Author Topic: Zjawiska "dziwne"  (Read 29882 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Lestat

• Ludzie to s┬▒...
Zjawiska "dziwne"
« on: 2006-02-27, 16:00:50 »
Hehe... taki dziwny temacik mi przyszedl do glowy. Czy widzieliscie/slyszeliscie kiedys reczy ktore ciezko wyjasnic?

Ja mialem taka dziwna "przygode" w wakacje (choc moze to byc spowodowane zbyt duza procentow w moim ukladzie krwionosnym):

Szedlem z kumplem z jakiejs imprezy i postanowilismy usiasc pod jakims plotem i poprostu odpoczac i popatrzec w niebo... No i wlasnie na niebie zaobserwowalismy takie duze swiatelko, ktore poruszalo sie raz w lewo raz w prawo. Bylo dosc sporych rozmiarow i pulsowala jasnym swiatlem... Po glebszych rozwazaniach doszlismy do wniuosku, ze to gwiazda betlejemska, ale teoria ta upadla z dwoch wzgledow. Byl lipiec, a po drugie to nie Betlejem tylko Krasnosielc.  :D  Po pewnym czasie te swiatelko poprostu zaczelo leciec w pionie do gory i zniklo z naszego pola widzenia. Dziwne, no nie?
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

kara┬Â

• kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Zjawiska "dziwne"
« Reply #1 on: 2006-02-27, 18:31:37 »
noo
kiedy┬ nad moj┬▒ g┬│ow┬▒ przelecia┬│o co┬ w stylu p┬│on┬▒cego nietoperza

Floe

Zjawiska "dziwne"
« Reply #2 on: 2006-02-27, 19:33:37 »
Jak by┬│am w 3 podstaw├│wki, byli┬Âmy na zielonej szkole i mieszkalismy w takim starym pa┬│acyku ( fajny by┬│ klimacik :)) Ludzie tam pracuj┬▒cy m├│wili nam co┬ o bia┬│ej damie mieszkaj┬▒cej w tym pa┬│acyku. A ┬┐e byli┬Âmy dziecmi to wi├¬kszos├Ž z nas w to uwierzy┬│a. Ja nic szczeg├│lnego nie widzia┬│am, ale za to moje kole┬┐anki widzia┬│y wampiry, duchy, a jedna nawet widzia┬│a jak jej kole┬┐anka unosi sie w powietrzu podczas snu, i to nawet by┬│o w moim pokoju!! :) :shock:  :lol:
I can't see the meaning of this life I'm leading
I try to forget you as you forgot me ...

Vronah

• Strashna VronaH oje oje oje
Zjawiska "dziwne"
« Reply #3 on: 2006-02-27, 21:05:36 »
ja widzia┬│em Budd├¬ z chmur, ale przyczyny mo┬┐ecie znale┬╝├Ž w temacie kt├│ry minder przemianowa┬│ 'pogadajmy o u┬┐ywkach' :D
selfbanned

andreas

Zjawiska "dziwne"
« Reply #4 on: 2006-02-27, 21:11:03 »
Quote from: kara┬Â
noo
kiedy┬ nad moj┬▒ g┬│ow┬▒ przelecia┬│o co┬ w stylu p┬│on┬▒cego nietoperza

niech zgadnê: by³ to p³on±cy nietoperz... (?)

:P

kara┬Â

• kurort
Zjawiska "dziwne"
« Reply #5 on: 2006-02-28, 08:03:04 »
nie wiem.. za szybko przelecia┬│ :P

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wok├│┬│ sami lunatycy...
    • mindr.
Zjawiska "dziwne"
« Reply #6 on: 2006-02-28, 17:52:57 »
Mia┬│em w swoim ┬┐yciu kilka dziwnych prze┬┐y├Ž - przynajmniej na kilka odcink├│w "Archiwum X" ;) Nie bardzo chce mi si├¬ o tym opowiada├Ž, bo i tak nikt by nie uwierzy┬│, a nie chcia┬│bym nara┬┐a├Ž si├¬ na ┬Âmieszno┬Â├Ž :?
True Pagan Winter Crew

