Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 267901 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soja

• bad motherfucker
Drażliwe tematy
« on: 2006-04-25, 22:57:07 »
[zepsuło się]
« Last Edit: 2008-04-12, 16:34:53 by djdioda »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #1 on: 2006-04-25, 23:13:55 »
Soja, co masz do PO?
True Pagan Winter Crew

Soja

• bad motherfucker
« Reply #2 on: 2006-04-25, 23:16:56 »
boże, tylko mi nie mów, ze popierasz Platformę...

manowce

• adhd
« Reply #3 on: 2006-04-25, 23:39:36 »
ja popieram PO. moge nawet tutaj wysmarować cały wywód na ten temat.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #4 on: 2006-04-25, 23:42:49 »
Jestem libertarianinem. Moje poparcie oscyluje pomiędzy UPR a PO. Tyle mam do powiedzenia na ten temat.
True Pagan Winter Crew

vertigo

• Global Moderathor
  • *
« Reply #5 on: 2006-04-25, 23:48:02 »
Lepper do leprozorium! :evil:  Śmiem twierdzić, że wszystko jest lepsze od PiSu i ich nowych fumfli, a kto tego nie widzi ten jest ślepy.

Soja

• bad motherfucker
« Reply #6 on: 2006-04-26, 08:57:46 »
mi najbardziej odpowiadania PJKM, która, oczywiście nie przekroczyła progu wyborczego. Z obecnych polityków lubię tylko Marcinkiewicza. PiS mnie wkurza, bo powinien był zrobić nowe wybory, a tak musi się teraz pieprzyć z Lepperem Pierwszym, boskim Pawlakiem i Romanem. Poza tym nie cierpię Lecha Kaczego. PO mnie wkurza, wiecznie walcząca partia, zlepek wszystkich mentów z UW, AWS, itp. Z mojego okręgu np. senator to koleś znienawidzony przez środowisko prawnicze, stary złodziej i jeszcze na dodatek... komunista. Po Wildsteinowej liście zmienił sobie imię  :lol:  Z Platformą mielibyśmy powtórkę z Suchockiej albo jeszcze gorzej. brrrr, jak ja nienawidzę Rokity, Komorowskiego i G-Waltz... LPR to parodia partii, choć jest tam pare ciekawych osob, Samoobrona to takie PO na wsi, zlepek wszystkie badziewia, wg mnie Lepper to człowiek ruski. PSL to ileśtam lat tradycji, ale Pawlak nie jest Witosem, przecież on nawet mówić nie potrafi. A lewica ( wszelka ) jest porażką demokracji

[ Dodano: Sro 26 Kwi, 2006 09:01 ]
Quote from: manowce
ja popieram PO. moge nawet tutaj wysmarować cały wywód na ten temat.

wysmaruj

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #7 on: 2006-04-26, 09:22:58 »
Quote from: Soja
ja ścierpię wszystkie gówno byle nie lewicowe i nie z PO

T. Rydzyka na przewodniczacego KRRiT! (bo chyba moze byc osoba niezrzeszona w zadnej partii?)
A jesli chodzi o moje zdanie, to polscy politycy to oszolomy, tolka niektorzy w wiekszym, inni w mniejszym stopniu...

Soja

• bad motherfucker
« Reply #8 on: 2006-04-26, 16:25:53 »
dlaczego mnie zacytowałaś?? nie jestem zwolennikiem pisu, radia maryja czy samoobrony...

mimo wszystko bardziej podoba mi się pis niż po ( mniejsze zlo ), bo pis wyszedł z inicjatywą ułatwienia dostępu młodym prawnikom do zawodu m.in. adwokata. ustawa przepadła w trybunale konstytucyjnym. i tu absurd: w telewizji wypowiedzi trzech studentów prawa, którzy mówią, że trybunał konstytucyjny zrobił bardzo dobrze i jego mądrość nie powinna być kwestionowana, co poparł potem swoją wypowiedzią polityk z PO. otóż w Polsce z Radami Adwokackimi jest taka sprawa, że w RA mojego miasta są jedynie członkowie... rodziny XXX. Tata, mama, dziadek, córka, itd. oraz paru ich przyjaciół. Aż dziw bierze skąd telewizja wytrzasnęła tych studentów. WSZYSCY ( a jak się okazuje NIEMAL ) narzekają na te słynne ''towarzystwa"

