Author Topic: Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth  (Read 21288 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #15 on: 2003-05-25, 17:14:59 »
Still Life rulez :)  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

psilocybe

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #16 on: 2003-06-25, 21:54:49 »
Heh, no có¿, pierwszy raz spotka³em siê z Opeth gdzie¶ po wydaniu Morningrise. Kumpel po¿yczy³ mi wtedy dwie pierwsze p³yty i skoñczy³o siê na tym, ¿e kiedy mnie odrzuci³o, od³o¿y³em je na d³u¿szy czas. W zasadzie nie mog³em tego s³uchaæ, co gorsza, nosi³em siê z zamiarem oddania tych p³yt jak najszybciej. Ale z braku laku zacz±³em to "co¶" puszczaæ w CD tak, ¿e d³u¿szy czas sobie sz³o ... a¿ pewnego smutnego wieczoru pogrywaj±c w jak±¶ gierê, nagle mnie ol¶ni³o, jak gdybym dosta³ kryszta³ow± kul± w ¶rodek czo³a. To jest piêkne - pomy¶la³em... no i potem zacz±³ siê kult, wreszcie co¶ na kszta³t odjazdów religijnych. Pamiêtam, ¿e analizowa³em wtedy ka¿dy pojedynczy d¼wiêk, a poszczególne riffy by³y dla mnie jak g³os z niebios, który tylko mnie sie objawi³. No i tak do dzi¶, ci±gle co¶ siê w CD opeci. ¯azdroszczê tylko od czasu do czasu tym, którzy dopiero Opeth odkryj± dla siebie.
Psilocybe

...Detached from reality, in the Knowing of dreams, we know the entity of ensuing agony waits to clasp us in its cold breast in an empty room. We awake and it's true...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #17 on: 2003-06-26, 17:24:58 »
Quote from: psilocybe
Heh, no no i potem zacz±³ siê kult, wreszcie co¶ na kszta³t odjazdów religijnych. Pamiêtam, ¿e analizowa³em wtedy ka¿dy pojedynczy d¼wiêk, a poszczególne riffy by³y dla mnie jak g³os z niebios, który tylko mnie sie objawi³.

 :twisted: A niektórzy mówi±, ¿e to ja mam hopla na punkcie Opeth  :twisted:
Czujê, ¿e za jaki¶ czas powstanie Ko¶ció³ Opeth :wink:
Tak na marginesie: mój ojciec u³o¿y³ kiedy¶ mszê z utworów grupy Yes. Tzn. zamiast pie¶ni granych przez organistê by³y utwory tej¿e kapeli.  8) Nie wiem czy z Opeth by to przesz³o, ale kto wie?
True Pagan Winter Crew

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #18 on: 2003-06-26, 18:54:05 »
Quote
ak na marginesie: mój ojciec u³o¿y³ kiedy¶ mszê z utworów grupy Yes. Tzn. zamiast pie¶ni granych przez organistê by³y utwory tej¿e kapeli.


Hehe, to fajnego masz ojca :)) Moj np do dzisiaj nie toleruje ze o pelni wychodze posiedziec na cmentarz... co za nietolerancyjny czlowiek :(

Quote
Heh, no no i potem zacz±³ siê kult, wreszcie co¶ na kszta³t odjazdów religijnych. Pamiêtam, ¿e analizowa³em wtedy ka¿dy pojedynczy d¼wiêk, a poszczególne riffy by³y dla mnie jak g³os z niebios, który tylko mnie sie objawi³.


 :-O :-O :-O
 W     O     W

Anomander Rake

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • http://cxt.pl/~maciejak
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #19 on: 2003-07-25, 23:24:45 »
Kilka lat (3?) temu pozyczylem CD z kilkoma albumami w mp3... I znalazlem tam Morningrise. I bardzo szybko skompletowalem owczesna dyskografie. I snilem po nocach o nowych albumach... Ech, jak kazdy tutaj :)
¦wiat³o, cieñ i ciemno¶æ -
To wojna bez koñca
- Rybak

Steven Erikson,
"Dom £añcuchów - Konwergencja"

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #20 on: 2003-11-24, 20:00:28 »
Jakis dziwny koles w dlugich wlosach nagral mi kiedys skladanke:
Drapery,Melinda,Benighted,BWP,Master's..,Fair Judg..,Dirge for november,To bid you farewell.... Nie dziwne ze to mnie zabilo, chociaz na poczatku tylko Drapery mnie wgniotlo w fotel:) Potem zaczal sie kult tak jak u was :twisted:  no i teraz nawet Orchid sni mi sie po nocach:> Slucham OPETH codziennie po kilka godzin i nigdy nie mam dosc! Farewell...:)
as I would die now, for one last wish......

