Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 186574 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

6maciek66

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #345 on: 2009-03-28, 08:25:38 »
Znajomo¶æ z Opeth zawdziêczam radiu. Mój pierwszy album to Blackwater Park. Po raz pierwszy us³ysza³em w Trójce w 2001 roku, Piotr Kaczkowski prowadzi³ popo³udniow± audycjê  w sobotê i w zwi±zku z premier± albumu zaprezentowa³ The Drapery Falls i inne utwory, których tytu³ów ju¿ nie pamiêtam. Wówczas Piotr Kosiñski mia³ swój program w nocy z soboty na niedzielê i równie¿ prezentowa³ Blackwater Park. Tak wiêc  ci±gu kilku godzin dane mi by³o uslyszeæ Opeth po raz pierwszy u dwóch ulubionych prezenterów radiowych.

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #346 on: 2009-03-28, 14:36:30 »
Ja tak samo. Na antenie lubelskiego radia Centrum pozna³em Blackwater Park.

Mastodon177

  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #347 on: 2009-04-19, 22:35:28 »
hmmm ja natkn±³em siê przypadkiem na opeth, nudz±c siê i klikaj±c byle co na youtube. Pierwszy utwór jaki przes³ucha³em to bleak i ju¿ zosta³ moim utworkiem no1  :D  tak polecia³o, wszystkie albumy Opeth przerobione, a ulubionym kr±¿kiem zostaje chyba nadal Blackwater park, chociaz miesi±c temu powiedzia³bym inaczej  :D ale muzyka Opeth ma to do siebie ¿e jest siê zakochanym w tym co siê aktualnie s³ucha, taka jest moja opinia ;)

pozdrawiam wszystkich fanów ;)

Kasiej

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #348 on: 2009-05-11, 15:37:10 »
Moja przygoda z Opeth zaczê³a siê od Damnation :)

/ Tak poza tym, to witam wszystkich, jestem tu nowa :mrgreen:

Wazne22

  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #349 on: 2009-05-13, 19:16:45 »
Ja tez witam, jestem nowy, a moja przygoda z Opeth rowniez zaczela sie od albumu Damnation, dotychczas mojego ulubionego, aczkolwiek znam juz prawie calosc tworczosci Opeth i kazdy ich album jest wyjatkowy, kazdy jest na swoj sposob ulubiony i ma swoja speczficzna i niepowtarzalna magie   :)

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #350 on: 2009-05-14, 11:50:37 »
A ja wszystkich witam, bo jestem nowy  :D Moim pierwszym albumem y³ "Morningrise", a pierwszym utworem, jaki z niego us³ysza³em, by³ "To Bid You Farewell". Od razu mi siê spodoba³, a po przes³uchaniu ca³a p³yta. To byla muzyka, jakiej od zawsze szuka³em: z jednej strony ciê¿kie gitary, death metalowa m³óca, growling, a z drugiej czyste, liryczne ¶piewanie przeplatane wstawkami spokojnymi partiami gitary. Opeth to wszystko po³±czy³ w mistrzowski sposób :)

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #351 on: 2009-07-21, 21:44:11 »
te¿ stwierdzi³em ¿em nowy w tym spo³eczeñstwie wiêc wyja¶nienie siê nale¿y...
pocz±tki z Opeth mia³em dwa... kiedy najciê¿sz± muzyk± której s³ucha³em by³a Metallica, zaczyna³em budowaæ o³tarzyk Floyd'om (których czczê do dnia dzisiejszego, a ¶mieræ Wrighta by³a najbardziej smuc±c± mnie ¶mierci± artysty) kumpel próbuj±cy namówiæ mnie do muzyki spod znaku Z£A poza emperorami innymi (black metal mi dalej nie podchodzi jako¶) by³ Opeth w³a¶nie, z tym ¿e mnie zainteresowa³a tylko p³yta Damination i to ona by³a pierwsza. Kilka lat pó¼niej Piotru¶ nabra³ trochê oleja do ³ba i nagle przypadkiem objawi³o mu siê Morningrise... ¦wiat dla niego ju¿ nigdy nie by³ taki sam... Jesieñ dla niego ju¿ zawsze by³a pe³na uroku i klimatu...
mia³o byæ skrótowo?
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

bartekowca666

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • Mój profil w Last.fm
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #352 on: 2009-07-24, 03:19:11 »
Witam! Nie jestem jedn± osob± która postem w tym w±tku zaczyna przygodê z forum.

