Author Topic: Norweska prog-awangarda  (Read 57346 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #225 on: 2021-08-27, 05:56:49 »
No to mamy nowy Leprous, a wiêc s³uchanie i zaznajamianie siê na weekend. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #226 on: 2021-08-27, 15:22:03 »
Po pierwszym przes³uchaniu bardzo s³abe wra¿enie. W sumie chyba single i Silhouette mi siê naprawdê spodoba³y w trakcie s³uchania...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #227 on: 2021-08-27, 22:53:14 »
Ej, nie jest tak ¼le. G³owy mi nie urwa³o po pierwszym razie, ale czego¶ takiego jak All the Moments to siê nie spodziewa³em. I by³o parê innych momentów (Have You Ever?, fina³owy numer te¿), gdzie co¶ mnie jako¶ zaczepi³o. Krzyki w finale te¿ mnie mocno zaskoczy³y w sumie. Na pierwszy rzut ucha bardziej mi to pasuje ni¿ poprzedni album, który po prostu jako¶ wylatuje mi drugim uchem i w ogóle praktycznie do niego nie wracam. Zobaczymy jak siê os³ucham, ale nawet mimo tego, ¿e niektóre numery brzmi± do¶æ wtórnie wzglêdem wcze¶niejszego materia³u, to nie ma lipy, bêdzie s³uchane.  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #228 on: 2021-08-29, 22:31:16 »
Eeeeeeee... dobra p³yta jest. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #229 on: 2021-08-30, 19:27:33 »
Edycja specjalna w digibooku zawiera 2 kawa³ki bonusowe: A Prophecy To Trust i Acquired Taste (Live 2021).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #230 on: 2021-09-08, 07:51:29 »
Edycja specjalna w digibooku zawiera 2 kawa³ki bonusowe: A Prophecy To Trust i Acquired Taste (Live 2021).
Kto¶ mo¿e natrafi³ na te bonusowe kawa³ki? Bo ja jedynie znalaz³em krótkie sample.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sukubus

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #231 on: 2022-11-11, 01:33:18 »
Maraton - In Syzygy

Leprousowo podobne klimaty z Norwegii, w 2020 nawet ich supportowali na koncercie w Warszawie. Kawa³ek z drugiej dosyæ ¶wie¿ej p³yty "Unseen Color", gdzie ju¿ widocznie mniej przesterowanych gitar a wiêcej elektroniki. Debitancki LP "Meta" te¿ jak najbardziej godny polecenia :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #232 on: 2023-05-25, 11:48:51 »
Wiem, ¿e by³o o tym w jakim¶ innym w±tku, ale chyba tutaj mimo wszystko bardziej pasuje:
EINAR SOLBERG feat. Ben Levin - Home

Bardzo fajny numer wyszed³, jak zobaczy³em Bena Levina z Bent Knee to spodziewa³em siê jakich¶ ³amañców na gitarze, a tutaj proszê, okazuje siê, ¿e Ben tam jest na wokalu (imho fajnie to wypad³o). Te dêciaki na pocz±tku brzmi± przepysznie. Nagle moje zainteresowanie t± p³yt± znacznie wzros³o  :lol:

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #233 on: 2023-07-03, 17:14:08 »
Faktycznie ¶wietny numer :D Widzê, ¿e p³ytka ju¿ od miesi±ca na pó³kach, a ja jako¶ przeoczy³em. Mam nadziejê, ¿e teraz jak Einar znajduje upust swoim emocjom na solowej p³ycie to Leprous mo¿e wróci do nieco ciê¿szych d¼wiêków.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Norweska prog-awangarda
« Reply #234 on: 2023-07-04, 10:50:36 »
Przes³ucha³em ten kr±¿ek 3 razy jak dot±d i muszê przyznaæ, ¿e wiêkszo¶æ numerów ani mnie ziêbi, ani grzeje. "Home" ma na tyle powtarzaln± melodiê, ¿e ju¿ mi siê zd±¿y³ znudziæ. "Over the top" jest pod tym wzglêdem w ogóle koszmarne, za którym¶ powtórzeniem "Over the toooop" mam ochotê przeskakiwaæ dalej. Teksty s± tak kiczowate, pretensjonalne i po prostu operuj± na tak kiepskich rymach, ¿e lepiej ich nie s³uchaæ zupe³nie ¿eby unikn±æ za¿enowania. Einar po prostu jest bardzo s³abym tek¶ciarzem. S± fajne momenty, gdzie muzycznie to jest jako¶ interesuj±ce, ale gin± trochê w ogólnej mia³ko¶ci albo emo-chlipaniu. Pewnie dam tej p³ycie jeszcze jedn±-dwie szanse (ten kawa³ek z Ihsahnem na przyklad jest ca³kiem okay) ale ju¿ na ten moment nie s±dzê, ¿ebym do niej wiêcej wraca³.