Author Topic: ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...  (Read 26905 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Witam. Ostatnio za namowa czlownkow tego forum, postanowilem przebrnac wytrwale przez pierwszy Opethowy album... Sluchalem jej non-stop przez tydzien w drodze na uczelnie i musze przyznac, ze jest pokrecona na maxa i w sumie... piekna:D Odczuwam przy tym albumie jakies dziwne dreszcze;), niepokoj, przychodza mi do glowy schizowate mysli... Sluchajac "In the mist..." jakby cale zycie przelatuje mi przed oczyma;). Jesli ktos jest podobnie powalony jak ja to chcialbym aby napisal jakie mysli go nachodza podczas sluchania Orchid:))).....
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #1 on: 2003-11-29, 12:40:43 »
co¿... musze sie przyznac, ze jestem raczej jak to ladnie nazwales "podobnie powalona"  :D ... Orchid... ta plyta przywodzi mi na mysl rozne niesamowite krajobrazy... przede wszystkim ukazuje ona mojej wyobrazni stalowy, zimny ksiezyc wiszacy na grafitowym niebie; otacza mnie gest± jak mleko mgl±... ciemny, niezbadany las... pusty swiat, walka z samym soba, ze swiatem... bunt, samotno¶æ, nienawi¶æ, strach,  Â¿al i namiêtno¶æ ;) to moje podstawowe odczucia... osobiste, nikt nie musi ich podzielac rzecz jasna ;)

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #2 on: 2003-11-29, 16:04:41 »
:) noooo kolezanka sie ladnie rozpisala:) I o to chodzilo:) fajne masz mysli, caress.....:D
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #3 on: 2003-11-29, 16:10:28 »
Dzieki  :wink:

Toshi

  • Posts: 38
  • Karma: +0/-0
Orchid
« Reply #4 on: 2003-12-21, 22:02:12 »
C¿ ja Wam mogê powiedzieæ :) Orchid wysunê³a siê na pierwsz± pozycjê w rankingu moich najlepszych p³yt Opeth. Zaraz za nia Still Life i MAYH.

Orchid to przede wszystkim las... ciemny, mroczny.. wyschniête drzewa... gdzie¶ w dali jezioro w w nim martwa dziewczyna... snie¿nobia³a twarz i bia³a suknia...

Wilele innych skojarzeñ przychodzi mi do g³owy... ale miejsca by nie starczy³o. Ka¿dy utwór ma jaki¶ specyficzny charakter i skojarzena z nim s± inne, nadzwyczaj niezwyk³e :)

Pozdrawiam
P.S. Po d³ugiej nieobecno¶ci staram sie nadrobiæ zaleg³osci :)
- - - To Bid You Farewell - - -

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #5 on: 2003-12-22, 00:23:03 »
Quote
Po d³ugiej nieobecno¶ci staram sie nadrobiæ zaleg³osci


Nie da siê ukryæ, trzykrotny wpis.  :wink:  :D

Ja osobi¶cie nie jestem zwolennikiem tego specyficznego, "surowego", czy "nieoszlifowanego" brzmienia (np. pierwsza p³yta Iron Maiden). Wolê, kiedy p³yta jest dopieszczona i dopracowana do perfekcji. Ale potrafiê zrozumieæ powody, dla których taki styl siê podoba. "Orchid" to niesamowity klimat i super pomys³y, no i od niej zacz±³ siê dla mnie Opeth. Jednak reszta ich albumów podoba mi siê bardziej, mo¿e za wyj±tkiem "Damnation". Choæ bardzo przyjemnie wspominam dojazdy poci±giem na studia, przez las, z "Orchid" w s³uchawkach...

