Author Topic: Wasze ulubione gry  (Read 75007 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #465 on: 2012-12-21, 13:15:52 »
A w Kolejke ktos gral? Bo jak dla mnie - rewelacja!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #466 on: 2012-12-21, 20:34:37 »
Nie, ale s³ysza³em du¿o dobrego ;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #467 on: 2012-12-21, 21:36:00 »
Kolejke mam od dluzszego czasu na polce ale jeszcze nie mialem okazji zagrac. Z instrukcji wyglada sympatycznie. Z pokrewnych tematycznie to gralem w pan tu nie stal no ale niestety zero klimatu i sama matematyka. Pozbylem sie czym predzej no wialo nuda.

Od jakiegos czasu przymierzam sie do partyjki w zimna wojne. Ale jakos tak pechowo wychodzi ze jak juz znajde chetnego to zawsze dzieje sie cos co nie pozwala nam w koncu zagrac. To pewnie przez ruskich ;)

Planszowy sa swietne pod warunkiem ze ma sie z kim grac. U mnie z tym troche ostatnio bida bo Malzonka gra tylko w te gry ktore zna i lubi wiec sporo tytulow kurzy sie na polce od nowosci i czeka na swoj dzien, czasem cos tam jednak uda sie przemycic nowego ;) Na szczescie w robocie mam sporo zapalencow i od czasu do czasu uda sie zebrac ekipe do grania. Ostatnie mile zaskoczenie to zlodziej bagdadu. Swietna oprawa graficzna i bardzo fajna mechanika. Troche losowosci i duuuuzo kombinowania.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #468 on: 2012-12-21, 23:40:07 »
 Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :) A w sumie to jestem zdaje siê nieco dziwnym przypadkiem, bo na Osadników czajê/czai³em siê chyba od 11 lat, przez który to czas pozna³em mechanikê, próbowa³em nawet sam planszê wykonaæ i "pograæ", ale zawsze przed zakupem nachodzi³y mnie w±tpliwo¶ci co do g³êbi gry a jeszcze teraz, w zwi±zku z wypuszczeniem nowej edycji plastikowej, to ju¿ siê raczej w ogóle nie zaopatrzê :P Jednak to wieloletnie dr±¿enie w planszówkach poprzez w³a¶nie Catan sprawi³o, ¿e jestem ca³kiem obeznany i czasami wydaje mi siê, ¿e gra³em w tych gier wiêcej, ni¿ w rzeczywisto¶ci, a ³apiê siê na tym, ¿e rozmawiam z kim¶ o grze, w któr± nie gra³em, sprawiaj±c wra¿enie, ¿e jest zupe³nie odwrotnie. Có¿, a wszystko to wynika z faktu braku ludzi do pogrania w najbli¿szym otoczeniu.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #469 on: 2012-12-22, 11:04:30 »

Hehe. Calkowicie Cie rozumiem ;) Tez czesto gadam o grach w ktore nie gralem ale do ktorych znam instrukcje tak dobrze ze jestem w stanie wyjasniac reguly tym ktorzy graja ale czegos nie lapia ;)

A osadnikow mam drewnianych. Plastik mi sie nie podoba. Sama gra nie jest wybitna w mojej ocenie. Jej atrakcyjnosc bazuje na interakcji i targowaniu. Gdyby nie to to byloby mocno srednio (jak na przyklad w wersji karcianej dwuosobowej).

