Author Topic: Wasze ulubione gry  (Read 70013 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Macbeth

• i'm stuck between.
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #480 on: 2012-12-30, 13:30:22 »
Ja si├¬ kr├¬c├¬ mocno wok├│┬│ Posiad┬│o┬Âci Szale├▒stwa, ale albo dorw├¬ podstaw├¬ w sensownej cenie, gdzie┬ na zadupiu albo poczekam na dodruk. Niestety faktycznie trzeba mie├Ž z kim gra├Ž. Mam dwie cz├¬┬Âci Dungeoneer i za ka┬┐dy razem jak z kim┬ gram, to musz├¬ t┬│umaczy├Ž zasady, bo albo s┬▒ to nowe si┬│┬▒ nak┬│onione osoby albo osoby nak┬│onione po roku przerwy. My┬Âl├¬ o posiad┬│o┬Âci, bo dla odmiany to gra kooperacyjna, przynajmniej nie licz┬▒c Mistrza Tajemnic (lol). Gra si├¬ wg. okre┬Âlonych scenariuszy, kt├│rych w podstawie jest pi├¬├Ž...ale nawet przy realizacji tego samego scenariusza, nie ka┬┐da rozgrywka wyjdzie tak samo. No i s┬▒ dodatki, a to to chyba wydawcy chodzi...

Gra³bym wiêcej i w wiêcej rzeczy, ale niestety nie mam z kim...

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #481 on: 2012-12-30, 17:34:50 »
W dniu, w kt├│rym zada┬│em pytanie o Rattusa, zd┬▒┬┐y┬│em go ju┬┐ zam├│wi├Ž, jako ┬┐e na Rebelu gratisowo dorzucony by┬│ dodatek, tak wi├¬c od kilku dni gr├¬ mam i mam za sob┬▒ na tyle zagranych partyjek, ┬┐eby m├│c co┬ o niej powiedzie├Ž. Przede wszystkim jest ┬│adnie i klimatycznie wydana, a karty i ┬┐etony s┬▒ solidne, cho├Ž to ju┬┐ w dzisiejszych czasach dla plansz├│wek w┬│a┬Âciwie standard.

Gra si├¬ fajnie :) Troch├¬ z┬│o┬Âliwo┬Âci, troch├¬ dbania o w┬│asny ty┬│ek, czasem troch├¬ ryzykowania. Zarzucana losowo┬Â├Ž no jakby nie patrze├Ž jest, ale dotyczy ona tego, czy zaraza wybucha i kogo dotyka, wi├¬c jest to uzasadnione. Teoretycznie gracz posiadaj┬▒cy wi├¬cej kart stan├│w bardziej powinien dostawa├Ž po dupie, ale po tych kilku rozgrywkach mam wra┬┐enie, ┬┐e paradoksalnie przegrywaj┬▒ osoby, kt├│re u┬┐ywania kart najbardziej si├¬ boj┬▒. Warto jednak zauwa┬┐y├Ž, ┬┐e jak gra├Ž, to koniecznie z dodatkiem - sama podstawka jest nieco nudnawa i powtarzalna. Dodatek jest za to przeklimatyczny (Szczuro┬│ap z Hameln, kt├│rym przenosimy jedn┬▒ kostk├¬ populacji do s┬▒siedniej prowincji, zabieraj┬▒c ze sob┬▒ wszystkie ┬┐etony zara┬┐onych szczur├│w! :mrgreen:) i bardzo gr├¬ urozmaica - mo┬┐na wi├¬cej pokombinowa├Ž i kart stan├│w u┬┐ywa si├¬ o wiele ch├¬tniej. Tak wi├¬c warto spr├│bowa├Ž, tym bardziej, ┬┐e jest ca┬│kiem klimatycznie :)

