Author Topic: Cynic siê reaktywuje  (Read 10471 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Cynic siê reaktywuje
« on: 2006-09-10, 13:11:55 »
Quote from: evermetalzine.com
Jeden z najbardziej nowatorskich zespo³ów metalowych, Cynic zamierza powróciæ na scenê na prze³omie wiosny i lata 2007 roku. W³a¶nie wtedy kapela pochodz±ca z Florydy chcia³aby zorganizowaæ tournee. Wcze¶niej, w ramach rozgrzewki, Cynic zagra³by na kilku festiwalach w USA. Pó¼niej muzycy pojawiliby siê na koncertach w Europie. Nie ma jeszcze ¿adnych potwierdzonych dat, ale warto zagl±daæ na oficjaln± stronê zespo³u, www.cynicalsphere.com.
Cynic najprawdopodobniej reaktywuje siê w sk³adzie: Paul Masvidal (wokale, gitara), Sean Reinert (bêbny, klawisze), Tony Teegarden (wokale, klawisze), Chris Kringel (bas) i Santiago Dobles (gitara; znany z Aghory).

Cynic powsta³ w Miami na Florydzie w 1987 roku. Rozpad³ siê siedem lat pó¼niej. Formacja ma na koncie tylko jedn± p³ytê, "Focus" z 1993 roku, która sta³a siê kamieniem milowym w rozwoju technicznego thrash/death metalu. Materia³ ten nagrali: Paul Masvidal, Jason Gobel, Sean Malone i Sean Reinert.

Fanom Cynic i pana Doblesa przedstawiac sytuacji chyba nie trzeba.  :twisted:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #1 on: 2006-09-10, 13:32:49 »
Szkoda, ¿e bez Malone'a, ale i tak \:D/
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #2 on: 2006-09-10, 14:23:10 »
O masakra, to jest jak sen, kto by przypuszcza³, ¿e dojdzie do reaktywacji Cynic. Choæ troche boje siê, ¿e przez to zostanie zachwiana kultowo¶æ tego zespo³u, zespo³u, który od zawsze by³, koja¿ony z genialnym "Focus", eh zobczymy, co to bêdzie, nie moge siê doczekaæ.

A co do Malone'a to chyba zrobi³ sobie przerwe z graniem (nic nie s³ychaæ z obozu Gordian Knot, a i opu¶ci³ szeregi OSI).

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #3 on: 2006-09-10, 15:35:18 »
Szkoda, ¿e bez Malone'a, ale i tak \:D/

faktycznie szkoda... ale wypada sie cieszyc z reaktywacji :D chociaz osobiscie podchodze do tematu ostroznie: po uslyszeniu czym trzon cynic zajmowal sie ostatnimi laty mam obawy czy beda w stanie wykrzesac z siebie cos tak udanego jak Focus a patrzac na ich rosnaca obecnie popularnosc mam wrazenie ze to bardziej reaktywacja w stylu 'robimy trase i zgarniamy kase' - choc to ich prawo a jakby o Polske zahaczyli to bym sie nie obrazil :D Ale dosc pesymizmu - Cynic gora!

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #4 on: 2006-09-10, 19:14:24 »
Reaktywacje zazwyczaj nic dobrego nie wró¿±, ale nie zapeszam - ja siê cieszyæ, zawsze to mo¿liwo¶c jakiej¶ trasy koncertowej po Europie i mo¿³iwo¶c us³yszenia moich kochanych "I'm But a Wave to..." i "How Could I" na ¿ywo :D iha! :D

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #5 on: 2006-09-10, 23:32:47 »
"How Could I" na ¿ywo :D iha! :D
Oh yeah! Jezusmaria, ten pocz±tek jest boski :twisted: i instrumentalne "Textures"...

A co do tematu: jak zwykle przy takich okazjach z jednej strony siê ciesze, z drugiej bojê. Mog± zrobiæ co¶ genialnego, ale z drugiej strony mo¿e równie dobrze wyj¶æ byle co (patrz: nowy Terrorizer :x )

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #6 on: 2006-09-14, 23:16:23 »
Szkoda, ¿e bez Malone'a, ale i tak \:D/

faktycznie szkoda... ale wypada sie cieszyc z reaktywacji :D chociaz osobiscie podchodze do tematu ostroznie: po uslyszeniu czym trzon cynic zajmowal sie ostatnimi laty mam obawy czy beda w stanie wykrzesac z siebie cos tak udanego jak Focus
Nie rozumiem jak mo¿na marnowaæ siê w czym¶ takim jak Aeon Spoke, b³ee :? W ka¿dym razie Aghora daje rade i bez Malone'a ;]

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #7 on: 2006-09-19, 15:47:31 »
jaki wypas :D patrzê i nie wierzê ;p

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #8 on: 2008-02-03, 13:58:39 »
Cynic ruszył w trasę i na setliście znalazł się nowy kawałek. IMO całkiem przyzwoity, chociaż wokal jakoś dziwnie kojarzy mi się z Novembre :shock:. Reszta jednak jest jak najbardziej charakterystyczna dla Cynica, więc pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać pewnie z rok na nowy album. Utwór Evolutionary Sleeper można pobrać <tutaj>.
Poprawiłem link --Minder
Wyslano: 04 Lipiec 2007, 13:32:37
Zgodnie z zapowiedziami nowa p³yta ma siê ukazaæ w tym roku. Tymczasem na youtube mo¿na delektowaæ siê koncertem Cynica na Hovefestivalen. Sfilmowany w ca³o¶ci i profesjonalnie zmontowany przez norwesk± telewizjê. Widz±c zespó³ w takiej formie zaczynam siê ¶liniæ na my¶l o nowym albumie :mrgreen:. Jak dla mnie jedynym mankamentem jest nieco dziwnie (tandetnie) na ¿ywo brzmi±cy 'przesterowany' wokal, natomiast solowki i bezb³êdna gra Reinerta po prostu mia¿d¿±:
Textures
Sentiment
Evolutionary Sleeper
I'm But a Wave To...
How Could I
Cosmos
Celestial Voyage
Veil of Maya
Uroboric Forms
The Eagle Nature

