Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 285549 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #15 on: 2006-04-26, 23:41:06 »
minder: wiesz, interesuje siê histori± XIX w. i jako¶ nie przeszkadza mi to, ¿e urodzi³em siê pod koniec wieku nastêpnego. Suchock± znam choæby z ksi±¿ek. Jest akurat podrêcznikowym przyk³adem rz±du, który rozpocz±³ swoje dzia³anie i je zakoñczy³ a pomiêdzy zrobi³ NIC

PO to niby nie powsta³o po kompromitacji AWS-UW? I wg mnie te¿ siê kompromituj±.

W PO jest du¿o czarnych owiec :) W PiSie owszem, te¿. Kurski np. albo obecny prezydent ( wepchany przez braciszka )

Co z tego, ¿e ludzie z PJKM startuj± z list PO. Dla mnie PJKM to sam JKM. Inni ludzie, którzy PJKM tworz± to zwyczajni ludzie tych-samych-pogl±dów lub popieraj±cy JKM

mówisz o obronie warto¶ci wolno¶ciowych. Z tego co wiem programy PO i PiSu ró¿ni± siê w tym temacie sprawami typu stosunek do zwi±zków homoseksualnych i innych bzdur. Mamy godziny policyjne, prohibicjê alkoholow± czy przymusowe lekcje religii? Jakie to warto¶ci wolno¶ciowe broni PO?

i na koniec: NIE STAWIAJCIE MNIE W ROLI OBROÑCY PISU. To, ¿e nie lubiê PO nie znaczy, ¿e jestem zwolennikiem PiSu

[ Dodano: Sro 26 Kwi, 2006 23:47 ]
moje wiêksze poparcie dla PiSu od PO wynika z tego, ¿e w PiSie znajdujê wiêcej warto¶ciowych ludzi. Marcinkiewicz, Jurek, Ujazdowski, Kaczyñski Jaros³aw ( tak! ). W PO natomiast tylko dwóch lubiê/szanujê- Miodowicz ( za odwagê ) i Niesio³owski. Poza tymi sze¶cioma politykami, z tych których znam/kojarzê, nikogo wiêcej interesuj±cego nie widzê
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #16 on: 2006-04-26, 23:58:55 »
Quote from: Soja
Mamy godziny policyjne, prohibicjê alkoholow± czy przymusowe lekcje religii?

Proszê Ciê! Religia jest obecna w szkole ju¿ od "jakiego¶" czasu. Ju¿ sam fakt jej istnienia w instytucji pañstwowej jest godny nagany, bo pañstwo ma byæ neutralne. Zamiast oceny opisowej s± stopnie! Ostatnio kto¶ wpad³ na pomys³, ¿eby ocenê z religii wliczaæ do ¶redniej! <W tym momencie siarczy¶cie zakl±³em pod nosem>

Quote from: Soja
Z tego co wiem programy PO i PiSu ró¿ni± siê w tym temacie sprawami typu stosunek do zwi±zków homoseksualnych i innych bzdur.
Nieno, widzê, ¿e nie mamy o czym rozmawiaæ. Je¶li twierdzisz, ¿e prawica i libera³owie ró¿ni± siê tylko podej¶ciem do mniejszo¶ci homoseksualnej, to nie wiem co robisz na WOSie. A gospodarka?!

Quote from: Soja
Suchock± znam choæby z ksi±¿ek.
Moja babcia czyta ksi±¿ki, w których jest napisane, ¿e ludzie mog± ¿yæ bez jedzenia od¿ywiaj±c siê energi± s³oneczn±.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #17 on: 2006-04-27, 00:04:56 »
Quote from: minder
Nieno, widzê, ¿e nie mamy o czym rozmawiaæ. Je¶li twierdzisz, ¿e prawica i libera³owie ró¿ni± siê tylko podej¶ciem do mniejszo¶ci homoseksualnej, to nie wiem co robisz na WOSie. A gospodarka?!

mówimy chyba o warto¶ciach wolno¶ciowych, jak chcia³e¶ tez mowic o liberalizmie gospodarczym to szkoda, ze nie napisa³e¶
btw: po peda³ach napisa³em "i innych bzdur"

nie wyje¿d¿aj mi ze swoj± babci±. te¿ mi poda³e¶ argument...

czy¿by¶ minder okaza³ siê byæ ateist±? po za tym religia nie jest obowi±zkowa, a wliczanie jej do ¶redniej zale¿y od szko³y ( domy¶lnie jest off! )