Z wymienionych wy┬┐ej lovecrafta├▒skich gier kr├¬c├¬ si├¬ od do┬Â├Ž dawna obok Horroru w Arkham i Posiad┬│o┬Âci Szale├▒stwa. Od Posiad┬│o┬Âci odstrasza mnie troch├¬ fakt, ┬┐e gra si├¬ wg konkretnych scenariuszy i lokacji (chyba, ┬┐e si├¬ myl├¬?), a i tak wymagany jest GM, kt├│rego na swoim dworze nie mam :P W┬│a┬Âciwie to nie lepszy by┬│by RPG z Cthulhu? A Horror wydaje si├¬ ciekawy, ale z kolei jestem prawie pewien, ┬┐e cho├Ž gra├Ž mo┬┐na i samemu, to przyda┬│oby si├¬ troch├¬ wi├¬cej os├│b, kt├│re rozumiej┬▒ ten klimat i potrafi┬▒ si├¬ we├▒ wczu├Ž, i znowu┬┐ takich os├│b na mym dworze nie u┬Âwiadcz├¬. Wniosek z tego klarowny, ┬┐e co by nie by┬│o, to trzeba mie├Ž do grania odpowiednich ludzi :P Za to trzeba pomy┬Âle├Ž kiedy┬ o Agricoli, mo┬┐e taki ludyczny klimat lepiej by si├¬ przyj┬▒┬│ w rodzinie, ni┬┐ umieralnia w Rattusie :mrgreen2:

Posiad┬│o┬Â├Ž szale├▒stwa ma konkretn┬▒ ilo┬Â├Ž scenariuszy, ale ka┬┐dy scenariusz ma 3 warianty i nie wiesz kt├│ry z nich zosta┬│ wybrany przez mistrza gry. Owszem mo┬┐na kombinowa├Ž po tym jak mistrz gra, ale nigdy do ko├▒ca nie wiesz co si├¬ stanie na ko├▒cu :)
Rattus brzmi ciekawie :)
Trzeba rozwija├Ž kontakty i nak┬│ania├Ž ludzi do grania. My ju┬┐ zarazili┬Âmy kilka os├│b :D

Milad

• Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
« Reply #482 on: 2012-12-30, 20:16:02 »
Moja ulubiona gra - Super Farmer :D .
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #483 on: 2012-12-30, 20:19:57 »
Moja ulubiona gra - Super Farmer :D .

Duzo dobrego o niej slyszalem. Warto?

Ja dzisiaj pare partyjek w Carcassonne zagralem i przy okazji sobie odswiezylem caly koncept. Miodnosc wysoka, te same emocje co przy pierwszej grze (i zdecydowanie mniej alkoholu ;) ).
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Milad

• Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
« Reply #484 on: 2012-12-31, 16:26:46 »
Pozna┬│em t├¬ gr├¬ w schronisku g├│rskim, chyba Murowaniec czy inne wielkie schroniszcze- bardziej ju┬┐ hotelem si├¬ staj┬▒ce. Nie by┬│o nic do roboty, zm├¬czeni drog┬▒, piwko przy stole i kto┬ przyni├│s┬│ t├¬ gr├¬ wypo┬┐yczon┬▒. Miodno┬Â├Ž jest ogromna, losowo┬Â├Ž te┬┐ du┬┐a, ale kto lepiej planuje, minimalizuje straty lepiej na tym wychodzi ;). Generalnie to chyba gra dla dzieci, ale tak nam si├¬ spodoba┬│a, ┬┐e zam├│wili┬Âmy w┬│asn┬▒ pude┬│kow┬▒ wersj├¬. Jako ┬┐e jeste┬Âmy mi┬│o┬Ânikami zwierzak├│w, jest grane ^^ .
No way in from the outside, no way out from within.

ambush1

• Mourner
  • *
  • 3
« Reply #485 on: 2013-05-16, 13:54:29 »
Wszystko fajnie, gra i buczy, ale ┬┐eby G25 na arcade pokroju NFS? Wstyd! ;) TDU te┬┐ z symulacj┬▒ ma ma┬│o wsp├│lnego.. no sorry kolego, ale jak G25 to tylko symulatory, najlepsze to: rFactor, Life for Speed czy Richard Burns Rally.

PS nie wymieniaj na G27 gdy┬┐ ta nie posiada mo┬┐liwo┬Âci sekwencyjnej zmiany bieg├│w za pomoc┬▒ d┬╝wigni - du┬┐a strata w symulatorach GT1

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #486 on: 2013-06-17, 21:57:38 »
Dixit! Prze┬Âwietna gra. Tak samo jak ┬Žwiat Dysku :)

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #487 on: 2014-04-21, 15:14:23 »
Ej, gra kro┬ w My Little Pony na tablecie czy tabletofonie? (ew. Wasza dzieci, dzieczyny, m┬│odsze rodze├▒stwo ;P) Potrzebuj├¬ przyjaci├│┬│ ;)

EmilyNorth

« Reply #488 on: 2020-04-24, 05:13:07 »