Author Topic: Zwierzaki  (Read 57399 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Zwierzaki
« Reply #15 on: 2006-04-09, 20:59:24 »
Quote from: manowce
w poradniku dla hodowców szczurów napisali, ¿e nie trzeba im kupowaæ tych dziwacznych kó³ek do "zabawy". dlaczego? bo szczury nie s± takie g³upie jak chomiki :3 poza tym chomiki ¶mierdz± i s± nudne.

Otó¿ to  :mrgreen2:

Co do ¿ó³wia to przypomina mi siê kolega z wczesnej podstawówki. Opowiada³, ¿e kupili sobie z siostr± ¿ó³wia, ale pewnego dnia (jako¶ tak pó¼n± jesieni± chyba) schowa³ siê do skorupy i mimo maltretowañ i nalegañ nie chcia³ z niej wyj¶æ. I wiecie co zrobi³ szanowny mój kolega? Wyrzuci³ smacznie ¶pi±cego snem zimowym ¿ó³wika  :shock:

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #16 on: 2006-04-09, 21:08:50 »
niestety, niektóre zwierzaki trafiaj± do podludzi, którzy nie potrafi± o nie zadbaæ. najgorsi z ludzi zniecaj±, krzywdz± zwierzêta. kiedy po moim osiedlu biega³ stary, bezdomny bokser, kilkana¶cie rodzin go karmi³o i dzieci siê z nim bawi³y. by³ ³agodny i przede wszystkim wszyscy mu wspó³czuli. wszyscy poza jednym kolesiem, który wyprowadzaj±c swojego psa chodzi³ z pistoletem w kieszeni ( nawet siê przed moj± matk± popisywa³ ), w razie gdyby bokser podszed³
inna s±siadka, stara komunistka ( po³owa mojego miasta, a ju¿ wogóle osiedla, to czerwoni, za moj± ¶cian± mieszka stary ubek na przyk³ad a dwie ulice dalej stary ch**, ktory ma ksywê manucirzysta ( wiadomo czym siê zajmowa³ po wojnie )) zawsze gdy jaki¶ kot siê na osiedlu pojawi³ ( od razu ca³a dzieciarnia go karmi³a, bawi³a siê znim, a s±siad w podesz³ym wieku zbudowa³ nawet z paru desek schronienie ) zaraz dzwoni³a do schroniska czy na stra¿ miejsk±
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Zwierzaki
« Reply #17 on: 2006-04-09, 21:20:20 »
Wezyr Soja moja historia nie by³a raczej przyk³adem bestialstwa, ale nie¶wiadomo¶ci i g³upoty ma³ych dzieci... Ale i tak szkoda ¿ó³wika...

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #18 on: 2006-04-09, 21:23:49 »
Quote from: djdioda
Wezyr Soja moja historia nie by³a raczej przyk³adem bestialstwa, ale nie¶wiadomo¶ci i g³upoty ma³ych dzieci... Ale i tak szkoda ¿ó³wika...

w takim razie g³upie dzieci i nieodpowiedzialni rodzice. nie mo¿na ma³ym dzieciom kupowaæ zwierz±t je¶li siê im nie wyja¶ni, ze to nie s± zabawki
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #19 on: 2006-04-09, 21:31:56 »
Quote from: andreas
Quote from: manowce
a psy lubiê tylko du¿e; te ma³e (typu: jamnik, york) to nie s± psy, tylko równowa¿niki psów.


true.

Nie znacie sie. Jamnik to najprawdziwszy pies, bystre toto, madre i w ogole super (co do yorkow to sie zgodze, takie cos do niczego nie sluzy). Ale u mnie w domu zawsze byla jamniczka, bo to najlepszy pies, jakiego mozna miec.
Pierwsza ojciec przyniosl doma, jak mialam rok... (wtedy jeszcze w kamienicy mieszkalismy i sie nadawala) Polowka, czarna podpalana. Swietna byla, z tego rodzaju, co mniej kombinuja, a chca sie wykazac. Madrzejszego psa nie widzialam. Wychowala nam wszystkie koty i psy, jakie pozniej mielismy. Razem z nami chorowala na ospe wietrzna ;) Stara juz byla, jak umarla, prawie 15 lat miala. I potem trudno mi bylo zaakceptowac ta, ktora teraz mamy (brazowa 3/4), kombinatorka straszna, udaje glupka wiekszego, niz jest, ale na wiosne okazala psie uczucie, wykazala sie odpowiedzialnoscia i zajela sie porzuconymi kociakami, chociaz na codzien koty gania i zyc im nie daje.
Zreszta u mnie w domu to byly przewaznie psy mysliwskie, a jamnik to najlepszy pies na kaczki* (a podobno to norowiec :P).