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:06 ]
Quote from: minder
Quote from: Soja
Z tego co wiem programy PO i PiSu ró¿ni± siê w tym temacie (...)


czytaj uwa¿nie bo rozmowa nie bedzie miala sensu
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #18 on: 2006-04-27, 00:17:21 »
Quote from: Soja
Suchock± znam choæby z ksi±¿ek.


w ksi±¿kach napisano te¿, ¿e wikingowie na he³mach mieli rogi, miecz wa¿y³ 30 kg, a rycerze mieli tak ciê¿kie zbroje, ¿e na konia wsadzano ich za pomoc± d¼wigni.

ale ja bym chcia³a powiedzieæ kilka s³ów o Kaczyñskim i Tusku.

Kaczyñski faktycznie wykreowa³ postaæ siln±, która kieruje równie mocnym ugrupowaniem. postac prezydenta, który zrobi porz±dek z ca³ym tym syfem - jego determinacja, precyzja dzia³ania - to by³o widoczne od samego pocz±tku. wielu ludzi da³o siê z³apaæ na has³a o naprawie chorego ustroju, wspieraniu szarego obywatela - zalecia³o socjalizmem? na dok³adkê tego wszystkiego nowy prezydent mia³ wyzwoliæ kraj od skorumpowanej lewicy. jednak nie bardzo zdawali sobie sprawê z tego, ¿e naprawianie zaczyna siê od do³u - administracji samorz±dowej, która jest podstaw± naszego ustroju - a nie od góry. kolejnym elementem jest s±downictwo, ale to oczywi¶cie tylko wierzcho³ek góry lodowej. natomiast pierwsze, co siê rzuca w oczy w programie Kaczyñskiego, to du¿a ilo¶æ zbêdnych informacji, w tym projekt piêciu ustaw pod publike - min. komisja Prawa i Sprawiedliwo¶ci. piêkne to, dumne, wype³nione mas± osobistych przemy¶leñ o tym jaka powinna byæ Polska i jej nowy prezydent. no i oczywi¶cie niemi³osiernie d³ugie - ale zero konkretów.

a u Tuska, u PO? program czytelny, wypunktowany - napisany bardzo solidnie. zaczynaj± od polityki zagranicznej, bo tu prezydent ma do powiedzenia najwiêcej - ta ca³a Polska 'silna i bezpieczna'. nastêpnie w³adza jako s³u¿ba, nie przywilej - pierwsze, co obiecuje Tusk z ramienia PO to ciêcia w bud¿ecie na urz±d prezydenta (likwidacje placówek wypoczynkowych, likwidacja immunitetu, odpraw) - zaczyna zatem od siebie! i zobowi±zanie o godnej pracy, czyli veto dla WSZYSTKICH ustaw zwiêkszaj±cych bezrobocie.

taka jest ró¿nica pomiêdzy Tuskiem, a Kaczyñskim, pomiêdzy PO, a PiS. dlatego w³a¶nie m³odzi, otwarci i wykszta³ceni ludzie popierali Tuska - bo nie obiecywa³ szklanych domów i nie obiecywa³ dawania pieniêdzy z powietrza. bo to by³o tak inne od tej kie³basy wyborczej, któr± tyle lat wpychano ludziom na prawo i lewo. PO by³a nadziej± na normalno¶æ, na zwyciêstwo zdrowego rozs±dku.

oczywi¶cie "racja jest jak dupa, ka¿dy ma swoj±", ale popatrzmy na fakty:

sympatycy Kaczyñskiego to w przera¿aj±cej wiêkszo¶ci ludzie po 60, s³abo wykszta³ceni, z ma³ych miejscowo¶ci i wsi. jednak dla nich IV rzeczpospolita to raczej skrót my¶lowy, czyli nowe = lepsze.

a co z akcj± PiS przeciwko "3 x 15%" (czyli PIT, CIT i VAT), ze wszystkimi misiami spadaj±cymi ze ¶ciany i straszeniem wrostu kosztów? Kaczyñski du¿o mówi³ i zamydli³ ludziom oczy wizj± "z³ego" podatku liniowego. bo produkty z 7% skocz± do 15% - nikt tylko nie pomy¶la³, ¿e produkty z 22% spadn± do 15%, a takich 22% jest w³a¶nie najwiêcej. ze strony PiS by³o tylko du¿o gadania, du¿o obietnic, a jak wiadomo polacy - zw³aszcza rolnicy - obietnice lubi±, zw³aszcza te oferuj±ce szybkie wzbogacenie i dostatek ogólny.

nie wspominam tu ju¿ o takich kwiatkach jak becikowe, zmniejszanie emerytur czy dotacji na szpitale. czy wiesz, ¿e PiS wpad³o na doskona³y pomys³, ¿eby ludzie, którzy s± powy¿ej pewnych norm, nie mieli finansowanych bardzo kosztownych badañ? np.: powy¿ej 195 cm nie mo¿esz miec przeprowadzonego jakiego¶-tam-skanowania bezp³atnie (przy czym w³a¶nie w tych rejonach wzrostu te badania s± najbardziej potrzebne). gdzie tu sens, gdzie logika?

a koalicja z Samoobron±? przecie¿ Lepper to ¿enuj±cy clown w cyrku swojego ugrupowania, cz³owiek niepowa¿ny i nieodpowiedzialny, stale kompromituj±cy siebie i Polskê w oczach zagranicy. naprawdê chcemy siê reprezentowaæ kim¶ takim?

zostaje oczywi¶cie sprawa cenzury, czyli "nie ma w Polsce wolnych miediów" (cytat: Kaczyñski), a o czym¶ takim jak wolno¶æ s³owa mo¿emy zapomnieæ. warto tu chyba wspomnieæ o ostatnim wyst±pieniu luczi z KRRiT przeciwko p. Kazimierze Szczuce i jej wypowiedzi w programie Kuby Wojewódzkiego, czyli cenzuro witaj na dobre. jej ¿art wymierzony by³ przeciwko kobiecie z Jedynego S³usznego Radia, wiêc reakcja nie dziwi - niemniej wci±¿ szokuje. jedyne s³uszne radio, jedyna s³uszna TV, jedyna s³uszna partia. chyba czas zacz±c siê baæ.

za jaki¶ czas zaczn± siê narzekania - ju¿ siê zaczê³y - bo nie tak, bo kto¶ mia³ co¶ dostaæ, a nie dosta³, bo mia³o byæ inaczej, piêknie, kolorowo i jak z reklamy. nagle dotra³o do wiêkszo¶ci tych pustych g³ówek, ¿e za darmo, to mo¿na dostaæ najwy¿ej w twarz.

Quote from: Soja
Marcinkiewicz


za co go szanujesz? czy¿by za to, ¿e zrobi³ z siebie idiotê i w TV wystapi³ do £ukaszenki z tekstem "domagam siê wypuszczenia polskiego dyplomaty i to natychmiast"? przecie¿ to jest ¿a³osne, ¿enuj±ce i niepowa¿ne!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #19 on: 2006-04-27, 00:29:46 »
bo¿e, no nastêpna, która uwa¿a mnie za zwolennika PiSu!!  :evil:  Mia³a¶ mi tu napisaæ w czym jest dobre PO, a nie w czym jest PiS be

'veto dla wszystkich ustaw zwiêkszaj±cych bezrobocie' ( wybacz, ale z zachwytu a¿ ud³awi³em siê ¶miechem  :lol:  :lol:  )

jedyne co napisa³a¶ o PO ( o co ciê prosi³em ) to ich program. Wiesz, ja te¿ mogê napisaæ supe r program. Jakby¶mi o samych programach rozmawiali daleko by¶my zaszli

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:31 ]
na Marcinkiewicza rzeczywi¶cie d³ugo szuka³a¶. Tusk z kolei ogl±da³ sobie mecz pi³ki no¿nej z monitora marsza³ka sejmu podczas sejmowego posiedzenia. ¯enuj±ce, ¿a³osne, niepowa¿ne