Tom

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katatonia.of.pl
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #6 on: 2004-02-22, 11:27:08 »
Kiedy¶ w pewnym dziwnym stanie umys³u ;) po³o¿y³em siê spaæ i pu¶ci³em Orchid - na s³uchawkach oczywi¶cie. Totalnie odp³yn±³em, czu³em siê jakbym wêdrowa³ przez jaki¶ cholerny, ciemny las ;)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #7 on: 2004-02-24, 11:36:08 »
Quote from: Tom
Kiedy¶ w pewnym dziwnym stanie umys³u ;) po³o¿y³em siê spaæ i pu¶ci³em Orchid - na s³uchawkach oczywi¶cie. Totalnie odp³yn±³em, czu³em siê jakbym wêdrowa³ przez jaki¶ cholerny, ciemny las ;)


Ja za ka¿dym razem jak idê spaæ (na trze¼wo) to ze s³uchawkami w uszach i najczê¶ciej s³ucham w³a¶nie Opeth'a lub Diabolical Masquerade (w ka¿dym razie czego¶ klimatycznego). Inaczej nie potrafiê. I zawsze muzyka ta dzia³a jako¶ na moje my¶li... Nazwa wood metal zaprawdê pasuje do Opeth'a, wiêkrzo¶æ moich fantazji sprowada siê do jesiennego b±d¼ zimowego lasu, lecz nie tylko... To co¶ wspania³ego...
selfbanned

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #8 on: 2004-02-24, 16:39:06 »
Quote from: Nilfheim

 Nazwa wood metal zaprawdê pasuje do Opeth'a


O, jakie mile okreslenie. Podoba mi sie 8)
as I would die now, for one last wish......

ironBIDDAF

  • Posts: 79
  • Karma: +0/-0
    • http://WWW.METALMADNESS.PL
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #9 on: 2004-02-25, 00:49:34 »
Dla mnie Orchid i Morningrose ma co¶ czego juz brakuje w kolejnych wydawnictwach Opeth. Nie twierdze ze kolejne p³yty s± gorsze, ale poprostu s± inne. Natomiast te dwie pierwsze wype³niaj± mnie w calo¶ci, przywo³uj± najbardziej niesamowite uczucia i najlepiej rozumiem te albumy.
:(

http://republika.pl/metal-madness/love.jpg

wyraz mi³o¶ci do.... Fizyki

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #10 on: 2004-02-26, 10:50:23 »
tak, dwie pierwsze s± jakby "zimne", mo¿e to dlatego, ¿e brzmi± bardziej blackowo... Ale ja te¿  to czujê. Co nie zmienia faktu ¿e resztê kocham tak samo mocno  :twisted:
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #11 on: 2004-02-27, 20:53:05 »
Przywo³ujê w pamiêci s³owa, jakie Mikael wypowiedzia³ w filmie dokumentalnym z "Lamentations". Nie pamiêtam dok³adnie, ale co¶, ¿e nastêpny album bêdzie z pogranicza blackmetalu. Czy¿by powrót do korzenia? Z drugiej strony Mike o¶wiadczy³ mniej wiêcej, ¿e tamten okres to dla niego zamkniêty rozdzia³ i Opeth nigdy nie bêdzie ju¿ gra³ jak na Morningrise.

BTW: Czasami w swojej chorej wyobra¼ni przekrêcam "Morningrise" na "Mourningrise". Brzmi demonicznie, hm? :twisted:  :P
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #12 on: 2004-02-28, 11:57:28 »
Quote from: Minder

BTW: Czasami w swojej chorej wyobra¼ni przekrêcam "Morningrise" na "Mourningrise". Brzmi demonicznie, hm? :twisted:  :P


dla mnie to brzmi bradziej krowio nisz demonicznie "Muuurningrise"  :twisted:

(ale mo¿e co¶ w tym jest demoniczne krowy, grali¶cie w diablo ii? :P)
selfbanned

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #13 on: 2004-03-03, 01:35:17 »
Zapis fonetyczny s³ów "mourning" oraz "morning" jest identyczny  :wink:   czyli wymawia siê je tak samo - <zeschizowany jêzykowo, choæ zawsze pomocny agarves>    :lol:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
ORCHID - podró¿ przez las i skrajne emocje...
« Reply #14 on: 2004-03-03, 14:14:35 »
wiem wiem... takie zmiany s³uw s± do¶æ popularne w metalu, i spowodowane s± w³a¶nie tym ¿e metalowcy chc± byæ bardziej mroczni...
np. kiedy¶ by³ Blackheim a teraz Blakkheim...  :twisted:
selfbanned