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #470 on: 2012-12-22, 13:45:05 »
Gra³am w Kolejkê, ¶wietna giera :D Nawet raz wygra³am :)
U nas urz±dzamy Games Days w gronie znajomych. Ka¿dy ma po kilka gier i zabiera ze sob±, a ¿e jest nas kilkana¶cie osób, to jest w czym wybieraæ. Toruñ to podobno zag³êbie gier planszowych, odbywaj± siê tu regularne  otwarte Games Days w Dworze Artusa, gdzie mo¿na pograæ w gry, które siê na ten czas wypo¿ycza (a których nie mamy akurat w repertuarze, to tam gra³am w Agricolê).  Mamy tak¿e kilka sklepów z grami na miejscu, w niektórych, na przyk³ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo¿na sobie pograæ z w³a¶cicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim graæ zapraszam do Torunia :D

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #471 on: 2012-12-22, 17:20:41 »
Hehe. Agricola to jest niezly mozgojeb. Bardzo ja lubie ale jak raz udalo mi sie przekonac malzonke i jeszcze znajoma pare na partyjke to pod koniec gry mieli takie miny ze wiedzialem ze to ich pierwszy i ostatni raz :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #472 on: 2012-12-22, 22:41:35 »
Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :)
Patrzy³am na to ostatnio, bo w promocji by³o, ale i tak nie mam czasu graæ. Ale wygl±da fajnie - jak jest naprawdê? (Ech, mo¿e na emeryturze... ;P)

³apiê siê na tym, ¿e rozmawiam z kim¶ o grze, w któr± nie gra³em, sprawiaj±c wra¿enie, ¿e jest zupe³nie odwrotnie.
Te¿ to robiê, bo mi za to p³ac±. Niektórzy siê nabieraj± i kupuj± :P A mi potem ¿al, ¿e bêd± siê bawiæ jeszcze lepiej, ni¿ ja :P

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #473 on: 2012-12-22, 23:01:59 »
Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :)
Patrzy³am na to ostatnio, bo w promocji by³o, ale i tak nie mam czasu graæ. Ale wygl±da fajnie - jak jest naprawdê? (Ech, mo¿e na emeryturze... ;P)

Jak na mój gust to Carcassonne jest nudne. Za ma³o tam wrednej interakcji jak dla mnie. Kiedy¶ by³em wrêcz pewien, ¿e mi to podejdzie i skusi³em siê na Big Box, czyli podstawka plus sporo dodatków. Zagra³em kilka razy i posz³ooo na allegro. Nudy, nudy, nudy....z gier kafelkowych to ju¿ bardziej mi podpasi³o Mondo (leciutki tytu³ ale gra siê na czas co mimo wszystko robi stresa) no i Jaskinia. Tutaj ju¿ jest konkretnie a wygl±da to mniej wiêcej tak:




Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #474 on: 2012-12-22, 23:44:18 »
Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :)
Patrzy³am na to ostatnio, bo w promocji by³o, ale i tak nie mam czasu graæ. Ale wygl±da fajnie - jak jest naprawdê? (Ech, mo¿e na emeryturze... ;P)

Jak na mój gust to Carcassonne jest nudne.
Dobra, wystarczy ;) Przekona³e¶ mnie.

I tak nie mam z kim graæ :( Tylko do Rummikuba mam ludzi ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #475 on: 2012-12-26, 03:30:51 »
I tak nie mam z kim graæ :( Tylko do Rummikuba mam ludzi ;)
Oj Kas, te kolorowe plansze, niczym pudrowe cukierki pionki i nadludzkiej urody pude³ka Ciê kusz± niemo¿ebnie, co? ;) Hmm, co do potencjalnych graczy to mo¿esz spróbowaæ sposobu bardzo mi³ej pani, a w sumie i Twojej kole¿anki po fachu, która mnie obs³ugiwa³a przy wspomnianym Carcassonne, a która to na koniec wizyty poczêstowa³a mnie swoj± wizytówk±, cobym siê odezwa³, skoro nie bardzo mam z kim graæ <: I chocia¿ mia³em niejasne wra¿enie, mo¿e zupe³nie mylne, ¿e nie chodzi tylko o granie, to Ty mo¿esz spróbowaæ growych oponentów w ten sposób szukaæ :P ;)

