Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 287931 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #60 on: 2006-04-28, 18:58:11 »
Quote from: djdioda
win± za to obarczasz PiS, który nie ma jak na razie mo¿liwo¶ci dokonania zmiany? Analogicznie nie powiniene¶ u¿ywaæ tego argumentu, by broniæ PIS-u, bo ten wzrost tym bardziej nie mo¿e byæ ich zas³ug±. W³a¶nie obali³e¶ w³asny argument.

moje drogie dziecko, wzrost gospodarczy nie uchwala siê w sejmie  :lol:  :lol:  lol

Quote
Za to Ty 17-letnie dziecko doskonale je znasz  :lol:

wiek nie ma ¿adnego znaczenia. rownie dobrze moznaby stwierdziæ, ¿e to nie ja jestem za m³ody by o pewnych tematach rozmawiaæ tylko inni opó¼nieni  :?

Quote from: djdioda
Chyba za bardzo siê emocjonujesz t± dyskusj±, co prowadzi do tego, ¿e zaczynasz obra¿aæ u¿ytkowników forum - przystopuj trochê, co?

wiesz co zauwa¿y³em? ze te uwagê zwracaj± mi ludzie zawsze wtedy gdy ich racja sie ostatecznie wyczerpuje  :?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #61 on: 2006-04-28, 18:59:20 »
Quote from: Soja

opozycja zgadza³a siê na wybory? buahaha, kiedy?? Partia Leppera to partia o do¶æ elastycznych pogl±dach [ praktycznie ¿adnych ], SLD natomiast to ca³a rozwiniêta banda postPZPRowców, maj±ca swoje gazety, swoich ludzi w odpowiednich instytucjach, itp. SLD mo¿na nazwaæ parti± ideow± pozbawion± ludzi z ideami, Samoobrona natomiast to zwyk³y kmiotek, którego mo¿na sobie wykorzystaæ. Trzeba go tylko w odpowiedni sposób 'namówiæ'
nie mo¿na nigdy stosowaæ do wszystkiego tych samych kryteriów. Je¿eli chodzi o politykê to partie jak SDPL, Zieloni czy w³a¶nie SLD s± partiami, na które nie ma co dos³ownie traciæ czasu na krytykê

Tusk wyra¼nie powiedzia³ ¿e chce wybory na jesieni, wystarczy³o siê na to zgodziæ.
Jak sam zauwa¿y³e¶, 'Samoobronê mo¿na sobie wykorzystaæ', ale je¿eli to oznacza zwiêkszenie ich mo¿liwo¶ci sterowania pañstwem, to skutki tego nie bêd± siê ró¿niæ od hipotetycznej sytuacji, w której dosz³oby do koalicji z SLD.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #62 on: 2006-04-28, 19:00:15 »
Quote from: djdioda
Napisa³am przecie¿, ¿e polscy politycy nie postêpuj± zgodnie ze zdrowym rozs±dkiem("w Polsce tak czêsto nie jest"), wiêc nie wiem sk±d ta napa¶æ...

jaka napa¶æ...? zaczynam byæ powoli znudzony tymi rozmowami. to tak jakby¶my je przepuszczali przez filtry TVNu i Radia Maryja

[ Dodano: Pi± 28 Kwi, 2006 19:02 ]
Quote from: vertigo
Tusk wyra¼nie powiedzia³ ¿e chce wybory na jesieni, wystarczy³o siê na to zgodziæ

Hitler wyra¼nie mówi³, ze wystarczy mu Gdañsk i eksterytorialna linia kolejowa do Prus. wystarczy³o siê na ni± zgodziæ.
nie wierz we wszystko co politycy mówi±

Quote from: vertigo
Jak sam zauwa¿y³e¶, 'Samoobronê mo¿na sobie wykorzystaæ', ale je¿eli to oznacza zwiêkszenie ich mo¿liwo¶ci sterowania pañstwem, to skutki tego nie bêd± ró¿niæ od hipotetycznej sytuacji, w której dosz³oby do koalicji z SLD.

