Poll

Czy znasz zespó³ Porcupine Tree?

Tak
21 (80.8%)
Nie
5 (19.2%)

Total Members Voted: 5

G³osowanie skoñczone: 2003-12-17, 20:37:56

Author Topic: Czy znasz Porcupine Tree?  (Read 55848 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #30 on: 2007-01-29, 15:02:34 »
jad± troche britpopem, ale s± ok... chocia¿ nie s³ucham tego od dawna, bo nudz± strasznie  :P

s³ysza³e¶ mo¿e takie albumy jak 'Voyage 34 - The Complete Trip' albo 'Metanoia'? britpop? (no dobra SD i LB jakie¶ tam elementy britpopu posiadaj±), to mo¿e na tyle :mrgreen:

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #31 on: 2007-01-29, 15:36:11 »
Chcê dodaæ, ¿e kolega Stansfield blu¼ni :P Mo¿na wiedzieæ jaka/jakie p³yty Ciê tak znudzi³y? :) Chêtnie siê dowiem, jakich albumów nie polecaæ w dalszym sianiu porkowej dobrej nowiny :P

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #32 on: 2007-01-29, 19:07:44 »
Bardzo podoba³ mi siê Deadwing, a muli mnie ten dwup³ytowy, bodaj¿e Signify (naprawde dawno tego nie s³ucha³em, byæ mo¿e teraz zmieni³bym zdanie :P)
bring our minds together, press them tight

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #33 on: 2007-02-22, 22:19:18 »
 Mo¿e nie jestem na czasie, ale...
W starszym Teraz Rocku przeczyta³em wywiad ze Stevem, w którym wspomnia³ co¶ o filmie, na podstawie scenariusza, pod który by³ tak¿e skomponowany Arriving Somwhere, But Not Here. Czy wiecie co¶ o tym?

  P.S.
 Za przekrêcenia z góry przepraszam... :)

Lizard

  • Guest
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #34 on: 2008-05-27, 00:34:43 »
Uwaga: W tym w±tku nie pisano od 120 dni.
Je¿eli nie masz pewno¶ci, ¿e chcesz tu odpowiedzieæ, rozwa¿ rozpoczêcie nowego w±tku.
:P

A ja nie znam :P, w³a¶nie poznajê i jak ze wszystkim mam problemy z wokalem. Strasznie ciêzko jest mi przyswoiæ sobie nowe g³osy, chocia¿ kiedy zobaczy³em Wilsona na dokumencie do³±czonym do "Lamentations", od razu mi siê spodoba³. To pewnie przez to lekkie kastowanie teraz mi nie podchodzi. Muzyka mi siê podoba, bardzo klimatyczna, troche flojdoz¿ynowska, ale udanie :) No i muzyka jest "dobrze wyprodukowana" dlatego automatycznie sie to troche bardziej lubi, wobec czego z podsumowaniem zaczekam az przeslucham tak z 10 razy kazdy album.

OOoo juz wiem, ten wokal mi sie kojarzy z: Anderson Bruford Wakeman Howe (nie wiem ktory spiewa) :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #35 on: 2008-05-27, 05:15:16 »
OOoo juz wiem, ten wokal mi sie kojarzy z: Anderson Bruford Wakeman Howe (nie wiem ktory spiewa) :)
Lizard, nie bierz nas pod w³os... :wink: Yes (wszyscy w/w projekcie wystêpowali b±d¼ wystêpuj± w Yes) to klasyka muzyki rockowej (art rockowej), wiêc wiadomo, ¿e ¶piewa Jon Anderson.
Wracaj±c do P.Tree, je¿eli ich nie znasz, to osobi¶cie polecam "The Sky Moves Sideways" i "Signify" - dla mnie zdecydowanie najlepsze w ich dorobku. Ostatni album te¿ jest niez³y.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #36 on: 2008-05-27, 09:28:24 »

Lizard, nie bierz nas pod w³os... :wink: Yes (wszyscy w/w projekcie wystêpowali b±d¼ wystêpuj± w Yes) to klasyka muzyki rockowej (art rockowej), wiêc wiadomo, ¿e ¶piewa Jon Anderson.
Wracaj±c do P.Tree, je¿eli ich nie znasz, to osobi¶cie polecam "The Sky Moves Sideways" i "Signify" - dla mnie zdecydowanie najlepsze w ich dorobku. Ostatni album te¿ jest niez³y.