rybosom

• http://www.satyrykon.goin.pl
Zjawiska "dziwne"
« Reply #7 on: 2006-02-28, 18:05:17 »
Minder Minder Minder... Na smiesznosc... Ktoz tu sie bedzie z ciebie smial? Ja mialem mnostwo dziwnych sytuacji. Ostatnio mial taka moj ojciec, a jest ona wyjatkowo dziwna. Byl na polnocy Filnandii i potanowil zrobic sobe zoze polanra. Byli na totalnym odludziu w jakims obserwatorium. Walnal z kumplem aparat na statyw, sprawdzil dokladnie czy nikogo nie ma w poblizu i walnal foto seryja co 10 sek. ocywiscie caly cas obserwujac czy nikogo nie ma w polu widzenia. Otoz ostatnio wrocilismy do zdjec izauwazylismy na jednym z nich polprzezrocysta postac czlowieka w odcieniach szarosci odwocona tylem. Zrobilsmy zblizenie i tata twierdzi e wsyscy z obserwatorium wtedy spali a on aly szas patrzyl i nikogo nie bylo, zas ten facet na zdjeciu wyglada inaczej niz wszyscy obecni w poblizu. Poza tym facet stoi w zamysleniu i watpie by pojawil siei znikl w ciagu 10 sek biorac pod uwage pozycje w jakiej stal
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wok├│┬│ sami lunatycy...
    • mindr.
Zjawiska "dziwne"
« Reply #8 on: 2006-02-28, 18:55:43 »
Ech. "Miej serce i patrzaj w serce" i co┬Âtam jeszcze ze "szkie┬│kiem i okiem" ;)
To co poni┬┐ej przeczytacie nie jest niczym wi├¬cej, jak nadinterpretacj┬▒ totalnie losowych przypadk├│w. Niekt├│re rzeczy mo┬┐na wyja┬Âni├Ž za pomoc┬▒ anomalii pogodowych, niekt├│re za pomoc┬▒ tzw. parali┬┐u przysennego. Jako wykszta┬│cony fizyk powinienem si├¬ w og├│le nie przyznawa├Ž do takich rzeczy, ale wiem co prze┬┐y┬│em. Z drugiej strony staram si├¬ nie zamyka├Ž umys┬│u na to, co nie poznane. To co dzisiaj jest na porz┬▒dku dziennym, kiedy┬ by┬│o uwa┬┐ane za magi├¬.

1. Babcia opiekowa┬│a si├¬ swoim ojcem a┬┐ do jego ┬Âmierci - zmar┬│ u nas w domu (wielorodzinne wielkie domiszcze), nast├¬pnego wieczora ogl┬▒dali┬Âmy w TVP1 jaki┬ program, gdzie kto┬ si├¬ wypowiada┬│ o duchach. W trakcie programu s┬│ycha├Ž by┬│o ciche stukanie co jaki┬ czas. Potem okaza┬│o si├¬, ┬┐e szklanka, kt├│ra sta┬│a na kredensie p├¬k┬│a r├│wniutko dooko┬│a - mo┬┐na by┬│o oddzieli├Ž szklany pier┬Âcie├▒ - jakby kto┬ diamentem przeci┬▒┬│. Nast├¬pnego dnia rano znale┬╝li┬Âmy straslziwy ba┬│agan w salonie - kwiatek, kt├│ry wisia┬│ zawsze na ┬Âcianie spad┬│, a ziemia by┬│a rozniesiona po po┬│owie pokoju. ┬»eby by┬│o ciekawiej, to podstawka do tego kwiatka by┬│a powieszona na haku. Wygl┬▒da┬│o to tak, jakby kto┬ zdj┬▒┬│ ca┬│┬▒ konstrukcj├¬ i rzuci┬│ na ┬Ârodek salonu.

2. Obudzi┬│em si├¬ kiedy┬ w nocy i przez szczelin├¬ w zas┬│onie zobaczy┬│em na parapecie delikatnie ja┬Âniej┬▒c┬▒ seledynow┬▒ kul├¬. By┬│em tak przestraszony, ┬┐e uda┬│o mi si├¬ tylko naci┬▒gn┬▒├Ž ko┬│dr├¬ na g┬│ow├¬. To by┬│o jak mia┬│em oko┬│o 13 lat. Teraz tak sobie my┬Âl├¬, ┬┐e to m├│g┬│ by├Ž piorun kulisty. Kula nie mia┬│a wi├¬cej ni┬┐ 15 centymetr├│w ┬Ârednicy.

3. Trzy razy mia┬│em projekcj├¬ astraln┬▒ - wydawa┬│o mi si├¬, ┬┐e wyszed┬│em z cia┬│a, wisz├¬ pod sufitem i ogl┬▒dam siebie le┬┐┬▒cego na ┬│├│┬┐ku. Nigdy jednak nie uda┬│o mi si├¬ opu┬Âci├Ž pomieszczenia, w kt├│rym spa┬│em.