 Do Carcassonne wracaj±c, to dla mnie jest gr± sympatyczn± i lekk±. Ot, tak siê dok³ada wielce oko ciesz±ce kafeleczki z dró¿kami, klasztorami i inszymi domkami. Bez jakiego¶ wielkiego organizowania gry, szykowania tabelek i innych takich. I mnie siê wydaje, ¿e troszkê tej z³o¶liwej interakcji jednak jest - jakie¶ wredne zamkniêcie pola albo uniemo¿liwienie ukoñczenia miasta, z jednoczesnym przyblokowaniem pionka. Mo¿e nie jest to nie wiadomo co, ale o¶mielê siê stwierdziæ, ¿e w za³o¿eniach byæ nie mia³o ;) No i mi o dziwo satysfakcjê sprawia w miastach i na drogach umieszczanie tych s³odziutkich drewnianych pioneczków :P Ale to ju¿ te¿ kwestia upodobañ - zauwa¿y³em, ¿e ¿adnych emocji we mnie nie wywo³uj± gry "abstrakcyjne", bez jakiego¶ klimatycznego osadzenia (czyli wiêkszo¶æ imprezówek i skrabli :P), a z przyjemnie oddanym nastrojem przyci±gaj±, czasem i bardzo.

Hehe. Agricola to jest niezly mozgojeb. Bardzo ja lubie ale jak raz udalo mi sie przekonac malzonke i jeszcze znajoma pare na partyjke to pod koniec gry mieli takie miny ze wiedzialem ze to ich pierwszy i ostatni raz :D
Kurczê, my¶la³em, ¿e gra o krowach, dzikach i oraniu pola jest raczej na poziomie mózgojebania Superfarmera, ale rozumiem, ¿e jest zupe³nie inaczej? :mrgreen:

 
[...] Mamy tak¿e kilka sklepów z grami na miejscu, w niektórych, na przyk³ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo¿na sobie pograæ z w³a¶cicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim graæ zapraszam do Torunia :D
I w Poznaniu podobnie¿, choæ tytu³u zag³êbia planszówek odbieraæ nie zamierzam :D Wiadomo, Bardy chyba jednak wiêcej sto³ów maj± dla Warhammerów, ale z drugiej strony taki poznañski Cube i gry wypo¿ycza, takie naprawdê du¿e tak¿e.

 A gra³ kto¶ mo¿e w Rattus? :)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #476 on: 2012-12-26, 18:22:03 »
Z Agricol± to s± pozory. Temat dosyæ infantylny ale potrafi wycisn±æ cz³owieka jak szmatê ;) Ka¿dy ruch jest na wagê z³ota. Jedna z³a decyzja i przegrywasz. Fajna sprawa ale nie ka¿dy lubi ten klimat w grach.

Rattusa podobno zabija losowo¶æ, ale nie gra³em jeszcze. Czekam teraz na dodruk Pandemica. Na pocz±tku 2013 ma siê pojawiæ.

W Poznaniu sklepów trochê jest ale i tak kupujê w 3trollach ;) Jakby kto¶ chcia³ to mam tam sta³y rabat 5% i mogê s³u¿yæ za po¶rednika w zamówieniu (od 200z³ przesy³ka gratis).

« Last Edit: 2012-12-26, 18:25:01 by bts »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #477 on: 2012-12-27, 13:49:23 »
I tak nie mam z kim graæ :( Tylko do Rummikuba mam ludzi ;)
Oj Kas, te kolorowe plansze, niczym pudrowe cukierki pionki i nadludzkiej urody pude³ka Ciê kusz± niemo¿ebnie, co? ;) Hmm, co do potencjalnych graczy to mo¿esz spróbowaæ sposobu bardzo mi³ej pani, a w sumie i Twojej kole¿anki po fachu, która mnie obs³ugiwa³a przy wspomnianym Carcassonne, a która to na koniec wizyty poczêstowa³a mnie swoj± wizytówk±, cobym siê odezwa³, skoro nie bardzo mam z kim graæ <: I chocia¿ mia³em niejasne wra¿enie, mo¿e zupe³nie mylne, ¿e nie chodzi tylko o granie, to Ty mo¿esz spróbowaæ growych oponentów w ten sposób szukaæ :P ;)