Wkurza mnie ten polski podział na media. Radio Maryja, które, gdyby dostarczała ludziom jedynie potrzeb duchowych mógłbym zrozumieć, ale bezczelnie wykorzystuje bataliony ślepo im oddanych ludzi do swoich celów i TVN, który jest odwrotnością RM jeżeli chodzi o 'poglądy polityczne'. Z tym zarządem KRRiT jest więcej niż przesada, bo bedziemy mieć niedługo niezły burdel w świecie mediów. Nie zdziwiłbym się gdyby TVP znalazła się na orbicie wpływów Rydzyka

[ Dodano: Sro 26 Kwi, 2006 16:31 ]
co do Andrzeja Pierwszego w fotelu wicepremiera. A niech zostanie. Koalicja i tak rozpadnie się za 2,3 miesiące, ale wyborcy Samoobrony zdąrzą wreszcie zobaczyć swoich braci w akcji i przynajmniej poznają się na nich. Ta kadencja i tak jest skazana na porażkę. Gdyby doszło do koalicji PiS-PO byłoby świetnie, ale wszyscy wiemy, że nie dojdzie. LPR się rozpieprza od wewnątrz, a PSL jest słynne z tego, że wszystkich zdradza. W wakacje albo będą nowe wybory, albo będą się te 'rządy mniejszościowe', pakty srakty ciągnąć

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #9 on: 2006-04-26, 18:53:07 »
dlaczego mnie zacytowałaś?? nie jestem zwolennikiem pisu, radia maryja czy samoobrony...

Tania prowokacja albo apokaliptyczne wizje ;) Napisales, ze scierpisz wszelkie gowno, wiec czy scierpialbys cos takiego?

A TVP robi sie swietoj**** i bez slynnego redemptorysty. Publiczne radio (nie powiem ktory program) tez. A podobno po to sie placi abonament, zeby publiczne media byly niezalezne. Ech...

Soja

• bad motherfucker
« Reply #10 on: 2006-04-26, 20:03:08 »
o ile dobrze wiem pan Dworak, szef TVP do czasu objęcia tej funkcji był członkiem PO :) oczywiście musiał się wypisać, bo musi być niezależny. Przynajmniej formalnie...

a pisząc "ścierpiałbym każde gówno (...)" chodziło mi tylko o wyrażenie tego, że PO i polskie partie lewicowe uważam za największe gówno

manowce

• adhd
« Reply #11 on: 2006-04-26, 20:32:57 »
PO i polskie partie lewicowe uważam za największe gówno

skoro to jest w Twoim mniemaniu największe gówno, to wynika z tego niezbicie, że uważasz np.: Samoobronę i PiS za lepsze o_. zgroza.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

djdioda

• Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Southpole chainsaw massacre
« Reply #12 on: 2006-04-26, 20:45:09 »

skoro to jest w Twoim mniemaniu największe gówno, to wynika z tego niezbicie, że uważasz np.: Samoobronę i PiS za lepsze o_. zgroza.

Dokładnie, zaczynam się Ciebie bać Soja :P ;)

Soja

• bad motherfucker
« Reply #13 on: 2006-04-26, 22:49:42 »

wszystko w obecnej kadencji jest do bani. I wszyscy też są wg mnie lepsi od PO. Rzygam PO. Nie znoszę ich. Ale dalej czekam aż wysmarujesz swój wywód manowce
skoro się mnie boicie nie będę pisał juz postów o polityce, bo co je na jakimś forum zacznę pisać od razu muszę się ze wszystkimi ( na szczęście prawie ) kłócić

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #14 on: 2006-04-26, 23:26:28 »
Soja, no patrz, niby mamy podobne poglądy, a jednak jakże przeciwne. To, że znasz jakiegoś pajaca z PO, to nic dziwnego - w każdej partii znajdzie się jakaś czarna owca. Cała zabawa polega na proporcjach ;) Jak dla mnie PiS, Samoobrona i LPR to najgorsze parszywe szumowiny. Reprezentują wszystko, co jest sprzeczne z ideałami wolnościowymi - a takie przecież ideały głosi zarówno UPR, jak i PJKM. Mnie osobiście w głowie się nie mieści jak osoba o poglądach wolnościowych może popierać prawicowych oszołomów.

