Author Topic: Wasze ulubione gry  (Read 74942 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #480 on: 2012-12-30, 13:30:22 »
Ja siê krêcê mocno wokó³ Posiad³o¶ci Szaleñstwa, ale albo dorwê podstawê w sensownej cenie, gdzie¶ na zadupiu albo poczekam na dodruk. Niestety faktycznie trzeba mieæ z kim graæ. Mam dwie czê¶ci Dungeoneer i za ka¿dy razem jak z kim¶ gram, to muszê t³umaczyæ zasady, bo albo s± to nowe si³± nak³onione osoby albo osoby nak³onione po roku przerwy. My¶lê o posiad³o¶ci, bo dla odmiany to gra kooperacyjna, przynajmniej nie licz±c Mistrza Tajemnic (lol). Gra siê wg. okre¶lonych scenariuszy, których w podstawie jest piêæ...ale nawet przy realizacji tego samego scenariusza, nie ka¿da rozgrywka wyjdzie tak samo. No i s± dodatki, a to to chyba wydawcy chodzi...

Gra³bym wiêcej i w wiêcej rzeczy, ale niestety nie mam z kim...

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #481 on: 2012-12-30, 17:34:50 »
W dniu, w którym zada³em pytanie o Rattusa, zd±¿y³em go ju¿ zamówiæ, jako ¿e na Rebelu gratisowo dorzucony by³ dodatek, tak wiêc od kilku dni grê mam i mam za sob± na tyle zagranych partyjek, ¿eby móc co¶ o niej powiedzieæ. Przede wszystkim jest ³adnie i klimatycznie wydana, a karty i ¿etony s± solidne, choæ to ju¿ w dzisiejszych czasach dla planszówek w³a¶ciwie standard.
 
 Gra siê fajnie :) Trochê z³o¶liwo¶ci, trochê dbania o w³asny ty³ek, czasem trochê ryzykowania. Zarzucana losowo¶æ no jakby nie patrzeæ jest, ale dotyczy ona tego, czy zaraza wybucha i kogo dotyka, wiêc jest to uzasadnione. Teoretycznie gracz posiadaj±cy wiêcej kart stanów bardziej powinien dostawaæ po dupie, ale po tych kilku rozgrywkach mam wra¿enie, ¿e paradoksalnie przegrywaj± osoby, które u¿ywania kart najbardziej siê boj±. Warto jednak zauwa¿yæ, ¿e jak graæ, to koniecznie z dodatkiem - sama podstawka jest nieco nudnawa i powtarzalna. Dodatek jest za to przeklimatyczny (Szczuro³ap z Hameln, którym przenosimy jedn± kostkê populacji do s±siedniej prowincji, zabieraj±c ze sob± wszystkie ¿etony zara¿onych szczurów! :mrgreen:) i bardzo grê urozmaica - mo¿na wiêcej pokombinowaæ i kart stanów u¿ywa siê o wiele chêtniej. Tak wiêc warto spróbowaæ, tym bardziej, ¿e jest ca³kiem klimatycznie :)

 Z wymienionych wy¿ej lovecraftañskich gier krêcê siê od do¶æ dawna obok Horroru w Arkham i Posiad³o¶ci Szaleñstwa. Od Posiad³o¶ci odstrasza mnie trochê fakt, ¿e gra siê wg konkretnych scenariuszy i lokacji (chyba, ¿e siê mylê?), a i tak wymagany jest GM, którego na swoim dworze nie mam :P W³a¶ciwie to nie lepszy by³by RPG z Cthulhu? A Horror wydaje siê ciekawy, ale z kolei jestem prawie pewien, ¿e choæ graæ mo¿na i samemu, to przyda³oby siê trochê wiêcej osób, które rozumiej± ten klimat i potrafi± siê weñ wczuæ, i znowu¿ takich osób na mym dworze nie u¶wiadczê. Wniosek z tego klarowny, ¿e co by nie by³o, to trzeba mieæ do grania odpowiednich ludzi :P Za to trzeba pomy¶leæ kiedy¶ o Agricoli, mo¿e taki ludyczny klimat lepiej by siê przyj±³ w rodzinie, ni¿ umieralnia w Rattusie :mrgreen2:

Posiad³o¶æ szaleñstwa ma konkretn± ilo¶æ scenariuszy, ale ka¿dy scenariusz ma 3 warianty i nie wiesz który z nich zosta³ wybrany przez mistrza gry. Owszem mo¿na kombinowaæ po tym jak mistrz gra, ale nigdy do koñca nie wiesz co siê stanie na koñcu :)
Rattus brzmi ciekawie :)
Trzeba rozwijaæ kontakty i nak³aniaæ ludzi do grania. My ju¿ zarazili¶my kilka osób :D

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #482 on: 2012-12-30, 20:16:02 »
Moja ulubiona gra - Super Farmer :D .
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #483 on: 2012-12-30, 20:19:57 »
Moja ulubiona gra - Super Farmer :D .

Duzo dobrego o niej slyszalem. Warto?

Ja dzisiaj pare partyjek w Carcassonne zagralem i przy okazji sobie odswiezylem caly koncept. Miodnosc wysoka, te same emocje co przy pierwszej grze (i zdecydowanie mniej alkoholu ;) ).
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #484 on: 2012-12-31, 16:26:46 »
Pozna³em tê grê w schronisku górskim, chyba Murowaniec czy inne wielkie schroniszcze- bardziej ju¿ hotelem siê staj±ce. Nie by³o nic do roboty, zmêczeni drog±, piwko przy stole i kto¶ przyniós³ tê grê wypo¿yczon±. Miodno¶æ jest ogromna, losowo¶æ te¿ du¿a, ale kto lepiej planuje, minimalizuje straty lepiej na tym wychodzi ;). Generalnie to chyba gra dla dzieci, ale tak nam siê spodoba³a, ¿e zamówili¶my w³asn± pude³kow± wersjê. Jako ¿e jeste¶my mi³o¶nikami zwierzaków, jest grane ^^ .
No way in from the outside, no way out from within.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #485 on: 2013-05-16, 13:54:29 »
Wszystko fajnie, gra i buczy, ale ¿eby G25 na arcade pokroju NFS? Wstyd! ;) TDU te¿ z symulacj± ma ma³o wspólnego.. no sorry kolego, ale jak G25 to tylko symulatory, najlepsze to: rFactor, Life for Speed czy Richard Burns Rally.

PS nie wymieniaj na G27 gdy¿ ta nie posiada mo¿liwo¶ci sekwencyjnej zmiany biegów za pomoc± d¼wigni - du¿a strata w symulatorach GT1

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #486 on: 2013-06-17, 21:57:38 »
Dixit! Prze¶wietna gra. Tak samo jak ¦wiat Dysku :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #487 on: 2014-04-21, 15:14:23 »
Ej, gra kro¶ w My Little Pony na tablecie czy tabletofonie? (ew. Wasza dzieci, dzieczyny, m³odsze rodzeñstwo ;P) Potrzebujê przyjació³ ;)

EmilyNorth

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #488 on: 2020-04-24, 05:13:07 »

marcia88

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #489 on: 2024-03-01, 08:33:40 »
A kulki gra co? wam m?wi ?? Ja uwielbiam gra? w bubble shooter pryskaj?ce ba?ki https://www.gralandia.pl/gra/bubble-shooter-treasure-rush to jedna z gier :) Po prostu uwielbiam :)