Author Topic: Zwierzaki  (Read 57323 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Zwierzaki
« on: 2006-04-09, 09:42:03 »
lubicie? nie lubicie? macie? az sie zdziwiliem, ze nie znalaz³em takiego tematu na forum. Po czyjej stronie stoicie w sporze kot vs pies? albo mo¿e jeste¶cie tak hardkorowi, ¿e lubicie rybki? :) wypowiadaæ siê!
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Zwierzaki
« Reply #1 on: 2006-04-09, 10:30:43 »
ja tam nie mam jakich¶ wiekszych zastrze¿eñ do kotów, chocia¿ ludzie maj± tendencje do posiadania zupe³nie biegunowych opinii na ich temat, albo mi³o¶æ albo nienawi¶æ. wydaje mi siê, ¿e to jakiego kto¶ ma zwierzaka zale¿y od tego, czego cz³owiek oczekuje. ma ³adnie (jak dla kogo) wygl±daæ w domu: rybki+akwarium, ma byæ kto¶ do kogo mo¿na zagadaæ i siê przytuliæ, a jednocze¶nie kto¶ nie wymagaj±cy za du¿o czasu: kot, ma byæ kto¶ z kim mo¿esz spêdziæ ca³y dzieñ i poszwendaæ siê wieczorami: pies, itd...

oczywi¶cie to^ jest trochê utopia, bo czêsto ludzie nie zastanawiaj± siê nad tym ile czasu mog± i s± gotowi po¶wiêciæ zierzakowi, kiedy go kupuj±. a potem s± problemy, bo np. bokser rozwala wszystko w domu, bo jest "niewylatany" i rozpiera go energia. i nic mnie tak nie wkurwia jak ludzie, którzy robi± psu spacer ... na oko³o bloku (a czêsto nawet po placu zabaw przeznaczonym dla dzieci). te¿ mi spacer...

btw, mam psa rasy dog de bordeaux.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Zwierzaki
« Reply #2 on: 2006-04-09, 11:40:10 »
Ja mia³am kiedy¶ psa, ale zosta³ u¶piony, bo jakiego¶ nowotworu siê nabawi³ :( Potem mia³am chyba 2 chomiki, ale to g³upie zwierz±tka (:P) i nie chcê mieæ ju¿ nimi do czynienia ;) Za to genialnym wyborem okaza³y siê szczurki. Mia³am dwa - ostatni zdech³ przed zesz³ym Bo¿ym Narodzeniem - i oba by³y strasznie inteligentne. Mo¿na siê by³o z nimi bawiæ prawie jak z psami, reagowa³y na swoje imiê itp. Klasa maturalna bêdzie mi siê zawsze kojarzy³a z pisaniem prac z polskiego z malutkim miesiêcznym szczurkiem ¶pi±cym mi na ramieniu :D
Co do kotów, to mieszkam w domku jednorodzinnym i jeden kotek przychodzi czasem do nas od s±siadów - milutki jest. ;) Ale gdybym mia³a wybieraæ to jednak wolê psa ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Zwierzaki
« Reply #3 on: 2006-04-09, 12:16:43 »
ja mia³em kiedy¶ kune w rynnie, nietopezrza w kot³owni i wróbla na ganku, psa te¿ kiedy¶ mia³em, ale podobno kto¶ go zastrzeli³ z wiatrówki... jednak wole psy  :D

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Zwierzaki
« Reply #4 on: 2006-04-09, 16:25:55 »
KOTY! <3
po prostu uwielbiam te zwierzêta! jakiego¶ psa tez mam... :P
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #5 on: 2006-04-09, 17:54:13 »
Quote from: andreas
nic mnie tak nie wkurwia jak ludzie, którzy robi± psu spacer ... na oko³o bloku (a czêsto nawet po placu zabaw przeznaczonym dla dzieci). te¿ mi spacer...

O moich sasiadach mowisz? Trzymaja w domu wielkie bydleta, a na spacer z nimi to na najblizszy trawnik, w miedzyczasie wypalic papieroska i do domu, bo zimno. Debile.

Quote from: andreas
btw, mam psa rasy dog de bordeaux.

A slyszalam, ze sie bardzo slinia, prawda to?

