Author Topic: Matura... i co dalej?  (Read 88801 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #30 on: 2006-04-11, 00:13:58 »
Quote from: manowce
Quote from: vertigo
lepiej zdawaæ toefla (poziom ten sam co FC)


nie, FC jest na wy¿szym poziomie. poza tym TOEFL nie sprawdza umiejêtno¶ci porozumiewania siê bezpo¶redniego, bo tam nie ma rozmowy! bez sensu.



W przysz³ym miesi±cu podobno maj± j± wprowadziæ :)

Quote from: manowce
albo TOEFL, albo CAE - mo¿esz przedstawiæ jeden z dwóch. co oczywi¶cie jest dziwacznie podzielone, bo CAE ma zdecydowanie wy¿szy poziom. ale to chyba szansa dla amerykañców, bo u nich nie ma egzaminów Cambridge (;


Fakt, ale niektóre uczelnie np. w Szkocji w ogóle nie przyjmuj± CAE :? Widocznie toefl jest bardziej popularny za granic±, ale u nas ma³o kto decyduje siê na ten certyfikat. Zdawanie to nie problem, ale zawsze trzeba wydaæ na to kasê, dlatego podchodzenie do FC to moim zdaniem nienajlepszy pomys³.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #31 on: 2006-04-11, 17:07:37 »
Rozgadali¶cie siê o certyfikatach, a nie o to tu chodzi...
Ja kiedy¶ lubi³am angielski, nawet bardzo... Ale w liceum kto¶, kto nas wy¶miewa, wyzywa i poni¿a, niestety mi ten jêzyk obrzydzi³... I tyle. Nie pracujemy, tylko ona pieprzy g³upoty, a potem wymaga... Ja podnoszê poziom klasy, mam 6 (musi wystawiaæ wysokie oceny, ¿eby mieæ dobre wyniki, nie?) i olewam... Nie chce mi siê nawet z ni± gadaæ...  :roll:

Pyta³am Was o jakie¶ fajne kierunki... Humanistyczne, ale nie do koñca...

A, i zarêczam, ¿e moja klasa nie jest humanistyczna... Pisa³am, ¿e z historii jestem noga, nigdy nie uczy³am siê historii, mia³am pob³a¿ane... Dla mnie historia to sama pamiêciówka, a ja siê nie naucze, jesli czego¶ nie zrozumiem... A biologia mnie nawet fascynuje... Te wszystkie ¿ywe stworzonka... Biologiê zawsze lubi³am, dlatego bio, tylko, ¿e ja mam w siatce godzin 5 na 3 lata liceum... Tak¿e do zdawania nie za bardzo... Próbna by³a banalnie ³atwa, posz³a mi wrêcz ¶wietnie, a teraz mo¿e dadz± co¶ na poziomie i bêdzie dramat  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #32 on: 2006-04-11, 20:49:20 »
Quote from: Czarna
Próbna by³a banalnie ³atwa, posz³a mi wrêcz ¶wietnie, a teraz mo¿e dadz± co¶ na poziomie i bêdzie dramat.


próbna jest zawsze trudniejsza od w³a¶ciwiej, mogê ¿a¶wiadczyæ z ca³± stanowczo¶ci±, pewno¶ci± i odpowiedzialno¶ci±. ot co.

Quote
ja podnoszê poziom klasy, mam 6 i olewam.


nie ma to jak skromno¶æ q: ale powa¿nie, matura z angielskiego jest tak ³atwa, ¿e u nas na 80% zdawali nawet ludzie z najni¿szych grup, którzy przez ca³e lata poza 2 nie wychodzili z przedmiotu.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #33 on: 2006-04-11, 22:24:07 »
Ale¿ to ¿adna "skromno¶æ". Taka jest prawda. Mam certyfikat, wiêc wysy³a mnie na rózne konkursy... Poza tym, to przecie¿ u nauczycielki z tak fantastycznymi wynikami to musz± byæ jacy¶ zdolni uczniowie... Komu¶ trzeba lepsz± ocenê postawiæ, nie? ¿eby ¶rednia by³a dobra w klasie... :|
Ja próbn± z angola napisa³am/wyczyta³am/wys³ucha³am na 100 i 84%, ale czujê, ¿e z ka¿dym dniem mój poziom spada  :mrgreen2:
Poza tym to nie angielski mnie niepokoi... Tylko biologia... A polski to loteria  8)
...If I call will you come and will you save me?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #34 on: 2006-04-11, 22:33:01 »
Quote from: Czarna
Ale¿ to ¿adna "skromno¶æ". Taka jest prawda. Mam certyfikat, wiêc wysy³a mnie na rózne konkursy... Poza tym, to przecie¿ u nauczycielki z tak fantastycznymi wynikami to musz± byæ jacy¶ zdolni uczniowie... Komu¶ trzeba lepsz± ocenê postawiæ, nie? ¿eby ¶rednia by³a dobra w klasie... :|

Zawsze mo¿esz powiedzieæ, ¿e nie zas³ugujesz na 6  :wink:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #35 on: 2006-04-12, 16:27:51 »
Lol, wtedy to by by³a skromno¶æ  8)

No to polecacie jakie¶ kierunki?  :D
...If I call will you come and will you save me?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #36 on: 2006-04-12, 16:49:49 »
* Filologia Angielska
* Filologia Polska
* Architektura Wnêtrz
* Muzykologia

ja wybiera³am pomiêdzy tymi :3 polecam!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #37 on: 2006-04-12, 22:42:35 »
i tak równiutko za trzy tygodnie maturka... :roll:
a ja wybra³am psychologiê. a po dwóch latach specjalizacja w psychologii s±dowej. na UKSW :) brakuje mi tego 'zaplecza'... nie wiem co dalej.

Kasandra, dlaczego nie UMW? moja siostra jest tam na filologii polskiej i jest zadowolona.

a architektura wnêtrz z tego co sie orientowalam po trosze jest g³ównie na jaki¶ akademiach sztuk pieknych gdzie jest egzamin praktyczny :]
a ja nie potrafie narysowac prostej kreski bez linijki i jak tu byc architektem, tudziez dekoratorem wnetrz?
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #38 on: 2006-04-12, 23:11:33 »
Quote from: nosferato

a ja wybra³am psychologiê. a po dwóch latach specjalizacja w psychologii s±dowej.
\

to ju¿ sobie ¿ycie na daw lata w przód pouk³ada³a¶?
Gratulacje!

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #39 on: 2006-04-13, 00:30:47 »
nosferato, ta uczelnie pod wzgledem trzymania sie prosto, ze sie tak wyraze, ma sie kiepsko. Fakt, znajomi, ktorzy tam studiuja, sa zadowoleni raczej (poza tymi, ktorzy poszli na pedagogike, bo egzamin na rusycystyke do Gdanska byl za trudny... :P), ale jak dla mnie to to wszystko tak troche na prowizorke wyglada niestety.

Jakby kogo interesowalo, to ja zdawalam na:
-archeologie
-historie
-etnologie
-architekture krajobrazu
-filozofie
Wiecej nie pamietam, wiec chyba nie bylo ;)

benetnash, ja tez mam zycie ulozone na 2 lata wprzod. Oczywiscie opcje "A" i "B", a do kazdej po kilka podpunktow "na wszelki wypadek" ;) Jest tez opcja "C" ("a i tak wszyscy oblejemy teorie poznania i w najlepszym wypadku zaplacimy za warunek" ;) bo my wszyscy na roku jestesmy optymistami :P)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #40 on: 2006-04-13, 01:23:49 »
Ja te¿ chce byæ humanistk±  :?

Cholera, jako¶ ta architektura mnie nie przekonuje, ¿e bym sobie poradzi³a. Natchneli¶cie mnie przynajmniej ¿eby pogadaæ ze znajom± która na tym w³a¶nie jest. Mo¿e dojdê do jakich¶ wnosków.
Zreszt± ja wiem i tak, ¿e wyl±dujê, je¶li w ogóle, na matematyce albo infie na polibudzie  :|  do kitu z takim ¿yciem.
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #41 on: 2006-04-13, 08:19:28 »
To idz na filozofie: najbardziej humanistyczny kierunek wsrod scislych (lub, jak kto woli: najbardziej scisly wsrod humanistycznych ;)) Praktyczny i rozwijajacy :> Podobno filozofem albo sie jest, albo nie, ale to wychodzi w praniu ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #42 on: 2006-04-13, 10:02:02 »
Quote from: veila

Zreszt± ja wiem i tak, ¿e wyl±dujê, je¶li w ogóle, na matematyce albo infie na polibudzie  :| .

A co w tym z³ego? :>
(no chyba, ¿e nie lubisz, bo ja lubiê :P)
ps. jestem na infie na Polibudzie Gdañskiej

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #43 on: 2006-04-13, 11:02:11 »
lol, kto¶ tu jest na filozofii? po filozofii to zazwyczaj trzeba by by³o zrobiæ kolejne studia zeby miec jakis zawod :) po filozofii jest ca³a masa bezrobotnych, teraz MEN ma zrobiæ w liceach i gimnazjach obowi±zkow± etyk± dla tych co nie chodz± na religiê i w ten sposób dadz± ma³± pracê niektórym absolwentom
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Matura... i co dalej?
« Reply #44 on: 2006-04-13, 12:47:14 »
Quote from: Soja
lol, kto¶ tu jest na filozofii? po filozofii to zazwyczaj trzeba by by³o zrobiæ kolejne studia zeby miec jakis zawod :) po filozofii jest ca³a masa bezrobotnych

po innych kierunkach tez :P jak robisz to, co lubisz, to znajdziesz prace, ja zamierzam zreszta robic doktorat jeszcze :] A w miedzyczasie grafike albo rusycystyke bym chciala, ale raczej jako hobby niz zeby zwiekszyc swoje szanse na znalezienie pracy. ;)