3b. Raz mia┬│em co┬Â, co potem kolega zwali┬│ na halucynacje zwi┬▒zane z parali┬┐em przysennym, ale wra┬┐enie by┬│o niesamowite: W ┬Ârodku nocy obudzi┬│a mnie muzyka - jaki┬ drum'n'bassowy kawa┬│ek. Pr├│bowa┬│em go nawet zapami├¬ta├Ž. Kr├│tko po obudzeniu muzyka zmieni┬│a si├¬ na pulsuj┬▒cy niezno┬Âny d┬╝wi├¬k, kt├│ry wci┬▒┬┐ stawa┬│ si├¬ g┬│o┬Âniejszy. Wtedy otworzy┬│em oczy. Mieszka┬│em ju┬┐ wtedy na poddaszu i z ┬│├│┬┐ka mog┬│em widzie├Ž dziur├¬ okna w dachu (ale nie szyb├¬, sam┬▒ wn├¬k├¬) - zobaczy┬│em tam pulsuj┬▒c┬▒ czerwon┬▒ po┬Âwiat├¬. Nie mog┬│em poruszy├Ž ┬┐adn┬▒ ko├▒czyn┬▒, tylko oczami. Czu┬│em te┬┐ cholernie mocne uciskanie na klatk├¬ piersiow┬▒ - wszystko w ten sam rytm (muzyka, po┬Âwiata i nacisk). Pomy┬Âla┬│em sobie, ┬┐e kosmici przylecieli mnie porwa├Ž. Nie mog┬│em krzycze├Ž. Uda┬│o mi si├¬ obr├│ci├Ž g┬│ow├¬ w kierunku drzwi - spodziewa┬│em si├¬, ┬┐e si├¬ otworz┬▒ i zobacz├¬ ufoka, jednak w tym momencie wszystko zacz├¬┬│o szybko zanika├Ž, ale zamiast si├¬ zerwa├Ž z ┬│├│┬┐ka - zasn┬▒┬│em.

4. B├¬d┬▒c ma┬│ym dzieckiem miewa┬│em prorocze sny. Najwyra┬╝niej pami├¬tam przypadek, gdy ┬Âni┬│o mi si├¬, ┬┐e mama rozmawia┬│a o czym┬ z dziadkiem. Obudzi┬│em si├¬ i chcia┬│em o jej o tym powiedzie├Ž - wyszed┬│em z pokoju i zobaczy┬│em t┬▒ w┬│a┬Ânie scen├¬, kt├│ra mi si├¬ przy┬Âni┬│a. Takich przypadk├│w by┬│o p├│┬╝niej jeszcze kilkadziesi┬▒t. Np. by┬│em w stanie podczas rozmowy z drug┬▒ osob┬▒ zada├Ž pytanie i od razu "przypomina┬│em sobie" jaka zostanie udzielona odpowied┬╝. Pytania by┬│y w stylu "co s┬▒dzisz na temat", wi├¬c nie mog┬│em z g├│ry zna├Ž odpowiedzi, a mimo to zna┬│em j┬▒ co do s┬│owa - w┬│┬▒cznie z szykiem zdania, gestami, intonacj┬▒ - wszystko :shock: Bardzo dziwny przypadek deja vu. Do tej pory mi si├¬ to czasem przytrafia, ale nie cz├¬┬Âciej ni┬┐ raz na p├│┬│ roku.

Raz mia┬│em bardzo ci├¬┬┐ki przypadek proroczego snu. ┬Žni┬│o mi si├¬, ┬┐e zasta┬│em moj┬▒ dziewczyn├¬ w ┬│├│┬┐ku z moim przyjacielem. Nast├¬pnego dnia gdy do niej dzwoni┬│em zerwa┬│a ze mn┬▒ (tak tak, przez telefon). Potem okaza┬│o si├¬, ┬┐e odchodzi do owego mojego "przyjaciela" #-o Tak na marginesie, to razem z owym "przyjacielem" ├Žwiczyli┬Âmy wcze┬Âniej medytacj├¬ i pr├│bowali┬Âmy nawi┬▒za├Ž telepatyczn┬▒ wi├¬┬╝. Chyba si├¬ uda┬│o ;)

5. Z powy┬┐szym zwi┬▒zana jest nast├¬pna sprawa - czasem mam wra┬┐enie, ┬┐e z bliskimi mi osobami ┬│┬▒czy mnie telepatyczna wi├¬┬╝. Np. z moj┬▒ dziewczyn┬▒ potrafili┬Âmy sobie wys┬│a├Ž smsa dok┬│adnie w tej samej sekundzie. Albo jednocze┬Ânie wykr├¬ci├Ž do siebie numer (w efekcie otrzymuj┬▒c sygna┬│ zaj├¬to┬Âci). To nie by┬│y odosobnione przypadki, ale wr├¬cz regu┬│a. Np. sytuacja w rodzaju - ona wchodzi do domu, siada przed kompem i ja dok┬│adnie w tym momencie posy┬│am jej "hej" przez komunikator - zanim jeszcze zrobi┬│a si├¬ "dost├¬pna".

