Author Topic: "Komercja"  (Read 11966 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
komercja2
« Reply #15 on: 2006-05-30, 20:53:21 »
Quote from: klassen
vertigo, The Wall nie ma dla mnie porównania z Wish You Were Here, Dark Side Of The Moon. Utwórów z tych 2 p³yt nie us³ysz w TV, radiu itp

No nie wiem, Wish You Were Here zdarza³o mi siê s³yszeæ w radiu. Poza tym faktycznie Ciê nie rozumiem bo dla mnie piosenki na The Wall i Dark Side of the Moon maj± bardzo podobny klimat. Kawa³ki takie jak Hey You, Goodbye Blue Sky, Comfortably Numb, Run Like Hell, Another Brick In The Wall s± po prostu genialne, na ¿ywo mia¿d¿± i nie rozumiem jak mog± byæ niedocenione przez fana poprzednich albumów. Rozumiem, nie musisz lubiæ wszystkich p³yt, ale Pink Floyd to taka sama marka jak Opeth, takie zespo³y nie musz± nic robiæ pod publikê.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
komercja2
« Reply #16 on: 2006-05-30, 20:57:25 »
Musieli wylansowaæ albo samo siê wylansowa³o - po prostu kawa³ek "chwyci³". Dopiero pó¼niej zauwa¿ono dlaczego - z powodu chórku dzieciêcego. Po The Wall takie chórki zaczê³y siê czê¶ciej pojawiaæ. Wtedy by³a to ju¿ zagrywka pod publikê. Ale pierwotnie...? Nie mogê siê zgodziæ. ;) Nie zgodzê siê te¿, ¿e nie mo¿na us³yszeæ w radiu utworów z innych p³yt. Co jaki¶ czas s³yszê "Money" - i co? Komercha, nie? "Ta piosenka jest... nagrana dla pieniêdzy" :P Pozosta³e kawa³ki s± zwyczajnie za d³ugie, ¿eby graæ je w radiu - tyle z mojej strony.
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
komercja2
« Reply #17 on: 2006-05-30, 21:02:31 »
Zgadzam siê z vertigo, zreszt± "Wish You Were Here" te¿ czêsto s³ysza³em w radiu, nie mówi±c ju¿ o licznych przeróbkach. A takie utwory jak "Paranoid", "Smoke on the Water", albo najbardziej znany "Stairway to Heaven"? Nie s±dze, ¿eby by³y robione pod publike  :wink:

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
komercja2
« Reply #18 on: 2006-05-30, 23:09:36 »
buckethead, te utwory s± robione pod publikê i tak¿e ich nie lubiê ale Stairway To Heaven - wyj±tek. Pozatym te utwory us³yszê raz na rok - wtedy gdy jest audycja w Trójce "Top Wszechczasów" albo "Minimax".

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
komercja2
« Reply #19 on: 2006-05-30, 23:29:06 »
Paranoid!?!? Utwór skomponowany i nagrany w 20 minut przez nikomu nie znany zespó³? To samo Smoke... To, ¿e utwory im siê "uda³y" nie oznacza od razu, ¿e s± robione pod publike... Jest to dok³adnie to, o czym napisa³ minder: pierwotne "archetypy" muzyki, która potem sta³a siê popularna. Np. taki dzisiejszy Vader jest IMO zupe³nie pod publikê, powielanie tych samych schematów w nieskoñczono¶æ. Ale z drugiej strony mo¿e to te¿ byæ przejaw oddania pewnemu gatunkowi/pr±dowi. Pozostaje tylko odró¿niæ jedno od drugiego... Ale có¿. Muzyka jest robiona po to, ¿eby jej s³uchaæ. :-k

Quote from: klassen
ale Stairway To Heaven - wyj±tek

Jak wyt³umaczysz t± wyj±tkowo¶æ?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
komercja2
« Reply #20 on: 2006-05-31, 08:04:08 »
nie wyt³umaczy. bo to wolny kraj, wolno¶æ s³owa i t³umaczyæ mu siê nie chce bo go dupa boli od dzwona.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
komercja2
« Reply #21 on: 2006-05-31, 11:38:25 »
:lol:
Nie wiem, czy to cos wnosi do dyskusji, ale ja kiedys Opeth "Leper Affinity" slyszalam w radiu, w dzien (ok 11.00 rano), na dodatek w niedziele. I wtedy postanowilam juz nie sluchac tego komercyjnego utworu. Co to za przyjemnosc sluchac czegos, co w radiu w niedziele rano graja?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
komercja2
« Reply #22 on: 2006-05-31, 14:02:01 »
A ja wiele razy s³ysza³am w radiu High Hopes. Bosz... jakie to Pink Floyd komercyjne  #-o

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
komercja2
« Reply #23 on: 2006-05-31, 16:08:45 »
Quote from: Kasandra
Nie wiem, czy to cos wnosi do dyskusji, ale ja kiedys Opeth "Leper Affinity" slyszalam w radiu, w dzien (ok 11.00 rano), na dodatek w niedziele.


Przepraszam, w jakim radiu? W szwedzkim? :wink:
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
komercja2
« Reply #24 on: 2006-05-31, 18:03:43 »
ja s³ysza³em o 5 rano (dawno temu) Godhead's Lament, uwaga, uwaga: Radio ZET  :shock:
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
komercja2
« Reply #25 on: 2006-05-31, 18:34:19 »
Quote from: Unas
Przepraszam, w jakim radiu? W szwedzkim? :wink:

Nie, w polskim, na Trojce, gwoli scislosci :)

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
komercja2
« Reply #26 on: 2006-05-31, 20:01:52 »
buckethead, w przypadku Deep Purple denerwuje mnie stwierdzenie: sztandarowy utwór - Smoke On The Water. Wg. mnie powinieñ byæ taki utwór jak Child In Time.
Wyj±tkowo¶æ Stairway To Heaven? Automatyczne wylansowanie utwory. Te o których wspomnia³em zosta³y zrobione dla zauwa¿enia zespo³u i wpojenia ludziom jaki utwór ma siê kojarzyæ z tym czy takim zespo³em.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
komercja2
« Reply #27 on: 2006-05-31, 20:30:03 »
No nie, to zakrawa na paranojê :lol:
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
komercja2
« Reply #28 on: 2006-05-31, 21:17:05 »
Quote from: klassen
Automatyczne wylansowanie utwory. Te o których wspomnia³em zosta³y zrobione dla zauwa¿enia zespo³u i wpojenia ludziom jaki utwór ma siê kojarzyæ z tym czy takim zespo³em.

Przepraszam Ciê bardzo, gdzie lansowane? Nie by³o jeszcze muzycznych stacji TV, w radiu s³uchano raczej disco/funk itp... Oczywi¶cie moge siê myliæ, bo nie ¿y³em w tych czasach... Nawet je¶li, to ci±gle nie rozumiem wyj±tku "Stairway.." :-k

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
komercja2
« Reply #29 on: 2006-05-31, 21:37:05 »
buckethead, to w takim razie reszta o której wspominali¶my gdzie zosta³a wylansowana? Dzisiaj wiêcej osób skojarzy Another Brick In The Wall ni¿ Stairway To Heaven poniewa¿ to drugie nie jest puszczane czêsto i jest za trudne.

 

lofty-success