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #21 on: 2005-02-19, 16:35:51 »
Jako pierwszy dosta³em album Blackwater Park od mojego kolegi, który od jakiego¶ czasu chcia³ mnie "przestawiæ" na Cradle of filth, Vader, Malevolent Creation, Cryptopsy itp. Za cholere sie mui nie udawa³o ;-) Pewnego razu podrzuci³ mi "Colony" i "Clayman" In Flames i sie zakocha³em. Marek chyba zauwa¿y³, ¿e nie da sie mnie od razu rzuciæ na g³êbok± wodê, wiêc zapoda³ mi melodyjny death metal ¿ebym wogóle "przyzwyczai³" siê do tego, ¿e growl jest piêkny (wcze¶niej s³ucha³em Drowning pool, godsmack, guano apes itp.). Pó¼niej dosta³em wspomniany wcze¶niej Blackwater park i troche pó¼niej Still Life jako "za³±cznik" do "Midian" Cradle of filth (chyba). Kolega nie polubi³ Opeth, a p³ytkê zamówi³ bo zbiera³a pochlebne opinie. On zosta³ przy swoich g³ównie death'owych kapelach a ja by³em oszo³omiony: przez kilka dni nie wiedzia³em jak sie nazywam i tylko wyczekiwa³em momentu a¿ zapadnie zmrok ¿eby sie zamkn±æ w pokoju i s³uchaæ Blackwater Park i Still life.
Pamiêtam, ¿e za ka¿dym razem wydawa³o mi sie, ¿e znów s³yszê co¶ po raz pierwszy, dopiero przy setnym przes³uchaniu mniej wiêcej sie os³ucha³em ;-) Potem historia jest ju¿ prosta: zapragn±³em mieæ wszystko co Szwedzi kiedykolwiek wydali ;-) i tak sie sta³o :D Pamiêtam te¿, ¿e do wcze¶niejszych p³yt podchodzi³em z dystansem my¶l±c, ¿e nie mog± byæ równie interesuj±ce jak BP i SL, ale na szczê¶cie sie pomyli³em :D:D:D
Pozdrawiam
=>grabarz optymizmu<=

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #22 on: 2005-02-19, 17:25:32 »
zaczynam sie baæ.... rêce mi sie trzes±.... fanatycy....
ale przynajmniej wiem co tu robiê \:D/\:D/\:D/

pierwszym utworem Opeth jaki pokochalam by³ Face of Melinda... i do dzis chyba zostanie nr 1
pamietam jak mialam dola i chcialam zagluszyc sie troche, wiec zabralam od mamy (!) plyte Opeth i poszlam do siebie. Mama (gwoli wyjasnienia) Opetha sluchala tylko jednej piosenki (Credence) i za kazdym razem piala z zachwytu nad wokalem Mikaela. Juz w nocy wlaczylam sobie Credence i juz chcialam wylaczyc jak sie zaczal Face... spac sie chce, ale co tam slucham i juz mi sie oczy zamknac mialy jak zagrzmialy tam gitary i perka... Jezu... myslalam ze zawalu serca dostane...
to taka anegdotka :)

az mnie sciskaw zalodku... od 5:15 do 5:25 w Master's Apprentices...
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #23 on: 2005-03-26, 22:16:20 »
Chyba naprawdê do Opeth przekona³ mnie Blackwater Park. Pamiêtam, ¿e mieli¶my wtedy szkolny wyjazd i ja grzeba³em w p³ytkach mojego kumpla jad±c autokarem. Dojrza³em tam w³a¶nie Czarnowodny. Poniewa¿ ju¿ wcze¶niej obija³o mi siê o uszy My Arms..., Still Life i Deliverance zdecydowa³em siê po¿yczyæ j± sobie do ods³uchu. Jechali¶my wtedy przez jakie¶ ¶l±skie pasmo gór do klasztoru w Lubi±¿u. Pogoda by³a cudowna, s³oñce ¶wieci³o, a ¶nieg, bo by³ to grudzieñ osiad na drzewach na stokach gór. Las wygl±da³ jakby by³ ca³y z bia³ych li¶ci. Niezapomniany krajobraz. Wtedy w uszy zaczynaj± biæ pierwsze d¼wiêki Leper Affinity. To po³±czenie wra¿eñ s³uchowych i wzrokowych by³o tak cudowne, ¿e trudno nie by³o z³apaæ bakcyla. Potem w ³apki wpad³o MAYH i historia zatoczy³a ko³o. Zakoñczy³a siê wczoraj, kiedy znowu dosta³em Blackwater Park tym razem na sta³e jako ostatni album Opeth w ich dotychczasowej dyskografii. :)