Czasem te┬┐ podczas dyskusji co┬ mi wpada do g┬│owy, jakie┬ skojarzenie i w tym momencie kt├│ra┬ z dyskutuj┬▒cych os├│b wypowiada to, co przed chwil┬▒ pomy┬Âla┬│em - czasem kompletnie odleg┬│e rzeczy.

6. Mia┬│em kiedy┬ elektryczny kaloryfer olejowy, kt├│ry po kilku miesi┬▒cach u┬┐ywania zacz┬▒┬│ stuk┬▒├Ž po wy┬│┬▒czeniu grzania (czyli w czasie stygni├¬cie). Nauczy┬│em si├¬ ucisza├Ž go si┬│┬▒ umys┬│u :P Tzn. do momentu gdy si├¬ odpowiednio nie skupi┬│em, to potrafi┬│ stuka├Ž nawet 15 minut. Gdy si├¬ w ko├▒cu nauczy┬│em - potrafi┬│em uciszy├Ž stukanie ju┬┐ po trzecim stuku - ale tylko gdy si├¬ odpowiednio skupi┬│em. By┬│o to cholernie dziwne wra┬┐enie.

Nieco p├│┬╝niej okaza┬│o si├¬, ┬┐e mo┬┐na te┬┐ wp┬│ywa├Ž na silniczki elektryczne. G┬│upota, wiem, ale udawa┬│o mi si├¬ zatrzyma├Ž kilka elektrycznych wiatraczk├│w. W tym akurat wypadku podejrzewam, ┬┐e rol├¬ odegra┬│a pogoda, bo by┬│y to wiatraczki przy wywietrznikach, ale efekt by┬│ niez┬│y - w ko├▒cu zwalnia┬│y (czasem a┬┐ do zatrzymania) tylko wtedy, gdy si├¬ cz┬│owiek odpowiednio skupi┬│.

7. Gdy by┬│em ma┬│y (mia┬│em tak z 10-12 lat) przez miesi┬▒c nawiedza┬│ mnie okropny sen o ko├▒cu ┬Âwiata - zawsze ten sam. Szed┬│em lasem, wszystkie li┬Âcie le┬┐a┬│y na ziemi i szele┬Âci┬│y g┬│o┬Âno pod stopami. Jednocze┬Ânie mia┬│em wra┬┐enie, ┬┐e jestem ma┬│y jak mr├│wka. Potem chyba bieg┬│y zwierz├¬ta, a na ko├▒cu na niebie ros┬│a ogromna kula ognia. Nie wiem co to mog┬│o by├Ž - wybuch bomby j┬▒drowej albo ┬Âmier├Ž S┬│o├▒ca.

Jak sobie jeszcze co┬ ciekawego przypomn├¬, to pewnie umieszcz├¬ ;)
True Pagan Winter Crew

kara┬Â

• kurort
Zjawiska "dziwne"
« Reply #9 on: 2006-02-28, 19:10:23 »
minder jeste┬ paranormalny bez kitu. z muzycznch sn├│w to kiedy┬ wy┬Âni┬│ mi si├¬ utw├│r razem z sol├│wk┬▒ i wokalem a la armstrong ale oczywi┬Âcie nie zapami├¬ta┬│em xD

rybosom

• http://www.satyrykon.goin.pl
Zjawiska "dziwne"
« Reply #10 on: 2006-02-28, 20:05:10 »
Min, to ja uz nie bede wiecej mowil o moich dziwnych przypadkach i lepiej schowam sie za zaslone... Niezle masz przezycia...
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Zjawiska "dziwne"
« Reply #11 on: 2006-02-28, 20:37:40 »
Ja moge kilka dziwnych przezy├Ž przytoczy├Ž:
Pewnego razu obudzi┬│em si├¬ w nocy, z drugiego pokoju ┬Âwieci┬│o sie ┬Âwiat┬│o, w drzwiach zobaczy┬│em ma┬│┬▒ dziewczynk├¬, pierwszym odruchem by┬│ krzyk, zamkn┬▒┬│em na chwile oczy a postaci ju┬┐ nie by┬│o, p├│┬╝niej juz nie mog┬│em zasn┬▒├Ž, mia┬│em takiego stracha...

czasami po przebudzeniu widze dziwne rzeczy, kt├│re unosz┬▒ si├¬ mi nad g┬│ow┬▒ (jakie┬ dziwne kszta┬│ty, lub nitki)

gdy by³em ma³y po przebudzeniu czêsto sz³ysza³em dziwny szelest, jakby ktos chodzi³ po koryta¿u