Wiem, ze wszyscy sa z Yes, bo znam i lubie Yes, jednak nie koniecznie zawsze dochodze, ktory to dokladnie tam mruczy pod nosem :P Wole doceniac muzyke, za to czym jest, a nie za to "kim". A ten wokal podobny jest na pierwszej polowie "In Absentia", pozniej jakos tak sie normalizuje :)


Wyslano: 27 Maj 2008, 09:00:55

Blackest Eyes = Zmasakrowane oczy ????
http://www.porcupinetree.pl/dyskografia.php?song=44&cd=6&typ=LP&al=In%20Absentia
¿e co ???
« Last Edit: 2008-05-27, 16:14:31 by Lizard »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #37 on: 2008-05-27, 15:55:38 »
No to jeszcze tak na marginesie, Anderson nagra³ wspólnie z Vangelisem kilka p³yt - za najwa¿niejsze i najlepsze uwa¿a siê "The Friends of Mr. Cairo" z 1981 roku oraz "Private Collection" z 1983.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lizard

  • Guest
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #38 on: 2008-05-27, 16:16:30 »
Vangelisa znam z kilku p³yt i jak widzê jego dyskografiê to a¿ siê trzêsê. Po moich przygodach z Billem Laswellem, ktorego dyskografii za Chiny Ludowe nie da siê przes³uchaæ ca³ej, nie siegam po artystow, ktorzy w ciagu roku wydaja wiecej plyt nie sie nie miesci na kartce A4.
« Last Edit: 2008-05-27, 16:26:43 by Lizard »

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #39 on: 2008-05-27, 16:44:30 »
dajmy na to Chycka Burry'ego,m ktory rocznie wydawal 3-5 albumów przez kilkadziesiat lat kariery.. ;)

a co do PT. nie polecam poczatkujacym poszczegolnych albumow ale raczej utwory:
- Radioactive Toy
- Mellotron Schratch
- The start of something beautiful
- Trains [zdecydowanie :D]
- Buying new soul
- cure for optiomism
- Russia on ice

Jesli komus sie spodobaja te utwory to z przyjemnoscia zaglebi sie w dyskografie.
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #40 on: 2008-05-27, 17:11:01 »
Blackest Eyes = Zmasakrowane oczy ????
http://www.porcupinetree.pl/dyskografia.php?song=44&cd=6&typ=LP&al=In%20Absentia
¿e co ???
Powiedzia³abym, ¿e ten tekst powinien byæ trochê swobodniej interpretowany chyba... Ale t³umaczenie miejscami przednie - "goes wild" - "zostanie zboczeñcem"  :mrgreen: No i te zmasakrowane oczy...  :twisted:

Ciekawe, jak przet³umaczyli Sound of Muzak :D
« Last Edit: 2008-05-27, 17:14:36 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #41 on: 2008-05-27, 19:16:56 »
Blackest Eyes = Zmasakrowane oczy ????
http://www.porcupinetree.pl/dyskografia.php?song=44&cd=6&typ=LP&al=In%20Absentia
¿e co ???
Powiedzia³abym, ¿e ten tekst powinien byæ trochê swobodniej interpretowany chyba... Ale t³umaczenie miejscami przednie - "goes wild" - "zostanie zboczeñcem"  :mrgreen: No i te zmasakrowane oczy...  :twisted:

'Zmasakrowane oczy' --> to o moich ¶lepiach zaraz po tym jak siê zapozna³y z tym przek³adem :panika: :eee: odrobina subtelno¶ci i wyobra¼ni, no lito¶ci...
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #42 on: 2008-05-27, 19:32:53 »
"Sucking in the air" jako "wylizany tlen". :lol:
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #43 on: 2008-05-31, 00:41:06 »
Przejrza³em sobie niektóre t³umaczenia i akurat Deadwing z 'wylizanym tlenem', pomijaj±c parê fragmentów jest ca³kiem pomys³owo przet³umaczony. Je¿eli kogo¶ interesuj± zmasakrowane t³umaczenia to polecam antologiê Grzegorza Musia³a, Ameryka, Ameryka! Antologia wierszy poetów amerykañskich po 1940 roku. Absolutny klasyk, z moim ulubionym 'universal joint' przet³umaczonym jako 'zawias wszech¶wiata' :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czy znasz Porcupine Tree?
« Reply #44 on: 2008-06-07, 12:15:27 »
Uwaga. Jako wieloletnia antyfanka PT* w³a¶nie s³ucham In Absentia... Trzymajcie kciuki, mo¿e za tym 10 podej¶ciem dotrwam do koñca p³yty XD

*choæ, oczywi¶cie, trufanka Stefka ;]
wszystko, co sko¶ne.