Nie wiem czy słyszeliście, że zakazana jest satyra polityczna. Nie można nabijać się z kaczorów, bo można iść do pierdla za obrazę głowy państwa!

PiS powstało po kompromitacji AWS - teraz sami się kompromitują. Znam kilku posłów PiS i za żadnego nie dałbym złamanego grosza. Jeden z nich był wójtem mojej wsi i jedyne co zrobił, to pomagał kolesiom (np. zezwolił na otwarcie knajpy mimo protestów mieszkańców osiedla) i zlikwidował posterunek policji! Ładne mi Prawo i Sprawiedliwość  :evil:

A tak gwoli ścisłości - wielu członków UPR i PJKM startuje/startowało w wyborach z list właśnie PO - bo mają większe szanse.

Poza tym nie wiem dlaczego mówisz, że PO składa się z byłych członków AWS i komuchów. O ile mnie pamięć nie myli, to PO powstała po kompromitacji koalicji AWS-UW. Unia Wolności została niestety pociągnięta na dno i trzeba było ratować liberalne skrzydło polskiej polityki. Nie wiem czy lepsze było utworzenie PO czy może wystarczyłyby przetasowania w samej UW. Teraz już za późno na gdybania. Dla mnie liczy się to, że powstało silne ugrupowanie reprezentujące topniejącą inteligencję (eh ta emigracja wykształconych ludzi za chlebem...), którego celem jest obrona wartości wolnościowych.

PiS do spółki z Samoobroną i LPR chce utworzyć z Polski ciemnogród. Becikowe wspiera rozmnażanie w rodzinach patologicznych - bo tacy będą potem głosować na populistów. Zamiast becikowego wystarczyłoby włożyć tę kasę w oświatę - zmniejszyć liczebność klas, utrzymać etaty nauczycieli i może w końcu dać im jakąś konkretną podwyżkę. Nie, lepiej dać pijakom na wódkę. Nie wspomnę już o podwyżkach dla policji. Nie, lepiej dać lekarzom, którzy przyjmują pacjentów prywatnie w państwowych klinikach i nie płacą choćby za zwykły wynajem. Dlaczego nie ma wolnego rynku ubezpieczeń zdrowotnych?! Dlaczego moje ciężko zapracowane pieniądze wpadają do bezdennej studni, jakim jest NFZ? A jak potem przychodzi co do czego, to mogę leczyć tylko zęby "wystające", a za wszelkie operacje i tak muszę dodatkowo płacić. 1/6 pensji idzie w błoto. Gdybym tą kasę wpłacał na konto prywatnej przychodni (czy też porządnej ubezpieczalni), to byłbym przyjmowany z pocałowaniem ręki.

Kolejna sprawa - wolne media. Uważasz, że ograniczenie liczby członków tej "szacownej" instytucji i zmiana sposobu ich wyboru to świetny pomysł, tak? Przecież PiS tego dokonał. Już widzę jak Rada zajmuje się Radiem Maryja - nie dalej jak wczoraj mieliśmy już pokaz.

W Niemczech też jest tego typu rada. Zajmuje się oceną merytoryczną poziomu nadawanych programów. Określa co w jakich godzinach może być nadawane. W jej skład wchodzi około 25 osób (dla każdego landu osobno!) z wszystkich możliwych środowisk - jest kler, są niepełnosprawni, przedstawiciele rządu, mniejszości itp. Poza tym jeśli ktoś poczuje się urażony zawartością programu, to może zaskarżyć jego dopuszczenie i wtedy rada zastanawia się czy może faktycznie coś przeoczyli - generalnie jednak puszczają wszystko. Byłem na spotkaniu z przewodniczącym jednej takiej rady. Wszedłem z przekonaniem, że to szatańskie narzędzie cenzury, wyszedłem pełen podziwu dla zdrowego rozsądku Niemców.

Dobra, kończę ten przydługi wywód. Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę.

P.S.
Soja, Ty to akurat wiesz jak było za Suchockiej... Ile lat wtedy miałeś?
True Pagan Winter Crew