Krótko: Ghost Reveries (gdyby pytaæ o ulubion± p³ytê to te¿ GH)


D³ugo:
Gdy by³em ma³ym knypkiem (7-8 lat ;-)) zacz±³em zwracaæ uwagê na muzykê. Z pocz±tku s³ucha³em takich kapel, jak AC/DC czy Iron Maiden. Maj±c 10 lat za spraw± sióstr zakocha³em siê w symphonic metalu - Nightwish, Sirenia, Epica... I przez dobre kilka lat s³ucha³em tylko tego. Wreszcie kilka lat temu przypadkiem zobaczy³em teledysk do piosenki Entrance of the Conflagration. I pokocha³em Trivium mi³o¶ci± wieczn±... ale nie o tym. Monia <jedna z sióstr> zaczê³a s³uchaæ raz masakrycznego darcia mordy, raz czego¶ spokojnego. Tak, to by³ Opeth! Mia³a spiracon± ca³± dyskografie ;-) Pamiêtam jak siê cieszy³a, gdy wreszcie kupi³a swoj± pierwsz± p³ytê - Ghost Reveries (w limitowanej wersji z DVD). Podchodzi³em do niej sceptycznie - strzêpki, które dochodzi³y do mnie nie zachêci³y mnie. A¿ wreszcie jakie¶ pó³ roku temu us³ysza³em Reverie-Halequin Forest. I tak siê zaczê³o - powoli przebija³em siê przez wszystkie albumy. Totalnie nie podoba mi siê ProgRockowy Opeth - wiêc domy¶lacie siê, jakie p³yty i piosenki mi siê nie podobaj±. Jaki¶ miesi±c temu uda³o mi siê dorwaæ limitowan± wersjê Watershed na Allegro ;-). Jak mo¿ecie zobaczyæ na moim muzycznym profilu w Last.fm, odtworzeñ Opetha mam prawie 4000, z czego 1200 to The Lotus Eater, 800 to Ghost of Perdition, a 400 to Hessian Peel.
« Last Edit: 2009-07-24, 03:22:32 by bartekowca666 »
<prawie jak podpis>

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #353 on: 2009-07-25, 02:51:26 »
Jak mo¿ecie zobaczyæ na moim muzycznym profilu w Last.fm, odtworzeñ Opetha mam prawie 4000
Lans.efê s³u¿y, jak sama nazwa wskazuje, do lansowania siê. To, ile kto¶ skroblniêæ czego¶ ma, nie jest nawet wska¼nikiem fanbojowstwa, tylko lansiarstwa, sorry. Taka refleksja trochê OT, ale nie mog³am siê powstrzymaæ.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #354 on: 2009-07-25, 21:58:00 »
Jak mo¿ecie zobaczyæ na moim muzycznym profilu w Last.fm, odtworzeñ Opetha mam prawie 4000
Lans.efê s³u¿y, jak sama nazwa wskazuje, do lansowania siê. To, ile kto¶ skroblniêæ czego¶ ma, nie jest nawet wska¼nikiem fanbojowstwa, tylko lansiarstwa, sorry. Taka refleksja trochê OT, ale nie mog³am siê powstrzymaæ.

Oj Kas, Kas - nie wszyscy tak Lasta traktuj± :)

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #355 on: 2009-07-26, 18:35:10 »
Jak mo¿ecie zobaczyæ na moim muzycznym profilu w Last.fm, odtworzeñ Opetha mam prawie 4000
Lans.efê s³u¿y, jak sama nazwa wskazuje, do lansowania siê. To, ile kto¶ skroblniêæ czego¶ ma, nie jest nawet wska¼nikiem fanbojowstwa, tylko lansiarstwa, sorry. Taka refleksja trochê OT, ale nie mog³am siê powstrzymaæ.

Oj Kas, Kas - nie wszyscy tak Lasta traktuj± :)
Niestety wiêkszo¶æ owszem.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #356 on: 2009-07-27, 23:27:40 »
last siê skoñczy³ na kill'em all...


a tak serio to w momencie gdy siê sta³ p³atny...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #357 on: 2009-08-04, 00:14:08 »
Hmm... Mój pierwszy albumik to Ghost Reveries....

Metalu zacz±³em s³uchaæ hmm... ze dwa lata bêd±... niby to niedu¿o, ale z racji mojego wieku(14 lat) jednak nie tak ma³o... Kiedy¶ s³ucha³o siê umcia umcia i by³o siê "zajebistym" w¶ród ziomków, ciesze siê ¿e z tego wyros³em... Na metal nawróci³ mnie brat, za co bardzo mu dziêkujê(jak i równie¿ za to ¿e dziêki niemu mog³em pos³uchaæ Opeth na ¿ywo :) )...
Opeth zacz±³em s³uchaæ... Bardzo niedawno, bo pod koniec 2008 roku, piosenk± "Porcelain Heart"...
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #358 on: 2009-08-04, 00:19:18 »
Metalu zacz±³em s³uchaæ hmm... ze dwa lata bêd±... niby to niedu¿o, ale z racji mojego wieku(14 lat) jednak nie tak ma³o... Kiedy¶ s³ucha³o siê umcia umcia i by³o siê "zajebistym" w¶ród ziomków, ciesze siê ¿e z tego wyros³em...
Doros³e¶ do s³uchania grrrrwrrrszatan i bycia "zajebistym" w¶ród ziomków, gratulacje ;]

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #359 on: 2009-08-04, 00:44:53 »
Niet... To troszke nie tak... Nie bêdê siê t³umaczy³...
In the rays of the sun I am longing for the darkness...