Author Topic: "Lamentations"  (Read 46215 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
"Lamentations"
« on: 2003-11-25, 17:53:07 »
Po³o¿y³em swoje niegodne rêce na nowym DVD, to i krótk± recenzjê dam.

Generalnie, to chyba najlepszy koncert, jakiego w ¿yciu mia³em okazjê pos³uchaæ. Zwykle wychwytuje siê te wszystkie drobne rzeczy, które odró¿niaj± takie nagrania na ¿ywo od studyjnej perfekcji. "Lamentations" jest prawie doskona³y. Koncertowe brzmienie Opeth. I tak móg³bym prawie skoñczyæ tê recenzjê. Po prostu po obejrzeniu kilku bootlegów ¶ci±gniêtych z internetu stwierdzam, ¿e ich koncerty, tak jak i wszystkie inne, które mia³em okazjê ogl±daæ, obfituj± w pomy³ki i niedoci±gniêcia (niedoci±gniêcia zw³aszcza od strony wokalnej). "Lamentations" pod tym wzglêdem jest wyj±tkowy. Wszystkie utwory za¶piewane i zagrane bezb³êdnie. No, mo¿e nie "perfekcyjnie", ale to ju¿ rzeczy nie warte nawet wspomnienia. Do tego wspania³a jako¶æ d¼wiêku, s³ychaæ ka¿d± nutkê (miejscami lepiej, ni¿ na p³ytach), choæ w drugiej czê¶ci koncertu zauwa¿y³em dziwne chwilowe wyciszenia (aczkolwiek minimalne). Publiczno¶æ trochê za du¿o ryczy podczas "Damnation", co nieco psuje klimat, ale to ma³y mankament.
Od strony wizualnej ¿adnych zastrze¿eñ. Przypuszczam, ¿e niesamowita przygoda dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli Opeth na scenie. Dla mnie osobi¶cie jest to okazja na przypomnienie sobie tamtych chwil, rewelacyjna pami±tka. A zespó³... na wskro¶ Opeth. Od pierwszej nuty "Windowpane" do koñcowych wolnych uderzeñ "A Fair Judgement". Skromni, pogodni, profesjonalni. Wielk± pora¿k± jest tylko brak "Demon Of The Fall". Szkoda...
Mnie bardziej ni¿ sam koncert interesowa³ materia³ dokumentalny. To w du¿ej mierze wywiady z cz³onkami zespo³u (¶miesznie s³ucha siê Martinów s³abo radz±cych sobie z angielskim  :D ) oraz ze Stevem Wilsonem, poprzerywane scenami ze studio podczas sesji nagraniowej "Deliverance/Damnation". A na koniec Mikael zapowiada now± p³ytê. Nie mówi jednak nic, czego nie przeczyta³em wcze¶niej na oficjalnym forum, czyli ¿adnych niespodzianek.
Polecam, je¶li jeszcze nie macie. To p³yta koncertowa Opeth. I to rewelacyjnej jako¶ci.
Osobi¶cie, hehe, jestem w stanie wypatrzyæ swoj± g³owê w t³umie kilka razy. Niestety, tylko od ty³u haha.  :D

Etan

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
"Lamentations"
« Reply #1 on: 2003-11-26, 21:12:43 »
A móg³by siê kolega podzieliæ spisem utworów? By³bym wdziêczny.
Pozdrawiam
Etan

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
"Lamentations"
« Reply #2 on: 2003-11-27, 03:19:23 »
1. Windowpane
2. In My Time Of Need
3. Death Whispered a Lullaby
4. Closure
5. Hope Leaves
6. To Rid The Disease
7. Ending Credits
8. Harvest
9. Weakness
10. Master's Apprentices
11. The Drapery Falls
12. Deliverance
13. The Leper Affinity
14. A Fair Judgement

Z oficjalnej strony Opeth
True Pagan Winter Crew

Etan

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
"Lamentations"
« Reply #3 on: 2003-12-03, 16:40:34 »
Hmm... a nie wie kto¶, czy bêdzie mo¿na to cudeñko dostaæ na VHS? Tak siê sk³ada, ¿e nie mam dostêpu do odtwarzacza DVD...
Pozdrawiam
Etan