mówisz jak socjolog pochodzenia ¿ydowskiego. "S³oñce korzystnie oddzia³uje na ro¶liny, no ale nie zapominajmy, ¿e w kazdej chwili moze wybuchn±æ". Samoobrona nie moze sterowaæ pañstwem  :lol:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #63 on: 2006-04-28, 19:05:31 »
Quote from: Soja
Quote from: djdioda
win± za to obarczasz PiS, który nie ma jak na razie mo¿liwo¶ci dokonania zmiany? Analogicznie nie powiniene¶ u¿ywaæ tego argumentu, by broniæ PIS-u, bo ten wzrost tym bardziej nie mo¿e byæ ich zas³ug±. W³a¶nie obali³e¶ w³asny argument.

moje drogie dziecko, wzrost gospodarczy nie uchwala siê w sejmie  :lol:  :lol:  lol

Gdzie tak napisa³am?

Quote
Quote
Za to Ty 17-letnie dziecko doskonale je znasz  :lol:

wiek nie ma ¿adnego znaczenia. rownie dobrze moznaby stwierdziæ, ¿e to nie ja jestem za m³ody by o pewnych tematach rozmawiaæ tylko inni opó¼nieni  :?

Znów atak personalny. Nie wiem co upowa¿nia Ciê do twierdzenia o tym, ¿e kto¶ jest ograniczony, ale jak na razie widzê, ¿e jest to posiadanie innych pogl±dów ni¿ Twoje.
Quote
Quote from: djdioda
Chyba za bardzo siê emocjonujesz t± dyskusj±, co prowadzi do tego, ¿e zaczynasz obra¿aæ u¿ytkowników forum - przystopuj trochê, co?

wiesz co zauwa¿y³em? ze te uwagê zwracaj± mi ludzie zawsze wtedy gdy ich racja sie ostatecznie wyczerpuje  :?

A nie przysz³o Ci do g³owy, ¿e to dlatego, ¿e swoimi wypowiedziami obra¿asz innych? Tre¶æ Twojego ostatniego posta nie zawiera³a konstruktywnych argumentów, wiêc nie wiem czyja racja siê wyczerpa³a...
Z mojej strony EOT, nie bêdê uczestniczyæ w k³ótniach.  :evil:

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #64 on: 2006-04-28, 19:11:51 »
Quote from: djdioda
Quote from: Soja

moje drogie dziecko, wzrost gospodarczy nie uchwala siê w sejmie  :lol:  :lol:  lol

Gdzie tak napisa³am?

nie napisa³a¶. jakby¶ nie zauwazyla jest to moja bezczelna drwina

Quote
Znów atak personalny. Nie wiem co upowa¿nia Ciê do twierdzenia o tym, ¿e kto¶ jest ograniczony, ale jak na razie widzê, ¿e jest to posiadanie innych pogl±dów ni¿ Twoje

JAKI ATAK PERSONALNY?? Wiesz co to jest atak personalny? Czy to nie JA zosta³em zaatakowany? "Hahaha, jeste¶ tylko g³upim nastolatkiem" - tylko ze ubrane w inne s³owa. I powiedz mi, czy ja stwierdzi³em, ¿e kto¶ jest tu ograniczony umys³owo.  :? czujê, ¿e zaraz zostanê internowany

Quote

A nie przysz³o Ci do g³owy, ¿e to dlatego, ¿e swoimi wypowiedziami obra¿asz innych?

