Author Topic: "Lamentations"  (Read 46087 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #15 on: 2007-06-18, 07:40:12 »
ta oryginalna p³yta dvd rzeczywi¶cie kosztowa³a ok 80z³, reedycja wyprodukowana w Polsce :] jest do nabycia juz za 50 kilka... (m.in w metalpolis)
Faktycznie, widzia³ real-photo na Allegro z opisem Metal Mind na backu wydania, tyle tylko, ¿e z fotki trudno oceniæ, czy to nie jest tylko doklejone jak w przypadku nowych p³yt Porcupine Tree i Dream Theater - na pude³kach dolepione zosta³y nalepki RoadRunner.pl.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Lamentations"
« Reply #16 on: 2007-06-20, 16:19:14 »
Nie, MetalMind faktycznie bije "legalne podróbki" zachodnich p³yt i sprzedaje po ni¿szej cenie. Jak by nie patrzeæ - je¶li zawarto¶æ jest w 100% identyczna - to akcja chwalebna :) Ja jednak wolê trú orygina³y :P
True Pagan Winter Crew

eBAT

  • Guest
Odp: "Lamentations"
« Reply #17 on: 2007-06-20, 19:25:57 »
Ja te¿ mam zawarto¶æ dok³adnie jak orygina³, tylko pude³ko jakie¶ takie bia³e z drukowan± ok³adk± etc.  #-o

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #18 on: 2007-06-22, 19:25:04 »
Ja mam pierwotne wydanie MfN - ok³adka drukowana na papierze jak w klasycznym DVD i wsuniêta za foliê czarnego pude³ka, p³yta DVD z zewn±trz tak¿e czarna (prawie identyczna jak w "Deliverance") plus kilkustronicowy booklet. Ciekaw jestem czy to "polskie" wydanie MM równie¿ zawiera ksi±¿eczkê?
: Czerwiec 21, 2007, 08:29:53
Wyczyta³em, ¿e polska reedycja "Lamentations" jest w digipaku i zawiera booklet.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: "Lamentations"
« Reply #19 on: 2007-06-22, 20:39:29 »
Minimalnie inaczej (ni¿ na wesji MfN) na tym digi jest poumieszczane logo oraz spis kawa³ków w stosunku do grafiki ;) I na brzegu jest nazwa normaln± czcionk± a nie logo... eee, podróba :mrgreen:
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #20 on: 2007-07-07, 10:56:15 »
Pisali¶my w tym w±tku, ¿e Metal Mind jest wydawc± "Lemantations" w wersji digipack. Z tego co wyczyta³em to MM wyda³ najprawdopodobniej w wersji CD DG wszystkie kr±¿ki Opeth z katalogu nieistniej±cego Music for Nations ("Blackwater Park", "Deliverance" i "Damnation"). Kto¶ to mo¿e potwierdziæ?

BTW: te digipackowe reedycje najtaniej znalaz³em na Rock Serwis.
« Last Edit: 2007-07-07, 10:59:33 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: "Lamentations"
« Reply #21 on: 2007-07-07, 13:30:42 »
Tak, widzieli¶my z Czarn± w £odzi w ¶rodê digipak "Damnation" w ichnim empiku.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Lamentations"
« Reply #22 on: 2007-07-08, 10:01:26 »
Deliverance i Damnation oryginalnie by³y wydane w digipaku przez Music For Nations (obok standardowego wydania w jewel case). Metal Mind w tamtym czasie wydawa³ chyba tylko w jewelu. Wydawcê mo¿na ³atwo poznaæ, bo z ty³u powinno byæ napisane do¶æ sporymi literami "Metal Mind Productions". Tak¿e kod kreskowy powinien mieæ polski nag³ówek "5 90", ale za to nie gwarantujê, bo nie sprawdza³em.