A ja dostajê ciar przy s³uchaniu koñcówki od Affinity. :twisted:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #24 on: 2005-03-27, 09:39:21 »
Pierwszym albumem, który przes³ucha³em by³ Morningrise, ale w Opeth zakocha³em siê dopiero przy "Blackwater Park" i jeszcze kumpel po¿yczy³ mi teledysk The Drapery Falls ten z Bootlegomanii w tedy wiedzia³em ¿e bêdziemy na dobre i na z³e :wink:

przemkeN

  • Posts: 17
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #25 on: 2005-06-11, 18:14:19 »
Moja przygoda z Opeth trwa ju¿ prawie 2 lata a zacze³o siê wszystko od tego ,¿e w wakacje tamtego roku bêd±c w ¯ywcu wyruszy³em do jedynego chyba sklepiku muzycznego w tej pieknej mie¶cinie na poszukiwanie nowych ciekawych zespo³ów = ). Tamtego czasu by³em mocno zakochany w ambitniejszym black metalu ( EmperoR do dzi¶ kocham ca³ym sercem ) jednak zawsze by³em otwarty na inne gatunki metalowe.W sklepie wskaza³em palcem na pude³eczko z logiem Opeth pytaj±c siê "co to jest?" = ). Sprzedwaca odpowiedzia³ , ¿e "eeee no to taki death ale z takimi ró¿nymi ³agodnymi momentami". Moj± uwagê przyku³o do tego albumu ( by³o to "Deliverance" ) wykonanie ok³adki, i sobie pomy¶la³em ,¿e co¶ co ma fajn± ok³adkê i do tego jest deathem przeplataj±cym siê z ³agodnymi momentami musi byæ bardzo ciekawe = ).Kupi³em  i zakocha³em siê po pierwszym przesluchaniu. Pózniej drog± sklepu wysy³kowego zdoby³em Morningrise i MAYH. Uderzy³o mnie piêkno i z³o¿ono¶æ utworów, które doprawione by³y cudownymi tekstami. I tak pokolei zaznamiaj±æ siê z ca³± dyskografi± zespo³u jestem z Opeth do dzi¶ =).
Jeste¶ tró kaczkofanem?

Martoos

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #26 on: 2005-06-19, 20:52:44 »
ja zacze³±m z piosenk± blackwater park ;)
ktos mia³ w opisie "opeth - blackwater park" sciagnêlam, spodobalo mi sie ;)no i tak do dzis...

wyyzy

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #27 on: 2005-11-26, 21:07:20 »
Ja zaczê³em swoj± przygodê z Opeth od albumu Blackwater Park. Po kilku przes³uchanych kawa³kach poprostu siê od tego zespo³u uzale¿ni³em :] i dzieñ w dzieñ s³ucha³em tego albumu... a¿ do dzi¶ tak jak inne albumy :]
Please remedy my confusion
And thrust me back to the day
The silence of your seclusion
Brings night into all you say
[/color]

Floe

  • Posts: 194
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #28 on: 2006-02-23, 22:35:01 »
Pierwsza piosenka Opetha która us³yszalam by³o chyba "Demon Of the fall". Na poczatku by³o mi to raczej obojêtne, jednak po pewnym czasie jakos mi sie spodobalo, no i teraz uwielbiam ich :)
I can't see the meaning of this life I'm leading
I try to forget you as you forgot me ...

Panna Bananówna

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
Pierwsze do¶wiadczenie z Opeth
« Reply #29 on: 2006-02-25, 15:30:25 »
przeczyta³am na pewnym forum, ¿e istnieje taki ¶wietny zespó³ Opeth. Wszyscy potwornie go zachwalali wiêc pomy¶la³am sobie "co mi tam".
za pomoc± pomocnego pomocnika p2p ¶ci±gnê³am kilka utworów, ¿eby siê zapoznaæ z muzyk± tego¿ zespo³u.
No i siê zarazi³am :wink: