Author Topic: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?  (Read 120514 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« on: 2006-08-21, 14:59:40 »
Zakładam ten wątek, żebyście mogli podawać jakich funkcjonalności najbardziej Wam brakuje. Proszę pisać tylko takie, które nie zostały już wymienione (ewentualnie komentować rozszerzając opis funkcji).

Jeśli jakaś funkcja występuje lub zostanie dodana, to dany post będzie edytowany i pojawi się odpowiednia adnotacja.

Uwagi odnośnie szablonu nie są dla mnie kluczowe.

Możecie stopniować funkcje w skali 1-5 (1=a taki tam bajer, 5=nie mogę bez tego żyć!).

Wszelkie posty niezwiązane z tematem będą usuwane - lojalnie ostrzegam. Tutaj walimy samymi konkretami.

Jak na razie:

* Szybka odpowiedź - można włączyć w opcjach swojego profilu. (2)
** Uśmieszki i skróty do BBCode przy szybkiej odpowiedzi. (2)

* Zaznaczanie nieczytanych postów podczas przeglądania wątku. (5)

* Zaznaczanie nieczytanych wątków odpowiednią ikoną. (4)

* Zaznaczanie działu jako przeczytany dopiero po przeczytaniu wszystkich wątków. (4)
« Last Edit: 2006-08-21, 17:55:49 by minder »
True Pagan Winter Crew

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #1 on: 2006-08-21, 17:25:45 »
Takie pierdółki, można się nimi zająć po poważniejszych zmianach:

  • mały błąd ortograficzny w "Nowe nie przeczytane wątki" ;D (a może nie? ;P) to nie jest błąd
  • może jakiś odstęp (jednego wersu) standardowo po przytoczonym cytacie (przejrzyściej)
  • niektóre pozycje nie są przetłumaczone (np. "My Messages", "Mark Read", "Most Online Today")
  • czas zalogowania można wywalić; na co to komu?
  • tak samo można wywalić informację o tym czy ktoś jest online pod gwiazdkami rang nie to nie. sprawdzałem jak to wygląda i też mi się nie podoba, choć poprzednie forum miało tę funkcję

Nie bijcie, że takie pierdoły. Jak coś jeszcze znajdę to dopiszę. ;P
« Last Edit: 2006-08-21, 19:03:11 by minder »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #2 on: 2006-08-21, 17:44:31 »
 :arrow: du¿ego wyra¿nego przycisku "odpowiedz" (3)
 :arrow: linków do forum/ dzia³ów pod spodem (5) ju¿ jest
 :arrow: informacji o pochodzeniu uzyszkodników (2) doda³am - djdioda
« Last Edit: 2006-10-22, 16:31:51 by djdioda »
...If I call will you come and will you save me?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #3 on: 2006-08-21, 19:00:13 »
czas zalogowania mo¿na wywaliæ; na co to komu?
¯eby¶ wiedzia³ jak bardzo jeste¶ uzale¿niony :twisted: Tobie to nie przeszkadza, a innym siê mo¿e spodobaæ. A byæ mo¿e nied³ugo nie bêdziecie mogli bez tego ¿yæ i jak znów zmienimy za parê lat forum bêdziecie marudziæ, ¿e tego nie ma  8)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #4 on: 2006-08-21, 19:24:33 »
- mo¿liwo¶ci zmiany kolorystyki forum (wiem, marudzêêê)
- wywaliæ "p³eæ: " ( przenie¶æ sam znaczek obok nicka np. ) djdioda - zrobione i te gwiazdki ( po co to?, s± gwiazdki i rangi, jedno zbêdne )
- nie ma nigdzie napisane "polskie forum Opeth, czy forum Opeth". powinno byæ obok loga Marchew's Corner
« Last Edit: 2006-10-22, 16:32:40 by djdioda »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #5 on: 2006-08-21, 19:37:20 »
Nie uda³o mi siê uruchomiæ (odnale¼æ) opcji "szukaj - wszystkie posty z ostatnich 15, 30... min., 1, 2, 6... godz. 1, 2, 3... dni" itd. Czêsto z niej korzysta³em, przegl±daj±c co nowego na forum.
A tak generalnie to przestawiam siê na nowy "design". :)
« Last Edit: 2006-08-21, 19:39:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #6 on: 2006-08-21, 19:58:35 »
Nie uda³o mi siê uruchomiæ (odnale¼æ) opcji "szukaj - wszystkie posty z ostatnich 15, 30... min., 1, 2, 6... godz. 1, 2, 3... dni" itd.
Je¶li nie bêdzie w którym¶ z dodatków, to jest to kwestia odpowiedniego zapytania do bazy danych. Zapisujê na mojej d³uugiej li¶cie todo :P (a s± na niej nie tylko rzeczy zwi±zane z forum ;) )

edit: w sumie to w opcji Szukaj mo¿na znale¼æ posty z ostatnich x dni (ale tylko dni), mo¿e to na razie wystarczy.
« Last Edit: 2006-08-21, 20:25:26 by djdioda »

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #7 on: 2006-08-21, 22:04:16 »
do tego co minder napisa³ w pierwszym po¶cie (ja bym tam da³a same "5") jeszcze bym doda³a przenoszenie do nieprzeczytanych po naci¶niêciu na w±tek (bo wchodzi na 1 strone i sobie trzeba strzelaæ, na której jest pierwsza nowa wiadomo¶æ)
wszystko, co sko¶ne.

