Author Topic: "Komercja"  (Read 11542 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
komercja2
« Reply #30 on: 2006-05-31, 21:52:35 »
Quote from: klassen
buckethead, to w takim razie reszta o której wspominali¶my gdzie zosta³a wylansowana?

Nie zosta³a wylansowana, tylko zyska³a popularno¶æ. A do tego u ludzi, u konkretnego pokolenia. To w³a¶nie pokolenie przekaza³o je nastêpnym i nastêpnym, co udowadnia tylko ponadczasowo¶æ tych kawa³ków.

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
komercja2
« Reply #31 on: 2006-05-31, 22:24:14 »
U ludzi, którzy s³uchali konkretnego gatunku ale teraz zosta³o to rozpowszechnione bardziej. Dla mnie to pora¿ka gdy ju¿ nawet leci to Another Brick In The Wall a zaraz po tym pierwszy lepszy hicior na lato.

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
komercja2
« Reply #32 on: 2006-05-31, 22:53:40 »
mój bo¿e, a co to ma do rzeczy?
to tylko ¶wiadczy o poziomie audycji radiowych. dlaczego niby zespó³ ma byæ winny temu, ¿e jaki¶ patafian puszcza ich dobry kawa³ek, a zaraz potym jakiego¶ ¶miecia, ¿eby siê dyrektor "artystyczny" nie obrazi³.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
komercja2
« Reply #33 on: 2006-05-31, 23:26:35 »
klassen, trzeba rozró¿niæ dwie rzeczy - lansowanie, czyli puszczanie ¿eby siê sprzeda³o i (wstawiæ nazwê), czyli puszczanie bo siê podoba. Jest "drobna ró¿nica" miêdzy tymi dwiema relacjami.
S± kawa³ki, które siê lansuje, s± osoby, które siê lansuj±, etc. To jest to, co nazywam komerch±, artystyczn± prostytucj±, ¿eby nie nazwaæ tego dosadniej.

S± te¿ arty¶ci, którzy po prostu wpadli w ucho.

Je¶li stacja puszcza kawa³ek, bo dosta³a kasê od producenta, to to jest lans.
Je¶li stacja puszcza kawa³ek, bo siê podoba s³uchaczom, to to jest ta druga opcja (BTW: proszê podaæ lub wymy¶liæ ³adn± nazwê).
Ró¿nica jest do¶æ oczywista, ale pos³u¿ê siê analogi± - jajko z kurzej fermy vs. jajko od hoduj±cej 10 kur babci.
Dziêki takim kryteriom dzieli siê rozg³o¶nie miêdzy bardziej lub mniej komercyjne/mainstreamowe/whatever.

klassen, przepraszam, ale czego¶ nie rozumiem: je¶li AntyRadio puszcza Sonic Youth, Anathemê, star± Szmatalikê, Opeth, Porcupine Tree czy Tool, to od razu nastawiasz siê negatywnie do tych artystów, czy raczej cieszysz siê, ¿e w koñcu kto¶ gra porz±dn± muzykê? Je¶li obra¿asz siê na artystê z tego powodu, ¿e radio pu¶ci³o jego utwór lub puszcza dany utwór dlatego, ¿e s³uchacze tego chc±, to bojkotuj tak¿e festiwale kina offowego czy generalnie ca³o¶æ muzyki jak± mo¿na kupiæ na kr±¿ku i s³uchaj jedynie tych artystów, którzy udostêpniaj± muzykê za darmo w sieci, bo chyba oni jedyni nie mog± byæ uwa¿ani za lanserów. Osobi¶cie uwa¿am, ¿e Twoja postawa jest wyrazem m³odzieñczego buntu i trochê na si³ê starasz siê przeciwko czemu¶ protestowaæ ;) Ka¿dy przez to przechodzi³. Ja dopiero na pocz±tku studiów :lol: Niedorozwiniêty jaki¶ jestem :lol:

Specjalnie dla Ciebie, klassen, podajê linki do stron z totalnie niezale¿n± muzyk±. Mam nadziejê, ¿e nie tylko Ty znajdziesz tam masê fantastycznej muzyki. Gorzej je¶li który¶ z artystów przypadkiem zyska rozg³os i zostanie puszczony przez webcast, albo nie daj boziu w eterze :roll:
Jamendo, SLSK Records, MagnaTune, Fabco, KAHVI Collective, Numavox Records, Jugendzentrum Oerlinghausen, Free Superhits :-k ;)
i wiele innych...

Arty¶ci:
Machine Supremacy (metal),
Cauterized (metal),
Monique Brumpy ,
Dusk Till Dawn
i wiele innych...
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
komercja2
« Reply #34 on: 2006-05-31, 23:38:41 »
M±dre s³owa panie adminie :]
Quote from: minder
Ja dopiero na pocz±tku studiów :lol: Niedorozwiniêty jaki¶ jestem :lol:

no ja chyba te¿, ale przesz³o mi po paru miesi±cach (mega bunt ;P)

ps. mo¿e by to przenie¶æ do dzia³u komercja? Bo to ju¿ ma³o ma wspólnego z panem Gilmourem odwiedzaj±cym Polskê.

[ Komentarz dodany przez: minder: Sro 31 Maj, 2006 23:58 ]
racja, racja, przeniosê za moment
selfbanned

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
komercja2
« Reply #35 on: 2006-05-31, 23:59:31 »
Zacz±³em ju¿ pisaæ posta na ten temat, ale minder mnie wyprzedzi³ o wiele lepiej u³o¿on± odpowiedzi±. Wiêc jedyne co zrobiê, to zgodze siê z propozycj± Nilfheima :wink: :
Quote from: Nilfheim
ps. mo¿e by to przenie¶æ do dzia³u komercja? Bo to ju¿ ma³o ma wspólnego z panem Gilmourem odwiedzaj±cym Polskê.



Mo¿e tylko dla u³atwienia dodam pewne porównanie: takie "Roots Bloody Roots" wszystkim znanej Sepultury - nagrali kawa³ek, odniós³ gigantyczny sukces, jest pewnego rodzaju "hitem" do dzi¶ (i zapewne pozostanie nim na nastêpne n lat). Ludzie naszego pokolenia bêd± go puszczaæ w radiu (za³ó¿my  :wink: ): powoli wychowuje siê na nim nastêpne pokolenie, potem kolejne, etc. Mo¿e nie przedstawi³em tego zbyt jasno, jednak tak to widzê. Znane nie znaczy gówniane. A niestety "zagorzali metalowcy", m³odzi buntownicy, ci±gle twierdz±, ¿e komercha jest do dupy, w tym samym czasie wczytaj±c siê w "m³otka" przy muzyce Vadera, Iron Maiden, Manowarów i innych Nightwishów. Nie twierdzê, ¿e te zespo³y tworz± gównian± muzykê, po prostu stwierdzam fakt ich komercyjno¶ci. I nie widzê w tym nic z³ego.

Quote from: buckethead
Muzyka jest robiona po to, ¿eby jej s³uchaæ. :-k

Nawet je¶li jest to disco polo. :wink: