Author Topic: "Lamentations"  (Read 10303 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #15 on: 2007-06-18, 07:40:12 »
ta oryginalna płyta dvd rzeczywiście kosztowała ok 80zł, reedycja wyprodukowana w Polsce :] jest do nabycia juz za 50 kilka... (m.in w metalpolis)
Faktycznie, widział real-photo na Allegro z opisem Metal Mind na backu wydania, tyle tylko, że z fotki trudno ocenić, czy to nie jest tylko doklejone jak w przypadku nowych płyt Porcupine Tree i Dream Theater - na pudełkach dolepione zostały nalepki RoadRunner.pl.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #16 on: 2007-06-20, 16:19:14 »
Nie, MetalMind faktycznie bije "legalne podróbki" zachodnich płyt i sprzedaje po niższej cenie. Jak by nie patrzeć - jeśli zawartość jest w 100% identyczna - to akcja chwalebna :) Ja jednak wolę trú oryginały :P
True Pagan Winter Crew

eBAT

• Guest
« Reply #17 on: 2007-06-20, 19:25:57 »
Ja też mam zawartość dokładnie jak oryginał, tylko pudełko jakieś takie białe z drukowaną okładką etc.  #-o

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #18 on: 2007-06-22, 19:25:04 »
Ja mam pierwotne wydanie MfN - okładka drukowana na papierze jak w klasycznym DVD i wsunięta za folię czarnego pudełka, płyta DVD z zewnątrz także czarna (prawie identyczna jak w "Deliverance") plus kilkustronicowy booklet. Ciekaw jestem czy to "polskie" wydanie MM również zawiera książeczkę?
: Czerwiec 21, 2007, 08:29:53
Wyczytałem, że polska reedycja "Lamentations" jest w digipaku i zawiera booklet.
Seven milestones...
The message of the wind

veila

• here comes the sun
« Reply #19 on: 2007-06-22, 20:39:29 »
Minimalnie inaczej (niż na wesji MfN) na tym digi jest poumieszczane logo oraz spis kawałków w stosunku do grafiki ;) I na brzegu jest nazwa normalną czcionką a nie logo... eee, podróba :mrgreen:
wszystko, co skośne.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #20 on: 2007-07-07, 10:56:15 »
Pisaliśmy w tym wątku, że Metal Mind jest wydawcą "Lemantations" w wersji digipack. Z tego co wyczytałem to MM wydał najprawdopodobniej w wersji CD DG wszystkie krążki Opeth z katalogu nieistniejącego Music for Nations ("Blackwater Park", "Deliverance" i "Damnation"). Ktoś to może potwierdzić?

BTW: te digipackowe reedycje najtaniej znalazłem na Rock Serwis.
« Last Edit: 2007-07-07, 10:59:33 by Jacek »
Seven milestones...
The message of the wind

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
« Reply #21 on: 2007-07-07, 13:30:42 »
Tak, widzieliśmy z Czarną w Łodzi w środę digipak "Damnation" w ichnim empiku.
[under construction]

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #22 on: 2007-07-08, 10:01:26 »
Deliverance i Damnation oryginalnie były wydane w digipaku przez Music For Nations (obok standardowego wydania w jewel case). Metal Mind w tamtym czasie wydawał chyba tylko w jewelu. Wydawcę można łatwo poznać, bo z tyłu powinno być napisane dość sporymi literami "Metal Mind Productions". Także kod kreskowy powinien mieć polski nagłówek "5 90", ale za to nie gwarantuję, bo nie sprawdzałem.

Blackwater Park w digipaku nie widziałem.
True Pagan Winter Crew

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #23 on: 2007-07-08, 10:20:22 »
D&D faktycznie pierwotnie były wydane w digipacku jako tzw. specjalne edycje limitowane - w takiej edycji nabyłem "Damnation". Po zakończeniu żywota przez Music for Nations, katalog przejęła Sony/BMG i w ub. roku wypuściła reedycje BWP, D&D&L ale w plastiku (np. real photo na Allegro). Natomiast Metal Mind wszystkie te krążki wypuszcza równolegle w digipacku. Jeżeli chodzi o "Lamentations" stwierdziliśmy to już ponad wszelką wątpliwość. Ciekaw jestem jak się sprawa przedstawia z BWP oraz D&D, bo wszystko wskazuje na to, że podobnie jak opethowe DVD, w/w płyty także będą opatrzone logo Metal Mind - opis zamieszczony na vivid.pl zdaje się to potwierdzać.
« Last Edit: 2007-07-08, 10:22:26 by Jacek »
Seven milestones...
The message of the wind

