »
Te kawa³ki, które mo¿na pos³uchaæ na ich stronie, nie s± jako¶ specjalnie imponuj±ce. Momentami trochê podobne do Diablo, ale nie s³ychaæ ¿eby mieli jaki¶ ciekawy pomys³ na granie.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Burst!!!
« Reply #3 on: 2005-11-10, 02:32:59 »
Nie wiem jakich kawa³ków s³ucha³e¶ vertigo, ale p³yta Origo, której s³ucham jak piszê te s³owa, z miejsca mnie roznios³a. Czyste srebro, panowie i panie, musicie tego pos³uchaæ, ten album jest naprawdê niesamowity! Nietrudno mi nie poci±gn±æ porównania do Opeth, czy choæby podobnej pasjii. Wszystko jest na miejscu: wymiataj±ce riffy, piêkne przej¶cia akustyczne, ¶piew i krzyk nie growl), no i przede wszystkim - melodie. Ja jestem pod g³êbokim wra¿eniem.
I ja ich zobaczê pod koniec miesi±ca, yay!  :D

A drugim supportem, z tego co s³ysza³em, ma byæ Akercocke. Pos³uchajcie Origo i powiedzcie mi, je¶li znacie Akercocke oczywi¶cie, który zespó³ gra... erm... lepiej? Bo o Akercocke s³ysza³em niewiele dobrego...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Re: Burst!!!
« Reply #4 on: 2005-11-10, 13:39:09 »
Quote from: Agarves
Nie wiem jakich kawa³ków s³ucha³e¶ vertigo, ale p³yta Origo, której s³ucham jak piszê te s³owa, z miejsca mnie roznios³a. Czyste srebro, panowie i panie, musicie tego pos³uchaæ, ten album jest naprawdê niesamowity! Nietrudno mi nie poci±gn±æ porównania do Opeth, czy choæby podobnej pasjii. Wszystko jest na miejscu: wymiataj±ce riffy, piêkne przej¶cia akustyczne, ¶piew i krzyk nie growl), no i przede wszystkim - melodie. Ja jestem pod g³êbokim wra¿eniem.

Bardzo fajny band (piszê na podstawie tego co uda³o mi siê pos³uchaæ z ich oficjalnej strony). Jest w ich muzie co¶ opethowskiego, choæ osobi¶cie bardziej kojarz± mi siê z Mastodon (nb. tak¿e znakomitym i nietuzinkowym bandem). Trochê tylko ten krzykliwy ¶piew wokalisty Burst nie do koñca mi odpowiada, ale reszta jest bez zarzutu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Burst - support Opeth ??
« Reply #5 on: 2005-11-10, 14:25:10 »
Jak Mastodon, dok³adnie, tylko wiêcej maj± akustycznych motywów. Mastodon swoj± drog± jest ¶wietny, Burst jest moim zdaniem du¿o bardziej melodyjny i przez ten ¶piew nieco mniej agresywny.