Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 267909 times)

0 Members i 2 Gości przegląda ten wątek.

Soja

• bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #15 on: 2006-04-26, 23:41:06 »
minder: wiesz, interesuje się historią XIX w. i jakoś nie przeszkadza mi to, że urodziłem się pod koniec wieku następnego. Suchocką znam choćby z książek. Jest akurat podręcznikowym przykładem rządu, który rozpoczął swoje działanie i je zakończył a pomiędzy zrobił NIC

PO to niby nie powstało po kompromitacji AWS-UW? I wg mnie też się kompromitują.

W PO jest dużo czarnych owiec :) W PiSie owszem, też. Kurski np. albo obecny prezydent ( wepchany przez braciszka )

Co z tego, że ludzie z PJKM startują z list PO. Dla mnie PJKM to sam JKM. Inni ludzie, którzy PJKM tworzą to zwyczajni ludzie tych-samych-poglądów lub popierający JKM

mówisz o obronie wartości wolnościowych. Z tego co wiem programy PO i PiSu różnią się w tym temacie sprawami typu stosunek do związków homoseksualnych i innych bzdur. Mamy godziny policyjne, prohibicję alkoholową czy przymusowe lekcje religii? Jakie to wartości wolnościowe broni PO?

i na koniec: NIE STAWIAJCIE MNIE W ROLI OBROŃCY PISU. To, że nie lubię PO nie znaczy, że jestem zwolennikiem PiSu

[ Dodano: Sro 26 Kwi, 2006 23:47 ]
moje większe poparcie dla PiSu od PO wynika z tego, że w PiSie znajduję więcej wartościowych ludzi. Marcinkiewicz, Jurek, Ujazdowski, Kaczyński Jarosław ( tak! ). W PO natomiast tylko dwóch lubię/szanuję- Miodowicz ( za odwagę ) i Niesiołowski. Poza tymi sześcioma politykami, z tych których znam/kojarzę, nikogo więcej interesującego nie widzę
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #16 on: 2006-04-26, 23:58:55 »
Quote from: Soja
Mamy godziny policyjne, prohibicję alkoholową czy przymusowe lekcje religii?

Proszę Cię! Religia jest obecna w szkole już od "jakiegoś" czasu. Już sam fakt jej istnienia w instytucji państwowej jest godny nagany, bo państwo ma być neutralne. Zamiast oceny opisowej są stopnie! Ostatnio ktoś wpadł na pomysł, żeby ocenę z religii wliczać do średniej! <W tym momencie siarczyście zakląłem pod nosem>

Z tego co wiem programy PO i PiSu różnią się w tym temacie sprawami typu stosunek do związków homoseksualnych i innych bzdur.
Nieno, widzę, że nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli twierdzisz, że prawica i liberałowie różnią się tylko podejściem do mniejszości homoseksualnej, to nie wiem co robisz na WOSie. A gospodarka?!

Suchocką znam choćby z książek.
Moja babcia czyta książki, w których jest napisane, że ludzie mogą żyć bez jedzenia odżywiając się energią słoneczną.
True Pagan Winter Crew

Soja

• bad motherfucker
« Reply #17 on: 2006-04-27, 00:04:56 »
Quote from: minder
Nieno, widzę, że nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli twierdzisz, że prawica i liberałowie różnią się tylko podejściem do mniejszości homoseksualnej, to nie wiem co robisz na WOSie. A gospodarka?!

mówimy chyba o wartościach wolnościowych, jak chciałeś tez mowic o liberalizmie gospodarczym to szkoda, ze nie napisałeś
btw: po pedałach napisałem "i innych bzdur"

nie wyjeżdżaj mi ze swoją babcią. też mi podałeś argument...

czyżbyś minder okazał się być ateistą? po za tym religia nie jest obowiązkowa, a wliczanie jej do średniej zależy od szkoły ( domyślnie jest off! )

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:06 ]
Z tego co wiem programy PO i PiSu różnią się w tym temacie (...)

czytaj uważnie bo rozmowa nie bedzie miala sensu

manowce

• adhd
« Reply #18 on: 2006-04-27, 00:17:21 »
Suchocką znam choćby z książek.

w książkach napisano też, że wikingowie na hełmach mieli rogi, miecz ważył 30 kg, a rycerze mieli tak ciężkie zbroje, że na konia wsadzano ich za pomocą dźwigni.

ale ja bym chciała powiedzieć kilka słów o Kaczyńskim i Tusku.

