Author Topic: Wasze ulubione gry  (Read 77035 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #465 on: 2012-12-21, 13:15:52 »
A w Kolejke ktos gral? Bo jak dla mnie - rewelacja!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

• i'm stuck between.
« Reply #466 on: 2012-12-21, 20:34:37 »
Nie, ale s┬│ysza┬│em du┬┐o dobrego ;)

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #467 on: 2012-12-21, 21:36:00 »
Kolejke mam od dluzszego czasu na polce ale jeszcze nie mialem okazji zagrac. Z instrukcji wyglada sympatycznie. Z pokrewnych tematycznie to gralem w pan tu nie stal no ale niestety zero klimatu i sama matematyka. Pozbylem sie czym predzej no wialo nuda.

Od jakiegos czasu przymierzam sie do partyjki w zimna wojne. Ale jakos tak pechowo wychodzi ze jak juz znajde chetnego to zawsze dzieje sie cos co nie pozwala nam w koncu zagrac. To pewnie przez ruskich ;)

Planszowy sa swietne pod warunkiem ze ma sie z kim grac. U mnie z tym troche ostatnio bida bo Malzonka gra tylko w te gry ktore zna i lubi wiec sporo tytulow kurzy sie na polce od nowosci i czeka na swoj dzien, czasem cos tam jednak uda sie przemycic nowego ;) Na szczescie w robocie mam sporo zapalencow i od czasu do czasu uda sie zebrac ekipe do grania. Ostatnie mile zaskoczenie to zlodziej bagdadu. Swietna oprawa graficzna i bardzo fajna mechanika. Troche losowosci i duuuuzo kombinowania.

Sol

« Reply #468 on: 2012-12-21, 23:40:07 »
 Tak si├¬ z┬│o┬┐y┬│o, ┬┐e przedwczoraj dokupi┬│em sobie drugi dodatek do Carcassonne :) A w sumie to jestem zdaje si├¬ nieco dziwnym przypadkiem, bo na Osadnik├│w czaj├¬/czai┬│em si├¬ chyba od 11 lat, przez kt├│ry to czas pozna┬│em mechanik├¬, pr├│bowa┬│em nawet sam plansz├¬ wykona├Ž i "pogra├Ž", ale zawsze przed zakupem nachodzi┬│y mnie w┬▒tpliwo┬Âci co do g┬│├¬bi gry a jeszcze teraz, w zwi┬▒zku z wypuszczeniem nowej edycji plastikowej, to ju┬┐ si├¬ raczej w og├│le nie zaopatrz├¬ :P Jednak to wieloletnie dr┬▒┬┐enie w plansz├│wkach poprzez w┬│a┬Ânie Catan sprawi┬│o, ┬┐e jestem ca┬│kiem obeznany i czasami wydaje mi si├¬, ┬┐e gra┬│em w tych gier wi├¬cej, ni┬┐ w rzeczywisto┬Âci, a ┬│api├¬ si├¬ na tym, ┬┐e rozmawiam z kim┬ o grze, w kt├│r┬▒ nie gra┬│em, sprawiaj┬▒c wra┬┐enie, ┬┐e jest zupe┬│nie odwrotnie. C├│┬┐, a wszystko to wynika z faktu braku ludzi do pogrania w najbli┬┐szym otoczeniu.

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #469 on: 2012-12-22, 11:04:30 »

Hehe. Calkowicie Cie rozumiem ;) Tez czesto gadam o grach w ktore nie gralem ale do ktorych znam instrukcje tak dobrze ze jestem w stanie wyjasniac reguly tym ktorzy graja ale czegos nie lapia ;)

A osadnikow mam drewnianych. Plastik mi sie nie podoba. Sama gra nie jest wybitna w mojej ocenie. Jej atrakcyjnosc bazuje na interakcji i targowaniu. Gdyby nie to to byloby mocno srednio (jak na przyklad w wersji karcianej dwuosobowej).