Dawniej co┬ lubia┬│o mi si├¬ t┬│uc w domu po nocach, jednak okaz┬│o si├¬ p├│┬╝niej ┬┐e to nic nadprzyrodzonego, a kuna zamieszka┬│a sobie u mnie w rynnie  :wink:

gdy mia┬│em jakie┬ 10 lat razem z bratem gra┬│em w noge, ju┬┐ by┬│o ciemno, wi├¬c postanowili┬Âmy wraca├Ž do domu, gdy nagle co┬ p┬│onacego o pod┬│uznym kszta┬│cie przelecia┬│o nam nad g┬│owami.

Mojemu kumplowi przysni┬│a si├¬ kiedy┬ piekna melodia, po przebudzeniu wzi┬▒ gitare i zacz┬▒ j┬▒ grac.

Mam przyjaciela kt├│ry studiuje ratownictwo, ostatnio jak sam stwierdzi┬│ by┬│ swiadkiem cudu. Jaki┬ m├¬┬┐czyzna umiera┬│ i jak lekarz powiedzia┬│, go┬Â├Ž ju┬┐ by┬│ nie do odratowania, zostawili go i pozwolili aby ┬┐ona poraz ostatni zobaczy┬│a m├¬┬┐a ┬┐ywego, kobieta podesz┬│a do niego wzie┬│a za reke i powiedzia┬│a ┬┐e wszystko bedzie dobrze, po chwili m├¬┬┐czyzna wraca do ┬Âwiata ┬┐ywywch.

Co do wiêzi telepatycznych:
to kiedy┬ obudzi┬│em si├¬ w nocy i us┬│sza┬│em jak moja siostra przez sen z jednego pokoju, m├│wi┬│a do mojego brata, kt├│ry spa┬│ w drugim pokoju, co┬ o matematyce, po chwili brat zacz┬▒ jej odpowiada├Ž.

czasem z kumplem lubimy wychodzi├Ž z domu w tym samym momencie nie wiedz┬▒c o tym. Kiedy┬ poszed┬│em do niego do domu, jego mama twierdzi┬│a ┬┐e jest i ┬┐ebym sobie na chwile usiad┬│, po chwili, zadzwoni┬│ telefon, okaza┬│o si├¬, ┬┐e to m├│j kumpel dzwoni z mojego domu :D

benetnash

• http://www.icpnet.pl/~benetnash
Zjawiska "dziwne"
« Reply #12 on: 2006-02-28, 22:11:02 »
ja te┬┐ mam czasem prorocze sny ale bardzo rzadko i o straszne pierdo┬│y chodzi (bo np jak mi si├¬ przy┬Âni┬│o kiedy┬Â, ┬┐e dosta┬│em 4 z ko┬│a z Element├│w Analizy Numerycznej to pola┬│em to ko┬│o) ale zazwyczaj sny mam do┬Â├Ž "schizowe" - ostatnio ┬Âni┬│o mi si├¬, ┬┐e by┬│em wewn┬▒trz ┬Âwiata w kt├│rym kilka S.I. walczy┬│o z sob┬▒ u┬┐ywaj┬▒c do tego celu ludzi, cyborg├│w, klon├│w itp...

kara┬Â

• kurort
Zjawiska "dziwne"
« Reply #13 on: 2006-03-01, 01:24:45 »
zapomnia┬│em o tym: kiedy┬ jak by┬│em ma┬│y to zobaczy┬│em na szybie od drzwi do mojego pokoju cie├▒ pana kleksa i za┬│apa┬│em tak┬▒ schiz├¬ ┬┐e nie mog┬│em zasn┬▒├Ž  :mrgreen:

Agarves

Zjawiska "dziwne"
« Reply #14 on: 2006-03-01, 03:21:10 »
Quote from: Whodo
gdy mia┬│em jakie┬ 10 lat razem z bratem gra┬│em w noge, ju┬┐ by┬│o ciemno, wi├¬c postanowili┬Âmy wraca├Ž do domu, gdy nagle co┬ p┬│onacego o pod┬│uznym kszta┬│cie przelecia┬│o nam nad g┬│owami.

Zapewne p┬│on┬▒cy nietoperz... :D

Minder, brak mi s┬│├│w. A co do snu o ko├▒cu ┬Âwiata, to nie tak ca┬│kiem dawno mia┬│em podobny, ale ja wtedy wiedzia┬│em, ┬┐e to s┬│o├▒ce poch┬│ania ziemi├¬.