Author Topic: Scott Walker  (Read 5371 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Scott Walker
« on: 2006-09-07, 21:29:05 »
Wczoraj na UM pojawi³ siê linkdo wywiadów z Akerfeldtem i Lindgrenem. Obu panom b³yskaj± ¶lepia w momencie, w którym wymieniaj± Scotta Walkera i jego now± p³ytê jako inspiracje do nowego materia³u Opeth. Nie mam pojêcia sk±d Akerfeldt bierze p³yty takich kolesi jak ten :], w ka¿dym razie na youtube jest trailer documentary z powstawania p³yty 'The Drift' o której wspomina Mike. Nie powiem, Walker sprawia wra¿enie ciekawego cz³owieka (ja bym nie wpad³ na pomys³ nagrywania d¼wiêków piê¶ci ok³adaj±cych kawa³ miêcha :shock:), a fragmenty utworów chocia¿ krótkie wskazuj± na to, ¿e jego album mo¿e byæ ca³kiem niez³y. Chêtnie bym sobie przes³ucha³ tê p³ytkê tylko nie za bardzo jest jak :/. Je¿eli Akerfeldtowi uda siê przenie¶æ  klimat jak ten z 'the drift' na kawa³ki Opeth, to ja ju¿ nie mogê siê doczekaæ nastêpnej p³yty.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Scott Walker
« Reply #1 on: 2006-09-07, 21:55:56 »
Prawde mowiac mam juz ten album jakis czas ale ciagle nie moge sie w niego wgryzc  :? Ma rzeczywiscie niepokojaca atmosfere ale na dluzsza mete nuzy mnie niesamowicie a wokal tego kolenia nie pasuje ni w zab do tla muzycznego... ale to moje obserwacje

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Scott Walker
« Reply #2 on: 2006-09-07, 22:19:24 »
A bo ja wiem czy chcia³bym us³yszec Mikaela ok³adaj±cego piê¶ci± ¶wiñsk± w±trobê. 8)
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Scott Walker
« Reply #3 on: 2006-09-07, 22:21:42 »
Faktycznie widzê, ¿e mo¿na sobie po¿yczyæ :], sprawdzê dok³adniej jak to brzmi.

edit: jakim¶ cudem przebrn±³em przez ca³o¶æ, ale ciê¿ko by³o. To raczej poezja (trudno nawet powiedzieæ czy ¶piewana :]) z podk³adem muzycznym (w³a¶ciwie okre¶lenie podk³ad d¼wiêkowy bardziej tu pasuje). Kole¶ nadaje na tej samej nucie przez ca³± p³ytê co jest niesamowicie mêcz±ce i zabija inne d¼wiêki na poszczególnych 'piosenkach'. W momentach, w których na pierwszy plan wychodzi muzyka jest trochê lepiej. Generalnie, na pierwszym utworze jest fajny motyw i ten kawa³ek ma w sobie co¶ co jestem w stanie jako¶ ³±czyæ z Opeth, reszta jest raczej ostro mroczno-psychodeliczna.
« Last Edit: 2006-09-08, 20:10:24 by vertigo »