 Do Carcassonne wracaj±c, to dla mnie jest gr± sympatyczn± i lekk±. Ot, tak siê dok³ada wielce oko ciesz±ce kafeleczki z dró¿kami, klasztorami i inszymi domkami. Bez jakiego¶ wielkiego organizowania gry, szykowania tabelek i innych takich. I mnie siê wydaje, ¿e troszkê tej z³o¶liwej interakcji jednak jest - jakie¶ wredne zamkniêcie pola albo uniemo¿liwienie ukoñczenia miasta, z jednoczesnym przyblokowaniem pionka. Mo¿e nie jest to nie wiadomo co, ale o¶mielê siê stwierdziæ, ¿e w za³o¿eniach byæ nie mia³o ;) No i mi o dziwo satysfakcjê sprawia w miastach i na drogach umieszczanie tych s³odziutkich drewnianych pioneczków :P Ale to ju¿ te¿ kwestia upodobañ - zauwa¿y³em, ¿e ¿adnych emocji we mnie nie wywo³uj± gry "abstrakcyjne", bez jakiego¶ klimatycznego osadzenia (czyli wiêkszo¶æ imprezówek i skrabli :P), a z przyjemnie oddanym nastrojem przyci±gaj±, czasem i bardzo.

Hehe. Agricola to jest niezly mozgojeb. Bardzo ja lubie ale jak raz udalo mi sie przekonac malzonke i jeszcze znajoma pare na partyjke to pod koniec gry mieli takie miny ze wiedzialem ze to ich pierwszy i ostatni raz :D
Kurczê, my¶la³em, ¿e gra o krowach, dzikach i oraniu pola jest raczej na poziomie mózgojebania Superfarmera, ale rozumiem, ¿e jest zupe³nie inaczej? :mrgreen:

 
[...] Mamy tak¿e kilka sklepów z grami na miejscu, w niektórych, na przyk³ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo¿na sobie pograæ z w³a¶cicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim graæ zapraszam do Torunia :D
I w Poznaniu podobnie¿, choæ tytu³u zag³êbia planszówek odbieraæ nie zamierzam :D Wiadomo, Bardy chyba jednak wiêcej sto³ów maj± dla Warhammerów, ale z drugiej strony taki poznañski Cube i gry wypo¿ycza, takie naprawdê du¿e tak¿e.

 A gra³ kto¶ mo¿e w Rattus? :)

Agricola nie jest mózgojebem, przychylam siê do opinii bts, ¿e jest maksymalnie strategiczna i ka¿dy ruch siê liczy. Jak co¶ zgubisz po drodze, to przegrywasz.
Moje ulubione gry to te ze ¶wiata Lovecrafta. Posiad³o¶æ Szaleñstwa (!),  Elder Sign, Karcianka Call of Cthulhu, Horror w Arkham. Posiad³o¶æ ma genialny klimat. Autentycznie cz³owiek trzêsie portkami. ¦wietny kooperacyjny RPG przeciwko Mistrzowi Gry, który jest wcielonym z³em.
Pandemic ma prawie tak± sam± mechanikê jak Zakazana Wyspa. Fajna gra.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #478 on: 2012-12-27, 16:07:02 »

Agricola nie jest mózgojebem, przychylam siê do opinii bts, ¿e jest maksymalnie strategiczna i ka¿dy ruch siê liczy. Jak co¶ zgubisz po drodze, to przegrywasz.
Moje ulubione gry to te ze ¶wiata Lovecrafta. Posiad³o¶æ Szaleñstwa (!),  Elder Sign, Karcianka Call of Cthulhu, Horror w Arkham. Posiad³o¶æ ma genialny klimat. Autentycznie cz³owiek trzêsie portkami. ¦wietny kooperacyjny RPG przeciwko Mistrzowi Gry, który jest wcielonym z³em.
Pandemic ma prawie tak± sam± mechanikê jak Zakazana Wyspa. Fajna gra.