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 00:33 ]
Marcinkiewicz jest jednym z niewielu PORZ¡DNYCH ( wiem, ostatnio te s³owo strasznie stania³o ) polityków obecnej kadencji
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #20 on: 2006-04-27, 00:49:56 »
Quote from: Soja
czy¿by¶ minder okaza³ siê byæ ateist±?
A co to ma do rzeczy?
Quote from: Soja
czytaj uwa¿nie bo rozmowa nie bedzie miala sensu
Mówili¶my o warto¶ciach wolno¶ciowych. Jedn± z takich warto¶ci jest poparcie dla dzia³añ wolnorynkowych. Gdzie¿ w takim razie min±³em siê z kontekstem rozmowy?
Quote from: Soja
Jakby¶mi o samych programach rozmawiali daleko by¶my zaszli
Przepraszam, ale sam zacz±³e¶ od programów. No ale zgadzam siê - "po owocach ich poznacie". Jak na razie rz±dy PiSu to cyrk na kó³kach i kompromitacja w oczach spo³eczno¶ci miêdzynarodowej. Kto o zdrowych zmys³ach wpu¶ci³by do rz±du Leppera?!
Quote from: Soja
Marcinkiewicz jest jednym z niewielu PORZ¡DNYCH polityków obecnej kadencji
Marcinkiewicz jest li tylko marionetk±.
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #21 on: 2006-04-27, 00:55:53 »
Soja, przede wszystkim to nie jest tak, ¿e ja tu piszê "o czym¶, o co Ty prosi³e¶" - przekazujê tylko swoje pogl±dy. analogicznie do Twojej wypowiedzi - nie mia³e¶ mi pisaæ, czego to nie zrobi³ Tusk, tylko co zrobi³ Marcinkiewicz.

poza tym - co to znaczy, ¿e jest "porz±dny"? wyrzuca ¶mieci, myje schody na klatce, k³ania siê s±siadkom?

poza tym, przykro mi to mówiæ, nie podajesz niemal ¯ADNYCH faktów, a jedynie rzucasz przymiotnikami. jak w programie PiS - zero konkretów.

i uwa¿asz, ¿e zwiêkszanie bezrobocia jest nam potrzebne, przy tych zatrwa¿aj±cych procentach, które ju¿ mamy? plasujemy siê w czo³ówce, sk±din±d niezbyt chwalebnej. ju¿ pomijam fakt tego, ¿e ignorujesz wiêkszo¶c moich argumentów - wnioskujê, ¿e prawda w oczy kole. albo w ty³ek, jak kto woli.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #22 on: 2006-04-27, 08:20:36 »
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #23 on: 2006-04-27, 18:31:46 »
Quote from: minder
Ciekawy komentarz dot. nowej koalicji na WP


"Odnosi siê wra¿enie, ¿e rz±d powstaje, aby uczestnicz±ce w koalicji partie mog³y poprawiæ swoje notowania w sonda¿ach, a ich przywódcy mieli lepszy start w przysz³ych wyborach prezydenckich" - zrozumia³bym gdyby mówi³ to sprzedawca w miêsnym, ale nie pani prof. z ISP. Ta sama pani Kolarska-Bobiñska by³a wspó³pracownikiem Marka Belki i mia³a otrzymaæ tekê ministra ds. czego¶ tam. Od lat zwi±zana z lewic±, choæ uwa¿a siê za niezale¿n±, i od lat zwi±zana z sonda¿ami itp. choæ uwa¿a siê za niezale¿n±. Je¿eli wg Ciebie Minder jest to ciekawy komentarz to znaczy, ¿e nie wiesz kim jest ta pani. A skoro nie raczy³e¶ siê dowiedzieæ, wychodzi na to, ¿e jeste¶ do¶æ podatny na opinie innych
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #24 on: 2006-04-27, 18:39:57 »
Najpierw patrzê co kto¶ mówi i jak to wp³ywa na moje postrzeganie rzeczywisto¶ci - czy odpowiada na jakie¶ nurtuj±ce mnie pytania. A mo¿e zadaje nowe? Dopiero potem patrzê kto to powiedzia³.
Krótko mówi±c oceniam tak, jak mnie uczono oceniaæ kartkówki - najpierw trzeba patrzeæ na tre¶æ, a potem na nazwisko.

