Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 185964 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Elwis ¿yje!

  • Guest
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #45 on: 2004-04-22, 13:30:19 »
O dziwo? Dla mnie niestety Damnation! No, ale lepiej pó¼no ni¿ wcale. ;)

MARIAN

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
    • http://www.opeth.com
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #46 on: 2004-05-01, 16:32:42 »
Ja zaczyna³em od BLACKWATER PARK  :twisted:

amaZona

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • http://www.amazona.one.pl
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #47 on: 2004-05-25, 17:36:13 »
Pierwszym kawa³kiem Opeth jaki s³ysza³am by³ "Demon Of The Fall", albo "Nectar". Kolega nagra³ mi kilka mp3 Opeth. I prawdê mówi±c, jak pierwszy raz TO us³ysza³am to... od razu wy³±czy³am. Nie, ten wokal nie dla mnie, nie dla mnie ta muzyka...
Potem wpad³a mi w rêce chyba p³ytka z Metalmanii, jaka¶ sk³adanka, na której by³ kawa³ek "Hope Leaves". S³ucha³am, s³ucha³am... wspania³e. Zobaczy³am, ¿e to Opeth :-) Wróci³am wiêc do mojej starej p³ytki od kumpla i w³±czy³am "Demon Of The Fall", który wgniót³ mnie w krzes³o. Szczêka opad³a z wra¿enia. Niesamowite. Potem pos³ucha³am "Deliverance", "Nectar" i jakie¶ inne, w tej chwili nie pamiêtam ju¿ jakie. To by³o co¶ absolutnie genialnego. Nastêpnie ¶ci±gnê³am mp3 "Bleak". Nieprawdopodobne :shock:
Którego¶ dnia na moim biurku le¿a³a p³ytka "Damnation". Siostra mi za³atwi³a. Zag³osowa³am na Damnation, bo to by³ mój pierwszy album Opeth.
Nastêpn± by³a My Arms Your Hearse, kupiona prawie w ciemno [zna³am z niej tylko jeden kawa³ek]. I to by³ absolutnie trafny wybór.
No i potem polecia³o... Still Life, Blackwater Park, Deliverance...

Budus

  • Guest
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #48 on: 2004-06-24, 15:18:46 »
Ja swoj± przygodê z Opeth rozpocze³em od Blackwater Park i Morningrise.

artur

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #49 on: 2004-06-28, 00:48:17 »
Blackwater Park :wink:

mnojk

  • Guest
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #50 on: 2004-07-06, 18:02:47 »
Nie bêdê specjalnie orginalna, stwierdzaj±c ¿e by³ to Blackwater Park :)

Karollo

  • Guest
Re: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #51 on: 2004-07-10, 13:14:32 »
Moja przygoda z opeth zaczela sie stosunkowo niedawno.Pierwsza plyta ktora uslyszalem i ktora ukazuje wszystko to co najlepsze w tym fenomenalnym zespole byla kompozycja "Orchid".Ciesze sie ze wlasnie ta plyta otworzyla mi droge do poznania nowego, innego stylu(tak naprawde niepowtarzalnego)w muzyce.Choc oczywiscie nie twierdze, ze to najlepszy album :roll:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #52 on: 2004-07-15, 12:11:04 »
Ja rozpocze³em od Morningrise.

Riven

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #53 on: 2004-07-30, 10:30:19 »
Damnation :) Oj,jakmikumple prubowali tego Opetha wciskaæ... ale ten Growl...co za debil my¶la³em, ¿e tak drze jape :D:D:D:D ale po damnation zrozumia³em ze pozosta³e p³yty s± tak samo genialnie zaaran¿owane :D aaaaaj, BWP, Still Life Mrrr... :D:D ach, dopiero wtedy pojo³em jaki ten wokal jest boski :)

kasia

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #54 on: 2004-08-01, 17:06:20 »
BLACKWATER PARK.....
MAM PYTANIE :OD KIEDY OPETH GRA DEATH??? PRZECIE TO JEST PROGRESYWNY!!! A W WYSZUKIWARCE WP ZNALAZ£AM "Pierwsza polska witryna w ca³o¶ci po¶wiêcona szwedzkiej grupie death-metalowej Opeth. A na stronie wszystko o zespole: news, biografia, sylwetki muzyków, dyskografia, galeria zdjêæ, wywiady, recenzje, koncerty, linki, ksiêga go¶ci i inne..."
CZY JA O CZYM¦ NIE WIEM???

caress of stars

  • Guest
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #55 on: 2004-08-01, 19:14:07 »
Quote from: Riven
co za debil my¶la³em, ¿e tak drze jape :D:D:D:D


Bosz  :shock:   :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #56 on: 2004-08-02, 11:02:02 »
Quote from: kasia
BLACKWATER PARK.....
MAM PYTANIE :OD KIEDY OPETH GRA DEATH???

Jeden z pierwszych punktów netykiety brzmi:
Nie bêdziesz u¿ywa³(a) wielkich liter nadaremno. Uprzedzam, bêdê interweniowa³ poczynaj±c od edytowania postów. Potem wymy¶lê jakie¶ tortury.

Opeth gra death-metal od zawsze, a ¿e jest to progresywna odmiana death, to ju¿ inna historia. Wiesz, death-metal - darcie gard³a, ciê¿kie riffy i do³uj±ce tre¶ci oscyluj±ce wokó³ ¶mierci i przemijania.
Jako¶ ten zespól trzeba by³o zaklasyfikowaæ, a ¿e sami definiuj± siê jako g³êboko zakorzenieni w death, to nie bêdziemy dla nich na si³ê tworzyæ nowego gatunku muzyki w rodzaju "progresywny death-metal z elementami rocka symfonicznego".
True Pagan Winter Crew

kasia

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #57 on: 2004-08-02, 11:20:54 »
okij :!:

Master of Faith

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #58 on: 2004-08-07, 20:02:25 »
poza tym, imo, jak zwal tak zwal...co to za roznica? grunt, ze sie podoba, prawda?

Katera

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #59 on: 2004-09-01, 12:50:11 »
Morningrise...

mielismy z kapela zrobic covera 'To Bid You Farewell' i musialam sie nauczyc tego kawalka... potem przesluchalam caly... i tak sie przekonalam do growlu i zakochalam w Opeth...
a dor é de quem tem