Kaczyński faktycznie wykreował postać silną, która kieruje równie mocnym ugrupowaniem. postac prezydenta, który zrobi porządek z całym tym syfem - jego determinacja, precyzja działania - to było widoczne od samego początku. wielu ludzi dało się złapać na hasła o naprawie chorego ustroju, wspieraniu szarego obywatela - zaleciało socjalizmem? na dokładkę tego wszystkiego nowy prezydent miał wyzwolić kraj od skorumpowanej lewicy. jednak nie bardzo zdawali sobie sprawę z tego, że naprawianie zaczyna się od dołu - administracji samorządowej, która jest podstawą naszego ustroju - a nie od góry. kolejnym elementem jest sądownictwo, ale to oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. natomiast pierwsze, co się rzuca w oczy w programie Kaczyńskiego, to duża ilość zbędnych informacji, w tym projekt pięciu ustaw pod publike - min. komisja Prawa i Sprawiedliwości. piękne to, dumne, wypełnione masą osobistych przemyśleń o tym jaka powinna być Polska i jej nowy prezydent. no i oczywiście niemiłosiernie długie - ale zero konkretów.

a u Tuska, u PO? program czytelny, wypunktowany - napisany bardzo solidnie. zaczynają od polityki zagranicznej, bo tu prezydent ma do powiedzenia najwięcej - ta cała Polska 'silna i bezpieczna'. następnie władza jako służba, nie przywilej - pierwsze, co obiecuje Tusk z ramienia PO to cięcia w budżecie na urząd prezydenta (likwidacje placówek wypoczynkowych, likwidacja immunitetu, odpraw) - zaczyna zatem od siebie! i zobowiązanie o godnej pracy, czyli veto dla WSZYSTKICH ustaw zwiększających bezrobocie.

taka jest różnica pomiędzy Tuskiem, a Kaczyńskim, pomiędzy PO, a PiS. dlatego właśnie młodzi, otwarci i wykształceni ludzie popierali Tuska - bo nie obiecywał szklanych domów i nie obiecywał dawania pieniędzy z powietrza. bo to było tak inne od tej kiełbasy wyborczej, którą tyle lat wpychano ludziom na prawo i lewo. PO była nadzieją na normalność, na zwycięstwo zdrowego rozsądku.

oczywiście "racja jest jak dupa, każdy ma swoją", ale popatrzmy na fakty:

sympatycy Kaczyńskiego to w przerażającej większości ludzie po 60, słabo wykształceni, z małych miejscowości i wsi. jednak dla nich IV rzeczpospolita to raczej skrót myślowy, czyli nowe = lepsze.

a co z akcją PiS przeciwko "3 x 15%" (czyli PIT, CIT i VAT), ze wszystkimi misiami spadającymi ze ściany i straszeniem wrostu kosztów? Kaczyński dużo mówił i zamydlił ludziom oczy wizją "złego" podatku liniowego. bo produkty z 7% skoczą do 15% - nikt tylko nie pomyślał, że produkty z 22% spadną do 15%, a takich 22% jest właśnie najwięcej. ze strony PiS było tylko dużo gadania, dużo obietnic, a jak wiadomo polacy - zwłaszcza rolnicy - obietnice lubią, zwłaszcza te oferujące szybkie wzbogacenie i dostatek ogólny.