BTW: Ustosunkujesz siê do poprzednich postów?
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #25 on: 2006-04-27, 19:02:15 »
A ja tak sie wtrace i powiem, ze Platforma to teraz dobrze wyglada, bo nie wiadomo, jak byloby z realizacja ich programu... skadinad PiS nigdy dobrze nie wygladal.
No i w jednym miejscu popre Soje: prawda, jak nie lubi PO, to nie znaczy, ze jest sympatykiem PiSu czy innego badziewia. Prawde mowiac, z tego wzgledu, ze mamy wiele partii,to jest w czym wybierac. A tu widze ciagle tylko PO versus PiS. To jest wszedzie. Rzygac juz sie od tego chce. Juz bardziej jestem w stanie zrozumiec ludzi, ktorzy emocjonuja sie pilka nozna, niz tych, ktorzy podniecaja sie polityka.
A propos ksiazek, jak tak na niego napadliscie: a w to, co jest napisane w podrecznikach do fizyki to wierzycie? ;) A prawda jest taka, ze Suchocka padla ofiara szowinistycznego spisku patriarchalnego ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #26 on: 2006-04-27, 19:04:22 »
wracaj±c do tematu
PO jest parti± jedyn± w swoim rodzaju. Potraficie okre¶liæ kto jest jej szefem? Przez wielo¶æ ich o¶rodków decyzyjnych nie potrafi± sensownie dzia³aæ, my¶leæ. Wg mnie jest to skutek powyborczego szoku, Platforma by³a ju¿ gotowa do objêcia w³adzy, Donald Tusk ju¿ siê spotyka³ z zagranicznymi politykami i omawia³ z nimi przysz³e sprawy. PO jest przede wszystkim parti± dziwn±. Z jednej strony nie chce wej¶æ do koalicji, z drugiej strony nie chce przyspieszonych wyborów ( przypadek tak rzadki w demokracji, ¿e a¿ nie znalaz³em innych takich przyk³adów ). PiS oferowa³ PO fotel Marsza³ka Sejmu, wiêkszo¶æ tek ( PiS przede wszystkich zostawia³ sobie ministerstwa na które wskazuje nazwa 'PiS' ), Rokita mia³ zostaæ wicepremierem. Partie te by³y wrêcz bratersko zwi±zane jeszcze rok przed wyborami, wspólnie dzia³a³y w tzw. aferach, wspólnie g³osowa³y, itp. Czê¶æ ministrów w ich przewidywanych rz±dach przed wyborami by³a wspólna, np. ministerstwo spraw wewnêtrznych. Obie partie zak³ada³y walkê z postkomunizmem, walkê z bezrobociem, reformy s³u¿by zdrowia, itp. w czym nie za bardzo ró¿ni³y siê od siebie. Oczywi¶cie gdyby siê nie owe partie nie ró¿ni³y równie dobrze mog³yby siê po³aczyæ. Mia³y jednak ca³kowicie odmienne zdania w kwestii finansów, gospodarki, wej¶cia do strefy euro, itp. Nie sadze jednak by by³y te ró¿nice przeszkod± do utworzenia koalicji. PO i PiS prze¶ciga³y siê w ustalaniu telewizyjnych debat, rozmów koalicyjnych, gdy okres bezrz±dowy siê przed³u¿a³ wiadomo ju¿ by³o, ze do koalicji nie dojdzie. Dlaczego? Nie wiem, mo¿e to byæ wina równie dobrze PiSu, PO lub obu partii. PO w ca³ej swojej niespójno¶ci wewnêtrznej ryzykowa³o pozostanie w opozycji gdy mia³a ofertê wej¶cia do rz±du! Pamiêtam dzieñ gdy PiS ( chyba J. Kaczyñski ) mówi³, ¿e o godzinie 18.00 tego dnia przedstawi PO now± ofertê koalicyjn±. PO ( Rokita albo Tusk ) po po³udniu, na parê godzin przed przedstawieniem tej oferty powiedzia³o, ¿e oferta ta jest nie-do-przyjêcia i siê na ni± nie zgadzaj±. Pózniej w telewizji ju¿ nie widzia³em, ¿eby do tej sprawy, chyba interesuj±cej, dziennikarze wracali. PO mówi³a, ¿e bêdzie walczyæ z komunistami, ¿e siê z nimi, tak samo jak PiS, rozliczy. Tymczasem PO oburza siê, ¿e PiS chce grzebaæ w teczkach IPN i... zawi±zuje koalicjê z SLD w samorz±dzie Warszawy !! ( najdro¿sze inwestycje infrastrukturalne w Europie, oczywi¶cie, spalone! ). Kolejnym b³êdem PO jest.... podzia³ obywateli. Mohery, które nazwê zawdziêczaj± Donaldowi Tuskowi to kilkumilionowa grupa Polaków, która wybra³a PiS. Rozumiem zeby partie walczy³y z partiami, ale ¿eby z ludno¶ci±?? PiS jest parti± prawicow± o lewicowych pogl±dach w sprawach socjalnych, PO za¶ reprezentuje interesy praktycznie jedynie mo¿nych i czê¶ci inteligencji [ manowce: piszesz mi, ze sympatycy Kaczego to w wiêkszo¶ci ludzie po 60, niewykszta³ceni, itd. Jest jednak w¶ród tych wyborców grupa, choæ niestety ma³a, inteligencji. Nie jest to jednak ¿aden dowod na to, ze PiS jest gorszy od PO. Co z tego, ¿e wiêksza czê¶c inteligencji popiera PO.... przyk³adowo - bardzo ma³y procent Polaków to prawdziwi patrioci - czy to znaczy, ze skoro s± w mniejszo¶ci ich pogl±dy sa niedorzeczne, absurdalne? Ju¿ raz Polsk± rz±dzi³a wiêksza czê¶æ inteligencji. Wiecie kiedy to by³o? Podpowiem, zaraz potem na 123 lata zniknêli¶my z mapy ]
je¿eli chodzi o PiS. Zdecydowanie najwiêkszym sukcesem PiSu jest sklejenie bud¿etu przy braku wiêkszo¶ci sejmowej. PiS przekroczy³ wszelkie oczekiwanie negocjuj±c polski bud¿et z UE na lata 2007-13. W TVN codziennie s³yszymy o tym, ¿e to traci, tamto traci, to upada, PO wo³a, ¿e kapita³ ucieka z kraju. Tymczasem Warszawska Gie³da Papierów Warto¶ciowych ka¿dego dnia bije rekordy. Wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale tego roku jest wy¿szy od zak³adanego w bud¿ecie ( zak³adano 4,3 % ). Wzrost ten obecnie oscyluje wokó³ 5 %, co zaskoczy³o analityków europejskich [ jak to w Europie siê mówi, Polska 'wstaje z martwych'. Oczywi¶cie polskie media krzycz± o kryzysie ]. Innym sukcesem PiS na arenie miêdzynarodowej jest zaalarmowanie i przekonanie czê¶ci opinii publicznej w Europie co do fatalnych skutków energetycznego uzale¿nienia siê od Rosji. Projektowana budowa gazoportu i zwiêkszenia inwestycji w wydobycie gazu w Polsce (  dotychczas 40 % udzia³u polskiego gazu w konsumpcji ) jest tego dowodem.