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #470 on: 2012-12-22, 13:45:05 »
Gra┬│am w Kolejk├¬, ┬Âwietna giera :D Nawet raz wygra┬│am :)
U nas urz┬▒dzamy Games Days w gronie znajomych. Ka┬┐dy ma po kilka gier i zabiera ze sob┬▒, a ┬┐e jest nas kilkana┬Âcie os├│b, to jest w czym wybiera├Ž. Toru├▒ to podobno zag┬│├¬bie gier planszowych, odbywaj┬▒ si├¬ tu regularne  otwarte Games Days w Dworze Artusa, gdzie mo┬┐na pogra├Ž w gry, kt├│re si├¬ na ten czas wypo┬┐ycza (a kt├│rych nie mamy akurat w repertuarze, to tam gra┬│am w Agricol├¬).  Mamy tak┬┐e kilka sklep├│w z grami na miejscu, w niekt├│rych, na przyk┬│ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo┬┐na sobie pogra├Ž z w┬│a┬Âcicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim gra├Ž zapraszam do Torunia :D

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #471 on: 2012-12-22, 17:20:41 »
Hehe. Agricola to jest niezly mozgojeb. Bardzo ja lubie ale jak raz udalo mi sie przekonac malzonke i jeszcze znajoma pare na partyjke to pod koniec gry mieli takie miny ze wiedzialem ze to ich pierwszy i ostatni raz :D

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #472 on: 2012-12-22, 22:41:35 »
Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :)
Patrzy┬│am na to ostatnio, bo w promocji by┬│o, ale i tak nie mam czasu gra├Ž. Ale wygl┬▒da fajnie - jak jest naprawd├¬? (Ech, mo┬┐e na emeryturze... ;P)

┬│api├¬ si├¬ na tym, ┬┐e rozmawiam z kim┬ o grze, w kt├│r┬▒ nie gra┬│em, sprawiaj┬▒c wra┬┐enie, ┬┐e jest zupe┬│nie odwrotnie.
Te┬┐ to robi├¬, bo mi za to p┬│ac┬▒. Niekt├│rzy si├¬ nabieraj┬▒ i kupuj┬▒ :P A mi potem ┬┐al, ┬┐e b├¬d┬▒ si├¬ bawi├Ž jeszcze lepiej, ni┬┐ ja :P

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #473 on: 2012-12-22, 23:01:59 »
Tak siê z³o¿y³o, ¿e przedwczoraj dokupi³em sobie drugi dodatek do Carcassonne :)
Patrzy┬│am na to ostatnio, bo w promocji by┬│o, ale i tak nie mam czasu gra├Ž. Ale wygl┬▒da fajnie - jak jest naprawd├¬? (Ech, mo┬┐e na emeryturze... ;P)

Jak na m├│j gust to Carcassonne jest nudne. Za ma┬│o tam wrednej interakcji jak dla mnie. Kiedy┬ by┬│em wr├¬cz pewien, ┬┐e mi to podejdzie i skusi┬│em si├¬ na Big Box, czyli podstawka plus sporo dodatk├│w. Zagra┬│em kilka razy i posz┬│ooo na allegro. Nudy, nudy, nudy....z gier kafelkowych to ju┬┐ bardziej mi podpasi┬│o Mondo (leciutki tytu┬│ ale gra si├¬ na czas co mimo wszystko robi stresa) no i Jaskinia. Tutaj ju┬┐ jest konkretnie a wygl┬▒da to mniej wi├¬cej tak:

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #474 on: 2012-12-22, 23:44:18 »

Jak na m├│j gust to Carcassonne jest nudne.
Dobra, wystarczy ;) Przekona┬│e┬ mnie.

I tak nie mam z kim gra├Ž :( Tylko do Rummikuba mam ludzi ;)

Sol

« Reply #475 on: 2012-12-26, 03:30:51 »
Oj Kas, te kolorowe plansze, niczym pudrowe cukierki pionki i nadludzkiej urody pude┬│ka Ci├¬ kusz┬▒ niemo┬┐ebnie, co? ;) Hmm, co do potencjalnych graczy to mo┬┐esz spr├│bowa├Ž sposobu bardzo mi┬│ej pani, a w sumie i Twojej kole┬┐anki po fachu, kt├│ra mnie obs┬│ugiwa┬│a przy wspomnianym Carcassonne, a kt├│ra to na koniec wizyty pocz├¬stowa┬│a mnie swoj┬▒ wizyt├│wk┬▒, cobym si├¬ odezwa┬│, skoro nie bardzo mam z kim gra├Ž <: I chocia┬┐ mia┬│em niejasne wra┬┐enie, mo┬┐e zupe┬│nie mylne, ┬┐e nie chodzi tylko o granie, to Ty mo┬┐esz spr├│bowa├Ž growych oponent├│w w ten spos├│b szuka├Ž :P ;)