Fallen Drapery

  • Guest
"Lamentations"
« Reply #4 on: 2003-12-03, 20:46:07 »
Quote from: Etan
Hmm... a nie wie kto¶, czy bêdzie mo¿na to cudeñko dostaæ na VHS? Tak siê sk³ada, ¿e nie mam dostêpu do odtwarzacza DVD...
Pozdrawiam
Etan

Ech, ja te¿ nie mam, dlatego muszê niestety liczyæ na jakiego¶ DivX-a z neta...smutne, ale prawdziwe..ale wiem, ¿e to bêdzie pierwsze DVD jakie sobie kupiê, jak bêdê mia³ odtwarzacz. :wink:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #5 on: 2007-06-02, 12:02:52 »
Dzi¶ na przebudzenie, a raczej na rozkrêcenie (do porannej kawy) bo obudzi³em siê stosunkowo wcze¶nie (zboczenie wywo³ane prawie codziennym wstawaniem do pracy - dlaczego do cholery nie urodzi³em siê hrabi±? :mrgreen: ) i zapu¶ci³em sobie "Lamentations" Opeth. Koncert przez te lata obejrza³em kilkakrotnie i jak zawsze uczta dla zmys³ów i duszy. Natomiast dobra³em siê wreszcie do documentary i przyznajê szczerze, ¿e w pewnym momencie nie mog³em doczekaæ siê ju¿ koñca. Jest za d³ugie i zrobione w tej formie (na przemian ujêcia ze studia i wywiady z muzykami oraz Stevenem Wilsonem) po prostu nu¿y. Documentary z GR przy nim po prostu wymiata. Jest o niebo lepsze i ma taki specyficzny klimat entuzjazmu nagrywania. Na "making of D&D", niby te¿ jest fajna atmosfera, ale to chyba ta d³ugo¶æ (godzinka z ma³ym hakiem) zabija rado¶æ ogl±dania. Ciekaw jestem jak siê ogl±da documentary do³±czone do dwup³ytowej edycji BWP?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #6 on: 2007-06-02, 12:42:29 »
Mi w Lamentations nie podoba sie tylko jedno - ¿e zagrali wszystkie kawa³ki z Damnation i przez to w setli¶cie zabrak³o kawa³ków z innych ¶wietnych p³yt Opeth
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #7 on: 2007-06-03, 16:59:14 »
Przypominam, ¿e to nie przez Damnation zabrak³o piosenek z innych p³yt. Lamentations by³o wydane przez Music For Nations, które prawdopodobnie nie mia³o praw do utworów z p³yt wypuszczonych pod szyldem Candlelight (Orchid, M, MAYH) i Peaceville Records (Still Life).

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #8 on: 2007-06-08, 19:57:40 »
Nie wiedzia³em.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

raskolnikow

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #9 on: 2007-06-16, 12:10:34 »
mam takie pytanie g³upie, przegl±dam teraz w necie gdzie mo¿na kupiæ Lamentations, dlaczego raz kosztuje 80 z³ a reedycje chodz± po 50?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Lamentations"
« Reply #10 on: 2007-06-16, 12:40:03 »
A to była reedycja Lamentations? :P
True Pagan Winter Crew

raskolnikow

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #11 on: 2007-06-16, 12:43:50 »
nie jestem za bardzo w tym temacie, opieram siê na tym co jest napisane w opisie w sklepach na necie, chcê tylko wiedzieæ sk±d siê bierze taka ró¿nica w cenie :) pozdr

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: "Lamentations"
« Reply #12 on: 2007-06-16, 12:57:47 »
jak dobrze poszukasz to znajdziesz w cenie czystej płyty DVD :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

eBAT

  • Guest
Odp: "Lamentations"
« Reply #13 on: 2007-06-16, 21:12:46 »
na abonament  :D

moi

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
  • ??
Odp: "Lamentations"
« Reply #14 on: 2007-06-17, 23:44:38 »
ta oryginalna p³yta dvd rzeczywi¶cie kosztowa³a ok 80z³, reedycja wyprodukowana w Polsce :] jest do nabycia juz za 50 kilka... (m.in w metalpolis)