tym postem chcia³bym zakoñczyæ udzia³ w tej rozmowie. Móg³bym siê z Wami tylko pok³óciæ. Oczywi¶cie jak to manowce napisa³a, racja jest jak dupa, ka¿dy ma swoj±. S±dzê, ¿e dalej bêdziecie broniæ waszych racji, ale ja mogê siê z was tylko ¶miaæ, ostatecznie, ¿a³owaæ  :?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #27 on: 2006-04-27, 19:20:38 »
Quote from: Kasandra
A prawda jest taka, ze Suchocka padla ofiara szowinistycznego spisku patriarchalnego ;)


i.e. idiotów, którzy nie mieli pojêcia o tym, co ze sob± niesie niekonstruktywne wotum nieufno¶ci. ooops. :lol:

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #28 on: 2006-04-27, 19:30:53 »
Quote from: Soja
ale ja mogê siê z was tylko ¶miaæ, ostatecznie, ¿a³owaæ


pohamuj siê trochê, dobrze Ci radzê. pogl±dy pogl±dami, ale chamstwa nic nie usprawiedliwia.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #29 on: 2006-04-27, 19:51:31 »
Dobra, przyznam siê, ¿e te¿ niewiele rozumia³em z podchodów do PO-PiSowej koalicji. Potem okaza³o siê, ¿e resorty, które chcia³ zatrzymaæ PiS s± do¶æ stabilne i nic tam robiæ nie trzeba, natomiast dla PO mia³y przypa¶æ wszystkie te resorty, w których nietrudno o problemy - s³u¿ba zdrowia, o¶wiata itp. Z drugiej strony skoro maj± tak ¶wietne pomys³y, to niech je wdra¿aj±, prawda? No w³a¶nie nie do koñca. Je¶li resort nie otrzyma odpowiednich pieniêdzy z bud¿etu, to lipa i ¿adne dobre intencje nie pomog±.

Co do ró¿norodno¶ci politycznej w Polsce - teoretycznie jest pluralizm, jest super i w ogóle - tylko ¿eby z tego by³y jakie¶ wymierne korzy¶ci, to powinno siê wprowadziæ okrêgi jednomandatowe - wtedy ka¿dy pose³ reprezentowa³by konkretn± grupê ludzi i ci ludzie mogliby go potem rozliczyæ z tego, co zrobi³. Obecny uk³ad promuje jedynie "kolesi" - niezale¿nie od partii. Przy jednomandatowych okrêgach UPR czy PJKM mia³yby ju¿ znacznie wiêksze szanse na dostanie siê do sejmu. Teraz pytanie - kto jest za, a kto przeciw takiej ordynacji?
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success