--
*? :D

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Zwierzaki
« Reply #20 on: 2006-04-09, 21:37:14 »
gwoli ¶cis³o¶ci: dla mnie ma³y pies nie równa siê z du¿ym nie dlatego, ¿e jest g³upszy. ale dlatego, ¿e nie mo¿na siê z nim tak pobawiæ jak z du¿ym. ma³ego zwierzaka ³atwiej jest uszkodziæ.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #21 on: 2006-04-09, 21:37:55 »
Wezyr Soja, moim zdaniem za czêsto przeklinasz, negatywne emocje mo¿na i bez tego wyra¿aæ, a wtedy posty czyta siê przyjemniej.

wracaj±c do zwierzaków - zdecydowanie jestem za kotami, chociazby dlatego, ¿e nie przywi±zuj± siê tak bezmy¶lnie do ludzi, jak psy, a mimo to potrafia przyj¶æ siê poprzytulaæ i s± towarzyskie (a przynajmniej mój - Minder po¶wiadczy).

z psów lubiê tylko te du¿e, bo z nich emanuje prawdziwa psowato¶æ - im wiêkszy i bardziej kud³aty, tym lepszy (: taki np.: nowofundland to jest co¶!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #22 on: 2006-04-09, 21:52:42 »
manowce: naliczy³em siê a¿ dwóch przekleñstw, z czego jedno z gwiazdkami  8) Ju¿ ich nie ma (''edytuj'')

co to za plus, ¿e koty siê nie przywi±zuj± bezmy¶lnie do ludzi?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #23 on: 2006-04-09, 21:56:26 »
w³a¶nie chodzi o to, ¿e siê przywi±zuj±, ale nie bezmy¶lnie - bezmy¶lno¶æ to, zdaje siê, wada.

chodzi o to, ¿e je¿eli kot jest ¼le traktowany, to nie bêdzie siê ³asi³ do prze¶ladowcy, nie bêdzie zabiega³ o jego mi³o¶æ ¶lepo ufaj±c, chocia¿ za ka¿dym razem dostaje. tylko psy tak maj±. no i ludzie, oczywi¶cie.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #24 on: 2006-04-09, 22:00:17 »
ej,mo¿e rybki mojego brata s± do niego nie-bezmy¶lnie bardzo przywi±zane. te¿ mi plus :)
psy wcale siê bezmy¶lnie nie przywi±zuj±. one po prostu bardziej kochaj± swoich w³a¶cicieli. kociakom zale¿y na tym ¿eby je nakarmiæ i podrapaæ. nie maj± odruchów typu skoczyæ na w³a¶ciciela i go pocieszyæ gdy jest zdenerwowany, stan±æ w jego obronie itp. chyba 1:0 dla psów? :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #25 on: 2006-04-09, 23:17:15 »
Quote from: Wezyr Soja
nie maj± odruchów typu skoczyæ na w³a¶ciciela i go pocieszyæ gdy jest zdenerwowany, stan±æ w jego obronie itp.


widaæ, ¿e mia³e¶ ma³o do czynienia z kotami. mój kot jak najbardziej jest sk³onny do takich zachowañ, a poza tym do ca³ej masy innych. jest niesamowity. Minder potwierdzi.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #26 on: 2006-04-09, 23:41:21 »
Quote from: manowce
(...) je¿eli kot jest ¼le traktowany, to nie bêdzie siê ³asi³ do prze¶ladowcy, nie bêdzie zabiega³ o jego mi³o¶æ ¶lepo ufaj±c, chocia¿ za ka¿dym razem dostaje. tylko psy tak maj±. no i ludzie, oczywi¶cie.

 :shock:  Dla mnie to nie jest oczywiste. Dla mnie to jest patologiczne, w przypadku ludzi. A pies... wie, ze jest zalezny, a w kazdym razie tak mu sie wydaje. Ale nie wszystkie tak maja, mozesz mi wierzyc na slowo.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #27 on: 2006-04-09, 23:56:38 »
Quote from: Kasandra
[Dla mnie to nie jest oczywiste. Dla mnie to jest patologiczne, w przypadku ludzi.


Kas, tam by³o przerysowanie i du¿a dawka ¿yciowego cynizmu (;

co do psów - nie wiem, byæ mo¿e s± wspania³e. ale ja tego nie odczuwam.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #28 on: 2006-04-10, 00:01:09 »
I tak kozy sa najlepsze.
A cynizmu mi nie musisz tlumaczyc ;) Tylko, ze sa tacy ludzie i to mnie dziwi... :/

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Zwierzaki
« Reply #29 on: 2006-04-10, 00:40:28 »
Posiadam rybki, dwie - Floriana glonojada i Myszkê, z³ot± rybkê, która mi wyp³owia³a i jest bia³a z pomarañczow± idiotyczn± krop± na czole. Szkoda gadaæ. Przedtem mia³am Karolka - tez welonka, pomarañczowego.

Psów siê bojê - mo¿e raczej nie umiem siê przy nich zachowaæ. Zupe³nie mnie nie krêc±.

Koty ubóstwiam, tak mi siê przynajmniej zdaje, bo nie mam. Ale i tak. Takiego szarego dachowca bym chcia³a...
wszystko, co sko¶ne.

 

lofty-success