Do Carcassonne wracaj┬▒c, to dla mnie jest gr┬▒ sympatyczn┬▒ i lekk┬▒. Ot, tak si├¬ dok┬│ada wielce oko ciesz┬▒ce kafeleczki z dr├│┬┐kami, klasztorami i inszymi domkami. Bez jakiego┬ wielkiego organizowania gry, szykowania tabelek i innych takich. I mnie si├¬ wydaje, ┬┐e troszk├¬ tej z┬│o┬Âliwej interakcji jednak jest - jakie┬ wredne zamkni├¬cie pola albo uniemo┬┐liwienie uko├▒czenia miasta, z jednoczesnym przyblokowaniem pionka. Mo┬┐e nie jest to nie wiadomo co, ale o┬Âmiel├¬ si├¬ stwierdzi├Ž, ┬┐e w za┬│o┬┐eniach by├Ž nie mia┬│o ;) No i mi o dziwo satysfakcj├¬ sprawia w miastach i na drogach umieszczanie tych s┬│odziutkich drewnianych pioneczk├│w :P Ale to ju┬┐ te┬┐ kwestia upodoba├▒ - zauwa┬┐y┬│em, ┬┐e ┬┐adnych emocji we mnie nie wywo┬│uj┬▒ gry "abstrakcyjne", bez jakiego┬ klimatycznego osadzenia (czyli wi├¬kszo┬Â├Ž imprez├│wek i skrabli :P), a z przyjemnie oddanym nastrojem przyci┬▒gaj┬▒, czasem i bardzo.

Hehe. Agricola to jest niezly mozgojeb. Bardzo ja lubie ale jak raz udalo mi sie przekonac malzonke i jeszcze znajoma pare na partyjke to pod koniec gry mieli takie miny ze wiedzialem ze to ich pierwszy i ostatni raz :D
Kurcz├¬, my┬Âla┬│em, ┬┐e gra o krowach, dzikach i oraniu pola jest raczej na poziomie m├│zgojebania Superfarmera, ale rozumiem, ┬┐e jest zupe┬│nie inaczej? :mrgreen:

[...] Mamy tak┬┐e kilka sklep├│w z grami na miejscu, w niekt├│rych, na przyk┬│ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo┬┐na sobie pogra├Ž z w┬│a┬Âcicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim gra├Ž zapraszam do Torunia :D
I w Poznaniu podobnie┬┐, cho├Ž tytu┬│u zag┬│├¬bia plansz├│wek odbiera├Ž nie zamierzam :D Wiadomo, Bardy chyba jednak wi├¬cej sto┬│├│w maj┬▒ dla Warhammer├│w, ale z drugiej strony taki pozna├▒ski Cube i gry wypo┬┐ycza, takie naprawd├¬ du┬┐e tak┬┐e.

A gra┬│ kto┬ mo┬┐e w Rattus? :)

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #476 on: 2012-12-26, 18:22:03 »
Z Agricol┬▒ to s┬▒ pozory. Temat dosy├Ž infantylny ale potrafi wycisn┬▒├Ž cz┬│owieka jak szmat├¬ ;) Ka┬┐dy ruch jest na wag├¬ z┬│ota. Jedna z┬│a decyzja i przegrywasz. Fajna sprawa ale nie ka┬┐dy lubi ten klimat w grach.

Rattusa podobno zabija losowo┬Â├Ž, ale nie gra┬│em jeszcze. Czekam teraz na dodruk Pandemica. Na pocz┬▒tku 2013 ma si├¬ pojawi├Ž.

W Poznaniu sklep├│w troch├¬ jest ale i tak kupuj├¬ w 3trollach ;) Jakby kto┬ chcia┬│ to mam tam sta┬│y rabat 5% i mog├¬ s┬│u┬┐y├Ž za po┬Ârednika w zam├│wieniu (od 200z┬│ przesy┬│ka gratis).

« Last Edit: 2012-12-26, 18:25:01 by bts »

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #477 on: 2012-12-27, 13:49:23 »
Oj Kas, te kolorowe plansze, niczym pudrowe cukierki pionki i nadludzkiej urody pude┬│ka Ci├¬ kusz┬▒ niemo┬┐ebnie, co? ;) Hmm, co do potencjalnych graczy to mo┬┐esz spr├│bowa├Ž sposobu bardzo mi┬│ej pani, a w sumie i Twojej kole┬┐anki po fachu, kt├│ra mnie obs┬│ugiwa┬│a przy wspomnianym Carcassonne, a kt├│ra to na koniec wizyty pocz├¬stowa┬│a mnie swoj┬▒ wizyt├│wk┬▒, cobym si├¬ odezwa┬│, skoro nie bardzo mam z kim gra├Ž <: I chocia┬┐ mia┬│em niejasne wra┬┐enie, mo┬┐e zupe┬│nie mylne, ┬┐e nie chodzi tylko o granie, to Ty mo┬┐esz spr├│bowa├Ž growych oponent├│w w ten spos├│b szuka├Ž :P ;)