¿±dam spisu moich wypowiedzi, w których obra¿am innych. na pw. z wyja¶nieniem dok³adnie gdzie jest co¶ obra¼liwego. nastêpnie, jako ze spis ten nie zaistnieje [ poza jednym faktycznym obra¿eniem kogo¶ za co przeprosi³em ] domagam siê przyznania siê do 1) b³êdu lub 2) prowadzenia gry, która ma zrobiæ ze mnie oszo³oma, debila, bym otrzyma³ bana
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #65 on: 2006-04-28, 19:21:42 »
Po pierwsze: tekst "moje dziecko" ¶wiadczy o tym, ¿e nie traktujesz rozmówcy powa¿nie. Mam takie samo prawo zwracaæ siê tak do Ciebie jak Ty do mnie, co te¿ uczyni³am i odebra³e¶ to jako atak.
Po drugie: po zwróceniu Ci uwagi (patrz wy¿ej) zacz±³e¶ sugerowaæ, ¿e wiek nie ¶wiadczy o wiedzy i ¿e kto¶ starszy mo¿e byæ równie dobrze ograniczony - chyba s³usznie odebra³am to jako aluzjê? (obra¼liw±)
Poza tym - nikt tu nie prowadzi ¿adnej gry, ja po prostu chcê ¿eby duskusje by³y spokojne, kulturalne, bez aluzji i obra¿ania siê - to wszystko... Mam nadziejê Soja, ¿e nie bêdziemy dalej ci±gn±æ tej bezsensownej sprzeczki, tylko wrócimy do tematu lub te¿ w przypadku braku weny go porzucimy... Chyba wszystko sobie wyja¶nili¶my. To co, zgoda? :>
PS. po wyja¶nieniu sprawy powy¿sze posty z k³ótni± zostan± usuniête. (oczywi¶cie te naprawdênie wnosz±ce nic do tematu, coby forum nie za¶miecaæ)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #66 on: 2006-04-28, 19:28:23 »
Quote from: djdioda
Po pierwsze: tekst "moje dziecko" ¶wiadczy o tym, ¿e nie traktujesz rozmówcy powa¿nie. Mam takie samo prawo zwracaæ siê tak do Ciebie jak Ty do mnie, co te¿ uczyni³am i odebra³e¶ to jako atak.

cholera  :) , ba³em siê, ¿e o tym napiszesz :) muszê siê tu z tob± zgodziæ

Quote from: djdioda

Po drugie: po zwróceniu Ci uwagi (patrz wy¿ej) zacz±³e¶ sugerowaæ, ¿e wiek nie ¶wiadczy o wiedzy i ¿e kto¶ starszy mo¿e byæ równie dobrze ograniczony - chyba s³usznie odebra³am to jako aluzjê? (obra¼liw±)

niestety, pisz±c w internecie przekazujemy same znaki, s³owa, ktore mozna dowolnie interpretowaæ. gdy zadam pytanie np. na gg do kumpla "i co o tym powiesz?' moze on uznac, ze jestem wkurzony, albo ze znudzony, ze jestem natarczywy, albo ze czai siê gdzie¶ tu drwina. tak samo tu, to nie by³a aluzja, to by³o po prostu stwierdzenie, ¿e to, ¿e mam 17 lat wcale nie znaczy, ze nie moge tu rozmawiac o polityce sensownie.

Quote from: djdioda
Poza tym - nikt tu nie prowadzi ¿adnej gry, ja po prostu chcê ¿eby duskusje by³y spokojne, kulturalne, bez aluzji i obra¿ania siê - to wszystko... Mam nadziejê Soja, ¿e nie bêdziemy dalej ci±gn±æ tej bezsensownej sprzeczki, tylko wrócimy do tematu lub te¿ w przypadku braku weny go porzucimy... Chyba wszystko sobie wyja¶nili¶my. To co, zgoda? :>
PS. po wyja¶nieniu sprawy powy¿sze posty z k³ótni± zostan± usuniête.