nie wspominam tu już o takich kwiatkach jak becikowe, zmniejszanie emerytur czy dotacji na szpitale. czy wiesz, że PiS wpadło na doskonały pomysł, żeby ludzie, którzy są powyżej pewnych norm, nie mieli finansowanych bardzo kosztownych badań? np.: powyżej 195 cm nie możesz miec przeprowadzonego jakiegoś-tam-skanowania bezpłatnie (przy czym właśnie w tych rejonach wzrostu te badania są najbardziej potrzebne). gdzie tu sens, gdzie logika?

a koalicja z Samoobroną? przecież Lepper to żenujący clown w cyrku swojego ugrupowania, człowiek niepoważny i nieodpowiedzialny, stale kompromitujący siebie i Polskę w oczach zagranicy. naprawdę chcemy się reprezentować kimś takim?

zostaje oczywiście sprawa cenzury, czyli "nie ma w Polsce wolnych miediów" (cytat: Kaczyński), a o czymś takim jak wolność słowa możemy zapomnieć. warto tu chyba wspomnieć o ostatnim wystąpieniu luczi z KRRiT przeciwko p. Kazimierze Szczuce i jej wypowiedzi w programie Kuby Wojewódzkiego, czyli cenzuro witaj na dobre. jej żart wymierzony był przeciwko kobiecie z Jedynego Słusznego Radia, więc reakcja nie dziwi - niemniej wciąż szokuje. jedyne słuszne radio, jedyna słuszna TV, jedyna słuszna partia. chyba czas zacząc się bać.

za jakiś czas zaczną się narzekania - już się zaczęły - bo nie tak, bo ktoś miał coś dostać, a nie dostał, bo miało być inaczej, pięknie, kolorowo i jak z reklamy. nagle dotrało do większości tych pustych główek, że za darmo, to można dostać najwyżej w twarz.

Marcinkiewicz

za co go szanujesz? czyżby za to, że zrobił z siebie idiotę i w TV wystapił do Łukaszenki z tekstem "domagam się wypuszczenia polskiego dyplomaty i to natychmiast"? przecież to jest żałosne, żenujące i niepoważne!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

Soja

• bad motherfucker
« Reply #19 on: 2006-04-27, 00:29:46 »
boże, no następna, która uważa mnie za zwolennika PiSu!!  :evil:  Miałaś mi tu napisać w czym jest dobre PO, a nie w czym jest PiS be

'veto dla wszystkich ustaw zwiększających bezrobocie' ( wybacz, ale z zachwytu aż udławiłem się śmiechem  :lol:  :lol:  )

jedyne co napisałaś o PO ( o co cię prosiłem ) to ich program. Wiesz, ja też mogę napisać supe r program. Jakbyśmi o samych programach rozmawiali daleko byśmy zaszli

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:31 ]
na Marcinkiewicza rzeczywiście długo szukałaś. Tusk z kolei oglądał sobie mecz piłki nożnej z monitora marszałka sejmu podczas sejmowego posiedzenia. Żenujące, żałosne, niepoważne

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:33 ]
Marcinkiewicz jest jednym z niewielu PORZĄDNYCH ( wiem, ostatnio te słowo strasznie staniało ) polityków obecnej kadencji

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #20 on: 2006-04-27, 00:49:56 »
czyżbyś minder okazał się być ateistą?
A co to ma do rzeczy?
czytaj uważnie bo rozmowa nie bedzie miala sensu
Mówiliśmy o wartościach wolnościowych. Jedną z takich wartości jest poparcie dla działań wolnorynkowych. Gdzież w takim razie minąłem się z kontekstem rozmowy?
Jakbyśmi o samych programach rozmawiali daleko byśmy zaszli
Przepraszam, ale sam zacząłeś od programów. No ale zgadzam się - "po owocach ich poznacie". Jak na razie rządy PiSu to cyrk na kółkach i kompromitacja w oczach społeczności międzynarodowej. Kto o zdrowych zmysłach wpuściłby do rządu Leppera?!
Marcinkiewicz jest jednym z niewielu PORZĄDNYCH polityków obecnej kadencji
Marcinkiewicz jest li tylko marionetką.
True Pagan Winter Crew