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #8 on: 2006-08-21, 22:06:45 »
* po klikniêciu na temat powinno przenosiæ do pierwszej nieczytanej wiadomo¶ci a nie na pocz±tek tematu

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #9 on: 2006-08-21, 22:27:24 »
* po klikniêciu na temat powinno przenosiæ do pierwszej nieczytanej wiadomo¶ci a nie na pocz±tek tematu
W sumie od przenoszenia do najnowszych jest ikonka "nowe", ale macie oboje racjê - domy¶lne zachowanie powinno byæ takie jak piszecie. To raczej nie powinno byæ trudne do osi±gniêcia.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #10 on: 2006-08-21, 22:38:52 »
Nie uda³o mi siê uruchomiæ (odnale¼æ) opcji "szukaj - wszystkie posty z ostatnich 15, 30... min., 1, 2, 6... godz. 1, 2, 3... dni" itd.
edit: w sumie to w opcji Szukaj mo¿na znale¼æ posty z ostatnich x dni (ale tylko dni), mo¿e to na razie wystarczy.
Ju¿ to wypróbowywa³em, ale albo nie potrafiê tego uruchomiæ, albo nie dzia³a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #11 on: 2006-08-22, 00:25:02 »
* po klikniêciu na temat powinno przenosiæ do pierwszej nieczytanej wiadomo¶ci a nie na pocz±tek tematu
W sumie od przenoszenia do najnowszych jest ikonka "nowe", ale macie oboje racjê - domy¶lne zachowanie powinno byæ takie jak piszecie. To raczej nie powinno byæ trudne do osi±gniêcia.
* Gdy klikam na ikonkê "nowe", to raz przenosi do nieczytanych wiadomo¶ci, a innym razem do pocz±tku tematu (pierwsza strona). Nie wiem od czego to zale¿y, ale na pewno nic ¼le nie robie (próbowa³em ju¿ kilka razy).

* Mam problem z "Poka¿ wiadomo¶ci od ostatniej wizyty". Gdy zalogowa³em siê na forum po kilkugodzinnej przerwie, w tej w³a¶nie opcji pokaza³o siê "Brak nie przeczytanych w±tków od twojej ostatniej wizyty. Kliknij tu, aby wy¶wietliæ wszystkie nie przeczytane w±tki.", a po klikniêciu "Brak wiadomo¶ci..."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #12 on: 2006-08-22, 13:08:06 »
* Gdy klikam na ikonkê "nowe", to raz przenosi do nieczytanych wiadomo¶ci, a innym razem do pocz±tku tematu (pierwsza strona). Nie wiem od czego to zale¿y, ale na pewno nic ¼le nie robie (próbowa³em ju¿ kilka razy).

To wynika st±d, ¿e pocz±tkowo na nowym forum wszystkie posty zosta³y oznaczone jako nieprzeczytane. I dlatego je¿eli nie odwiedza³e¶ jakiego¶ w±tku jeszcze w ogóle i klikniesz teraz na "nowe", to przenosi do pierwszego nieczytanego posta, czyli pierwszego, bo dotychczas ¿aden post w tym w±tku nie zosta³ oznaczony jako przeczytany. Tak mi siê przynajmniej wydaje.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #13 on: 2006-08-22, 13:17:51 »
Szybkie info - zrobiłem (na razie papierowy) szkic nowego szablonu i zaczynam majstrowanie. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć intuicyjność obsługi i kompaktowość wyglądu ;) Trzymajcie kciuki. Jak nie skończę dzisiaj, to będzie najwcześniej za cztery dni, bo wyjeżdżam.

BTW: Doinstalowałem bajerek, czyli ikonki useragent. Na razie są w złym miejscu, ale to się zmieni ;)
True Pagan Winter Crew

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Czego Wam najbardziej brakuje na forum?
« Reply #14 on: 2006-08-22, 16:06:20 »
* Obsługa flashowych avatarków (czekam na lincz) (2) żadnego flasha - raz że nienawidzę, dwa że stanowi zagrożenie bezpieczeństwa forum.
« Last Edit: 2006-08-22, 16:19:33 by minder »
Serious Business...
www.nerdslife.pl