Author Topic: Zjawiska "dziwne"  (Read 31069 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Zjawiska "dziwne"
« on: 2006-02-27, 16:00:50 »
Hehe... taki dziwny temacik mi przyszedl do glowy. Czy widzieliscie/slyszeliscie kiedys reczy ktore ciezko wyjasnic?

Ja mialem taka dziwna "przygode" w wakacje (choc moze to byc spowodowane zbyt duza procentow w moim ukladzie krwionosnym):

Szedlem z kumplem z jakiejs imprezy i postanowilismy usiasc pod jakims plotem i poprostu odpoczac i popatrzec w niebo... No i wlasnie na niebie zaobserwowalismy takie duze swiatelko, ktore poruszalo sie raz w lewo raz w prawo. Bylo dosc sporych rozmiarow i pulsowala jasnym swiatlem... Po glebszych rozwazaniach doszlismy do wniuosku, ze to gwiazda betlejemska, ale teoria ta upadla z dwoch wzgledow. Byl lipiec, a po drugie to nie Betlejem tylko Krasnosielc.  :D  Po pewnym czasie te swiatelko poprostu zaczelo leciec w pionie do gory i zniklo z naszego pola widzenia. Dziwne, no nie?
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Zjawiska "dziwne"
« Reply #1 on: 2006-02-27, 18:31:37 »
noo
kiedy¶ nad moj± g³ow± przelecia³o co¶ w stylu p³on±cego nietoperza

Floe

  • Posts: 194
  • Karma: +0/-0
Zjawiska "dziwne"
« Reply #2 on: 2006-02-27, 19:33:37 »
Jak by³am w 3 podstawówki, byli¶my na zielonej szkole i mieszkalismy w takim starym pa³acyku ( fajny by³ klimacik :)) Ludzie tam pracuj±cy mówili nam co¶ o bia³ej damie mieszkaj±cej w tym pa³acyku. A ¿e byli¶my dziecmi to wiêkszosæ z nas w to uwierzy³a. Ja nic szczególnego nie widzia³am, ale za to moje kole¿anki widzia³y wampiry, duchy, a jedna nawet widzia³a jak jej kole¿anka unosi sie w powietrzu podczas snu, i to nawet by³o w moim pokoju!! :) :shock:  :lol:
I can't see the meaning of this life I'm leading
I try to forget you as you forgot me ...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Zjawiska "dziwne"
« Reply #3 on: 2006-02-27, 21:05:36 »
ja widzia³em Buddê z chmur, ale przyczyny mo¿ecie znale¼æ w temacie który minder przemianowa³ 'pogadajmy o u¿ywkach' :D
selfbanned

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Zjawiska "dziwne"
« Reply #4 on: 2006-02-27, 21:11:03 »
Quote from: kara¶
noo
kiedy¶ nad moj± g³ow± przelecia³o co¶ w stylu p³on±cego nietoperza


niech zgadnê: by³ to p³on±cy nietoperz... (?)

 :P

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Zjawiska "dziwne"
« Reply #5 on: 2006-02-28, 08:03:04 »
nie wiem.. za szybko przelecia³ :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Zjawiska "dziwne"
« Reply #6 on: 2006-02-28, 17:52:57 »
Mia³em w swoim ¿yciu kilka dziwnych prze¿yæ - przynajmniej na kilka odcinków "Archiwum X" ;) Nie bardzo chce mi siê o tym opowiadaæ, bo i tak nikt by nie uwierzy³, a nie chcia³bym nara¿aæ siê na ¶mieszno¶æ :?
True Pagan Winter Crew

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Zjawiska "dziwne"
« Reply #7 on: 2006-02-28, 18:05:17 »
Minder Minder Minder... Na smiesznosc... Ktoz tu sie bedzie z ciebie smial? Ja mialem mnostwo dziwnych sytuacji. Ostatnio mial taka moj ojciec, a jest ona wyjatkowo dziwna. Byl na polnocy Filnandii i potanowil zrobic sobe zoze polanra. Byli na totalnym odludziu w jakims obserwatorium. Walnal z kumplem aparat na statyw, sprawdzil dokladnie czy nikogo nie ma w poblizu i walnal foto seryja co 10 sek. ocywiscie caly cas obserwujac czy nikogo nie ma w polu widzenia. Otoz ostatnio wrocilismy do zdjec izauwazylismy na jednym z nich polprzezrocysta postac czlowieka w odcieniach szarosci odwocona tylem. Zrobilsmy zblizenie i tata twierdzi e wsyscy z obserwatorium wtedy spali a on aly szas patrzyl i nikogo nie bylo, zas ten facet na zdjeciu wyglada inaczej niz wszyscy obecni w poblizu. Poza tym facet stoi w zamysleniu i watpie by pojawil siei znikl w ciagu 10 sek biorac pod uwage pozycje w jakiej stal
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Zjawiska "dziwne"
« Reply #8 on: 2006-02-28, 18:55:43 »
Ech. "Miej serce i patrzaj w serce" i co¶tam jeszcze ze "szkie³kiem i okiem" ;)
To co poni¿ej przeczytacie nie jest niczym wiêcej, jak nadinterpretacj± totalnie losowych przypadków. Niektóre rzeczy mo¿na wyja¶niæ za pomoc± anomalii pogodowych, niektóre za pomoc± tzw. parali¿u przysennego. Jako wykszta³cony fizyk powinienem siê w ogóle nie przyznawaæ do takich rzeczy, ale wiem co prze¿y³em. Z drugiej strony staram siê nie zamykaæ umys³u na to, co nie poznane. To co dzisiaj jest na porz±dku dziennym, kiedy¶ by³o uwa¿ane za magiê.