manowce

• adhd
« Reply #21 on: 2006-04-27, 00:55:53 »
Soja, przede wszystkim to nie jest tak, że ja tu piszę "o czymś, o co Ty prosiłeś" - przekazuję tylko swoje poglądy. analogicznie do Twojej wypowiedzi - nie miałeś mi pisać, czego to nie zrobił Tusk, tylko co zrobił Marcinkiewicz.

poza tym - co to znaczy, że jest "porządny"? wyrzuca śmieci, myje schody na klatce, kłania się sąsiadkom?

poza tym, przykro mi to mówić, nie podajesz niemal ŻADNYCH faktów, a jedynie rzucasz przymiotnikami. jak w programie PiS - zero konkretów.

i uważasz, że zwiększanie bezrobocia jest nam potrzebne, przy tych zatrważających procentach, które już mamy? plasujemy się w czołówce, skądinąd niezbyt chwalebnej. już pomijam fakt tego, że ignorujesz większośc moich argumentów - wnioskuję, że prawda w oczy kole. albo w tyłek, jak kto woli.

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #22 on: 2006-04-27, 08:20:36 »
True Pagan Winter Crew

Soja

• bad motherfucker
« Reply #23 on: 2006-04-27, 18:31:46 »
Ciekawy komentarz dot. nowej koalicji na WP

"Odnosi się wrażenie, że rząd powstaje, aby uczestniczące w koalicji partie mogły poprawić swoje notowania w sondażach, a ich przywódcy mieli lepszy start w przyszłych wyborach prezydenckich" - zrozumiałbym gdyby mówił to sprzedawca w mięsnym, ale nie pani prof. z ISP. Ta sama pani Kolarska-Bobińska była współpracownikiem Marka Belki i miała otrzymać tekę ministra ds. czegoś tam. Od lat związana z lewicą, choć uważa się za niezależną, i od lat związana z sondażami itp. choć uważa się za niezależną. Jeżeli wg Ciebie Minder jest to ciekawy komentarz to znaczy, że nie wiesz kim jest ta pani. A skoro nie raczyłeś się dowiedzieć, wychodzi na to, że jesteś dość podatny na opinie innych

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #24 on: 2006-04-27, 18:39:57 »
Najpierw patrzę co ktoś mówi i jak to wpływa na moje postrzeganie rzeczywistości - czy odpowiada na jakieś nurtujące mnie pytania. A może zadaje nowe? Dopiero potem patrzę kto to powiedział.
Krótko mówiąc oceniam tak, jak mnie uczono oceniać kartkówki - najpierw trzeba patrzeć na treść, a potem na nazwisko.

BTW: Ustosunkujesz się do poprzednich postów?
True Pagan Winter Crew

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #25 on: 2006-04-27, 19:02:15 »
A ja tak sie wtrace i powiem, ze Platforma to teraz dobrze wyglada, bo nie wiadomo, jak byloby z realizacja ich programu... skadinad PiS nigdy dobrze nie wygladal.
No i w jednym miejscu popre Soje: prawda, jak nie lubi PO, to nie znaczy, ze jest sympatykiem PiSu czy innego badziewia. Prawde mowiac, z tego wzgledu, ze mamy wiele partii,to jest w czym wybierac. A tu widze ciagle tylko PO versus PiS. To jest wszedzie. Rzygac juz sie od tego chce. Juz bardziej jestem w stanie zrozumiec ludzi, ktorzy emocjonuja sie pilka nozna, niz tych, ktorzy podniecaja sie polityka.
A propos ksiazek, jak tak na niego napadliscie: a w to, co jest napisane w podrecznikach do fizyki to wierzycie? ;) A prawda jest taka, ze Suchocka padla ofiara szowinistycznego spisku patriarchalnego ;)

