Author Topic: Zmiana silnika forum  (Read 7664 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Zmiana silnika forum
« on: 2006-08-19, 19:20:27 »
Dzisiaj (tj. 19.08.2006) od godziny 23:59 mog± nast±piæ problemy z funkcjonowaniem forum. Bêdzie to spowodowane zmian± silnika na co¶ lepszego ni¿ phpBB, którego mam ju¿ serdecznie dosyæ. Baza bêdzie zarchiwizowana, wiêc w razie jakichkolwiek k³opotów ¿aden post nie powinien ucierpieæ ;)

Nowy silnik to SMF (no chyba ¿e do pó³nocy znajdê co¶, co jeszcze bardziej mi siê spodoba) - mam nadziejê, ¿e jest bardziej bezawaryjny.
True Pagan Winter Crew

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Zmiana silnika forum
« Reply #1 on: 2006-08-20, 10:12:02 »
No i d*. Najpierw neostrada zaczê³a fiksowaæ, a potem instalator nowego forum (tzn. zaczê³y siê wy¶wietlaæ dziwne rzeczy). Nowe forum niby dzia³a³o, ale mam wra¿enie, ¿e z serwerem jest co¶ nie tak. Poza tym nie powiod³o siê przeniesienie bazy danych, a bez tego nowy silnik nie ma sensu.

Tak poza tym, to nowy silnik jest IMHO lepszy i prostszy w obs³udze. Tzn. wygl±dem wiele siê nie ró¿ni, a zajmuje mniej miejsca przez co jest szybszy :) I bardzo ³atwo go rozszerzaæ o nowe funkcje.
True Pagan Winter Crew

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Zmiana silnika forum
« Reply #2 on: 2006-08-20, 14:56:50 »
Kochani, jednak wszystko dzia³a. Przed chwil± przetestowa³em instalacjê i konwersjê. Skopiowa³o siê wszystko - nawet za³±czniki do postów. Wszyscy zachowaj± swoje posty, avatary i wiêkszo¶æ danych. Na razie trzeba bêdzie ponownie ustawiæ jedynie datê urodzenia i p³eæ. Kolory nicków te¿ siê nie przenios± :P Moderatorstwo przenosi siê tylko po³owicznie, ale to mogê akurat rêcznie dopie¶ciæ :]

W drugiej kolejno¶ci zainstalujê jakie¶ ciekawe dodatki i forum bêdzie dzia³aæ jak nowe :D Ca³a zmiana odbêdzie siê najprawdopodobniej dzisiejszej nocy lub jutro wczesnym rankiem gdyby mi neostrada zaczê³a ¶wirowaæ :P A jak siê wnerwiê, to nawet za godzinê zacznê przy tym robiæ, a co :P
True Pagan Winter Crew