Pisz±c o mózgojebie mia³em w³a¶nie na my¶li to, ¿e ci±gle trzeba tam kalkulowaæ, wszystkiego pilnowaæ, przeliczaæ wszelakie dobra, zw³aszcza ¿arcie dla ci±gle g³odnej familii, przewidywaæ ruchy przeciwników. Czasem a¿ siê czacha gotuje ;)

Horror w Arkham dosta³em kiedy¶ pod choinkê. No có¿...jako¶ tak nie trafi³ do mnie. Poszed³ na allegro ;) Klimat fajny ale co¶ mi tam nie zagra³o w sercu do tej gry.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #479 on: 2012-12-30, 03:23:25 »
 W dniu, w którym zada³em pytanie o Rattusa, zd±¿y³em go ju¿ zamówiæ, jako ¿e na Rebelu gratisowo dorzucony by³ dodatek, tak wiêc od kilku dni grê mam i mam za sob± na tyle zagranych partyjek, ¿eby móc co¶ o niej powiedzieæ. Przede wszystkim jest ³adnie i klimatycznie wydana, a karty i ¿etony s± solidne, choæ to ju¿ w dzisiejszych czasach dla planszówek w³a¶ciwie standard.
 
 Gra siê fajnie :) Trochê z³o¶liwo¶ci, trochê dbania o w³asny ty³ek, czasem trochê ryzykowania. Zarzucana losowo¶æ no jakby nie patrzeæ jest, ale dotyczy ona tego, czy zaraza wybucha i kogo dotyka, wiêc jest to uzasadnione. Teoretycznie gracz posiadaj±cy wiêcej kart stanów bardziej powinien dostawaæ po dupie, ale po tych kilku rozgrywkach mam wra¿enie, ¿e paradoksalnie przegrywaj± osoby, które u¿ywania kart najbardziej siê boj±. Warto jednak zauwa¿yæ, ¿e jak graæ, to koniecznie z dodatkiem - sama podstawka jest nieco nudnawa i powtarzalna. Dodatek jest za to przeklimatyczny (Szczuro³ap z Hameln, którym przenosimy jedn± kostkê populacji do s±siedniej prowincji, zabieraj±c ze sob± wszystkie ¿etony zara¿onych szczurów! :mrgreen:) i bardzo grê urozmaica - mo¿na wiêcej pokombinowaæ i kart stanów u¿ywa siê o wiele chêtniej. Tak wiêc warto spróbowaæ, tym bardziej, ¿e jest ca³kiem klimatycznie :)

 Z wymienionych wy¿ej lovecraftañskich gier krêcê siê od do¶æ dawna obok Horroru w Arkham i Posiad³o¶ci Szaleñstwa. Od Posiad³o¶ci odstrasza mnie trochê fakt, ¿e gra siê wg konkretnych scenariuszy i lokacji (chyba, ¿e siê mylê?), a i tak wymagany jest GM, którego na swoim dworze nie mam :P W³a¶ciwie to nie lepszy by³by RPG z Cthulhu? A Horror wydaje siê ciekawy, ale z kolei jestem prawie pewien, ¿e choæ graæ mo¿na i samemu, to przyda³oby siê trochê wiêcej osób, które rozumiej± ten klimat i potrafi± siê weñ wczuæ, i znowu¿ takich osób na mym dworze nie u¶wiadczê. Wniosek z tego klarowny, ¿e co by nie by³o, to trzeba mieæ do grania odpowiednich ludzi :P Za to trzeba pomy¶leæ kiedy¶ o Agricoli, mo¿e taki ludyczny klimat lepiej by siê przyj±³ w rodzinie, ni¿ umieralnia w Rattusie :mrgreen2:

 

lofty-success