Soja

• bad motherfucker
« Reply #26 on: 2006-04-27, 19:04:22 »
wracając do tematu
PO jest partią jedyną w swoim rodzaju. Potraficie określić kto jest jej szefem? Przez wielość ich ośrodków decyzyjnych nie potrafią sensownie działać, myśleć. Wg mnie jest to skutek powyborczego szoku, Platforma była już gotowa do objęcia władzy, Donald Tusk już się spotykał z zagranicznymi politykami i omawiał z nimi przyszłe sprawy. PO jest przede wszystkim partią dziwną. Z jednej strony nie chce wejść do koalicji, z drugiej strony nie chce przyspieszonych wyborów ( przypadek tak rzadki w demokracji, że aż nie znalazłem innych takich przykładów ). PiS oferował PO fotel Marszałka Sejmu, większość tek ( PiS przede wszystkich zostawiał sobie ministerstwa na które wskazuje nazwa 'PiS' ), Rokita miał zostać wicepremierem. Partie te były wręcz bratersko związane jeszcze rok przed wyborami, wspólnie działały w tzw. aferach, wspólnie głosowały, itp. Część ministrów w ich przewidywanych rządach przed wyborami była wspólna, np. ministerstwo spraw wewnętrznych. Obie partie zakładały walkę z postkomunizmem, walkę z bezrobociem, reformy służby zdrowia, itp. w czym nie za bardzo różniły się od siebie. Oczywiście gdyby się nie owe partie nie różniły równie dobrze mogłyby się połaczyć. Miały jednak całkowicie odmienne zdania w kwestii finansów, gospodarki, wejścia do strefy euro, itp. Nie sadze jednak by były te różnice przeszkodą do utworzenia koalicji. PO i PiS prześcigały się w ustalaniu telewizyjnych debat, rozmów koalicyjnych, gdy okres bezrządowy się przedłużał wiadomo już było, ze do koalicji nie dojdzie. Dlaczego? Nie wiem, może to być wina równie dobrze PiSu, PO lub obu partii. PO w całej swojej niespójności wewnętrznej ryzykowało pozostanie w opozycji gdy miała ofertę wejścia do rządu! Pamiętam dzień gdy PiS ( chyba J. Kaczyński ) mówił, że o godzinie 18.00 tego dnia przedstawi PO nową ofertę koalicyjną. PO ( Rokita albo Tusk ) po południu, na parę godzin przed przedstawieniem tej oferty powiedziało, że oferta ta jest nie-do-przyjęcia i się na nią nie zgadzają. Pózniej w telewizji już nie widziałem, żeby do tej sprawy, chyba interesującej, dziennikarze wracali. PO mówiła, że będzie walczyć z komunistami, że się z nimi, tak samo jak PiS, rozliczy. Tymczasem PO oburza się, że PiS chce grzebać w teczkach IPN i... zawiązuje koalicję z SLD w samorządzie Warszawy !! ( najdroższe inwestycje infrastrukturalne w Europie, oczywiście, spalone! ). Kolejnym błędem PO jest.... podział obywateli. Mohery, które nazwę zawdzięczają Donaldowi Tuskowi to kilkumilionowa grupa Polaków, która wybrała PiS. Rozumiem zeby partie walczyły z partiami, ale żeby z ludnością?? PiS jest partią prawicową o lewicowych poglądach w sprawach socjalnych, PO zaś reprezentuje interesy praktycznie jedynie możnych i części inteligencji [ manowce: piszesz mi, ze sympatycy Kaczego to w większości ludzie po 60, niewykształceni, itd. Jest jednak wśród tych wyborców grupa, choć niestety mała, inteligencji. Nie jest to jednak żaden dowod na to, ze PiS jest gorszy od PO. Co z tego, że większa częśc inteligencji popiera PO.... przykładowo - bardzo mały procent Polaków to prawdziwi patrioci - czy to znaczy, ze skoro są w mniejszości ich poglądy sa niedorzeczne, absurdalne? Już raz Polską rządziła większa część inteligencji. Wiecie kiedy to było? Podpowiem, zaraz potem na 123 lata zniknęliśmy z mapy ]
jeżeli chodzi o PiS. Zdecydowanie największym sukcesem PiSu jest sklejenie budżetu przy braku większości sejmowej. PiS przekroczył wszelkie oczekiwanie negocjując polski budżet z UE na lata 2007-13. W TVN codziennie słyszymy o tym, że to traci, tamto traci, to upada, PO woła, że kapitał ucieka z kraju. Tymczasem Warszawska Giełda Papierów Wartościowych każdego dnia bije rekordy. Wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale tego roku jest wyższy od zakładanego w budżecie ( zakładano 4,3 % ). Wzrost ten obecnie oscyluje wokół 5 %, co zaskoczyło analityków europejskich [ jak to w Europie się mówi, Polska 'wstaje z martwych'. Oczywiście polskie media krzyczą o kryzysie ]. Innym sukcesem PiS na arenie międzynarodowej jest zaalarmowanie i przekonanie części opinii publicznej w Europie co do fatalnych skutków energetycznego uzależnienia się od Rosji. Projektowana budowa gazoportu i zwiększenia inwestycji w wydobycie gazu w Polsce (  dotychczas 40 % udziału polskiego gazu w konsumpcji ) jest tego dowodem.