Do Carcassonne wracaj┬▒c, to dla mnie jest gr┬▒ sympatyczn┬▒ i lekk┬▒. Ot, tak si├¬ dok┬│ada wielce oko ciesz┬▒ce kafeleczki z dr├│┬┐kami, klasztorami i inszymi domkami. Bez jakiego┬ wielkiego organizowania gry, szykowania tabelek i innych takich. I mnie si├¬ wydaje, ┬┐e troszk├¬ tej z┬│o┬Âliwej interakcji jednak jest - jakie┬ wredne zamkni├¬cie pola albo uniemo┬┐liwienie uko├▒czenia miasta, z jednoczesnym przyblokowaniem pionka. Mo┬┐e nie jest to nie wiadomo co, ale o┬Âmiel├¬ si├¬ stwierdzi├Ž, ┬┐e w za┬│o┬┐eniach by├Ž nie mia┬│o ;) No i mi o dziwo satysfakcj├¬ sprawia w miastach i na drogach umieszczanie tych s┬│odziutkich drewnianych pioneczk├│w :P Ale to ju┬┐ te┬┐ kwestia upodoba├▒ - zauwa┬┐y┬│em, ┬┐e ┬┐adnych emocji we mnie nie wywo┬│uj┬▒ gry "abstrakcyjne", bez jakiego┬ klimatycznego osadzenia (czyli wi├¬kszo┬Â├Ž imprez├│wek i skrabli :P), a z przyjemnie oddanym nastrojem przyci┬▒gaj┬▒, czasem i bardzo.

Kurcz├¬, my┬Âla┬│em, ┬┐e gra o krowach, dzikach i oraniu pola jest raczej na poziomie m├│zgojebania Superfarmera, ale rozumiem, ┬┐e jest zupe┬│nie inaczej? :mrgreen:

[...] Mamy tak┬┐e kilka sklep├│w z grami na miejscu, w niekt├│rych, na przyk┬│ad "Wszystko gra," jest sala do gier i mo┬┐na sobie pogra├Ž z w┬│a┬Âcicielami sklepu. Generalnie jak nie macie z kim gra├Ž zapraszam do Torunia :D
I w Poznaniu podobnie┬┐, cho├Ž tytu┬│u zag┬│├¬bia plansz├│wek odbiera├Ž nie zamierzam :D Wiadomo, Bardy chyba jednak wi├¬cej sto┬│├│w maj┬▒ dla Warhammer├│w, ale z drugiej strony taki pozna├▒ski Cube i gry wypo┬┐ycza, takie naprawd├¬ du┬┐e tak┬┐e.

A gra┬│ kto┬ mo┬┐e w Rattus? :)

Agricola nie jest m├│zgojebem, przychylam si├¬ do opinii bts, ┬┐e jest maksymalnie strategiczna i ka┬┐dy ruch si├¬ liczy. Jak co┬ zgubisz po drodze, to przegrywasz.
Moje ulubione gry to te ze ┬Âwiata Lovecrafta. Posiad┬│o┬Â├Ž Szale├▒stwa (!),  Elder Sign, Karcianka Call of Cthulhu, Horror w Arkham. Posiad┬│o┬Â├Ž ma genialny klimat. Autentycznie cz┬│owiek trz├¬sie portkami. ┬Žwietny kooperacyjny RPG przeciwko Mistrzowi Gry, kt├│ry jest wcielonym z┬│em.
Pandemic ma prawie tak± sam± mechanikê jak Zakazana Wyspa. Fajna gra.

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #478 on: 2012-12-27, 16:07:02 »

Agricola nie jest m├│zgojebem, przychylam si├¬ do opinii bts, ┬┐e jest maksymalnie strategiczna i ka┬┐dy ruch si├¬ liczy. Jak co┬ zgubisz po drodze, to przegrywasz.
Moje ulubione gry to te ze ┬Âwiata Lovecrafta. Posiad┬│o┬Â├Ž Szale├▒stwa (!),  Elder Sign, Karcianka Call of Cthulhu, Horror w Arkham. Posiad┬│o┬Â├Ž ma genialny klimat. Autentycznie cz┬│owiek trz├¬sie portkami. ┬Žwietny kooperacyjny RPG przeciwko Mistrzowi Gry, kt├│ry jest wcielonym z┬│em.
Pandemic ma prawie tak± sam± mechanikê jak Zakazana Wyspa. Fajna gra.