1. Babcia opiekowa³a siê swoim ojcem a¿ do jego ¶mierci - zmar³ u nas w domu (wielorodzinne wielkie domiszcze), nastêpnego wieczora ogl±dali¶my w TVP1 jaki¶ program, gdzie kto¶ siê wypowiada³ o duchach. W trakcie programu s³ychaæ by³o ciche stukanie co jaki¶ czas. Potem okaza³o siê, ¿e szklanka, która sta³a na kredensie pêk³a równiutko dooko³a - mo¿na by³o oddzieliæ szklany pier¶cieñ - jakby kto¶ diamentem przeci±³. Nastêpnego dnia rano znale¼li¶my straslziwy ba³agan w salonie - kwiatek, który wisia³ zawsze na ¶cianie spad³, a ziemia by³a rozniesiona po po³owie pokoju. ¯eby by³o ciekawiej, to podstawka do tego kwiatka by³a powieszona na haku. Wygl±da³o to tak, jakby kto¶ zdj±³ ca³± konstrukcjê i rzuci³ na ¶rodek salonu.

2. Obudzi³em siê kiedy¶ w nocy i przez szczelinê w zas³onie zobaczy³em na parapecie delikatnie ja¶niej±c± seledynow± kulê. By³em tak przestraszony, ¿e uda³o mi siê tylko naci±gn±æ ko³drê na g³owê. To by³o jak mia³em oko³o 13 lat. Teraz tak sobie my¶lê, ¿e to móg³ byæ piorun kulisty. Kula nie mia³a wiêcej ni¿ 15 centymetrów ¶rednicy.

3. Trzy razy mia³em projekcjê astraln± - wydawa³o mi siê, ¿e wyszed³em z cia³a, wiszê pod sufitem i ogl±dam siebie le¿±cego na ³ó¿ku. Nigdy jednak nie uda³o mi siê opu¶ciæ pomieszczenia, w którym spa³em.

3b. Raz mia³em co¶, co potem kolega zwali³ na halucynacje zwi±zane z parali¿em przysennym, ale wra¿enie by³o niesamowite: W ¶rodku nocy obudzi³a mnie muzyka - jaki¶ drum'n'bassowy kawa³ek. Próbowa³em go nawet zapamiêtaæ. Krótko po obudzeniu muzyka zmieni³a siê na pulsuj±cy niezno¶ny d¼wiêk, który wci±¿ stawa³ siê g³o¶niejszy. Wtedy otworzy³em oczy. Mieszka³em ju¿ wtedy na poddaszu i z ³ó¿ka mog³em widzieæ dziurê okna w dachu (ale nie szybê, sam± wnêkê) - zobaczy³em tam pulsuj±c± czerwon± po¶wiatê. Nie mog³em poruszyæ ¿adn± koñczyn±, tylko oczami. Czu³em te¿ cholernie mocne uciskanie na klatkê piersiow± - wszystko w ten sam rytm (muzyka, po¶wiata i nacisk). Pomy¶la³em sobie, ¿e kosmici przylecieli mnie porwaæ. Nie mog³em krzyczeæ. Uda³o mi siê obróciæ g³owê w kierunku drzwi - spodziewa³em siê, ¿e siê otworz± i zobaczê ufoka, jednak w tym momencie wszystko zaczê³o szybko zanikaæ, ale zamiast siê zerwaæ z ³ó¿ka - zasn±³em.