tym postem chciałbym zakończyć udział w tej rozmowie. Mógłbym się z Wami tylko pokłócić. Oczywiście jak to manowce napisała, racja jest jak dupa, każdy ma swoją. Sądzę, że dalej będziecie bronić waszych racji, ale ja mogę się z was tylko śmiać, ostatecznie, żałować  :?

andreas

« Reply #27 on: 2006-04-27, 19:20:38 »
Quote from: Kasandra
A prawda jest taka, ze Suchocka padla ofiara szowinistycznego spisku patriarchalnego ;)

i.e. idiotów, którzy nie mieli pojęcia o tym, co ze sobą niesie niekonstruktywne wotum nieufności. ooops. :lol:

manowce

• adhd
« Reply #28 on: 2006-04-27, 19:30:53 »
ale ja mogę się z was tylko śmiać, ostatecznie, żałować

pohamuj się trochę, dobrze Ci radzę. poglądy poglądami, ale chamstwa nic nie usprawiedliwia.

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #29 on: 2006-04-27, 19:51:31 »
Dobra, przyznam się, że też niewiele rozumiałem z podchodów do PO-PiSowej koalicji. Potem okazało się, że resorty, które chciał zatrzymać PiS są dość stabilne i nic tam robić nie trzeba, natomiast dla PO miały przypaść wszystkie te resorty, w których nietrudno o problemy - służba zdrowia, oświata itp. Z drugiej strony skoro mają tak świetne pomysły, to niech je wdrażają, prawda? No właśnie nie do końca. Jeśli resort nie otrzyma odpowiednich pieniędzy z budżetu, to lipa i żadne dobre intencje nie pomogą.

Co do różnorodności politycznej w Polsce - teoretycznie jest pluralizm, jest super i w ogóle - tylko żeby z tego były jakieś wymierne korzyści, to powinno się wprowadzić okręgi jednomandatowe - wtedy każdy poseł reprezentowałby konkretną grupę ludzi i ci ludzie mogliby go potem rozliczyć z tego, co zrobił. Obecny układ promuje jedynie "kolesi" - niezależnie od partii. Przy jednomandatowych okręgach UPR czy PJKM miałyby już znacznie większe szanse na dostanie się do sejmu. Teraz pytanie - kto jest za, a kto przeciw takiej ordynacji?
True Pagan Winter Crew

lofty-success