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Cynic się reaktywuje
« Reply #9 on: 2008-02-03, 16:33:37 »
Chris Kringel też nieźle wymiata. Potrafić podrobić Seana Malone'a to naprawdę mistrzostwo świata.
Niestety growl mają chyba z playbacku :?
« Last Edit: 2008-02-03, 16:43:02 by minder »
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #10 on: 2008-02-04, 13:14:25 »
Nawet na pewno ;] Swoj± drog± nie widzia³em starych wystêpów Cynica, ale Masvidal chyba nie stroni³ od growlu (mo¿e po przygodzie z Aeon Spoke co¶ mu siê poprzestawia³o ;]). W ka¿dym razie Tony Teegarden, który u¿yczy³ swojego wokalu na p³ycie, nigdy nie by³ sta³ym cz³onkiem zespo³u.

edit: chyba jednak pomyli³o mi siê z kim innym :mrgreen:. Teegarden byl czlonkiem zespo³u i to jego  growl jest puszczony na tym koncercie, chocia¿ z tego co pisze na wiki nie by³o to regu³±: 'With the absence of Teegarden, the group organized a contest in order to find fans to provide the death vocals for the song "Uroboric Forms" on various dates.' ;]. Poza tym, Cynic gra³ na ostatniej trasie cover Mahavishnu Orchesta 'Meeting of the Spirits', co mo¿na zobaczyæ tutaj (niestety jako¶æ nie jest najwy¿szych lotów)
« Last Edit: 2008-02-04, 22:48:31 by vertigo »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #11 on: 2008-02-16, 09:59:59 »
kurde wielkie dzieki za linki do klipow  :twisted: no instrumentalnie jest bosko.. tylko ten wokal.. ten efekt przetwarzajacy na zywo niestety szwankuje.. a moze to Masvidal..? w kazdym razie przeszkadza w odbiorze  :?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #12 on: 2008-02-16, 15:33:02 »
Mnie siê podoba - brzmi lepiej ni¿ na p³ycie ;)
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #13 on: 2008-09-20, 19:16:23 »
Pojawienie siê normalnego wokalu na nowej p³ycie wydaje siê byæ ca³kiem prawdopodobne, bior±c pod uwagê, ¿e Evolutionary Sleeper brzmi jak co¶ pomiêdzy Cynic i Portal.
Wyslano: 2008-02-28, 00:33:17
Cynic - Traced in Air.
Z przykro¶ci± (?) muszê stwierdziæ, ¿e cynicy wyparli Opeth je¶li chodzi o p³ytê roku. Watershed wypada z nowym materia³em Amerykanów baaaaaardzo s³abo. 9++/10 bez zawahania.
Z przykro¶ci± muszê stwierdziæ, ¿e jak dla mnie to raczej kandydat do pora¿ki roku. P³yta nie umywa siê do 'Focus'. Kosmiczne wokale, sta³y siê jeszcze bardziej kosmiczne i wybi³y siê na pierwszy plan (poza tym Masvidal strasznie wyje, a taka maniera ¶piewania w po³±czeniu z vocoderem powoduje, ¿e brzmi to momentami tragicznie). Album jest strasznie krótki, a ciekawsze fragmenty mo¿na policzyæ na palcach jednej rêki. Nawet ostateczna wersja Evolutionary Sleeper, któremu najbli¿ej do dawnej chwa³y zespo³u, zosta³a niepotrzebnie skondensowana do trwaj±cego nieco ponad 3 minuty formatu i na ¿ywo wypada³a o wiele korzystniej. Growl pojawia siê w paru miejscach, tylko w³a¶ciwie nie wiadomo po co. Ca³o¶æ nie brzmi jak reaktywowany Cynic, ale raczej jak panowie z Aeon Spoke staraj±cy siê na si³ê odtworzyæ klimat pierwszej plyty. Na dodatek nie mogê siê nadziwiæ, ¿e na albumie nagranym z udzia³em Malone'a, gitara basowa jest schowana gdzie¶ w tle i tak naprawdê NIC nie wnosi do nowych piosenek. Nawet w porównaniu do pierwszej czê¶ci tego co znalaz³o siê na demie Portal, nowy materia³ wypada strasznie s³abo, wydaje siê nie mieæ polotu i p³ynno¶ci. Fakt, mog³o byæ gorzej, ale liczy³em na co¶ wiêcej ni¿ przeciêtny album.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Cynic siê reaktywuje
« Reply #14 on: 2008-09-20, 21:16:51 »
mam zupe³nie odmienne zdanie :).
Focusa przez d³u¿szy czas nie mog³em przes³uchaæ "od deski do deski", bo ten growl w po³±czeniu z tak± muzyk± mi zwyczajnie nie pasowa³. Obecny cynic zaskakuje mnie za ka¿dym razem gdy wk³adam p³ytê do czytnika. Co i raz znajdujê nowe d¼wiêki, których wcze¶niej nie s³ysza³em. Vocoder baaaaardzo przypad³ mi do gustu, melodie s± ¶wietne, bas idealny :). Dla mnie bomba.
No way in from the outside, no way out from within.

 

lofty-success