zostaw k³ótnie dla nastêpnych pokoleñ :) nie lubiê gdy kto¶ usuwa moje posty, bo chce mieæ spokoj. Sprawê, skoro chcesz, zakañczamy, ale nie rzucamy w niepamiêæ
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #67 on: 2006-04-28, 19:31:35 »
Quote from: Soja
prowadzenia gry, która ma zrobiæ ze mnie oszo³oma, debila, bym otrzyma³ bana


tak s³uchaj, nie mamy nic innego do roboty, tylko wkrêcaæ Ciê w jaki¶ psychologiczny m³yn prowadz±cy do zbanowania. wybacz, ale mam ciekawsze rzeczy do roboty, ni¿ "gry" z Tob± - np.: porz±dki w bieli¼niarce o_.

powiedz mi wyra¼nie - dlaczego ta koalicja, Twoim zdaniem, musi powstaæ? uwa¿asz, ¿e bêdzie lepiej z wiceministrem Lepperem, ¿e nie jest lekkomy¶lnym powierzanie mu trzech ministerstw powaznych ministerstw?

zreszt±, co tu siê du¿o rozwodziæ o gospodarce, sama Zyta Gilowska zapowiedzia³a, ¿e nie zgodzi siê na ¿aden z absurdalnych ekonomicznych pomys³ów z programu dospodarczego Samoobrony.

i kto w³a¶ciwie najwiêcej zyskuje na tym wszystkim? nie Polska, nawet nie Kaczyñski, który  nadal nie ma wiêkszo¶ci dla rz±du (wiêkszo¶æ w sejmie to 231 pos³ów, a w±tpliwej jako¶ci koalicja, nawet w³±cznie z 'planktonem', daje mu ledwo 218 g³osów - z powietrza ich nie we¼mie), a Lepper - dosta³ wiceministra, dosta³ trzy ministerstwa. zreszt±, porozumienie z 27 kwietnia ju¿ zbiera niepochlebne opinie - bo silny Lepper to mo¿liwo¶c forsowania radykalnych i ma³o sensownych pomys³ó spo³ecznych i gospodarczych, a tak¿e "uzale¿nienie" od kadr Samoobrony (czyli, za Piotrem Zaremb± powtarzaj±c, ludzi z nik±d). LPR siê wycofa³a (posz³o oczywi¶cie o sto³ek wiceministra, który to dla Waldemara Pawlaka chcia³a w³a¶nie LPR), a my zamiast zyskiwaæ wci±¿ tracimy.

zreszt±, w tej chwili polityka to jedno wielkie targowisko oparte na zasadzie "co¶ za co¶", to chyba nie chodzi tu jednak o narodowy interes? Giertych wymarzy³ sobie zostaæ ministrem edukacji, Lepper wiceministrem, kto¶ jeszcze kim¶, a PiS targuje stanowiskami w resortach  jak na gie³dzie.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #68 on: 2006-04-28, 19:34:48 »
Jak lubicie sie klocic, to robcie to gdzie indziej. Ja rozumiem, ze polityka to temat wzbudzajacy emocje, ale wyglada na to, ze tylko negatywne. Szkoda.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #69 on: 2006-04-29, 02:04:06 »
Quote from: Budyñ
Minder rozwali³e¶ mnie tekstem o zabronionej satyrze politycznej. Ja Ciê ch³opie podziwiam - z nara¿eniem ¿ycia wysy³asz z przemyconego do Berezy Kartuzkiej laptopa te swoje wywrotowe posty. Pewnie nied³ugo znajd± Ciê powieszonego w celi, uwa¿aj na siebie.
Chyba nie wiesz co siê w Polsce dzieje, za¶lepia Cie mi³o¶æ do Potworów i Spólki. Poczytaj trochê gazet i wiadomo¶ci w necie. I ³askawie daruj sobie t± infantyln± ironiê.

Soja, nie wiem czy wiesz, ale Lepper by³ cz³onkiem PZPR. W takim razie w którym miejscu jest on lepszy od SLD? W przeciwieñstwie do Samoobrony, SLD sk³ada siê jednak z ludzi o wy¿szym wykszta³ceniu (w najgorszym razie relatywnie wy¿szym) i zupe³nie innym standardzie uprawiania polityki. Nagonka na "komuchów" to jak nagonka na ¯ydów czy masonów - po prostu trzeba mieæ jakiego¶ wroga, z którym mo¿naby walczyæ. Choæby wyimaginowanego. Wiêkszo¶æ "starego", PZPRowskiego SLD ju¿ dawno wymar³a, tzn. odsunê³a siê od polityki. Gro ludzi w tej partii to ludzie m³odzi.

Osobi¶cie wola³ê llewicuj±cego wykszta³conego m³odego cz³owieka, który potrafi uargumentowaæ swoje zdanie, ni¿ za¶ciankowego prostaczkowatego pieniacza, który zamiast przytaczaæ konkrety, przyczepi siê, ¿e jego adwersarz nie umy³ rano zêbów. #-o
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #70 on: 2006-04-29, 10:33:23 »
Quote from: minder
Soja, nie wiem czy wiesz, ale Lepper by³ cz³onkiem PZPR. W takim razie w którym miejscu jest on lepszy od SLD? W przeciwieñstwie do Samoobrony, SLD sk³ada siê jednak z ludzi o wy¿szym wykszta³ceniu (w najgorszym razie relatywnie wy¿szym) i zupe³nie innym standardzie uprawiania polityki.

mo¿e jeszcze zaczniemy robiæ politykom testy inteligencji by wskazaæ, która partia ma racje? Nie chce mi siê gadaæ o SLD. Wszyscy dobrze wiemy co to za szajs. Mo¿e powiem tylko, ¿e moim s±siadem 'za ¶cian±' jest stary ubek, który trudni³ siê ''przes³uchaniami'' w pierwszych latach powojennych i dziêki SLD dostaje teraz z tego powodu specjaln± rentê. trochê dziwne, nie? i niestety, nie wysmarujê ci tu wywodu na temat postkomuny - nie chce mi siê tyle pisaæ [ patrz: ostatnie zdanie w po¶cie (btw) ]
czy nie uwa¿asz w³a¶nie ze plusem Samoobrony jest to, ze skladaj± siê z idiotów?  :D Poza jednym Lepper kto tam jeszcze jest? Oni wszyscy s± jego wiê¼niami, musz± byæ mu pos³uszni, s± tylko mas± g³osuj±c±. Samoobronê mo¿na przekupiæ paroma fotelami do wej¶cia w koalicjê. Program partii Leppera to tak naprawdê mix programów wszystkich partii - czyli - partia bez programu. Czyli mozna z nia wejsc w koalicje, mimo ze przeciez jest lewicowa. Z SLD koalicji by siê zrobiæ nie da³o [ a i nikt nie chce ]
co do samego Leppera. Lepper to cz³owiek rosji, cz³owiek supersztuczny, wykreowany, on ma ca³e zastêpy ludzi, którzy mu 's³u¿± podpowiedzi±' czyli mówi± co ma robiæ. Alternatywa dla SLD. Popatrz: SLD rz±dzi, Samoobrona gówno znaczy, gdy SLD upada, nagle Samoobrona mo¿e wej¶æ w koalicjê. Zwyk³y rolnik nie zrobi³by takiej kariery. I zwyk³y rolnik nie je¼dzi na tak d³ugie wypady do Rosji.
Niestety Samoobrona jest potrzebna PiSowi do rzadzenia krajem [ a raczej ich g³osy ]. A wiêc Samoobronie prawdopodobnie nic siê w tej kadencji ''nie stanie''


Quote
Nagonka na "komuchów" to jak nagonka na ¯ydów czy masonów - po prostu trzeba mieæ jakiego¶ wroga, z którym mo¿naby walczyæ. Choæby wyimaginowanego. Wiêkszo¶æ "starego", PZPRowskiego SLD ju¿ dawno wymar³a, tzn. odsunê³a siê od polityki. Gro ludzi w tej partii to ludzie m³odzi.

