Author Topic: Uroki Twojego miasta  (Read 22886 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Uroki Twojego miasta
« on: 2006-04-15, 22:37:52 »
Jako ¿e zbli¿aj± siê wakacje i ogólnie letni sezon urlopowy, proponujê zamieszczaæ zdjêcia najciekawszych i/lub najpiêkniejszych miejsc w Waszym mie¶cie lub jakiejkolwiek miejscowo¶ci, któr± chcieliby¶cie poleciæ innym do odwiedzenia. Nalegam, aby zdjêcia by³y w³asnej roboty, bo wiadomo, ¿e s± bardziej naturalne. Proponujê te¿ do ka¿dego zdjêcia umie¶ciæ krótki opis co fota pzedstawia :)

Gar¶æ fotek z mojego ukochanego dwumiasta, Bielska-Bia³ej. Zwróæcie uwagê na ilo¶æ zieleni  :mrgreen2:

Plac przed Teatrem Polskim, widok z murów zamku:


Plac Boles³awa Chrobrego, po lewej widoczny zamek Su³kowskich:


Ulica Krasiñskiego, widok w kierunku placu Chrobrego:


Wiêcej fotek mam nadziejê wkrótce :D
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Uroki Twojego miasta
« Reply #1 on: 2006-04-15, 23:15:48 »
Na razie w³asnych fotek nie mam, ale mogê zareklamowaæ, ¿e moje miasto (Grudzi±dz) to obecnie strefa 0, czyli wedle oficjalnych znaków "obszar zapowietrzony wysoce zjadliw± ptasi± gryp±" :P  8)

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Uroki Twojego miasta
« Reply #2 on: 2006-04-16, 00:31:33 »
:shock: zdumiewajace,wlasnie dzis mialem zalozyc bardzo podobny temat!
akurat fotek nie posiadam,ale jak cos bede mial to od razu zamieszcze.
ale jesli chodzi o Dêbice to raczej jest to miasto niczym szczegolnym sie nie wyroznajace,zwyk³e,do wielkich raczej sie nie zalicza(50000 tys mieszkancow),bez jakis zabytkow architektonicznych albo walorow przyrodniczych.w miare zadbane ale bez wiekszych rewelacji i zachwytow  :)
natomiast jesli chodzi o Lublin,w ktorym studiuje,to niestety tez jestem tym miastem troche rozczarowany.niestety jest biedne i wogole nie wykorzystuje potencjalu w nim drzemiacego.mogloby byc ciekawe gdyby byly pieniadze i checi,ale i tego i tego nie ma wiec jest jedna wielka lipa! :|
ale jesli chodzi o wakacje,to na jednodniowy wypad moge polecic miasto w ktorym sie urodzilem- £añcut.jest tam bardzo piekny palac i niezwykle urokliwy park.szczerze polecam  :)
jak gdzies znajde albo dorobie fotki to dolacze.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Uroki Twojego miasta
« Reply #3 on: 2006-04-16, 00:57:00 »
Ten temat nie s³u¿y do marudzenia na swoje miasto! Moim zamiarem jest sk³onienie Was do poszukania tego, co w Waszym mie¶cie jest najpiêkniejsze! Kurdemol.

Nie marud¼, masster, tylko szuraj z aparatem w plener. Mogê ewentualnie poczekaæ, a¿ bêdzie bardziej zielono ;)
True Pagan Winter Crew

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Uroki Twojego miasta
« Reply #4 on: 2006-04-16, 02:23:50 »
Quote from: minder
Nie marud¼, masster, tylko szuraj z aparatem w plener. Mogê ewentualnie poczekaæ, a¿ bêdzie bardziej zielono ;)

dobra,luz,zrobie co w mojej mocy :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Uroki Twojego miasta
« Reply #5 on: 2006-04-16, 11:16:45 »
no ja siê chyba po prostu do³±cze do twojego postu minder :]
brakuje tylko zdjêcia Bielska z Szyndzielni!
ahh Bielsko...  =D>
selfbanned

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Uroki Twojego miasta
« Reply #6 on: 2006-04-16, 14:06:58 »
nie przyje¿d¿ajcie do Warszawy! tu NIC nie ma! do dupy to miasto! odradzam!

