Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 180539 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #135 on: 2005-06-16, 02:00:06 »
Quote from: djdzida
O, ja mam kontakt z kolesiem, który prowadzi³ (niestety, z pocz±tkiem tego roku audycjê zdjêli :( ) od ³adnych paru lat audycjê metalow± w radiu Grudzi±dz i ró¿ne rarytasiki dostawa³... Mo¿e mi siê uda odkupiæ jak bêdzie co¶ mia³ :mrgreen:


Za ca³ym szacunkiem, ale nie liczy³abym na to, ¿e radio Grudzi±dz dosta³oby co¶ takiego jak singiel Opeth :/ Chocia¿ zawsze warto spróbowaæ.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #136 on: 2005-06-16, 07:58:25 »
Quote from: Shad0w
Quote from: djdzida
O, ja mam kontakt z kolesiem, który prowadzi³ (niestety, z pocz±tkiem tego roku audycjê zdjêli :( ) od ³adnych paru lat audycjê metalow± w radiu Grudzi±dz i ró¿ne rarytasiki dostawa³... Mo¿e mi siê uda odkupiæ jak bêdzie co¶ mia³ :mrgreen:


Za ca³ym szacunkiem, ale nie liczy³abym na to, ¿e radio Grudzi±dz dosta³oby co¶ takiego jak singiel Opeth :/ Chocia¿ zawsze warto spróbowaæ.


Z ca³ym szacunkiem, ale by³ okres czasu, ¿e w radiu Grudzi±dz by³a jedyna w Polsce audycja typowo metalowa, wiêc tym bardziej powinni dostawaæ najró¿niejsze materia³y. Z reszt± to zale¿y raczej od kontaktów jakie ma prowadz±cy audycjê, a nie od rozmiaru miasta. Prêdzej zatem radio Grudzi±dz dostanie singiel Opeth, ni¿ np. radio Wawa.
Ech, to zadufanie w sobie wielkomiejskich warszawiaków  :?  :?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #137 on: 2005-06-16, 11:20:37 »
Quote from: djdzida

Z ca³ym szacunkiem, ale by³ okres czasu, ¿e w radiu Grudzi±dz by³a jedyna w Polsce audycja typowo metalowa, wiêc tym bardziej powinni dostawaæ najró¿niejsze materia³y. Z reszt± to zale¿y raczej od kontaktów jakie ma prowadz±cy audycjê, a nie od rozmiaru miasta. Prêdzej zatem radio Grudzi±dz dostanie singiel Opeth, ni¿ np. radio Wawa.


Ale ja nie mówiê tutaj o rozmiarach miasta, czy znamienito¶ci radia Grudzi±dz, chodzi raczej o fakt, ¿e singiel dosta³yby wiêksze rozg³o¶nie, nawet gdyby nie mia³y audycji stricte metalowych. Poza tym wypada³oby sprawdziæ w którym roku ukaza³ siê singiel i trafi³ do radia (czy wtedy nie by³o ju¿ wiêkszego zainteresowania tym rodzajem muzyki).

Quote
Ech, to zadufanie w sobie wielkomiejskich warszawiaków  :?  :?


Nie musisz na mnie z góry naskakiwaæ :/ Nie jestem zapatrzon± w siebie warszawiank± i nie uwa¿am, ¿eby miasto, w którym mieszkam, by³o lepsze od innych, poza tym nigdzie nie napisa³am, ¿e to akurat Warszawa mia³aby dostaæ ten singiel, nie widzê powodu, ¿eby siê od razu na mnie rzucaæ  :shock:
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #138 on: 2005-06-16, 11:43:46 »
Code: [Select]

                                    ___________________
                           /|  /|  |                  |
                           ||__||  |       Prosze     |
                          /   O O\__        NIE       |
                         /          \   karmic trolli |
                        /      \     \                |
                       /   _    \     \ ______________|
                      /    |\____\     \     ||
                     /     | | | |\____/     ||
                    /       \|_|_|/   \    __||
                   /  /  \            |____| ||
                  /   |   | /|        |      --|
                  |   |   |//         |____  --|
           * _    |  |_|_|_|          |     \-/
        *-- _--\ _ \     //           |
          /  _     \\ _ //   |        /
        *  /   \_ /- | -     |       |
          *      ___ c_c_c_C/ \C_c_c_c____________
True Pagan Winter Crew

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
pierwszy album opeth czy pocz±tek przygody z opeth??
« Reply #139 on: 2005-06-16, 18:19:49 »
W zwi±zku z ankiet± nasuê³o mi ¶iê pytanie. Ale najpierw ¼ród³o.

Pierwszy album OPETH to MAYH. Qmpel powiedzia³ ¿e maj± niektóre kawa³ki w klimacie tych z Diablo 1 (polecam kawa³ dobrej muzyki.). Po¿yczy³em pos³ucha³em fragmetów i odda³em ze stwierdzeniem, ¿e za ostre i tak w ogóle to nic nie s³ychaæ tylko r¿niêcie w struny (sic!? - siedzia³em wtedy w blusiku i rocku co robie do dzi¶ - ah little wing vaughana :D). 2 lata pó¼niej (z obecnego punktu zmarnowane bo bez OPETH) wpad³ w moje ³apki MORNINGRISE. Po przeleceniu ka¿dego utworku w ca³o¶ci (children of bodom przekona³o mnie do troche mocniejeszej muzyki) zatrzyma³em sie na TO BID YOU FAREWELL. I tak przez 2 tygodnie po kilkana¶cie razy. Mi³o¶æ inaczej nie mogê tego okre¶liæ po dzi¶ dzien (jakie¶ 2 lata po 1 ods³uchaniu) jestem zakochany w tym utworku. Potem posz³o z górki. Ci±gle akustyczne utwory opeth, ale wróci³em do morningrise i zczê³o siê od night and the silent water, black rose immortal, and so on so on. Jak na ironiê MAYH by³ ostatnim albumem w który siê zag³êbi³êm i zakocha³em bez pamiêci. po dzi¶ dzieñ :D

Trochê d³ugi wywód, ale historia mo¿e trochê dziwna chocia¿ z dzisiejszej perspektywy... Nie ma mi³o¶ci od pierwszego wejrzenia (us³yszenia), jest zauroczenia, prawdziwa mi³o¶æ nadchodzi po odkryciu prawdziwego piêkna co jest czasoch³onne. ¿eby w pe³ni doceniæ i pokochaæ muzykê opeth nale¿y siê w ni± zag³êbiæ bez pamiêci kilka, kilkana¶cie razy. Ale to tylko moja opinia.

Pozdro
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #140 on: 2005-06-16, 23:52:11 »
Quote from: Shad0w
Nie musisz na mnie z góry naskakiwaæ :/ Nie jestem zapatrzon± w siebie warszawiank± i nie uwa¿am, ¿eby miasto, w którym mieszkam, by³o lepsze od innych, poza tym nigdzie nie napisa³am, ¿e to akurat Warszawa mia³aby dostaæ ten singiel, nie widzê powodu, ¿eby siê od razu na mnie rzucaæ  :shock:

Ale kto tu siê na Ciebie rzuca albo naskakuje?  :shock: Nie to by³o moim celem... Je¶li tak to zrozumialas to sorry, ale ja z kolei ¼le zrozumia³am Twojego posta i zareagowa³am jak zareagowa³am...  A to o warszawiakach to takie uogólnienie ;) Mo¿e jeste¶ wyj±tkiem potwierdzaj±cym regu³ê, nie wiem, nie znam Ciê osobi¶cie, wiêc siê nie wypowiem ;) :P

Aha, chcia³abym tak ogólnie co¶ zauwa¿yæ. (zaznaczam: Shad0w, to co teraz napiszê w ¿adnym wypadku nie ma na celu ura¿enie Ciebie, a jedynie jest przedstawieniem moich obserwacji...) Otó¿, ostatnimi czasy dosz³o miêdzy Tob± a mn± (i nie tyko mn±) do paru ma³ych spiêæ. My¶lê, ¿e jest to skutkiem tego, ¿e z jednej strony jeste¶ troszkê zbyt przewra¿liwiona na punkcie "wszyscy na mnie wje¿dzaj±", a z drugiej Ty tak¿e czasem, prawdopodobnie nie¶wiadomie, przybierasz ton, który mo¿e uraziæ innych. Nie zwalam ca³ej winy na Ciebie, ale poprawa sytuacji wymaga chêci obu stron :)
Mo¿e wiêc przestañmy ³apaæ siê za s³ówka, a zacznijmy dyskutowaæ o Opeth, bo to co¶, co nas ³±czy... :) ok? :)
EOT... mam nadziejê...

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #141 on: 2005-06-18, 01:13:38 »
Quote from: djdzida
My¶lê, ¿e jest to skutkiem tego, ¿e z jednej strony jeste¶ troszkê zbyt przewra¿liwiona na punkcie "wszyscy na mnie wje¿dzaj±"


Akurat tutaj nie mogê siê zgodziæ, bo generalnie nie mam manii prze¶ladowczej, ale trudno siê nie obruszyæ, kiedy czyta siê "ach Ci zadufani w sobie warszawiacy" - to uogólnienie, które bardzo czêsto krzywdzi bogu ducha winne osoby, które przypadkiem znalaz³y siê na linii ra¿enia (patrz: w Warszawie). Poza tym Twój post by³ nieco zbyt agresywny (zw³aszcza ten wjazd na warszawiaków), jak na zwyk³e stwierdzenie, ¿e w tym radio raczej tego nie bêd± mieli.

Quote
A z drugiej Ty tak¿e czasem, prawdopodobnie nie¶wiadomie, przybierasz ton, który mo¿e uraziæ innych.


Ok, uprzedzam wszystkich, ¿eby nie by³o - mam taki, a nie inny styl pisania i proszê nie odbieraæ tego jako personalnych ataków - po prostu czasem ciê¿ko powstrzymaæ siê przed z³o¶liwo¶ci± (Ty chyba te¿ co¶ wiesz na ten temat :P), ale w ¿adnym razie nie ma ona na celu obra¿ania kogokolwiek!

No, amen i przepraszam wszystkich ura¿onych ;P
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #142 on: 2005-06-18, 01:16:55 »
No, i koniec, peace :mrgreen:

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #143 on: 2005-06-18, 20:59:52 »
a potem wszyscy zyli dlugo i szczesliwie  :mrgreen:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #144 on: 2005-06-19, 17:59:22 »
...bo w³±czyli sobie ulubiony album Opeth...  :mrgreen:

No proszê, jak muzyka ³agodzi obyczaje  8)
...If I call will you come and will you save me?

Martoos

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #145 on: 2005-06-19, 20:53:21 »
still life

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #146 on: 2005-06-19, 21:13:38 »
Opeth - connectin' people :D

edit: nie wiem co za artysta mi posta poprawia³, ale "connect" siê pisze przez dwa "n" - -'
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #147 on: 2005-06-19, 22:54:05 »
Quote from: Shad0w
Opeth - conectin' people :D

w przeciwieñstwie do tego czego¶, co najpierw by³o reklamowane tym has³em ;>

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #148 on: 2005-07-14, 22:27:46 »
ja mialem pozno swoj pierwszy raz bo dopiero z BWP  :? ... ale za to niesamowite doznania i ta plytka do konca pozostanie dla mnie wyjatkowa 8)
sam sie dziwie ze nie wyrzucilem tego po pierwszym styknieciu z boska iskra growlu Mikaela :wink:  :twisted:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #149 on: 2005-07-14, 23:10:02 »
Mam nadziejê, ¿e moj± d³ug± opowiastk± o pierwszym zetkniêciu z Opeth zbytnio nie zanudzê, ale po kolei...
Moje pierwsze zetkniêcie z muz± Opeth mia³o miejsce wiosn± 1997 roku. Przeczyta³em wtedy gdzie¶ (chyba w "Tylko Rock") o "Morningrise", ¿e to niesamowita rzecz, zagrana tylko na gitarach, a brzmi±ca z symfonicznym rozmachem (pojawi³ siê tam termin, którym Mikael w tym czasie okre¶la³ swoj± twórczo¶æ w wywiadach m.in. na ³amach "Thrash'em All" - metal symfoniczny). Bardzo mnie to zaintrygowa³o i zaraz naby³em kasetê M wydan± przez Mistic. Po pierwszym przes³uchaniu by³em absolutnie rozczarowany - pomy¶la³em sobie wtedy co¶ w deseñ: tragedia, jak kto¶ mo¿e o czym¶ takim zupe³nie nijakim wypisywaæ takie dyrdyma³y...
No i kasetka trafi³a w "k±t", z my¶l± o oddaniu komukolwiek, bo nie lubiê przechowywaæ muzy, która zupe³nie mnie nie krêci. Szczê¶liwie kasety nikomu nie odda³em i d³ugi czas przele¿a³a zapomniana w czelu¶ciach przepastnej szuflady.
Jesieni± tego samego roku, firma w której wtedy pracowa³em, realizowa³a pewne zlecenie, które wi±za³o siê z tym, ¿e musia³em masê czasu spêdzaæ w komunikacji miejskiej. Zacz±³em wiêc przegl±daæ szufladê z kasetami, szukaj±c czego¶ do walkmana. Nie mog³em siê na nic zdecydowaæ i w koñcu natrafi³em na zapomniany M. Wrzuci³em do walkmana z my¶l±, ¿e pos³ucham tego jeszcze z raz i potem to komu¶ "wcisnê". Ju¿ po pierwszym przes³uchaniu (w trakcie jazdy MPK-iem) by³em poruszony tym co do mnie z kasety dotar³o. Pomy¶la³em sobie: niesamowite, rewelacja!!! M oczarowa³a mnie i wkrótce naby³em CD.
Nastêpne dwie p³yty (MAYH i SL) oraz Orchid dociera³y do mnie stosunkowo d³ugo, bo ca³y czas by³em pod ogromnym wra¿eniem M i wydawa³o mi siê, ¿e w ¿aden sposób jej nie dorównuj±. Natomiast z BWP posz³o stosunkowo g³adko. Us³ysza³em najpierw skrócon±, singlow± wersjê "The Drapery Falls" w audycji Piotra Kaczkowskiego i od pierwszych d¼wiêków by³em zachwycony. Zanim p³yta ukaza³a siê na rynku, zna³em ju¿ 6 kompozycji i wiedzia³em, ¿e chcê j± mieæ. Podobnie by³o z obydwiema D, których fragmenty mia³em sposobno¶æ pos³uchaæ w "Nocy Muzycznych Pejza¿y" Piotra Kosiñskiego.
Czekam teraz z niecierpliwo¶ci± na GR, bo pomimo pod³ej jako¶ci "The Grand Conjuration" bardzo mnie krêci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind