Author Topic: Zwierzaki  (Read 57441 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #45 on: 2006-04-10, 20:35:52 »
Quote from: mona700
MOJE by³y inteligentne


tzn.? przyk³ad poproszê. na wrotkach je¼dzi³y, cytowa³y Shakespeare'a czy dokonywa³y w pamiêci obliczeñ na liczbach urojonych? (;
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #46 on: 2006-04-10, 21:06:04 »
mona700: co to znaczy, ze masz "odpowiednie podejscie do chomików"?

ps. czy wam te¿ piekielnie wolno chodzi forum?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #47 on: 2006-04-10, 21:12:22 »
Reagowa³y na imiê, przytula³y siê tak s³odzi ^^  :P , robi³y ró¿ne akrobacje na ró¿nych powierzchniach p³askich (o ile mia³y one krawêdzie z których mo¿naby by³o skakaæ) :lol: Ale nie skaka³y bezmy¶lnie, o nie! Zawsze czeka³y na trampolinê w mojej postaci (a raczej mojej bluzki)  :lol: No i przede wszystkim nie zaznacza³y swojego terytorium (a szczurki to robi± notorycznie). Jeszcze apropos tego,¿e chomiki ¶mierdz± - jak siê im sprz±ta regularnie, to nie ¶mierdz± :P

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 21:19 ]
A odpowiednie podej¶cie polega na szybkim oswajaniu. W ten sam dzieñ, w którym przynosi³am chomiki do domu bra³am je na rêce, aby ju¿ od pierwszych chwil mog³y siê do mnie przyzwyczaiæ. Literatura chomicza podaje, ¿e oswajanie powinno byæ dokonywane po kilku dniach.
Mia³am kiedy¶ chomika, który mia³ ju¿ chyba ze 4 miesi±ce (to by³ mój pierwszy chomik) jak go kupi³am i niestety stwierdzam, ¿e im pó¼niej oswajamy chomika, tym jest bardziej krn±brny tudzie¿ dziki hehe  :D
Fata viam invenient

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Zwierzaki
« Reply #48 on: 2006-04-10, 21:21:26 »
mona700 no dobra, Badyl zachowywa³ siê do¶æ spokojnie i pokojowo, nie ucieka³ i siê ze mn± bawi³, ale i tak szczurki s± inteligentniejsze, mo¿na je wiêcej nauczyæ ;) A co do znaczenia terytorium to nie jest to kwestia inteligencji tylko instynktu, przy czym wiêksze tendencje do znaczenia terytorium maj± samce (przy okazji dodam, ¿e samce s± bardziej ufne, wiêc s± dobre na pocz±tek, przynajmniej z moimi tak by³o).

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #49 on: 2006-04-10, 21:30:35 »
Quote from: mona700
reagowa³y na imiê, przytula³y siê


¿adne zwierzê nie raguje na imiê. to jest reakcja na konkretne d¼wiêki, jakie tworzymy za pomoca aparatu mowy (ka¿dy futrzak reaguje na inny sposób i miejsce artykulacji).

jak rozumiesz pojêcie przytulania siê? jak pu¶cisz chomika na ramiê, to bêdzie po Tobie chodzi³, owszem, a poza tym? (nie czepiam siê, tylko chcê wiedzieæ jak to rozumiesz)


Quote
nie zaznacza³y swojego terytorium (a szczurki to robi± notorycznie)


bzdura! to zale¿y od szczura i warunków 'mieszkalnych'. zawsze zaznaczaj± swoj± klatk± i okolice miejsca, w którym ¶pi±. nie za³atwiaj± siê w innych czê¶ciach mieszkania, chyba, ¿e zostawia siê je poza klatk± na ca³e dnie - po d³u¿szym czasie wolno¶ci zaczynaj± traktowaæ te przestrzenie jako swoje terytorium i wtedy je znacz±. ale to siê zdarza tylko w przypadku ludzi, którzy puszczaj± bezmy¶lnie ogonki samopas i nie dbaj± o nie.

poza tym szczury przywi±zuj± siê do ludzi i rozpoznaj± ich po zapachu. potrafi± siê bawiæ i lgn± do w³a¶ciciela. chomiki puszczone luzem zmykaj± gdzie popadnie (wiem, bo testowa³am - brat ma chomika) i nie s± zainteresowane powrotem do klatki. szczury wracaj± same, bo to ich dom - tam ¶pi± i jedz±.

ponadto szczury buduj± gniazda i maj± wysoce rozwiniête zdolno¶ci budowlane ogólne, potrafi± sobie "urz±dziæ" samodzielnie ca³± klatkê, przy czym wynajduj± ró¿ne ciekawe rozwi±zania na trwa³o¶æ konstrukcji.