akurat nie. trochê m³odch jest [ i to przera¿a ]. ale co to za m³odzie¿... phi, ¶piewaæ miêdzynarodówkê w rocznicê stanu wojennego pod domem jaruzelskiego? piêkna mi m³odzie¿. Dzieci starszych czerwonych. wracaj±c jeszcze do tych wykszta³ceñ SLDowców - PZPRowcy mieli swoje specjalne 'sposoby pobierania nauki', swoje doktoraty, uwierzy³by¶, ze np. Cimoszewicz jest dr prawa miêdznarodowego, skoro ten kretyn w ogóle nie wie o co tu chodzi?


Quote
Osobi¶cie wola³ê llewicuj±cego wykszta³conego m³odego cz³owieka, który potrafi uargumentowaæ swoje zdanie

ba, we mnie jest te¿ trochê pogl±dów lewicowych. Kilku moich znajomych to ludzie ideowo lewicowi i chwa³a im za to, bo to jest PRAWDZIWA lewica. Tylko, ze ta PRAWDZIWA lewica nie ma zadnej reprezentacji politycznej


btw: co¶ siê dzieje ostatnio z forum. piszê post, klikam wysy³aj i nagle okazuje siê, ze jestem wylogowany, logujê siê i okazuje siê, ¿e tre¶æ mojego postu znik³a. Ten post musia³em pisaæ drugi raz :/
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #71 on: 2006-04-29, 10:52:57 »
Minder - w³a¶nie pomog³e¶ mi zrozumieæ rzecz, która zawsze mnie cholernie nurtowa³a, mianowicie, czemu UPR mimo tak szeroko deklarowanego poparcia w¶ród internautów zawsze osi±ga tak s³abe wyniki. Teraz wiem - po prostu czê¶æ czerwonej m³odzie¿y deklaratywnie popiera UPR tak naprawdê jednak pozostaj±c wierna komunistom.
Kiedy wymagaæ (bezczelno¶æ, przyznajê) od Ciebie konsekwencji w tym, co piszesz, masz dwa argumenty: jeden, ¿e nie wiem, co siê dzieje i drugi, o infantylnej ironii.

Mo¿e nie wszystko dzieje siê tak, jakbym sobie wymarzy³, ale jak czytam sobie te opowie¶ci o tych strasznych rzeczach, które siê dziej± w Polsce które sobie opowiadacie tak, jak normalna m³odzie¿ opowiada sobie horrory przy ognisku, to my¶lê, ¿e by³o warto.

 
Quote from: minder
Choæby wyimaginowanego. Wiêkszo¶æ "starego", PZPRowskiego SLD ju¿ dawno wymar³a, tzn. odsunê³a siê od polityki. Gro ludzi w tej partii to ludzie m³odzi.


czy to jest zart?  
Quote from: minder
Osobi¶cie wola³ê llewicuj±cego wykszta³conego m³odego cz³owieka, który potrafi uargumentowaæ swoje zdanie, ni¿ za¶ciankowego prostaczkowatego pieniacza, który zamiast przytaczaæ konkrety, przyczepi siê, ¿e jego adwersarz nie umy³ rano zêbów

 uargumentowaæ? "Ty nie wiesz, co siê w Polsce dzieje"? Argument o nieumyciu rano zêbów to chyba g³ówny Twój argument przeciwko samoobronie, taka ma³a dygresja. Czerwoni zawsze myli rano zêby a potem szli do pracy w UB, ¿eby komu¶ wyrwaæ paznokcie.