Blackwater Park w digipaku nie widzia³em.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: "Lamentations"
« Reply #23 on: 2007-07-08, 10:20:22 »
D&D faktycznie pierwotnie by³y wydane w digipacku jako tzw. specjalne edycje limitowane - w takiej edycji naby³em "Damnation". Po zakoñczeniu ¿ywota przez Music for Nations, katalog przejê³a Sony/BMG i w ub. roku wypu¶ci³a reedycje BWP, D&D&L ale w plastiku (np. real photo na Allegro). Natomiast Metal Mind wszystkie te kr±¿ki wypuszcza równolegle w digipacku. Je¿eli chodzi o "Lamentations" stwierdzili¶my to ju¿ ponad wszelk± w±tpliwo¶æ. Ciekaw jestem jak siê sprawa przedstawia z BWP oraz D&D, bo wszystko wskazuje na to, ¿e podobnie jak opethowe DVD, w/w p³yty tak¿e bêd± opatrzone logo Metal Mind - opis zamieszczony na vivid.pl zdaje siê to potwierdzaæ.
« Last Edit: 2007-07-08, 10:22:26 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #24 on: 2007-07-08, 13:23:43 »
Digipacka BWP widzia³em nie tak dawno w Empiku. Ok³adka mia³a zdaje siê trochê mocniejsze kolory ni¿ orygina³. Na oficjalnej stronie Opeth oprócz europejskiego wydania pokazane jest te¿ japoñskie, które bardziej przypomina kolorami digipacka z Metal Mind.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: "Lamentations"
« Reply #25 on: 2007-07-10, 23:03:39 »
Hmm, ale mnie zaciekawili¶cie, a¿ sobie sprawdzi³am jak u mnie z tymi p³ytkami i wysz³o mi, i¿:
-> posiadam BWP  w digipacku z MetalMindu (dobrze, ¿e t± p³ytê, bo jakby to inna by³a to bym ¿a³owa³a, ¿e taka oryginalna podróbka ;) a na tej akurat przesadnie mi nie zale¿y)
-> drugie digi to SL, ale pisze, ¿e Peaceville, wiêc chyba tak jak trzeba? ;)
-> reszta to takie normalne, jak to tam siê nazywa, i nie z MM.

Jak chcecie jakie¶ info o tym wydaniu BWP to s³u¿ê, z tym, ¿e nie mam jak porównaæ z takim orygina³em orygina³em.
wszystko, co sko¶ne.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: "Lamentations"
« Reply #26 on: 2007-07-12, 21:27:17 »
Hmm, ale mnie zaciekawili¶cie, a¿ sobie sprawdzi³am jak u mnie z tymi p³ytkami i wysz³o mi, i¿:
-> posiadam BWP  w digipacku z MetalMindu (dobrze, ¿e t± p³ytê, bo jakby to inna by³a to bym ¿a³owa³a, ¿e taka oryginalna podróbka ;) a na tej akurat przesadnie mi nie zale¿y)
Czy ten digipack by³ wydany z ksi±¿eczk±? Jak ogl±da³em wydawa³o mi siê, ¿e jej tam nie by³o ;]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: "Lamentations"
« Reply #27 on: 2007-07-12, 22:43:06 »
No jest w ¶rodku, taka w³o¿ona w rozciêcie na dole lewej strony, jak sobie otworzysz. I p³yta jest, równie¿ :P
wszystko, co sko¶ne.

Anathema

  • Posts: 41
  • Karma: +12/-0
  • Gender: Female
Odp: "Lamentations"
« Reply #28 on: 2007-08-26, 10:55:51 »
Cze¶æ!
Fank± Opeth jestem od do¶æ niedawna. Moja fascynacja zespo³em rozpoczê³a siê na dobre w³a¶nie od dvd "Lamentations" - cudo! :) Mam do Was pytanie odno¶nie tego dvd. Posiadam je wydane przez Metal Mind (digipack) i zawa¿y³am, ¿e w drugiej czê¶ci koncertu wystêpuj± dziwne chwilowe wyciszenia... Widzê, ¿e zauwa¿y³ to tak¿e autor tematu, Agarves. Patrz±c na datê postu, to chyba posiadasz wydanie Music For Nations? Czy kto¶ inny równie¿ zauwa¿y³ te wyciszenia? Przyznam, ¿e trochê mnie to denerwuje i ciekawa jestem czy to jest wina wydania :?

Pozdrawiam!

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Lamentations"
« Reply #29 on: 2007-08-26, 23:28:47 »
Po pierwsze witam na forum :)
Pytanie pierwsze - na czym oglądasz?
Pytanie drugie - ścieżka DTS, Dolby Surround czy Stereo? Mam wersję wydaną przez MFN i przy oglądaniu wersji DTS mam wyciszenia. Wersja Stereo jest bez zarzutu. Wersja Dolby Surround chyba też nie miała wyciszeń, ale muszę to jeszcze sprawdzić.

EDIT:
Sprawdziłem przed chwilą - w żadnej wersji nie mam wyciszeń. Najwyraźniej zależy to od sterownika. Pamiętam, że pod WinXP miałem wyciszenia na DTS, na stacjonarnym odtwarzaczu też - pamiętam, bo oglądałem z bratem i musiałem włączyć od nowa w Stereo właśnie z tego powodu. Teraz słucham na Linuksie (pod Xine) i nigdzie nie mam wyciszeń :P
« Last Edit: 2007-08-26, 23:39:45 by minder »
True Pagan Winter Crew