Author Topic: teksty Opeth  (Read 18164 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

morr

  • Guest
teksty Opeth
« on: 2003-10-25, 11:24:06 »
mam pytanie, o czym sa teksty Opeth
ostatnio gdzies czytalem ze mowia o smierci dziewczyny ktoregos z czlonkow zespolu, jezeli to prawda to prosilbym o rozwiniecie

Fallen Drapery

  • Guest
teksty Opeth
« Reply #1 on: 2003-10-25, 19:24:04 »
O ¶mierci dziewczyny?? No nic mi o tym nie wiadomo...poczytaj wywiady z Mike'm, zdaje siê, ¿e on mówi tam, ¿e teksty s± wytworem jego wyobra¼ni...a najlepiej poczytaj same teksty i pomy¶l, poszperaj, pog³ów siê.. pozdrawiam.

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
teksty Opeth
« Reply #2 on: 2003-11-06, 21:22:44 »
Wejdz na jakas polska stronke i poczytaj tlumaczenia;) A jesli juz jestesmy przy textach - CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC KIM JEST MELINDA???:) Kurcze Mikael spiewa o niej w wielu utworach, a ze jestem leniwy to nie chcialo mi sie szukac info o niej;) thx
as I would die now, for one last wish......

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
teksty Opeth
« Reply #3 on: 2003-11-06, 23:42:35 »
Melinda jest tak samo wytworem wyobra¼ni jak wszystko inne w tekstach Mikaela (no, mo¿e prawie wszystko :wink: ). Jest dawn± kochank± podmiotu lirycznego w tekstach p³yty "Still Life". Teksty od "My Arms..." pocz±wszy nie s± wcale takie trudne do zrozumienia - wystarcz± dobre chêci i sprawny umys³  :roll:
True Pagan Winter Crew

ishmael

  • Guest
teksty Opeth
« Reply #4 on: 2003-11-15, 16:35:57 »
Kiedy sluchalem Still Life tez mialem wrazenie, ze to zaloba po kobiecie. I wciaz wydaje mi sie, ze Melinda kogos jednak utozsamia.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
teksty Opeth
« Reply #5 on: 2003-11-25, 15:42:30 »
Poeta cierpi za miliony
od 10 do 13.20
O 11.10 uwiera go pêcherz
wychodzi
rozpina rozporek
zapina rozporek
Wraca chrz±ka
i apiat
cierpi za miliony
_______________________
mniej wiêcej co¶ w tym stylu
: 18 Listopad 2003, 10:12:08
no a je¿a w mordê, ¿eby tak zapomniec, jeszcze kto by pomy¶la³, ¿e ten text sama wymy¶li³am, alez sk±d, to twórczo¶æ poety wielkiego Andrzeja Bursy
to tak gwoli wyja¶nienia, dziêkujê za uwagê :)

caress of stars

  • Guest
Re: teksty Opeth
« Reply #6 on: 2004-01-11, 12:51:08 »
Quote from: morr
mam pytanie, o czym sa teksty Opeth
ostatnio gdzies czytalem ze mowia o smierci dziewczyny ktoregos z czlonkow zespolu, jezeli to prawda to prosilbym o rozwiniecie


Heh, podobne rzeczy slyszalam o My Dying Bride  :P ... mysle, ze to wszystko to plotki ;)

Juzef Le Dragon

  • Guest
teksty Opeth
« Reply #7 on: 2004-01-28, 11:48:23 »
nie powiem, ¿eby teksty by³y o moim ¿yciu. A teraz tyle m³odzie¿y tego pragnie.

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
teksty Opeth
« Reply #8 on: 2004-03-26, 18:20:34 »
Mnie tam nje przeszkadza ze nie kreuja sie na mrocznych i wiecznie zdo³owanych, co wiecej uwazam to za zalete :) teksty Mikaela sa po prostu dobrze napisane i pasuja do muzyki... oczywiscie tylko moim zdaniem, jesli ktos chce sie spierac to prosze bardzo :evil:
Searching my way to perplexion..

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
teksty Opeth
« Reply #9 on: 2005-02-19, 17:43:08 »
Mi w tekstach Opeth podoba sie to, ¿e z ³atwo¶ci± przenoszê je na wydarzenia z mojego ¿ycie (g³ównie w³a¶nie zawody mi³osne). Szczególnie to odczu³em w pa¼dzierniku, bo kupa tekstów Opeth jest o jesieni. Wtedy wrêcz my¶la³em, ¿e to o mnie jest napisane :lol: Ale jako¶ sie pozbiera³em i jeszcze ¿yjê hehe
Pozdro
=>grabarz optymizmu<=

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
teksty Opeth
« Reply #10 on: 2005-03-26, 22:00:41 »
Uwielbiam tekst do By The Pain jest w nim tyle tajemniczego erotyzmu, a z drugiej strony mnóstwo rozpaczy. =D&gt;
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: teksty Opeth
« Reply #11 on: 2007-07-18, 19:33:37 »
Niedawno w jednym z w±tków forum Opeth.com kole¶ stwierdzi³, ¿e na The Apostle in Triumph, Akerfeldt szepcze s³owa So Judah fucked it up. Nie¼le mnie to rozbawi³o, poniewa¿ oryginalna linijka tekstu brzmi 'In solitude I wander.... ' (jak widaæ jedno do drugiego nie bardzo pasuje). Ale co tam, postanowi³em sprawdziæ. Puszczam piosenkê, pierwsza linijka tekstu, mniej wiêcej na 3:40 i co s³yszê? So Judah fucked it up   :rotfl:

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: teksty Opeth
« Reply #12 on: 2007-08-07, 14:12:14 »
Melinda jest tak samo wytworem wyobra¼ni jak wszystko inne w tekstach Mikaela (no, mo¿e prawie wszystko :wink: ). Jest dawn± kochank± podmiotu lirycznego w tekstach p³yty "Still Life".

Mikael ma córkê Melindê. Ale imiê córki pochodzi od koncept albumu, a nie koncept album od córki, bo Melinda jest m³odsza od Still Life. Ale namota³em :P
bring our minds together, press them tight

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: teksty Opeth
« Reply #13 on: 2007-08-07, 15:29:53 »
Komentuj±c pytanie sprzed 4 lat. :P

A co do Judasza to faktycznie s³yszê to samo. W dodatku jak to pasuje do tytu³u. :mrgreen:
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: teksty Opeth
« Reply #14 on: 2007-08-07, 17:31:43 »
Melinda jest tak samo wytworem wyobra¼ni jak wszystko inne w tekstach Mikaela (no, mo¿e prawie wszystko :wink: ). Jest dawn± kochank± podmiotu lirycznego w tekstach p³yty "Still Life".

Mikael ma córkê Melindê. Ale imiê córki pochodzi od koncept albumu, a nie koncept album od córki, bo Melinda jest m³odsza od Still Life. Ale namota³em :P
BTW ¯ona Billa Gatesa ma na imiê Melinda :mrgreen:

 

lofty-success