Ja mam 2 psy (rodzinne sa): jamniczka i wilczura. Glupie sa obie, zwlaszcza do pary ;) ale lubie je. Jamniczka of course zlosliwa pieszczocha, jak wszystkie tej rasy ;)
I mam kote. Taka burzujka, ale swietna jest. Swego czasu byl tez ogromny czarny kocur, ale zginal :( A ten to byl cudowny. Takie koty zdarzaja sie baaardzo rzadko...

Wiecej zwierzat niestety nie mam. A mi i mamie marzy sie koza, mama kiedys miala. kozy sa super.

A najgorsze jest to, ze tu w Kraku to mam tylko mole (ktore truje, bije i morduje), a w/w bestie to sa aktualnie ok 500 km ode mnie. Chociaz tutaj nnie mam czasu na nic, oprocz moli ;)

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #6 on: 2006-04-09, 18:33:33 »
uwielbiam!

przez mój dom przewinê³a siê masa zwierzaków, od chomików i ¶winek morskich poczynaj±c, poprzez wê¿e, psy i rybki, na szynszylach i kotach koñcz±c.

obcenie mam kota Kapsla i dwa szczury - Lu i Pi (: planujê kolejne dwa ogonki i wê¿a zbo¿owego (szczury NIE na karmê!)

a psy lubiê tylko du¿e; te ma³e (typu: jamnik, york) to nie s± psy, tylko równowa¿niki psów. no i chomiki s± beznadziejne - nudne i bezdennie g³upie *yack* :3
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Zwierzaki
« Reply #7 on: 2006-04-09, 19:40:41 »
Quote from: Kasandra
Quote from: andreas
nic mnie tak nie wkurwia jak ludzie, którzy robi± psu spacer ... na oko³o bloku (a czêsto nawet po placu zabaw przeznaczonym dla dzieci). te¿ mi spacer...

O moich sasiadach mowisz? Trzymaja w domu wielkie bydleta, a na spacer z nimi to na najblizszy trawnik, w miedzyczasie wypalic papieroska i do domu, bo zimno. Debile.


hahaha, nie, mówiê o swoich s±siadach. kupi± sobie tacy idioci stafordy czy amstafy (bardzo fajne pieski, nie mam nic przeciwko, ale trzeba je umieæ u³o¿yæ) ¿eby gro¼nie wygl±daæ, a potem siedz± na ³awce, a psy oczywi¶cie obok. a potem ludzie siê dziwi±, ¿e psy s± agresywne. a psy s± po prostu nie u³o¿one no i nie maj± ruchu, wiêc je energia rozpiera. ma³o tego, 2 klatki obok taki jeden ³o¶ sprawi³ sobie staforda a potem z nim na spacer jego ma³a (max. 11 letnia) siostra chodzi³a, bo jej braciszkowi ani skretynia³ym rodzicom najwodoczniej siê nie chcia³o.

Quote from: Kasandra
Quote from: andreas
btw, mam psa rasy dog de bordeaux.

A slyszalam, ze sie bardzo slinia, prawda to?


i tak i nie. ¶lini± siê nie wiêcej ni¿ np. boksery czy bullmastiffy. podczas "normalnego u¿ywania" nie ¶lini± siê wcale. po prostu trzeba im wytrzeæ mordê po jedzeniu i piciu. no i jak siê wróci z d³ugiego spaceru.


Quote from: manowce
a psy lubiê tylko du¿e; te ma³e (typu: jamnik, york) to nie s± psy, tylko równowa¿niki psów.


true.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Zwierzaki
« Reply #8 on: 2006-04-09, 20:15:56 »
uwaga, uwaga  :wink: a teraz co¶ specjalnego mój ma³y s±siad:
zdjêcie 1
zdjêcie 2
zdjêcie 3

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #9 on: 2006-04-09, 20:16:03 »
mój kolega ma szczury i mówi, ¿e s± super, tylko mu nie wierzy³em :)

manowce: w±¿?? a po co w±¿? ani to g³askaæ, ani siê z tym bawiæ, to na pewno nie kocha i ju¿ na pewno nie merda swoim "koñcem" :) tylko kisi siê w akwarium biedne stworzenie. kole¶ z mojej klasy ma wê¿a i jak go pytam co z nim robi odpowiada: "karmiê", i tyle :)

mój brat ma rybki ( hardcore. smród, du¿o pracy przy czyszczeniu, lekki hasa³ od filtra denerwuje ), a ja mam psa, 9miesiêcznego owczarka szkockiego. jest ¶wietny! a chomiki mia³em kiedy¶ i nie s± wcale takie z³e. tylko ta cholerna "obrotowa machina" :) jak ha³asowa³a w nocy ( upar³y siê chomiki ¿eby sobie po nocach biegaæ ) to trzeba by³o do kuchni lub do ³azienki klatki wstawiaæ. no i ten smród... A kotów nie lubiê

Je¿eli chodzi o ma³e psy to one te¿ potrafi± byæ ¶wietne. S±siedzi maj± dwie miniaturki i s± extra :) podbiegaj± do ludzi, k³ad± siê u stóp, przewracaj± brzuchem do góry i czekaj± a¿ je sie podrapie :)
jamniki s± idealne dla ludzi w ¶rednim i wy¿ej wieku.

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2006 20:18 ]
whodo: to to jest twoje czy "prawdziwy" s±siad? :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #10 on: 2006-04-09, 20:23:30 »
w±¿ dlatego, ¿e podobaj± mi siê te zwierzêta - poza tym nie wszyscy nasi bracia mniejsi musz± od razu s³u¿yæ do przytulania i rozczulania siê nad (;

w poradniku dla hodowców szczurów napisali, ¿e nie trzeba im kupowaæ tych dziwacznych kó³ek do "zabawy". dlaczego? bo szczury nie s± takie g³upie jak chomiki :3 poza tym chomiki ¶mierdz± i s± nudne.

i jak mo¿na nie lubiæ kotów?! te zwierzaki maj± charakter, osobowo¶æ, ka¿dy jest inny - nie to, co psy. szczególnie te ma³e szczekade³ka.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Zwierzaki
« Reply #11 on: 2006-04-09, 20:26:21 »
Quote from: Wezyr Soja

whodo: to to jest twoje czy "prawdziwy" s±siad? :)


"prawdziwy" s±siad, a dok³adnie to jest £asica

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #12 on: 2006-04-09, 20:37:03 »
manowce: standardowy argument! psy to niby nie maj± charakteru? nie wiem jak z tymi "g³upszymi" rasami, mój ma na pewno charakterek, czasem to ma³a gnida a czasem super towarzysz.
raz musia³em przez parê godzin z pewn± ekip± siedzieæ w mieszkaniu pewnej francuzki, która mia³a kota. kiedy szef naszej ekipy siad³ na jednym z foteli/ów, pani gospodarz poprosi³a go ¿eby wsta³ i przyniós³ sobie jakie¶ krzes³o, bo ten fotel "to fotel kiciusia", a kicius siê ju¿ zaczyn±³ przy fotelu denerwowaæ, lol. nie jestem jakim¶ przeciwnikiem kotów, ale wolê od nich psy

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2006 20:37 ]
poza tym z kotem bym sobie w nogê nie pogra³! :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Zwierzaki
« Reply #13 on: 2006-04-09, 20:41:55 »
Quote from: manowce
i jak mo¿na nie lubiæ kotów?! te zwierzaki maj± charakter, osobowo¶æ, ka¿dy jest inny - nie to, co psy. szczególnie te ma³e szczekade³ka.


bez przesady. jak siê rzek³o wy¿ej, nie przepadam za ma³ymi rasami psów. ale nie uwa¿am, ¿e ka¿dy ma³y ujadaj±cy wyp³osz jest taki sam (poza tym, ich ujadanie form± obrony, a poza tym s± czêsto rozpieszczone przez swoich w³a¶cicieli). tak samo wiêksze rasy - bez wzglêdu na to, czy rasa m±drzejsza czy g³upsza, sprytniejsza czy leniwsza, poza cechami dziedzicznymi, ka¿dy osobnik ma swój charakter i swój indywidualny zespó³ zachowañ. przypisywanie osobowo¶ci tylko kotom to stereotyp.

Floe

  • Posts: 194
  • Karma: +0/-0
Odp: Zwierzaki
« Reply #14 on: 2006-04-09, 20:49:53 »
Co kto woli  :wink:  Ja mam pieska rasy owczarek niemiecki d³ugow³osy i ¿ó³wia wodno - l±dowego czerwonolicego. Kiedy¶ mój tata hodowa³ pszczo³y  :mrgreen2:, pozatym w lecie czêsto sarenki przychodza pod mój p³ot  :wink:. Jaki¶ miesiac temu zmar³ mi chomiczek  :(
I can't see the meaning of this life I'm leading
I try to forget you as you forgot me ...