Pisz┬▒c o m├│zgojebie mia┬│em w┬│a┬Ânie na my┬Âli to, ┬┐e ci┬▒gle trzeba tam kalkulowa├Ž, wszystkiego pilnowa├Ž, przelicza├Ž wszelakie dobra, zw┬│aszcza ┬┐arcie dla ci┬▒gle g┬│odnej familii, przewidywa├Ž ruchy przeciwnik├│w. Czasem a┬┐ si├¬ czacha gotuje ;)

Horror w Arkham dosta┬│em kiedy┬ pod choink├¬. No c├│┬┐...jako┬ tak nie trafi┬│ do mnie. Poszed┬│ na allegro ;) Klimat fajny ale co┬ mi tam nie zagra┬│o w sercu do tej gry.

Sol

« Reply #479 on: 2012-12-30, 03:23:25 »
 W dniu, w kt├│rym zada┬│em pytanie o Rattusa, zd┬▒┬┐y┬│em go ju┬┐ zam├│wi├Ž, jako ┬┐e na Rebelu gratisowo dorzucony by┬│ dodatek, tak wi├¬c od kilku dni gr├¬ mam i mam za sob┬▒ na tyle zagranych partyjek, ┬┐eby m├│c co┬ o niej powiedzie├Ž. Przede wszystkim jest ┬│adnie i klimatycznie wydana, a karty i ┬┐etony s┬▒ solidne, cho├Ž to ju┬┐ w dzisiejszych czasach dla plansz├│wek w┬│a┬Âciwie standard.

Gra si├¬ fajnie :) Troch├¬ z┬│o┬Âliwo┬Âci, troch├¬ dbania o w┬│asny ty┬│ek, czasem troch├¬ ryzykowania. Zarzucana losowo┬Â├Ž no jakby nie patrze├Ž jest, ale dotyczy ona tego, czy zaraza wybucha i kogo dotyka, wi├¬c jest to uzasadnione. Teoretycznie gracz posiadaj┬▒cy wi├¬cej kart stan├│w bardziej powinien dostawa├Ž po dupie, ale po tych kilku rozgrywkach mam wra┬┐enie, ┬┐e paradoksalnie przegrywaj┬▒ osoby, kt├│re u┬┐ywania kart najbardziej si├¬ boj┬▒. Warto jednak zauwa┬┐y├Ž, ┬┐e jak gra├Ž, to koniecznie z dodatkiem - sama podstawka jest nieco nudnawa i powtarzalna. Dodatek jest za to przeklimatyczny (Szczuro┬│ap z Hameln, kt├│rym przenosimy jedn┬▒ kostk├¬ populacji do s┬▒siedniej prowincji, zabieraj┬▒c ze sob┬▒ wszystkie ┬┐etony zara┬┐onych szczur├│w! :mrgreen:) i bardzo gr├¬ urozmaica - mo┬┐na wi├¬cej pokombinowa├Ž i kart stan├│w u┬┐ywa si├¬ o wiele ch├¬tniej. Tak wi├¬c warto spr├│bowa├Ž, tym bardziej, ┬┐e jest ca┬│kiem klimatycznie :)

Z wymienionych wy┬┐ej lovecrafta├▒skich gier kr├¬c├¬ si├¬ od do┬Â├Ž dawna obok Horroru w Arkham i Posiad┬│o┬Âci Szale├▒stwa. Od Posiad┬│o┬Âci odstrasza mnie troch├¬ fakt, ┬┐e gra si├¬ wg konkretnych scenariuszy i lokacji (chyba, ┬┐e si├¬ myl├¬?), a i tak wymagany jest GM, kt├│rego na swoim dworze nie mam :P W┬│a┬Âciwie to nie lepszy by┬│by RPG z Cthulhu? A Horror wydaje si├¬ ciekawy, ale z kolei jestem prawie pewien, ┬┐e cho├Ž gra├Ž mo┬┐na i samemu, to przyda┬│oby si├¬ troch├¬ wi├¬cej os├│b, kt├│re rozumiej┬▒ ten klimat i potrafi┬▒ si├¬ we├▒ wczu├Ž, i znowu┬┐ takich os├│b na mym dworze nie u┬Âwiadcz├¬. Wniosek z tego klarowny, ┬┐e co by nie by┬│o, to trzeba mie├Ž do grania odpowiednich ludzi :P Za to trzeba pomy┬Âle├Ž kiedy┬ o Agricoli, mo┬┐e taki ludyczny klimat lepiej by si├¬ przyj┬▒┬│ w rodzinie, ni┬┐ umieralnia w Rattusie :mrgreen2: