Author Topic: Wasze ulubione gry  (Read 74965 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #195 on: 2006-09-06, 18:28:19 »
Jak bylem mlody to lubilem ambitne gierki - strategie (zwlaszcza Starcraft!), cRPG, etc... Moja ukochana gierka byla dylogia Fallouta... Ostatnim cRPG w jaki gralem byl Morrowind - tez zajebista!

ale z wiekiem gdy zycie zaczelo kopac w tylek pokochalem FPSy i ogolnie strzelanki :lol: najbardziej lube takie klimatyczne, np. oba Half-Life'y, Doom III, ostatnio FEAR - zwlaszcza ze gierke przechodzilem bedac sam w domu, po zmroku... Finalowy level malo nie wykonczyl mojego ukladu krazenia :shock:

Zawsze mialem tez slabosc do skradanek typu Thief czy Splinter Cell... Kazdy chce byc kiedys tajnym agentem ;)

W ramach relaksu (moralnie dosc watpliwego ale coz...) robie rozrobe na miescie w ktoryms z ostatnich GTA albo Godfather :lol: ale w koncu GTA to ulubiona gierka Mikaela wiec chyba jestem rozgrzeszony ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #196 on: 2006-09-06, 18:40:10 »
Morrowind \\mm// jedna z gier wszechwczasów imo. rewolucyjny crpg. ilo to czasu siê spêdzi³o w grze :) a jeszcze wiêcej w Construction Set :)
ja ostatnio sobie pogrywam w ID1 i jak zawsze BG2 i NBALive2005
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #197 on: 2006-09-06, 19:50:46 »
Morrowind \\mm// jedna z gier wszechwczasów imo. rewolucyjny crpg. ilo to czasu siê spêdzi³o w grze :) a jeszcze wiêcej w Construction Set :)
ja ostatnio sobie pogrywam w ID1 i jak zawsze BG2 i NBALive2005

chyba masz racje ale ja wybieram Fallouta ponad nim z tej prostej przyczyny ze nigdy nie skonczylem Morrowinda! Doszedlem gdzies do polowy i okazalo sie ze z powodu buga nie dalo rady przejsc dalej i musialbym od poczatku zaczynac ! a postac mialem tak wypasiona i mialem mnostwo rzadkich przedmiotow wiec z frustracji zdezinstalowalem...  :? ale kiedys moze podejde do tego tematu jeszcze raz... ?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #198 on: 2006-09-06, 22:13:11 »
Morrowind jest w ogóle strasznie rozbudowany. Ciekawe czy istnieje osoba, która wyczy¶ci³a krainê ze wszystkich w±tków i zadañ ;) Brat przeszed³ g³ówn± fabu³ê, ja dosz³am gdzie¶ (wg brata) kawa³ek za po³owê, zamota³am siê w pobocznych zadaniach i w±tkach i spêdzi³am z gr± tyle czasu, ¿e trochê mi siê znudzi³o... A jak ju¿ siê nie gra z miesi±c to ciê¿ko jest znów "wej¶æ" w fabu³ê. Tak¿e moja przygoda z Morrowindem jest raczej zakoñczona. I dobrze, bo to okropny po¿eracz czasu :D

Nile

  • Guest

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #200 on: 2006-11-07, 22:42:39 »
Kolega właśnie polecił DEFCON - podobno bardzo wciągające. Na czym polega? Symulator globalnego konfliktu. Wystarczy? Nie? A jak powiem, że używa się pocisków balistycznych (bomb jądrowych też)? :mrgreen: :twisted:
True Pagan Winter Crew

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #201 on: 2006-11-07, 23:28:57 »
Morrowind jest w ogóle strasznie rozbudowany. Ciekawe czy istnieje osoba, która wyczy¶ci³a krainê ze wszystkich w±tków i zadañ ;)
To jest raczej niemo¿liwe, bo czêsto robi±c jednego questa odbierasz sobie mo¿liwo¶æ zrobienia innego. Przyk³adem mg± byæ zadania od gildii do których siê nale¿y.
Co do po¿erania czasu, to w pe³ni siê z tym zgadzam, ale ca³e wakacje gra³am w morka i nie uda³o mi siê go przej¶æ.
Za to Gothic, szczególnie pierwsza czê¶æ ma cudowny klimat, pomimo ubogiej grafiki (trójk±cik, zamiast kucyka, postaci mnie rozbraja³ :lol: )
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #202 on: 2006-11-07, 23:54:25 »
Morrowind jest w ogóle strasznie rozbudowany. Ciekawe czy istnieje osoba, która wyczy¶ci³a krainê ze wszystkich w±tków i zadañ ;)
To jest raczej niemo¿liwe, bo czêsto robi±c jednego questa odbierasz sobie mo¿liwo¶æ zrobienia innego. Przyk³adem mg± byæ zadania od gildii do których siê nale¿y.
Zawsze mo¿na przej¶æ grê kilka razy :P

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #203 on: 2006-11-07, 23:58:28 »
djdioda, oczywi¶cie, ¿e s± takie osoby. Wesz³am raz na forum o TES, bo mia³am problem z jednym questem i zaciekawi³o mnie to, o czym pisz± gracze. Jak sobie tak poczyta³am, to poczu³am siê jak profanatorka, bo ja TYLKO gram w Morka a nie zastanawiam siê nad tym jak± psychikê ma moja postaæ :lol: Tak, tak, s± takie osoby, hehh :)
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #204 on: 2006-11-08, 20:52:27 »
Du¿o jest takich osób i ja - podobnie jak ka¿dy kto kiedykolwiek gra³ w jakie¶ rpg, czy to papierowe, czy to crpg - siê do nich te¿ zaliczam. Zreszt± podobnie jak ka¿dy aktor. Nie wiem czy sobie drwisz z takich osób - je¶li tak to 'gratulujê', a je¶li to tylko moje b³êdne wra¿enie to zwracam honor.

Przepraszam za OT.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #205 on: 2006-11-08, 21:29:05 »
ja przeszedłem wiele razy morka, gorzej z dodatkami, które mi się średnio podobały. zadań wykluczających się nawzajem jest niewiele, nie wiem czy wszystkie wykonałem, na stronach fanów morrowinda jest wiele ciekawostek, które możesz znaleźć tylko szperając w construction set lub prowadząc bardzo dłuuuugą rozgrywkę. pytać się każdego npc o to i owo jest trochę ciężko, czasami nie da się ich w ogóle znaleźć. ostatnio jak przeszedłem morka to zrezygnowałem z gry na rzecz Construction Set doń i przez dwa, trzy tygodnie robiłem zajebisty mod, miasto na dwóch wyłaniających się z wody wysokich skałach-płaskowyżach połączonych dziesiątkami mostów. po porządkowaniu kompa (deinstalkach tego co zbędne i zwalniania miejsca) niestety nie miałem już tego moda :/ w construction set był świetny, w grze miał jakiś dziwny problem - gdy zbliżałem się do tego miasta (trza płynąć) w miejsce powoli zarysowującego się na horyzoncie mozolnie robionego obiektu z plugina pokazywało się coś takiego - http://img517.imageshack.us/img517/3520/screenshot11yc6.png
od tego czasu jestem wkurzony na tę grę :) . bg2 jest z crpgów najlepsze \m/ :)

jeżeli chodzi o rpgi to najbardziej podobają mi się Star Wars :), reszta to imo strata czasu
« Last Edit: 2006-11-08, 21:31:30 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #206 on: 2006-11-09, 00:19:37 »
Du¿o jest takich osób i ja - podobnie jak ka¿dy kto kiedykolwiek gra³ w jakie¶ rpg, czy to papierowe, czy to crpg - siê do nich te¿ zaliczam. Zreszt± podobnie jak ka¿dy aktor. Nie wiem czy sobie drwisz z takich osób - je¶li tak to 'gratulujê', a je¶li to tylko moje b³êdne wra¿enie to zwracam honor.

Przepraszam za OT.
o_O Gdzie tu widzisz drwinê? Nigdy nie spotka³e¶ fanatyka gier RPG? Jak nie wierzysz, ¿e o takich rzeczach, jakie przytoczy³am w poprzednim po¶cie, siê pisze, to wejdz i poczytaj. :)
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #207 on: 2006-11-09, 08:12:18 »
bg2 jest z crpgów najlepsze \m/ :)
¦wiête s³owa Soja! BG2 forever! ;]
je¿eli chodzi o rpgi to najbardziej podobaj± mi siê Star Wars :), reszta to imo strata czasu
Chodzi Ci o SW na zasadach AD&D 3ed? Reszta strata czasu?! No, nie, nie, nie. Wszystko zale¿y od Mistrza Gry, nie wa¿ne jaki system, je¶li MG jest s³aby to i gra jest s³aba, a je¶li jest to MG z powo³ania to poprowadzi dobr± sesjê nawet w na prêdce wymy¶lonym ¶wiecie.
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #208 on: 2006-11-09, 14:37:21 »
grałem w młotka ze świetnym mistrzem gry. ale całkowicie olaliśmy system gry, absolutne skupienie się na fabule, która była świetna ( dwa dni w ośrodku nad morzem, sesje w nocy, fabuła: horror fantasy :) niektórzy mieli solidnego pietra :) ). więc nie zależała od systemu. dnd jest wg mnie biedne, cała ta chmara dodatków jest strasznie przypałowa, jak jest dobry MG to coś z tego wyciśnie, mój był dobry, ale koleś, z którym grałem ( gracz ) miał takiego bzika na punkcie DND i swojej postaci, że odechciało mi się (Debil przez duże de). z kolei Star Wars są dość nietypową grą i sama jej oryginalność sprawia, że wolę ją od tradycyjnych rpgów. poza tym bardzo dobry MG, który wykorzystał wszystkie zalety gry ( choć graliśmy bez Jedi i bez motywów, które zbyt ułatwiały grę. więc dodatkowy plus, że ze zwykłych strzelanek i pościgów zrobił MG coś świetnego ). inne rpgy - bez komentarza.
co przemawia też za gwiezdnymi to to, że gry z serii Star Wars (na kompa) są do dupy, a te w oparciu o DnD bardzo dobre i nie ma sensu tracić czasu ( o taką stratę czasu mi właśnie chodziło ) na papierki i sesje tylko grać na kompie
kiedyś z kumplem chciałem zrobić rpg w oparciu o historię. nawrót epoki lodowcowej we wczesnym średniowieczu, przy czym nigdy nie powstało chrześcijaństwo. rpg miał mieć dużo z komputerowego rtsu (praktycznie miałbyć to 25%rpg,75% rts). pomysły były świetne, ale szybko się odechciało. ja miałem wymyślać, a kolega robić z tego system. nuda

edit: imo nie tyle od umiejętności MG zależy dobra rozgrywka, ile od samego systemu - co z niego można zrobić. dnd jest po prostu głupie. a star wars ciekawe
« Last Edit: 2006-11-09, 14:39:30 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Wasze ulubione gry
« Reply #209 on: 2006-11-09, 15:03:27 »
Nie widzia³em systemu SW, gra³em jedynie w SW D&D. A inne systemy? ¦wietny jest (ju¿ go chyba tu poleca³em) Legend of the 5 rings. M³otek ma ¶wietny ¶wiat, a i system rozgrywi mi siê podoba (zaczynaæ od zwyk³ego zera, bu po wieeelu trudach i przygodach do czego¶ doj¶æ, taka postaæ 'smakuje' najlepiej). Ale lubiê te¿ od czasu do czasu zagraæ w heroic fantasy typu Forgotten Realms.
selfbanned

 

lofty-success