vertigo

• Global Moderathor
  • *
« Reply #24 on: 2007-07-08, 13:23:43 »
Digipacka BWP widziałem nie tak dawno w Empiku. Okładka miała zdaje się trochę mocniejsze kolory niż oryginał. Na oficjalnej stronie Opeth oprócz europejskiego wydania pokazane jest też japońskie, które bardziej przypomina kolorami digipacka z Metal Mind.

veila

• here comes the sun
« Reply #25 on: 2007-07-10, 23:03:39 »
Hmm, ale mnie zaciekawiliście, aż sobie sprawdziłam jak u mnie z tymi płytkami i wyszło mi, iż:
-> posiadam BWP  w digipacku z MetalMindu (dobrze, że tą płytę, bo jakby to inna była to bym żałowała, że taka oryginalna podróbka ;) a na tej akurat przesadnie mi nie zależy)
-> drugie digi to SL, ale pisze, że Peaceville, więc chyba tak jak trzeba? ;)
-> reszta to takie normalne, jak to tam się nazywa, i nie z MM.

Jak chcecie jakieś info o tym wydaniu BWP to służę, z tym, że nie mam jak porównać z takim oryginałem oryginałem.
wszystko, co skośne.

vertigo

• Global Moderathor
  • *
« Reply #26 on: 2007-07-12, 21:27:17 »
Hmm, ale mnie zaciekawiliście, aż sobie sprawdziłam jak u mnie z tymi płytkami i wyszło mi, iż:
-> posiadam BWP  w digipacku z MetalMindu (dobrze, że tą płytę, bo jakby to inna była to bym żałowała, że taka oryginalna podróbka ;) a na tej akurat przesadnie mi nie zależy)
Czy ten digipack był wydany z książeczką? Jak oglądałem wydawało mi się, że jej tam nie było ;]

veila

• here comes the sun
« Reply #27 on: 2007-07-12, 22:43:06 »
No jest w środku, taka włożona w rozcięcie na dole lewej strony, jak sobie otworzysz. I płyta jest, również :P
wszystko, co skośne.

Anathema

« Reply #28 on: 2007-08-26, 10:55:51 »
Cześć!
Fanką Opeth jestem od dość niedawna. Moja fascynacja zespołem rozpoczęła się na dobre właśnie od dvd "Lamentations" - cudo! :) Mam do Was pytanie odnośnie tego dvd. Posiadam je wydane przez Metal Mind (digipack) i zaważyłam, że w drugiej części koncertu występują dziwne chwilowe wyciszenia... Widzę, że zauważył to także autor tematu, Agarves. Patrząc na datę postu, to chyba posiadasz wydanie Music For Nations? Czy ktoś inny również zauważył te wyciszenia? Przyznam, że trochę mnie to denerwuje i ciekawa jestem czy to jest wina wydania :?

Pozdrawiam!

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #29 on: 2007-08-26, 23:28:47 »
Po pierwsze witam na forum :)
Pytanie pierwsze - na czym oglądasz?
Pytanie drugie - ścieżka DTS, Dolby Surround czy Stereo? Mam wersję wydaną przez MFN i przy oglądaniu wersji DTS mam wyciszenia. Wersja Stereo jest bez zarzutu. Wersja Dolby Surround chyba też nie miała wyciszeń, ale muszę to jeszcze sprawdzić.

EDIT:
Sprawdziłem przed chwilą - w żadnej wersji nie mam wyciszeń. Najwyraźniej zależy to od sterownika. Pamiętam, że pod WinXP miałem wyciszenia na DTS, na stacjonarnym odtwarzaczu też - pamiętam, bo oglądałem z bratem i musiałem włączyć od nowa w Stereo właśnie z tego powodu. Teraz słucham na Linuksie (pod Xine) i nigdzie nie mam wyciszeń :P
« Last Edit: 2007-08-26, 23:39:45 by minder »
True Pagan Winter Crew