o_.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Uroki Twojego miasta
« Reply #7 on: 2006-04-16, 14:15:06 »
manowce, nie do koñca jestem w stanie siê z Tob± zgodziæ :D
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Uroki Twojego miasta
« Reply #8 on: 2006-04-16, 14:35:11 »
stolica sux. od samego chodzenia po niej mo¿na dostaæ depresji. ja wolê ma³e miasta, a ju¿ najbardziej okolice miast
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Uroki Twojego miasta
« Reply #9 on: 2006-04-16, 16:47:01 »
Quote from: minder
manowce, nie do koñca jestem w stanie siê z Tob± zgodziæ :D


pyta³ siê Ciebie kto¶ kiedy¶ co¶? q:

ja polecam Kazimierz Dolny - jest przepiêkny (:
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Uroki Twojego miasta
« Reply #10 on: 2006-04-16, 17:02:21 »
Quote from: manowce
ja polecam Kazimierz Dolny - jest przepiêkny (:

zgadzam sie w zupelnosci.bardzo piekne miejsce,niesamowity klimat ma,jak macie mozliwosc to jedzcie tam :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Uroki Twojego miasta
« Reply #11 on: 2006-04-16, 18:20:09 »
ja nie licz±c mojego miasta mam sentyment do starych dobrych Karkonoszy czyli Szklarskiej Porêby i Karpacza.
a w Kazimierzu Dolnym nie by³em.
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Uroki Twojego miasta
« Reply #12 on: 2006-04-16, 18:51:43 »
Quote from: masster
ale jesli chodzi o wakacje,to na jednodniowy wypad moge polecic miasto w ktorym sie urodzilem- £añcut.jest tam bardzo piekny palac i niezwykle urokliwy park.szczerze polecam  :)
jak gdzies znajde albo dorobie fotki to dolacze.

Dziadkowie maj± star±, wiejsk± cha³upê na Roztoczu, w³a¶nie w okolicach £añcuta, Lublina, itd. Co roku spêdzam tam wakacje, i nie s± to wcale jednodniowe wypady :mrgreen2:
A Warszawa? Mimo ¿e wszyscy narzekaj± na stolicê (kiedy¶ te¿ ci±gle to robi³em), muszê powiedzieæ ¿e jestem bardzo przywi±zany do tego miasta. Teraz jak wiêkszo¶æ czasu spêdzam za granic± odczuwam jaki¶ brak tego ca³ego syfu, ba³aganu, korków, ale te¿ parków, starówki, Powi¶la (tam siê zreszt± wychowa³em, teraz mieszkam na dresowatej, brudnej, zapyzialej pradze po³ódnie)... Ale i tak moim marzeniem jest mieszkaæ w Krakowie :mrgreen2:
Strasbourg z kolei jest miastem bardzo czystym, zadbanym, "ekologicznym" jak to tam mówi± (zupe³nie co innego ni¿ Pary¿). Wbrew pozorom jest bardzo ma³e (niby stolica europejska, a mo¿na spokojnie zwiedziæ miasto na piechotê), ale przez to przyjazne i otwarte, dlatego te¿ przyje¿d¿a tam bardzo du¿o studentów (miêdzy innymi ja  :mrgreen2: ). A do tego nie jest drogo!

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Uroki Twojego miasta
« Reply #13 on: 2006-04-16, 23:48:42 »
Co do £añcuta to potwierdzam, mam tam rodzinkê i kiedy¶ wycieczki do pa³acyku zalicza³em obowi±zkowo :]
A co do mojego miasta, to sporo tu zieleni i kilka ciekawych miejsc z replik± piramidy Cheopsa w³±cznie :lol: . No i oczywi¶cie browar który roztacza swoj± woñ nad czê¶ci± miasta. Wycieczki po browarze s± za free podobnie jak konsumpcja piwa podczas takowych wypadów. Przy czym piwo tyskie lane w browarze wcale nie smakuje jak tyskie. Jest 100x lepsze i mocniejsze. Gdyby kto¶ z wiêksz± grup± przeje¿d¿a³ przez miasto, warto wcze¶niej zamówiæ sobie zwiedzanie. Je¿eli komu¶ siê spieszy nale¿y zg³osiæ przed jego rozpoczêciem, ¿e jest siê w celach g³ównie konsumpcyjnych  :mrgreen2:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Uroki Twojego miasta
« Reply #14 on: 2006-04-17, 00:35:17 »
Dobra, ludziska, ale gdzie s± zdjêcia? ;)
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success