4. Bêd±c ma³ym dzieckiem miewa³em prorocze sny. Najwyra¼niej pamiêtam przypadek, gdy ¶ni³o mi siê, ¿e mama rozmawia³a o czym¶ z dziadkiem. Obudzi³em siê i chcia³em o jej o tym powiedzieæ - wyszed³em z pokoju i zobaczy³em t± w³a¶nie scenê, która mi siê przy¶ni³a. Takich przypadków by³o pó¼niej jeszcze kilkadziesi±t. Np. by³em w stanie podczas rozmowy z drug± osob± zadaæ pytanie i od razu "przypomina³em sobie" jaka zostanie udzielona odpowied¼. Pytania by³y w stylu "co s±dzisz na temat", wiêc nie mog³em z góry znaæ odpowiedzi, a mimo to zna³em j± co do s³owa - w³±cznie z szykiem zdania, gestami, intonacj± - wszystko :shock: Bardzo dziwny przypadek deja vu. Do tej pory mi siê to czasem przytrafia, ale nie czê¶ciej ni¿ raz na pó³ roku.

Raz mia³em bardzo ciê¿ki przypadek proroczego snu. ¦ni³o mi siê, ¿e zasta³em moj± dziewczynê w ³ó¿ku z moim przyjacielem. Nastêpnego dnia gdy do niej dzwoni³em zerwa³a ze mn± (tak tak, przez telefon). Potem okaza³o siê, ¿e odchodzi do owego mojego "przyjaciela" #-o Tak na marginesie, to razem z owym "przyjacielem" æwiczyli¶my wcze¶niej medytacjê i próbowali¶my nawi±zaæ telepatyczn± wiê¼. Chyba siê uda³o ;)

5. Z powy¿szym zwi±zana jest nastêpna sprawa - czasem mam wra¿enie, ¿e z bliskimi mi osobami ³±czy mnie telepatyczna wiê¼. Np. z moj± dziewczyn± potrafili¶my sobie wys³aæ smsa dok³adnie w tej samej sekundzie. Albo jednocze¶nie wykrêciæ do siebie numer (w efekcie otrzymuj±c sygna³ zajêto¶ci). To nie by³y odosobnione przypadki, ale wrêcz regu³a. Np. sytuacja w rodzaju - ona wchodzi do domu, siada przed kompem i ja dok³adnie w tym momencie posy³am jej "hej" przez komunikator - zanim jeszcze zrobi³a siê "dostêpna".

Czasem te¿ podczas dyskusji co¶ mi wpada do g³owy, jakie¶ skojarzenie i w tym momencie która¶ z dyskutuj±cych osób wypowiada to, co przed chwil± pomy¶la³em - czasem kompletnie odleg³e rzeczy.

6. Mia³em kiedy¶ elektryczny kaloryfer olejowy, który po kilku miesi±cach u¿ywania zacz±³ stuk±æ po wy³±czeniu grzania (czyli w czasie stygniêcie). Nauczy³em siê uciszaæ go si³± umys³u :P Tzn. do momentu gdy siê odpowiednio nie skupi³em, to potrafi³ stukaæ nawet 15 minut. Gdy siê w koñcu nauczy³em - potrafi³em uciszyæ stukanie ju¿ po trzecim stuku - ale tylko gdy siê odpowiednio skupi³em. By³o to cholernie dziwne wra¿enie.

Nieco pó¼niej okaza³o siê, ¿e mo¿na te¿ wp³ywaæ na silniczki elektryczne. G³upota, wiem, ale udawa³o mi siê zatrzymaæ kilka elektrycznych wiatraczków. W tym akurat wypadku podejrzewam, ¿e rolê odegra³a pogoda, bo by³y to wiatraczki przy wywietrznikach, ale efekt by³ niez³y - w koñcu zwalnia³y (czasem a¿ do zatrzymania) tylko wtedy, gdy siê cz³owiek odpowiednio skupi³.

7. Gdy by³em ma³y (mia³em tak z 10-12 lat) przez miesi±c nawiedza³ mnie okropny sen o koñcu ¶wiata - zawsze ten sam. Szed³em lasem, wszystkie li¶cie le¿a³y na ziemi i szele¶ci³y g³o¶no pod stopami. Jednocze¶nie mia³em wra¿enie, ¿e jestem ma³y jak mrówka. Potem chyba bieg³y zwierzêta, a na koñcu na niebie ros³a ogromna kula ognia. Nie wiem co to mog³o byæ - wybuch bomby j±drowej albo ¶mieræ S³oñca.

