Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1420430 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10275 on: 2018-11-03, 18:27:33 »
Nowy Dead Can Dance. Tak po pierwszym przesluchaniu moge stwierdzic, ze to piekny, mroczny i rytualny album. Cos czuje, ze bedzie kandydat do plyty roku ;)
Przes³ucha³em. To nie moje klimaty. Mnie world music w takiej ods³onie nie krêci. Wolê gdy Dead Can Dance tworzy muzê tak± jak na moim ukochanym "Within the Realm of a Dying Sun". Tak przy okazji, przez lata my¶la³em, ¿e ok³adka to jaka¶ artystyczna wizja, a to jest po prostu zdjêcie grobowca François-Vincent Raspaila. Kapitalny pomys³. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10276 on: 2018-11-03, 19:11:12 »
Nie s³ucha³em nowej p³yty. Anastasis jest spoko. Ale Within to majstersztyk.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10277 on: 2018-11-03, 21:03:13 »
Greta Van Fleet "Anthem Of The Peaceful Army" - przys³uchuje siê debiutowi p³ytowemu, który premierê mia³ jakie¶ dwa tygodnie temu.
Kurde intryguj±co brzmi±. Pos³ucha³em kawa³ek The Cold Wind - i 2 skojarzenia: Led Zeppelin i Vox AC30 :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10278 on: 2018-11-03, 22:30:30 »
Greta Van Fleet "Anthem Of The Peaceful Army" - przys³uchuje siê debiutowi p³ytowemu, który premierê mia³ jakie¶ dwa tygodnie temu.
Kurde intryguj±co brzmi±. Pos³ucha³em kawa³ek The Cold Wind - i 2 skojarzenia: Led Zeppelin i Vox AC30 :D
Zeppelinowanie od pocz±tku u nich na ca³ego. Maj± w sobie ten niesamowity rockowy ogieñ, nie do podrobienia. Zobacz co dzieje na ich koncertach. Jakie wykonanie Lover, Leaver (Taker, Believer). Od czasu debiutu The Mars Volta nie widzia³em na scenie takiego feelingu i spontanu. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10279 on: 2018-11-04, 03:32:35 »
No przepraszam, ale tak± muzê to Mars Volta by zagra³a na gitarze z jedn± strun±, lew± rêk± po pijaku (bo po kwasie zrobiliby lepsz±).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10280 on: 2018-11-04, 04:19:34 »
Bartek, to s± zwykli ch³opcy, którym lata ¶wietlne do wirtuozerii instrumentalnej, ale z jakim sercem graj±. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10281 on: 2018-11-04, 15:55:08 »
No wiem, ale nie rozumiem zachwytów nad nimi za bardzo, wczoraj w Madrycie w Irish Pubie widzia³em cover band, który jak dla mnie mia³ wiêcej energii ni¿ GvF. Nie rusza mnie ten band zupe³nie, ale te¿ muszê przyznaæ, ¿e siê tak wynudzi³em s³uchaj±c kilku pojedynczych kawa³ków, ¿e ju¿ mi siê po ca³± p³ytê nie chcia³o siêgaæ. Mo¿e by mi to trochê zmieni³o wra¿enie, bo na razie jest takie, ¿e wokalista u¿ywa tylko jednej barwy, na której drze siê ca³y czas jednostajnie no i to jest tak mêcz±ce, ¿e nie do zniesienia na d³u¿sz± metê - jakby przedrze¼nia³ Planta, fakt, ale tylko pod jednym wzglêdem, podczas gdy Plant tych ¶rodków wyrazu mia³ ca³kiem sporo.
A porównujê do cover bandu, bo to ma mniej wiêcej tyle samo sensu - co z tego, ¿e pozornie ich w³asne, skoro w gruncie rzeczy nic nowego tam nie ma? :-k Nie têdy droga, no chyba ¿e siê celuje w bycie sentymentalnym hitem jednego sezonu...

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10282 on: 2018-11-04, 18:22:12 »
No przepraszam, ale tak± muzê to Mars Volta by zagra³a na gitarze z jedn± strun±, lew± rêk± po pijaku (bo po kwasie zrobiliby lepsz±).
Co z tego wynika? Wiadomo, ¿e to nie wirtuozi. Ale jak na swój wiek to graj± nadzwyczaj sprawnie jako zespó³. Klasyczny rock to kilka zagrywek katowanych na kilka sposobów w ró¿nych tonacjach.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10283 on: 2018-11-04, 18:24:08 »
No wiem, ale nie rozumiem zachwytów nad nimi za bardzo, wczoraj w Madrycie w Irish Pubie widzia³em cover band, który jak dla mnie mia³ wiêcej energii ni¿ GvF. Nie rusza mnie ten band zupe³nie, ale te¿ muszê przyznaæ, ¿e siê tak wynudzi³em s³uchaj±c kilku pojedynczych kawa³ków, ¿e ju¿ mi siê po ca³± p³ytê nie chcia³o siêgaæ. Mo¿e by mi to trochê zmieni³o wra¿enie, bo na razie jest takie, ¿e wokalista u¿ywa tylko jednej barwy, na której drze siê ca³y czas jednostajnie no i to jest tak mêcz±ce, ¿e nie do zniesienia na d³u¿sz± metê - jakby przedrze¼nia³ Planta, fakt, ale tylko pod jednym wzglêdem, podczas gdy Plant tych ¶rodków wyrazu mia³ ca³kiem sporo.
A porównujê do cover bandu, bo to ma mniej wiêcej tyle samo sensu - co z tego, ¿e pozornie ich w³asne, skoro w gruncie rzeczy nic nowego tam nie ma? :-k Nie têdy droga, no chyba ¿e siê celuje w bycie sentymentalnym hitem jednego sezonu...
To mo¿e byæ problem. Bo jak ich s³ucham, to mam wra¿enie jakbym gdzie¶ to ju¿ wszystko s³ysza³. Ale mo¿e polec± jak Rival Sons kto wie?  8)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10284 on: 2018-11-04, 19:11:10 »
... GvF. Nie rusza mnie ten band zupe³nie, ale te¿ muszê przyznaæ, ¿e siê tak wynudzi³em s³uchaj±c kilku pojedynczych kawa³ków, ¿e ju¿ mi siê po ca³± p³ytê nie chcia³o siêgaæ...
Có¿ mogê Ci powiedzieæ, napisaæ... Spróbuj pos³uchaæ tej ich debiutanckiej p³yty tak ze trzy razy. Jak nie wjedzie, to znaczy, ¿e to nie jest zespó³ dla Ciebie. W koñcu nic nie ryzykujesz i nic na tym nie tracisz. No mo¿e te 3 podej¶cia po 45 minut. ;) Ca³± p³ytê udostêpnili na youtube. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10285 on: 2018-11-06, 16:36:34 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10288 on: 2018-11-09, 20:23:18 »
Válvera - Back To Heli i Válvera - Demons Of War- pojawia siê duch starej Metalliki i Slayer. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #10289 on: 2018-11-11, 20:56:11 »
A ja nowego Behcia walkuje. Pieknie to wchodzi.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success