Author Topic: Zjawiska "dziwne"  (Read 33108 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #60 on: 2006-11-07, 13:38:24 »
takie osobiste katharsis? ;-)
oj tak... najbardziej smakuje w dobrym towarzystwie albo wspominane o jakim¶ czasie :)

Minder, jak ty to robisz z tym grzejnikiem? mój piszczy i wnerwia mnie to ju¿ niemo¿ebnie :/
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #61 on: 2006-11-07, 15:29:19 »
Trzeba siê skupiæ w odpowiedni sposób. Tak w sumie, to chêtnie pozna³bym Twój grzejnik z bliska, ¿eby móc znowu æwiczyæ swoje zdolno¶ci :D
True Pagan Winter Crew

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #62 on: 2006-11-07, 15:49:07 »
Z dziwnych zjawisk, jedno szczególnie mnie, ¿e tak powiem, fascynuje. Otó¿, czasami zdarza siê, ¿e podczas snu czujê jakbym nie spa³a - mam otwarte oczy ale nie mogê oddychaæ, wydobyæ z siebie ¿adnego d¼wiêku a tym bardziej siê ruszyæ. Czuj± jakby jaki¶ niesamowity ciê¿ar na mnie spoczywa³ i nie pozwala siê wybudziæ.
Znajomi ró¿nie to komentuj±, m.in.: - ¯e mam tyle grzechów, ¿e demon mnie nawiedza, i powinnam siê pomodliæ :lol:
- ¯e to bezdech nocny
...i wiele wiele innych teorii ;)
Sama nie wiem co o tym my¶leæ, ale chyba nie jestem opêtana :lol:
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #63 on: 2006-11-07, 16:29:43 »
mi te¿ siê czasem to zdarza :) ale szybko otwieram okno i CO2 i smród z kompa wylatuj± ;) ;) [joke]
a serio: to jaki¶ twój sen :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #64 on: 2006-11-07, 16:37:37 »
To nie jest zwyk³y sen. Co¶ jakbym by³a pomiêdzy snem a jaw±. Rano zawsze jestem ostro zmêczona po takim prze¿yciu :/ Zdarza mi siê to przynajmniej raz w miesi±cu i zawsze wygl±da to tak samo, co¶ w rodzaju "snu powracaj±cego". Mieli¶cie okazjê bli¿ej przyjrzeæ siê temu zjawisku?
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #65 on: 2006-11-07, 16:40:33 »
na paru imprezach by³em w stanie na pograniczu jawy i snu. ale ciê¿ko jest w takich sytuacjach badaæ te zjawisko  :lol: :P
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #66 on: 2006-11-07, 19:38:25 »
czasami zdarza się, że podczas snu czuję jakbym nie spała - mam otwarte oczy ale nie mogę oddychać, wydobyć z siebie żadnego dźwięku a tym bardziej się ruszyć. Czują jakby jakiś niesamowity ciężar na mnie spoczywał i nie pozwala się wybudzić.
Opisane zjawisko to tzw. paraliż przysenny. Występuje na skutek zaburzeń snu. Działa to mniej-więcej tak, że uzyskujesz świadomość wcześniej, niż kontrolę nad mięśniami. Objawy mogą być przeróżne - od uczucia duszności i ucisku na klatkę piersiową po halucynacje dźwiękowe i wizualne. Też miałem coś takiego kilka razy. W najbardziej ekstremalnym przypadku widziałem czerwone migotanie za oknem, słyszałem najpierw muzykę, potem pulsujące buczenie; nacisk na ciało pulsował zgodnie z częstotliwością migotania poświaty za oknem i buczenia w uszach. Nikomu nie życzę takich przeżyć w samym środku nocy.
True Pagan Winter Crew

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #67 on: 2006-11-07, 19:49:45 »
 :shock:

Dzi¶ siê bêdê ba³a zasn±æ  :shock:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #68 on: 2006-11-07, 20:09:34 »
Jeszcze co do parali¿u przysennego. Gorsza wersja jest podczas zasypiania ni¿ wybudzania. Tê wersjê miewam od czasu do czasu (mo¿e czas udaæ siê do lekarza?). W naj³agodniejszej wersji objawia siê uczuciem spadania na plecy i natychmiastowym przebudzeniem. W gorszym wypadku objawia siê parali¿em i uczuciem zatrzymania akcji serca - ucisk na klatkê i brak uczucia bij±cego serca, po prostu cisza pod mostkiem. TO jest dopiero przera¿aj±ce. Spróbujcie spokojnie zamkn±æ oczy po dwóch takich przypadkach pod rz±d w ci±gu tej samej nocy :?
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #69 on: 2006-11-07, 20:31:27 »
To uczucie spadania ju¿ mia³em kiedy¶, ale nie wiedzia³em, ¿e to te¿ nale¿y do objawów parali¿u przysennego. Takich klasycznych przypadków parali¿u ju¿ mia³em kilka, z regu³y mia³em jakie¶ halucynacje, pojawia³y mi siê jakie¶ postacie (ma³± dziewczynka, jaka¶ kobieta która co¶ szepta³a), dziwne lataj±ce rzeczy, jakie¶ nitki, raz po przbudzeniu nad g³ow± lata³o mi co¶ co wygl±da³o jak ¿elazko, przy tym nie mog³em siê poruszyæ i ciê¿ko siê oddycha³o. brrr na pocz±tku po takich wizjach dar³em siê na ca³e gard³o, ale z czasem siê przyzwyczai³em :)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #70 on: 2006-11-07, 21:27:26 »
Ja jak po spo¿yciu k³adê siê spaæ, to po zamkniêciu oczu te¿ mam uczucie spadania, ale to raczej nie to  :mrgreen:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #71 on: 2006-11-07, 22:01:34 »
Uch przy okazji takiego parali¿u, kto¶ nawala³ mi intensywnie w okno, jêcz±c g³o¶no. Ale zdarzy³o mi siê to ze 2 razy.

Gorzej mia³em przez kilka lat jak "co¶" mieszka³o w moim domu. Ba³em siê zostawac sam, bo wieczorami, gdy by³em tylko ja, otwiera³y mi siê drzwi w sypialni rodziców i czu³em jak co¶ popyla po korytarzu. Na szczê¶cie nie odwa¿a³o siê wchodzic do mojego pokoju albo salonu. Czasami trzaska³o drzwiami od kibla, czasami powodowa³o migotanie ¶wiat³a. Moje papugi gdy to siê pojawia³o milk³y natychmiast i nic nie by³o ich w stanie zmusic do wydania z siebie d¼wiêku. To co¶ nie by³o chyba przyjazne. W koñcu stwierdzi³em, ¿e nie mogê popasc w paranojê. Zamyka³em sypialnie rodziców i kaza³em temu siedziec cicho. W czasie migotania mówi³em temu g³o¶no ¿eby sobie posz³o i w koñcu przesta³o. Chyba nadal tam siedzi, ale da³o mi na razie spokój.
[under construction]

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #72 on: 2006-11-07, 22:06:56 »
ja chyba zwariujê... na jakim my ¶wiecie ¿yjemy? :|
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #73 on: 2006-11-07, 22:51:10 »
Unas, wolê my¶leæ, ¿e to by³ szczur :shock:
True Pagan Winter Crew

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Zjawiska "dziwne"
« Reply #74 on: 2006-11-07, 23:23:42 »
Szczur tresowany, bo na komendê "b±d¼ cicho", by³ cicho :lol:

Unas, czy to zostawi³o jakie¶ ¶lady na Twojej psychice? :lol:
Ja to bym chyba umar³a ze strachu jakbym co¶ takiego prze¿y³a, nawet teraz a co dopiero gdybym by³a dzieckiem... o_O
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.