Author Topic: When - cover  (Read 14680 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
When - cover
« Reply #30 on: 2006-08-20, 20:45:27 »
ABUUUUU mam mikrofon i nie chce dzia³aæ pod t± XP kluch± :( Jest wyciszony i nie mogê odznaczyæ... A bym sobie jaki¶ utworek z Damnation za¶piewa³a :(

twisterx

  • Posts: 132
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://mz.risp.pl
When - cover
« Reply #31 on: 2006-08-20, 20:47:07 »
coverek: genialny! =D>  =D>  =D>
Nawet wokalem troche Mistrza przypominasz ;P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
When - cover
« Reply #32 on: 2006-08-20, 20:52:22 »
Quote from: Kekkai
ABUUUUU mam mikrofon i nie chce dzia³aæ pod t± XP kluch± :( Jest wyciszony i nie mogê odznaczyæ... A bym sobie jaki¶ utworek z Damnation za¶piewa³a :(


hmm a to dziwne, ja tez mam XP ale moge i odznaczyc wyciszenie i nawet dodac +20 dB na wejsciu... pewnie to kewstia karty...

Quote from: twisterx
coverek: genialny!    
Nawet wokalem troche Mistrza przypominasz ;P


oj bo sie rozplyne  :oops:  :lol:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
When - cover
« Reply #33 on: 2006-08-20, 22:52:57 »
Coverek mi siê ¶ci±ga, zobaczymy, ale nastawiam siê na du¿o po tak pochlebnych recenzjach :]

Jestem w stanie zagraæ 'Patterns in the ivy', jakby¶cie chcieli nagrywaæ BWP przypadkiem  :mrgreen2:
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
When - cover
« Reply #34 on: 2006-08-20, 23:48:10 »
cover ¶wietny, bardzo ³adne brzmienie, podoba mi siê :)

Nile

  • Guest
When - cover
« Reply #35 on: 2006-08-20, 23:58:28 »
MA-SA-KRA  :shock: Podobnie jak minder - czujê siê jakbym odkry³ co dopiero muzykê Opethowców  :mrgreen2: Mogê nawet rzec, ¿e bardziej mi siê podoba od orygina³u  :!: :D

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: When - cover
« Reply #36 on: 2006-08-21, 10:24:03 »
nie no to juz chyba przesada  :shock: ;)

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: When - cover
« Reply #37 on: 2006-08-21, 10:38:32 »
bez kitu zajebi¶cie ci to wysz³o

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: When - cover
« Reply #38 on: 2006-08-21, 10:40:39 »
Nie s³odziæ mu ju¿, bo siê ch³opak rozbestwi za bardzo. Nie, od orygina³u nie jest lepsze i nikt takiego kitu nie wci¶nie :P
True Pagan Winter Crew

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: When - cover
« Reply #39 on: 2006-08-21, 16:56:26 »
coverek naprawdê rewelka!!

w niektórych partiach lecia³y w tle orginalne wokale?? jesli nie to mój zachwyt ro¶nie.

solówka we wstêpie bardziej opethowska  byæ nie mog³a :D pozytyw ofkors

pytanie nasuwa siê samo :D what's next gentelman?? .. proponujê demon of the fall skoro ju¿ MAYH jest na tapecie :D
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: When - cover
« Reply #40 on: 2006-08-21, 17:54:17 »
Oj tak, tak nagrywajcie! Ja ze swej strony moge nagrac pierwsza gitare z "Ending Credits", bo tylko ten utwor Opeth potrafie zagrac... ale juz niedlugo bede umial wiecej...  :wink:
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: When - cover
« Reply #41 on: 2006-08-22, 14:39:01 »
Wreath, porówna³em Twoj kawa³ek z tym nagranym przez Opeth na BBC sessions, bo ta wersja ma równie zar±bisty basik jak ten w twoim coverze, czy¿by jaka¶ inspiracja podej¶ciem Mendeza do tego utworu?. Nad growlem musisz jeszcze popracowaæ, brzmi trochê jakby by³ na si³ê (tzn g³os nie wychodzi prosto z bebechów :]). Pytanie jednak po co u¿ywaæ growla jak siê ma tak kapitalny czysty wokal :shock: i na dodatek barwa cholernie podobna do tej Akerfeldtowej. Naprawdê szkoda ¿eby taki fajny wokal siê zmarnowa³. Co do wersji z BBC to w³a¶ciwie twoja bardziej mi siê podoba³a (gdyby nie ten growl), Opeth w nowszej wersji powciska³ Pera tu i ówdzie co niekoniecznie mi pasuje. Jego Hammond momentami brzmi jak zak³ócenia, a zamiast tego mogli pododawaæ gitarowe wstawki takie jak te twoje :]. Masz jeszcze du¿y plus za koñcówkê - lepsza od orygina³u. =D>

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: When - cover
« Reply #42 on: 2006-08-22, 15:09:35 »
A to dosc ciekawe bo dotad to moj growl zyskiwal wiekszy poklask niz czysty wokal :lol: ale dzieki za pozytywny odzew! I gratuluje spostrzegawczosci: rzeczywiscie wersja z basem Mendeza bardziej mi sie podobala niz orginalna (Mike ktory nagrywal orginalny bas lepiej sprawdza sie w wymyslaniu zagrywek gitarowych-w sumie nic dziwnego nie? ;) ) totez bardziej zrzynalem jego zagrywki niz z orginalnej wersji. Poza tym w orginalnym nagraniu bas jest bardzo nisko w miksie a na zywo kawalek zyskuje ladnych bebechow dzieki glosniejszemu basowi i to tez mnie zainspirowalo; niektorzy twierdza ze dalem go az za duzo  :P

Co do klawiszy Pera, ogolnie nie ma sie tam czym popisac, ale podobaja mi sie jego wstawki w tej akustycznej partii przed koncowka... Nawet chcialem cos takiego nagrac ale potem mi przeszlo  8)

raz jeszcze thanx :)

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: When - cover
« Reply #43 on: 2006-08-25, 17:50:48 »
Rewelacja. Szczególnie bas zas³uguje tutaj na wyró¿nienie (koñcówka mia¿d¿y). Je¶li chodzi o growl to powinien byæ ciut g³êbszy, no ale wiadomo - g³osu siê nie wybiera. Czyste wokale rzeczywi¶cie barw± podobne do tych Mike'a. Ogólnie rzecz bior±c - podoba mi siê i pewnie co jaki¶ czas pop³ynie z g³o¶ników. ;D

Pozdrawiam.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: When - cover
« Reply #44 on: 2006-08-25, 19:13:01 »
No jo, w³a¶nie, zapomnia³am napisaæ...
¦wietne... Spokojnie mogli¶cie siê na Hunterfest wepchn±æ jako zastêpcze Opeth :D
Niektórzy mogli by nie rozpoznaæ  8)
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success