Jak sobie jeszcze co¶ ciekawego przypomnê, to pewnie umieszczê ;)
True Pagan Winter Crew

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Zjawiska "dziwne"
« Reply #9 on: 2006-02-28, 19:10:23 »
minder jeste¶ paranormalny bez kitu. z muzycznch snów to kiedy¶ wy¶ni³ mi siê utwór razem z solówk± i wokalem a la armstrong ale oczywi¶cie nie zapamiêta³em xD

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Zjawiska "dziwne"
« Reply #10 on: 2006-02-28, 20:05:10 »
Min, to ja uz nie bede wiecej mowil o moich dziwnych przypadkach i lepiej schowam sie za zaslone... Niezle masz przezycia...
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Zjawiska "dziwne"
« Reply #11 on: 2006-02-28, 20:37:40 »
Ja moge kilka dziwnych przezyæ przytoczyæ:
Pewnego razu obudzi³em siê w nocy, z drugiego pokoju ¶wieci³o sie ¶wiat³o, w drzwiach zobaczy³em ma³± dziewczynkê, pierwszym odruchem by³ krzyk, zamkn±³em na chwile oczy a postaci ju¿ nie by³o, pó¼niej juz nie mog³em zasn±æ, mia³em takiego stracha...

czasami po przebudzeniu widze dziwne rzeczy, które unosz± siê mi nad g³ow± (jakie¶ dziwne kszta³ty, lub nitki)

gdy by³em ma³y po przebudzeniu czêsto sz³ysza³em dziwny szelest, jakby ktos chodzi³ po koryta¿u

Dawniej co¶ lubia³o mi siê t³uc w domu po nocach, jednak okaz³o siê pó¼niej ¿e to nic nadprzyrodzonego, a kuna zamieszka³a sobie u mnie w rynnie  :wink:

gdy mia³em jakie¶ 10 lat razem z bratem gra³em w noge, ju¿ by³o ciemno, wiêc postanowili¶my wracaæ do domu, gdy nagle co¶ p³onacego o pod³uznym kszta³cie przelecia³o nam nad g³owami.

Mojemu kumplowi przysni³a siê kiedy¶ piekna melodia, po przebudzeniu wzi± gitare i zacz± j± grac.

Mam przyjaciela który studiuje ratownictwo, ostatnio jak sam stwierdzi³ by³ swiadkiem cudu. Jaki¶ mê¿czyzna umiera³ i jak lekarz powiedzia³, go¶æ ju¿ by³ nie do odratowania, zostawili go i pozwolili aby ¿ona poraz ostatni zobaczy³a mê¿a ¿ywego, kobieta podesz³a do niego wzie³a za reke i powiedzia³a ¿e wszystko bedzie dobrze, po chwili mê¿czyzna wraca do ¶wiata ¿ywywch.

Co do wiêzi telepatycznych:
to kiedy¶ obudzi³em siê w nocy i us³sza³em jak moja siostra przez sen z jednego pokoju, mówi³a do mojego brata, który spa³ w drugim pokoju, co¶ o matematyce, po chwili brat zacz± jej odpowiadaæ.

czasem z kumplem lubimy wychodziæ z domu w tym samym momencie nie wiedz±c o tym. Kiedy¶ poszed³em do niego do domu, jego mama twierdzi³a ¿e jest i ¿ebym sobie na chwile usiad³, po chwili, zadzwoni³ telefon, okaza³o siê, ¿e to mój kumpel dzwoni z mojego domu :D

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Zjawiska "dziwne"
« Reply #12 on: 2006-02-28, 22:11:02 »
ja te¿ mam czasem prorocze sny ale bardzo rzadko i o straszne pierdo³y chodzi (bo np jak mi siê przy¶ni³o kiedy¶, ¿e dosta³em 4 z ko³a z Elementów Analizy Numerycznej to pola³em to ko³o) ale zazwyczaj sny mam do¶æ "schizowe" - ostatnio ¶ni³o mi siê, ¿e by³em wewn±trz ¶wiata w którym kilka S.I. walczy³o z sob± u¿ywaj±c do tego celu ludzi, cyborgów, klonów itp...

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Zjawiska "dziwne"
« Reply #13 on: 2006-03-01, 01:24:45 »
zapomnia³em o tym: kiedy¶ jak by³em ma³y to zobaczy³em na szybie od drzwi do mojego pokoju cieñ pana kleksa i za³apa³em tak± schizê ¿e nie mog³em zasn±æ  :mrgreen:

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Zjawiska "dziwne"
« Reply #14 on: 2006-03-01, 03:21:10 »
Quote from: Whodo
gdy mia³em jakie¶ 10 lat razem z bratem gra³em w noge, ju¿ by³o ciemno, wiêc postanowili¶my wracaæ do domu, gdy nagle co¶ p³onacego o pod³uznym kszta³cie przelecia³o nam nad g³owami.


Zapewne p³on±cy nietoperz... :D

Minder, brak mi s³ów. A co do snu o koñcu ¶wiata, to nie tak ca³kiem dawno mia³em podobny, ale ja wtedy wiedzia³em, ¿e to s³oñce poch³ania ziemiê.

 

lofty-success