no i nie biegaj± w tym beznadziejnym kó³ku. bo wiedz±, ¿e nigdzie nie dobiegn±. i ¿e to g³upie (; znajduj± sobie za to inne rozrywki - uwielbiaj± byæ drapane po brzuszkach, wspinaj± siê, bujaj± w hamakach, nawet w chowanego potrafi± siê bawiæ!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #50 on: 2006-04-10, 22:06:00 »
Quote from: manowce
ponadto szczury buduj± gniazda i maj± wysoce rozwiniête zdolno¶ci budowlane ogólne, potrafi± sobie "urz±dziæ" samodzielnie ca³± klatkê, przy czym wynajduj± ró¿ne ciekawe rozwi±zania na trwa³o¶æ konstrukcji.


 :lol: , kto tu chcia³ i¶æ na architekturê?  :lol:  :lol:

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 22:08 ]
bez szczurków nie przyjmuj±  :rolleyes:  :lol:  :lol:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #51 on: 2006-04-10, 23:22:39 »
Tak jako ciekawostka: cierniki tez buduja gniazda. Obserwowalam kiedys 2 pod pomostem, jak w pyszczkach znosza jakies patyczki, trawki, trzcinki i buduja domki. Jedyne interesujace mnie ryby (poza jadalnymi, ktore bardzo lubie  :twisted: )

eBAT

  • Guest
Odp: Zwierzaki
« Reply #52 on: 2006-04-11, 11:37:42 »
Ogolnie lubie wszystkie zwierzeta domowe, ale najbardziej to psy i koty :)
Na razie mam tylko psa ale mysle o zafundowaniu sobie rybek lub chomika :wink:
A o to gwiazda dzisiejszego programu:
 

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Zwierzaki
« Reply #53 on: 2006-04-11, 17:20:24 »
Ok. To ja Wam poka¿ê moj± prawie roczn± rybeñkê...
-> zli¿enie (lamp± po szybie...)
-> a taki ma kolor :)
...If I call will you come and will you save me?

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Zwierzaki
« Reply #54 on: 2006-04-11, 17:42:52 »
Quote from: manowce
jak rozumiesz pojêcie przytulania siê? jak pu¶cisz chomika na ramiê, to bêdzie po Tobie chodzi³, owszem, a poza tym? (nie czepiam siê, tylko chcê wiedzieæ jak to rozumiesz)
jak po mnie chodzi³ (ja znajdowa³am sie wtedy w pozycji pó³le¿±cej) to potrafi³ przytuliæ siê do mojego policzka, z reszt± nie potrafiê tego obrazowo wyt³umaczyæ. -_-
Quote from: manowce
bzdura! to zale¿y od szczura i warunków 'mieszkalnych'

ja zostajê przy swoim, mia³am niejednokrotny kontakt ze szczurami, nie tylko szczurami djdiody :P i niestety, spotka³am siê z zaznaczaniem terenu na mojej osobie. I nie bêdê przekonywaæ wszystkich nad wy¿szo¶ci± chomika nas szczuram czy szczura nad chomikiem, bo uwa¿am ¿e ka¿dy z nas ma z nimi inne do¶wiadczenie. To prawie tak, jak z wojn± dotycz±c± kotów i psów. Dziêkujê za uwagê.
Fata viam invenient

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #55 on: 2006-04-11, 20:43:36 »


a to mój bobas dwa dni po kupnie ( ok. 8 tygodni ), teraz ma 'juz' 10 miechów
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #56 on: 2006-04-11, 20:57:30 »
Quote from: Soja
a to mój bobas dwa dni po kupnie


jaki s³odki! *awwww*

moje stadko:

1. Kapsel the kot
2. Lu the szczuras
3. Pi the szczuras
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Zwierzaki
« Reply #57 on: 2006-04-11, 21:01:59 »
a próbowa³a¶ im wszystkim zrobiæ razem zdjecie?  :twisted:  :twisted:  :twisted:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Zwierzaki
« Reply #58 on: 2006-04-11, 21:36:50 »
mój kot kulturalnie szczury olewa, wiêc nie ma problemu, tylko podejrzewam, ¿e odmówi³yby pozowania i rozlaz³yby siê w ró¿nych kierunkach.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

eBAT

  • Guest
Odp: Zwierzaki
« Reply #59 on: 2006-04-11, 21:54:10 »
Za to mojego hau hau ju¿ samochód raz przejecha³  :mrgreen2:  Ale prze¿y³, choæ bliski ju¿ by³ odej¶cia na "drug± stronê" :P 8)

 

lofty-success