Quote from: minder
Nagonka na "komuchów" to jak nagonka na ¯ydów czy masonów - po prostu trzeba mieæ jakiego¶ wroga, z którym mo¿naby walczyæ.

 zapomnia³e¶ dodaæ, ¿e czym innym jest nagonka na "moherów", po twoim po¶cie jeszcze kto¶ gotów pomy¶lec, ¿e ka¿d± nagonkê uwa¿asz za z³±...
Avril kocham Ciê :*

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #72 on: 2006-04-29, 11:10:52 »
Soja, zgadzam siê z Twoim opisem Samoobrony jako partii marionetkowej. Czy jednak polityka powinna opieraæ siê na kupczeniu stanowiskami? Samoobrona jako partia-chor±giewka jest w stanie zrobiæ wszystko, byle tylko dopchaæ siê do koryta - nie tak to powinno wygl±daæ.

Pos³uguj±c siê argumentami o UB popadacie w skrajno¶æ. Agenci poprzedniego systemu powinni zostaæ zdekonspirowani i zaprowadzeni pod s±d jako zbrodniarze przeciw ludzko¶ci. Nie widzê jednak powodu, dla którego dowolna partia lewicowa mia³aby byæ obwiniana za zbrodnie, których nie pope³ni³a. Powiedzcie mi - poza kilkoma wysokimi szyszkami, które osta³y siê w SLD - kto macza³ palce w aparatach w³adzy poprzedniego systemu? Marek Borowski? Tomasz Na³êcz? Jestem pewny, ¿e za komuny chodzili co rano wyrywaæ paznokcie opozycji. :roll:

Równie dobrze mo¿naby powiedzieæ, ¿e niemieckie partie s± be (a najlepiej wszyscy Niemcy), bo przecie¿ sk³adaj± siê z potomków ludzi, którzy salutowali Hitlerowi.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #73 on: 2006-04-29, 11:25:41 »
Quote from: minder
Czy jednak polityka powinna opieraæ siê na kupczeniu stanowiskami?

to jest ogólnie przyjêta zasada prowadzenia polityki odk±d demokracja i stanowiska istniej± :abu:  

Quote from: minder
Powiedzcie mi - poza kilkoma wysokimi szyszkami, które osta³y siê w SLD - kto macza³ palce w aparatach w³adzy poprzedniego systemu? Marek Borowski? Tomasz Na³êcz? Jestem pewny, ¿e za komuny chodzili co rano wyrywaæ paznokcie opozycji. :roll:

Na³êcz to stary wygodnicki, cz³onek PZPR, autor beznadziejnych felietonów ( :) ), wieczny krytyk Pi³sudskiego, AK i wszystkiego co zwi±zane z patriotyzmem [ ohydne komentarze przy ka¿dej pracy, kazdym artykule ], kole¶ o piekielnie s³abej psychice, nienadaj±cy siê do polityki, wykreowany przez komisje ¶ledcz±
Marek Bermann aka Borowski jest niby ideowy [ w koñcu jego stary by³ KPPowcem ] wiêc go zostawiam :)

Quote
Równie dobrze mo¿naby powiedzieæ, ¿e niemieckie partie s± be (a najlepiej wszyscy Niemcy), bo przecie¿ sk³adaj± siê z potomków ludzi, którzy salutowali Hitlerowi.

Miodowicz [PO] jest potomkiem PZPRowca, ojciec chcia³ go wci±gn±æ do 'towarzystwa',ale on siê zbuntowa³ i nawet wystêpowa³ przeciwko nie mu - jak widaæ, da siê byæ dzieckiem gnoja i nie byæ dotkniêtym przez gnój. no ale to wymaga pewnej si³y, a np. taki Na³êcz, có¿... on paznokci nie móg³by wyrywaæ, prêdzej za³o¿y³by salon urody
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #74 on: 2006-04-29, 11:56:42 »
Quote from: Soja
Quote from: minder
Czy jednak polityka powinna opieraæ siê na kupczeniu stanowiskami?

to jest ogólnie przyjêta zasada prowadzenia polityki odk±d demokracja i stanowiska istniej± :abu:  

Czy w takim razie PiS jako partia prawa i sprawiedliwa nie powinna tego zmieniæ? Najwyra¼niej jest im to na rêkê.